Forum Polityka, aktualnościKraj

Elektroniczne papierosy tylko dla pełnoletnich i zakazane w miejscach publicznych

Elektroniczne papierosy tylko dla pełnoletnich i zakazane w miejscach publicznych

Wyświetlaj:
SPIRYT / 188.33.112.* / 2015-07-27 06:02
Też mi problem, dwadzieścia parę lat wstecz nie mając za co pić musiałem przestać palić i wyszło mnie ,,na zdrowie".
powietrze_bez_dymu / 89.68.198.* / 2015-09-20 20:02
Cieszę się, że być może od 1 stycznia 2016 wprowadzony będzie zakaz używania e-papierosów w miejscach publicznych. Nie używam e-papierosów i nigdy nie paliłam, nie rozumiem, dlaczego miałabym wdychać ten smród. Dopoki nie wprowadzono zakazu palenia tradycyjnych papierosów w miejscach publicznych byłam nieraz narażona na przytyki innych osób. To, że na chwilę obecną nie ma miarodajnych wyników badań (poza tymi, które zleciły konsorcja tytoniowe...) nie znaczy, że używanie e-papierosów jest nieszkodliwe. Poza tym - uważam, że opinia niepalących tytoniu i nie używających e-papierosów powinna być respektowana w miejscach publicznych - jeżeli zwracam komuś uwagę - powinien chyba przestać. Dzisiaj zwróciłam uwagę pani, która w rzędzie przede mną intensywnie korzystała z e-papierosa; kiedy zwróciłam jej uwagę - dymiła jeszcze bardziej, nie reagując na moje grzeczne uwagi. Z taką sytuacją miałam już do czynienia nieraz, dlatego popieram ze wszystkich sił projekt wprowadzenia zakazu używania e-papierosów w miejscach publicznych (w tym w obiekrtach sportowych). Wystarczy, że z mojej składki zdrowotnej opłaca sie leczenie wszystkich palaczy (ciekawe, ile umrze osób korzystających z e-papierosów, zanim zostanie stwierdzone ich szkodliwe działanie).
tomek11r / 31.175.166.* / 2015-07-25 00:05
Witam :)
Niech autorzy projektu ustawy w jakikolwiek sposób uzasadnią zakaz wapowania (e-palenia) w miejscach publicznych. Wapuję od ponad roku, nie robię tego w kinach, pociągach, autobusach, kawiarniach i w żadnym innym miejscu niestosownym do tego. Ot, co, szanuję innych ludzi, ich przestrzeń i nie mam zamiaru komukolwiek sprawiać przykrość aromatycznymi oparami, być może ktoś nie chce lub nie życzy sobie.
A teraz Ministerstwo Zdrowia chce wprowadzić swoje CHORE POPRAWKI do i tak bardzo restrykcyjnych regulacji unijnych.
Bierne palenie nie występuje w przypadku e-papierosów. To nie dym! Niech nie gadają głupot że nie ma badań, bo są i jest ich od groma! Wystarczy zapytać tu lokalnie, zakrojone badania były przeprowadzone już lata temu, są kontynuowane i tylko zapytać http://www.imp.sosnowiec.pl/.
Nie trzeba szukać po świecie.
Uratowałem się od okropnego nałogu palenia tytoniu. Paliłem 2 paczki dziennie. Próbowałem wszystkiego co oferują koncerny farmaceutyczne i nadal paliłem. Teraz już nie chcę, od roku tylko e-papieros i bez nikotyny. Wpauję zerówki dla smaku i przyjemności.
Ministerstwo Zdrowia chce usilnie zabronić rzucania nałogu palenia tytoniu. Tak to wygląda moim zdaniem.
Czyli na paczkach papierosów powinny być nadruki "Pal więcej! Minister Zdrowia poleca!" i zasil budżet płacąc gigantyczną akcyzę, albo zasil przestępców kupując ukraińskie fajki.
tomek11r / 31.175.166.* / 2015-07-25 00:51
Wybaczcie, jeszcze raz ja.
http://www.e-papierosy-forum.pl/lm/list_media.pdf
http://www.e-papierosy-forum.pl/lm/ulotka.pdf
ben267 / 37.130.60.* / 2015-07-21 22:53
To jest jakieś szaleństwo na dodatek oparte na fałszywym przesłaniu . Tzw, elektroniczne papierosy nie szkodzą bo nie ma na to żadnych naukowych dowodów . Ja jestem przykładem tego że pomagają rzucić palenie . Od roku pykam sobie w pracy elektronicznym "papierosem" bez nikotyny . Ot takie puszczanie chmurek z pary wodnej .. Podobnie robi też mój kolega zatrudniony w tej samej firmie oraz kilka innych osób . Czego chcą zakazać ? Rzucania palenia ??.
Arthzil / 198.240.213.* / 2015-07-23 09:48
I jeszcze jedna sprawa, nikotyna nie rozpuszcza się najlepiej w wodzie, więc dodają inne rozpuszczalniki... czyli wdychasz sobie np. formalinę powstałą poprzez rozpad cieplny tych rozpuszczalników.
