Forum Forum emerytalneInne

Emerytury pomostowe tylko dla 312 tysięcy osób

Emerytury pomostowe tylko dla 312 tysięcy osób

Wyświetlaj:
www.legeo.pl / 79.110.194.* / 2010-01-13 17:09
Ustawy ciągle się zmieniają, o emeryturach - zawsze aktualnie - przeczytasz tu http://www.legeo.pl/prawo/dziennik-ustaw-2004/39/353/?on=2009-09-17
Jan22 / 85.25.152.* / 2008-12-19 21:02
To oznacza tylko jedno, że w nowym roku bezrobocie w kraju wzrośnie o około 1 milion osób. Bardzo wątpię w to by dla około 1 miliona osób znalazły się nowe stanowiska pracy. Jeżeli starsi pracownicy co mieli odejść na wcześniejsze emerytury, utrzymają się na swoich stanowiskach pracy to młodzi ludzie w liczbie około miliona osób będą bezskutecznie poszukiwać prace w kraju. Jedynym dla nich ratunkiem pozostanie migracja za granice za pracą. W rezultacie zmniejszy się liczba mieszkańców Polski o około milion mieszkańców.
obe / 77.253.33.* / 2008-12-30 11:59
Drogi panie bezrobocie nie wzrośnie ,dlatego że to teraz jest tak że ci młodzi podobno bardzo schorowani emeryci są chętnie przyjmowani do pracy.Pracodawcy wolą zatrudnić młodego emeryta ,bo nie muszą płacić ckładek .
gornik / 91.204.204.* / 2009-01-10 18:42
Niech zrobja tak albo emerytura albo praca. z malymi wyjatkami, wiem cos otym bo jestem gornikiem i wiekszosc emerytow gorniczych idzie do pracy .Jestem przeciwny temu !!!!jest wiele mlodych ludzi chetnych do pracy ale stazy wyjadacze ich nie puszcza,a firmy prywatne zatrudsniaja bylych gornikow z ogromnym doswiadczeniem za smoeszne pieniadze a reszta w kopercie tak aby nikt sie nie przyczepil :SKANDAL!!!niema kontroli nad tym .dlaczego? ja wjem...............
obe / 82.160.226.* / 2009-01-08 11:36
Z ostatnim zdaniem się zgodzę, ale z pierwszym nie. Dlaczego, dlatego, że schorowani emeryci do niczego się nie nadają, ponieważ ich życie na emeryturze kończy się bardzo szybko. Pracującymi dodatkowo niby na emeryturze są to ludzie na rentach i to w różnym wieku. Dlaczego starych z ponad 40 letnim stażem ludzi się wykorzystuje. Wiem dlaczego, ponieważ są wyszkoleni w swoim zawodzie i koszt ich utrzymania jest niewielki, młodego natomiast trzeba wyszkolić i odpowiednio opłacić. Mamy prostą odpowiedż dlaczego młodzi wyjeżdżają, dlatego że za grosze nie będą pracować, stary nie ma wyjścia to można go dobić.
Z ostatnim zdaniem się zgodzę, ale z pierwszym nie. Dlaczego, dlatego, że schorowani emeryci do niczego się nie nadają, ponieważ ich życie na emeryturze kończy się bardzo szybko. Pracującymi dodatkowo niby na emeryturze są to ludzie na rentach i to w różnym wieku. Dlaczego starych z ponad 40 letnim stażem ludzi się wykorzystuje. Wiem dlaczego, ponieważ są wyszkoleni w swoim zawodzie i koszt ich utrzymania jest niewielki, młodego natomiast trzeba wyszkolić i odpowiednio opłacić. Mamy prostą odpowiedż dlaczego młodzi wyjeżdżają, dlatego że za grosze nie będą pracować, stary nie ma wyjścia to można go dobić.
Małgorzta Kapera / 213.199.205.* / 2008-11-15 21:45
albo emerytura albo renta !!!!!!
Jeśli ktoś jest chory to ma prawo do renty.Jeśli to choroba zawodowa ma określone przywileje.Jeśli emeryt to znaczy że osiagnął wiek emerytalny. To powinny być jedyne kryteria.
stach2 / 83.22.143.* / 2008-11-06 17:32
Pani minister oraz współrządzący tego rządu i poprzednich rządów! Skończcie wreszcie skłócac naród,komu się należy wcześniejsza emerytura.Odpowiec jest prosta,nie potrzeba tylu jałowych dyskusji i zmarnowanych lat debat sejmowych a przyznawac emerytury za przepracowane lata.Skończy się szara strefa,gdyż każdy będzie chciał byc zatrudniony legalnie.Ustalic że np.40 lat pracy to 80% emerytury,45 lat pracy to 90% emerytury,50 lat pracy to 100% emerytury.
tekilla / 85.89.183.* / 2008-12-13 13:21
idz do psychiatry powiedz mi krajowcu gdzie sa moje skladki po 39latach pracy????????????w bardzo ale to bardzo szczegulnym charakterze
buziak / 80.128.221.* / 2008-10-30 11:23
Drodzy gornicy!!!
Jezeli o mnie chodzi zmodyfikowalbym te ustawe natychmiast. To co sobie "wywalczyliscie" jest wielkim spolecznym oszustwem. Proponuje 4 zamiast 8-miu godzin pracy dziennie w gornictwie (ciezkie warunki) ale do uzyskania wieku emrytalnego tj. tak jak kazdy inny pracownik do 65 roku zycia.
