Forum TechnologieZdrowie i medycyna

Elektroniczne papierosy też szkodzą

Elektroniczne papierosy też szkodzą

Money.pl / 2008-09-20 17:02
Komentarze do wiadomości: Elektroniczne papierosy też szkodzą.
Wyświetlaj:
Kamil221 / 78.88.9.* / 2012-10-02 22:57
Czytam te Wasze artykuły i sam nie wiem...Palę szlugi od 12 lat(paczka dziennie) i widzę,że mi nie służą(szczególnie po dobrej sobocie,gdzie rano w niedziele kaszlę tak,że rzygam rano).Z drugiej strony gdzieś tam spróbowałem parę razy od kogoś sztacha,no i miałem wrażenie,że...taki wdech rozp... mi płuca(pompuje na maksa).Nie wiem,może źle technicznie podchodziłem(na pewno nie ze względu na ilość nikotyny,bo palę mocne fajki).
ARTUR211107 / 83.19.177.* / 2012-11-02 23:54
słuchaj kolego ja e-papierosa pale juz 3 miechy i czuje ze powraca kondycha dzieki Bogu teraz moj ojciec i wujek tez kupili te e-papierosy i wlasnie tez nie dali rady sie zaciagnac bo strasznie kaszlali mowili ze im płuca powyskakuja ale po dniu palenia przyzwyczaili sie i jest ok a oni palili 2 paczki dziennie a czasem i wiecej prawdziwych papierosow i sa zadowoleni z e-papierosow takze mowie to na własnym przykładzie zawsze warto sprobowac bo zdrowie jest najwazniejsze i nie do kupienia dlatego jak mozna to trzeba probowac
pietia505 / 217.153.173.* / 2012-10-24 18:11
to wszystko zależy od olejku ja nie pale dwa miesiące jest oki
xyz366 / 83.230.8.* / 2012-09-25 17:16
E-papierosa pale od 2 miesięcy początkowo ok po myślałem sobie pomaga spokojnie odstawiłem papierosy później zauważyłem ze mam po tym takie uczucie jakby opuchnięte gardło i czasami ból w klatce piersiowej później doszły do tego duszności też chwilowe po wypaleniu większej ilości.Po odstawieniu problem minął. Nie będę orzekał czy to wina e-papierosa. Jednym widocznie służy a innym mniej. Jakoś nie ufam tym zabawką z chin! Lepiej być ostrożnym. Pozdrawiam
paula 123 / 46.186.53.* / 2012-11-24 20:56
zlikwidowac fabryki
Asmo / 93.159.56.* / 2012-09-24 13:00
E-papierosów używają również ludzi z wykształceniem chemicznym, lekarze, biolodzy itd. ludzie którzy mają wiedzę i możliwość sprawdzenia we własnym interesie co wprowadzają do własnego organizmu i co? a to, że używają e-papierosów w dalszym ciągu, o czymś to świadczy... Proponuję żeby niezdecydowani zajrzeli na któreś z naszych lub zagranicznych forów. W każdym z nich jest dział "zdrowie", tam można poczytać o wynikach pierwszych, dotyczących e-papierosów badań, które zaczynają się po woli pojawiać i wyciągnąć samodzielnie wnioski w oparciu o nieco solidniejsze podstawy niż przypadkowe komentarze pod artykułem. Na koniec chciałem podziękować panu "diki" i pani "gaga6333", oboje sprawiliście że w dzisiejszy pochmurny poniedziałek zaświeciło słońce i obśmiałem się za wszystkie czasy, zresztą śmieje się dalej :P W ramach wyjaśnienia: pan diki w yniku stosowania e-papierosa doznał 50cio procentowej utraty słuchu a pani gaga6333 wraz z połową rodziny wylądowała na pogotowiu. Życzę państwu szybkiego powrotu do zdrowia.
Jaahu / 83.24.70.* / 2012-09-01 12:53
Ja powiem tyle - palę e-papierosa od 1,5 roku, wcześniej paliłem prawdziwe faje ok 13 lat.
Za plus elektryka uważam:
- Rzuciłem prawdziwe faje z dnia na dzień bez żadnego bólu i do dzisiaj nie palę wcale.
- Oszczędzam masę kasy - elektryk kosztuje mnie miesięcznie ok 50 pln a prawdziwe kosztowały jakieś 300 pln
- Mam lepszą kondycję, nie ma zadyszek, nie boli głowa, nie ma kacy
- Nie charczę, mniej chrapię i nie śmierdzę

