Forum Forum prawneKarne

Egzekucja komornika

Egzekucja komornika

BANKbestFRIEND / 83.9.43.* / 2010-03-23 18:35
Witam wszystkich! Chciałem prosić o fachową radę. Jestem w takiej sytuacji, że mojej firmie powstał ogromny dług, którego nie jestem w stanie spłacić. Ganiają mnie komornicy, a żeby od tego uciec firmę i auto sprzedałem dla syna. Pozbyłem się także nieruchomości i w tej chwili generalnie nie mam nic. Niestety dług pozostał spory i zastanawiam się co może teraz zrobić komornik? Dowiedziałem się, że po 10 latach od egzekucji dług ulega przedawnieniu i plan mam taki, żeby pracować za granicą przez te 10 lat. A później iść na emeryturę. Czy jeżeli będę spłacał terminowo po parę groszy (a więc nie uchylał się) coś mi grozi? Z góry dziękuję za każdą radę!
adwokat-warszawa@wp.pl / 109.243.225.* / 2010-04-01 19:19
Jeśli wierzycielami są podmioty prowadzące działalność gospodarczą, ich wierzytelności ulegają przedawnieniu po 3 latach. W przypadku wydania prawomocnego wyroku roszczenie przedawnia się po 10 latach od daty uprawomocnienia się orzeczenia a nie od wszczęcia egzekucji. Jeśli chodzi o odpowiedzialność to można o niej mówić z powodu wyzbycia się majątku po powstaniu wierzytelności.

Najnowsze wpisy