Arthzil / 198.240.213.* / 2015-07-23 09:43
To może najpierw poczytaj jakie są skutki palenia e-papierosa zanim palniesz bezpodstawnie, że ich nie ma. Płyn do e-papierosa zawiera rakotwórcze substancje (nitrosaminy), trujące związki, które używa się jako przeciwdziałające zamarzaniu... nie mówiąc już o nikotynie i tym że skład nie jest regulowany więc może tam być wszystko. Organiczne składniki smakowe pod wpływem ciepła też twożą szkodliwe związki organiczne. Chcesz to pal, byle z dala od ludzi którym to przeszkadza.
tomek11r / 31.175.166.* / 2015-07-25 00:34
Masz tego miliony razy więcej po spaleniu ropy naftowej. Pewnie miliardy razy więcej w miejskim powietrzu. Proszę, rzuć propozycję zabronienia wydobycia ropy naftowej i jej przerobu, zutylizuj samochód i zastanów się nad sobą... I nie pisz głupot
kj1070 / 46.186.38.* / 2015-07-21 20:21
Należy natychmiast - konstytucyjnie - zakazać wydawania jakichkolwiek zakazów generowanych przez pracowników zatrudnionych na podstawie umowy o pracę we wszelkiej maści instytucjach państwowych bez względu na zajmowane stanowisko ze szczególnym uwzględnieniem, MZ i MF!!!!
kazimierz2 / 78.131.198.* / 2015-07-21 00:35
Jaki jest stopień ich szkodliwości? Może lepiej zlikwidować piece w starych mieszkaniach, bo bardziej zanieczyszczają otoczenie?
czyżby decydenci mieli w tym udziały? / 46.45.107.* / 2015-07-20 22:07
Dlaczego nie da się wprowadzić podobnych zakazów i nakazów w stosunku do dopalaczy ?
NieEpalenieTylkoWapowanie / 93.105.236.* / 2015-07-20 19:57
"Szacuje się, że co roku palenie tytoniu zabija 6 mln osób na świecie, w tym 700 tys. w Europie." a wystarczyłoby, całą akcyzę ze sprzedaży papierosów, przekazywać na leczenie tylko palących, to mniej by ich umierało, co więcej, niepalący zaczęli by palić, żeby chorować w komfortowych warunkach, bo pieniążków tych jest naprawdę dużo. Co do e-papierosów, to zgoda na zakaz sprzedaży nieletnim, ale reszta jest głupotą. Jest już wiele badań dowodzących nikłej ich szkodliwości w porównaniu do analogów, że traktowanie ich na równi z tymi ostatnimi jest urzędniczą hipokryzją!!!!
yogi524 / 89.230.8.* / 2015-07-20 21:03
nas na świecie jest za dużo! Już 6 lat temu bylo nas 6mld 580mln a 1 maja 2015 jest nas 7mld 315mln.Nie można ratować wszystkich chorych a wrecz odwrotnie: im wiecej nas umrze tym lepiej dla swiata.Dlatego nie leczy sie raka czy innych chorob ktore zabijaja najwiecej ludzi ,nie likwiduje się nałogów/narkotyki,papierosy,dopalacze,alkohol /bo to nabija kase mafiom światowym,politycznym,państwowym,farmaceutycznym czy lekarskim a świat pozbywa sie problemu z "nadwyżką" ludzi w sposób "humanitarny"........
derek1258 / 95.40.61.* / 2015-07-20 19:52
Mamy państwo zakazów i nakazów,policyjno,zakazowo ,nakazowo ,zdziercze.Takie panstwo zafundowali nam chamy z solidarności,którzy z kufjek przeflancowali się w garnitury ,ale chamstwo tkwi w człowieku do dziesięciu pokoleń !!
F790 / 79.184.15.* / 2015-07-20 19:39
Zartuja chyba:) Znowu zakaz atrapyu papierosa hahahaha:)
niepalący / 89.231.94.* / 2015-07-20 19:31
Wielka kara, zakaz reklamy wg projektu. Przecież gors potencjalnych nabywców tego towaru pozyskuje wiedzę z internetu lub tzw. "poczty pantoflowej".
yszard / 217.113.226.* / 2015-07-20 19:26
A posłom przed głosowaniem powinni robić analizę moczu na obecność używek i badanie krwi na obecność alkoholu!
i7 / 178.36.244.* / 2015-07-20 19:20
według mnie za tą ustawą stoją koncerny tytoniowe. przez e-papierosa tracą sporo kasy, bo ludzie zamiast kupować fajki wolą e-papierosa.
jati / 5.60.65.* / 2015-07-20 19:01
pale e-papierosa 2 lata zero zadyszki kaszlu moze pensje poslowie sobie zabiora o polowe i zobaczymy
Jan4321 / 89.70.197.* / 2015-07-20 18:55
Jak obecny rząd może planować coś na przyszły rok skoro wiadomo, że to ich koniec i w czyim interesie te durnowate zakazy. Prawdopodobnie chodzi o akcyze. Na papierosach zwykłych jest, a na tych nie, stąd ta pseudo dbałość o nasze zdrowie
do początku nowsze
1 2 3 4 5

Najnowsze wpisy