Za minusy:
- Trzeba uważać na kilka podstawowych zasad czyli: nie palimy oporowo- jeżeli pijecie i macie wtedy pociąg do olbrzymich ilości fajek to wtedy przerzucajcie się na zerówki - płuca rano będą tylko lekki łaskotać, ale nie będzie objawów przedawkowania nikotyny. ZAWSZE, ALE TO ZAWSZE myjcie dokładnie ręce po kontakcie z liquidem, nie mówiąc już o ustach czy innych miejscach - to cholernie toksyczne i jedna wypita nabitka, potrafi 150 kg człowieka zabić.
- Starajcie się cyklicznie osłabiać moc płynu - ja zaczynałem od 18 mg, potem 12, potem 6 a teraz palę na zmianę zerówki i 6 mg - da się to zrobić, tylko trzeba przetrwać pierwsze 2-3 dni uczucia niedostatku, potem będzie już dobrze.

Co do szkodliwości tego gli-coś tam - nie mam wystarczającej wiedzy i powiem szczerze, że bardzo czekam na jakieś niezależne, oficjalne badania, które powiedzą z czym mamy do czynienia. Boję się tego, muszę przyznac, jednocześnie, wiem, że mój organizm, póki co reaguje znacznie lepiej (już 18 miesięcy!) na elektryka niż na analoga. Nie mniej jednak, 2 razy zdarzyło mi się przedawkować elektryka - nie polecam nikomu. Uczucie jak zejście po cięzkiej imprezie w akademiku - stanu lękowe, drgawki, ogłupienie, bóle... masakra... dlatego trzeba pamiętać o redukcji mocy.

Pamiętajcie tylko jedno: to, że elektryk nie ma substancji smolistych to cud i cieszmy się z tego, jednak zagrożenie powoduje fakt iż elektryk podaje nam znacznie większe ilości nikotyny niż analog... kilkukrotnie większe!!! Najważniejsze to ograniczyć moc do 6 mg lub zerówki i będzie dobrze. Ja CZASEM MIESZAM ZERÓWKI Z 6 MG I CAŁKOWICIE MI TO STARCZA. Oczywiście dochodziłem do tego stopniowo. Obyśmy nie robili sobie krzywdy większej niż analogami...okaże się za kilka / kilkanaście lat, na razie jesteśmy królikami doświadczalnymi i nie ma co zaprzeczać. Trochę przerażający jest fakt, że wszystko to pochodzi z Chin - jakoś nie koniecznie wierzę, iż mają jakiekolwiek normy jakości... no nic, czas pokaże. Pozdrawiam.
efka770311 / 195.187.156.* / 2012-08-29 16:11
W odróżnieniu od glikolu etylenowego glikol propylenowy nie jest toksyczny
J.A.Klecha / 80.101.222.* / 2012-08-29 09:39
witam,mam e-papierosa od miesiaca,poprzednio palilem 2 paczki na dzien papierosy,probowalem roznych sposobow-na nic jednak,teraz popalam elektrycznego i jestem zadowolony,nie kaszle rano i samopoczucie jest o wiele lepsze,oczywiscie nastawienie psychiczne jest b. istotne,postaram sie w niedlugim czasie odstawic i e-papierosa, polecam
;) / 80.239.243.* / 2012-08-09 13:46
Przecież muszą mowic ze e-papierosy sa szkodliwe, bo kto bedzie im kupował zwykle fajki, straca zysk na tym. Boja sie i wymyslaja jakies glupoty zeby kazdy zaczal sie bac tych e-papierosow. mam od 2 miesiecy tego papierosa i naprawde pomaga. dla mnie rewelacja.
Benek11 / 2012-08-09 14:40 / Bywalec forum
Nie wierzę jakos w tą szodliwość e-papierosów...dla mnie to próba branży tytoniowej żeby odwieść ludzi od próby rzucenia palenia...wszak miliony uciekają !!
RENWAS / 37.152.20.* / 2012-07-30 15:27
DZIEKI ELEKTRONICZNUM PAPIEROSOM RZUCIŁAM PALENIE - PO 25 LATACH NAŁOGU DZISIAJ NIE PALE JUZ OD 2 LAT I NIE CIAGNIE MNIE DO PRAWDZIWYCH PAPIEROSÓW . MAM LEPSZA KONDYCJE FIZYCZNA - teraz sobie plywam bez zadyszki. nalezy jedynie zadbac o dobry liquid. polecam zainwestowac w dobrego e-papierosa dla WLASNEGO DOBRA kazdemu :)
diki / 87.105.212.* / 2012-07-26 01:59
Na 7 znajomych którzy w tym roku kupili e-papierosy 4 wróciło do analogów, 2 tylko e-papierosy, 1 pali na zmianę czyli ograniczył analogi.
NIE JEST TO TAKIE ZŁOTO :-)
Po jakimś czasie źle się czuli wdychając opary e-papierosów.


