Forum Forum emerytalneWcześniejsza emerytura

Emerytura-przeliczenie-wyrok sadu.

Emerytura-przeliczenie-wyrok sadu.

emeryt. / 83.20.155.* / 2015-12-09 15:01
Prowadziłem dość długi spor z ZUSem o przeliczenie świadczenia, zarówno Sad Okręgowy, jak tez Sad Apelacyjny uznał w pełni moje racje. Moje pytanie czy wyrok sadu apelacyjnego jest prawomocny z chwilą ogłoszenia, czy musze czekać na uprawomocnienie, jeśli tak to jak długo.
Wyświetlaj:
wiwan / 2015-12-09 17:59
Czyli jak rozumiem wyrok obecny podtrzymał wyrok sądu okręgowego, nie było odesłania do ponownego rozpatrzenia. Zatem dzień ogłoszenia wyroku jest jednocześnie uprawomocnieniem się wyroku niższej instancji.

Od dnia otrzymania postanowienia obecnego Zakład ma 30 dni na wydanie decyzji emerytalnej zgodnej z wyrokiem.
emeryt. / 83.20.155.* / 2015-12-09 21:02
Sad Apelacyjny podtrzymał wyrok sadu okręgowego,nakazał tez Zusowi naliczenie odsetek za cały okres trwania sporu.
wiwan / 2015-12-10 10:24
Moim zdaniem oznacza to, że:
- pierwsza wypłata świadczenia w nowej, przeliczonej wysokości powinna nastąpić w najbliższym po dniu wydania ww decyzji terminie wypłaty Pana świadczenia- tj. pierwotny termin np. 25 dzień miesiąca zostaje zachowany.
- wyrównanie świadczenia wstecz + odsetki powinny być wypłacone w dniu wydania ww decyzji ZUS

Najnowsze wpisy