Moje początki były takie że jak zacząłem kożystać z e-papierosa natychmiast pojawiły się problemy ze słuchem (50% ubytek słuchu). Po odstawieniu e-papierosa słuch powrócił. Ponownie e-papieros i ponownie powrót problemów. Kolejny raz odstawiłem. Słuch powrócił i teraz e-papieros i jest OK.

Jadę na liquidzie o mocy 11. Używam teraz e-papierosa tak co drugi czy co trzeci dzień.


NIKT MNIE NIE SPONSORUJE ;-)

Niech ktoś to skomentuje...
anitka536 / 83.28.31.* / 2012-12-27 18:09
palę e -papierosa i nic z tych rzeczy co ty piszesz nie spotkało mnie ja jestem bardzo zadowolna z e-papierosa
Jastyr / 91.150.221.* / 2012-10-02 13:45
Może opary podrażniały błonę śluzową i miałeś zatkane przewody słuchowe wewnętrzne, gorzej słyszałeś jak przy przeziębieniu.
czytacz_lodz / 217.172.248.* / 2012-08-11 20:59
hahahahahahahaha stracił słuch przez papierosa . Dobre . Nie wspomniałeś, że pracujesz przy pile, frezarce czy tokarce .
teklunia / 46.204.31.* / 2012-08-10 16:33
e papierosa wkłada się do ust i lekko ciagnie a nie do ucha moze zadługo prowadzone były w tym samym czasie przez telefon
basiak669 / 87.96.87.* / 2012-07-19 14:14
Jaram elektroniki i do nich kupuje jeszcze inne dodatki i ziela rozne czasem jak se pojaram to kurde trzy dni leze bez czucia fajne te e-fajeczki
Endriu537 / 62.244.155.* / 2012-06-21 14:18
od 1.01.2012 rzuciłem analogi, palę trendy, i co? spoko nareszcie rzuciłem, tylko mała wpada: nagle arytmia serca, nadciśnienie, myślałem że to szok po rzuceniu analogów. A tu po 4 miesiącach okazuje się że tak jarałem te trendy, że ilość nikotyny rozwaliła mnie szalenie, odstawiłem elektronika i po 3 tygodniach jest ok, serducho ok i ciśnienie. Kurde nie do wiary, lekarz stwierdził ze zabijałem się elektronikiem, dodatkowo dodam ze kondycja mi wogle nie wróciła po przestawieniu się na elektronika. Dodam jeszcze niusa: na płynie trendy jest napis: PRODUKT SILNIE TOKSYCZNY! NIEBEZPIECZNY DLA ŚRODOWISKA! Zapoznaj sie z ulotką przed spożyciem. Tylko ja kur... żadnej ulotki nie dostałem. I niech mi gadają, że elektroniki nie szkodzą, to po co piszą ostrzeżenia tak wymowne.
gaga6333 / 91.227.63.* / 2012-09-17 17:50
Endriu... mialam bardzo podobnie i nie tylko ja ale i 2 inne osoby też. ja jako 1 zakupiłam elektryka i po 2 miesiącach wylądowałam na pogotowiu... myślalam że mam zawał( a mam 27 lat)... serce walilo jak oszalałe oddechu nie moglam zlapać. moja bratowa po 5 miesiącach rownież znalazla się na pogotowiu z tymi samymi objawami. natomiast mój tata po 4 miesiącach palenia chodzil ciągle ospały skarżyl sie na ból karku i ręki a po tygodniu nie palenia objawy ustąpiły.dla niedowiarków dodam że ja owszem moglam przedawkować bo fajkę traktowałam jak smoczka ale reszta nie bo paląc 6 na zmianę z 12 w takiej ilosci co oni palili to niemożliwe....naprawdę zastanówcie się czy nie mając porządnych badan na ten temat warto testować na sobie
mini7778 / 89.228.44.* / 2012-10-01 19:48
no no jakos nie chce wierzyc .jarales jak glupek,wciagales ful nikotyny i był efekt uboczny .pozdrawiam .a propo nie pale tych papierosow a mam zamiar.
czytacz_lodz / 217.172.248.* / 2012-08-11 21:00
Żebys nie wypił tego gamoniu , po tam napisali.
Piotr669 / 78.9.146.* / 2012-06-19 01:04
Przeczytałem większość komentarzy, od kilku dni jestem posiadaczem e-pap. Może i ten glikol o którym się tak rozpisujecie nie jest szkodliwy, większość osób pisze o występowaniu ww składnika w żywności, ale my tą żywność zjadamy a nie wdychamy, resztę sobie dopowiedzcie.
a496 / 89.69.194.* / 2012-06-07 19:06
Od czasu kupienia e papierosa ilosc spalonych papierosow zmalala z paczki na 2 dni do paczki na 2 tygodnie, pale tylko wtedy kiedy e papieros jest rozladowany. glikol popylenowy moze i jest szkodliwy ale w mega wielkich ilosciach, trzyba by bylo sobie go wstrzyknac prosto do zyly zeby dzialal szkodliwie a tak jemy go codziennie w produktach
jackosfc / 194.110.77.* / 2012-05-30 14:11
Autor cytuję Douglas Bettcher. Ciekawe czy ten Pan jest uzależniony od papierosów?

Moja mama (40 lat nałogowy palacz)od pewnego czasu zaczęła walczyć z nałogiem. Udawało jej się wytrzymać jeden dzień. Zaproponowałem jej elektronicznego papierosa. Od ręki odstawiła analogi i bardzo sobie chwali ten wynalazek. Nie pali już miesiąc zwykłych papierosów.
Reasumując, da się zerwać z nałogiem i głupoty Pan Douglas Bettcher opowiada. Teraz mama pali e papierosa rzadziej ma mniejszą dawkę nikotyny w e-liquidzie, a co najważniejsze to świetnie się czuje, nie ma czerwonych oczu jak wcześniej od dymu, nie męczy ją kaszel. Jest to produkt, który na pewno pomoże ludziom uzależnionym pozbyć się palenia.
Panna12 / 2012-05-30 14:31
Tak samo jak margaryna, aspartam , zwykłe mleko , kawa i wiele innych produktów... rzecz jasna nie powinniśmy nic jeść , pić bo wszystko nam szkodzi!!
Mille1 / 178.37.109.* / 2012-05-30 00:31
Zgodnie z duchem demokracji, każdy człowiek ma niezaprzeczalne prawo do bycia idiotą. Autor, jak i osoby i instytucje tu cytowane jedynie z prawa tego korzystają.

Najnowsze wpisy