IWAN72 / 87.239.170.* / 2008-11-27 21:02
Człowieku!!! PROPONUJE ZJECHAĆ NA DÓŁ , WUWCZAS SIE WYPOWIADAJ !!!!!!!!!!!!!!!!
prowincjusz / 88.156.70.* / 2008-10-01 21:31
Żyło sobie dwu braci. Jeden urodził się za pięć dwunasta 31 grudnia 1948 r. Drugi pięć PO dwunastej a więc już 1 stycznia 1949 r. Obaj pracowali w tej samej firmie jako kierownicy.
Obaj byli PO-lakami.
PO POdPiSaniu pewnej ,,PO-mostowej,, Ustawy przez jednego z Nich drugi Go zabił.
Który był Kainem, a który Ablem ???
romek174 / 79.175.226.* / 2008-09-28 13:17
Dajcie pracownikom godnie zarobić,aby dzieci zjadły gorący posiłek w domu.Finansujey w 75%" dobra" z których nigdy lub rzadko korzystamy.Np.:podrórze ,kultura,ochrona,itp.itp.Dlaczego nie korzystamy - bo dzieci wołają jeść,25% społeczenstwa wykorzystuje "dobra"do własnych celów (promocja,wypoczynek,ochrona,itp,itp),ukrywając w sprawozdaniach,fakturach,podatkach,itp.....................................................................................
bongo / 89.167.43.* / 2008-09-30 21:01
Zatrudniałem się w 1992 roku na warunkach iż przejdę na wcześniejszą emeryturę po 30-tu latach pracy, ja wywiązuje się ze swej pracy sumiennie i nie nagannie, ale z tego co czytam i słyszę będę musiał pracować do 65 roku życia - czyli ktoś nie wywiązał się z tej umowy. Myślę sobie że rząd powinien zmieniać kontrakty które podpisują firmy z menagerami i zamiast płacić im grube miliny za to że rozwiązują z nimi umowy, niech robią tak jak ze mną. Pozdrawiam !!
cooc / 88.156.96.* / 2008-06-16 15:11
a kto powiedział, że będę żyć tyle ile pracownik nie pracujący w warunkach szczególnych. Przyjęłam się do pracy gdzie na emeryturę miałam odejść w wieku 55 lat a nawet obiecano nam, że okres ten może skrócą do 50 lat. Teraz jestem balastem i zamiast emerytury wypracowanej dają mi zasiłek? Następny polski wstyd.
ppp1 / 82.160.195.* / 2008-11-04 21:25
Bierz się do roboty nierobie i wypracuj sobie emeryturę, a nie licz, że państwo - czyli my wszyscy będziemy ci płacić za friko!!!
Trzeżwy / 87.105.51.* / 2008-12-15 19:53
Naćpałeś się i bredzisz!!!
j13 / 213.158.196.* / 2008-08-27 12:53
Rencisto,Emerycie wspomóż jeszcze raz Ojczyznę-czynem!
?
pigułka / 85.89.189.* / 2008-04-20 13:12
ja sobie nie wyobrazam do 60 roku zycia pracowac w swoim zawodzie ,gdzie ratuje zycie ludzkie jestem z zawodu pielegniarka pracuje na najciezszym oddzyiale jaki jest interna bardzo nie wdzieczny oddzial .Nikt o nas nie mysli jak dlugo mozna tam pracowac mamy uszkodzone kregoslupy a nie mamy uznanej choroby zawodowej .Ciekawa jestem czy ktos z ministerstwa zdrowia chcialby byc pod opieka takiej garbatej pielegniatrki .CO dalej panstwo mysli o nas pielegniarkach.
elik / 83.12.122.* / 2008-05-18 13:24
29 lat pracuję jako pielegniarka w szpitalu psychiatrycznym. Obciążenie psychiczne, fizyczne, stres, praca zmianowa, środki dezynfekcyjne.............wszystko to powoduje,że z roku na rok czuję się coraz bardziej wypalona zawodowo, miewam różne dolegliwości.Praca, która kiedyś przynosiła satysfakcję( nigdy nie finansową), teraz staję się przymusem. Chwilami brakuje mi sił i jak pomyślę, że będę musiała jeszcze pracować 10 lat - do 60, to chce mi się płakać!. W jakim kraju przyszło nam pielęgniarkom żyć ?.
tcoco / 88.156.96.* / 2008-04-09 08:07
przez ostatnie 20 lat nie zmieniałam swej pracy, bo:1).lubię ją, 2). w wieku 55 lat miałam przejść na zasłużoną emeryturę. Od pół roku mówią, że za 2 lata może przejdę na pomostówkę za 50% emerytury i stracę przywileje które bym dostała jako emeryt.Dalej pracować? Żarty? Moja sprawność z roku na rok spada i nie dlatego, że nie dbam o siebie ale dlatego, że się starzeję. Nie będę dobrym pracownikiem(mam mieć I kategorię zdrowia) a pracodawca też by wolał mnie "wyrzucić" za nie spełnienie warunków i nic nie płacić. Po co mu szkolić młodych jak zostaniemy mu jeszcze za darmo przez 5 lat. Dlaczego wprowadzono buzkowe reformy emeryckie a przez tyle lat nikt nie pomyślał o takich jak ja. Teraz ciężar czyjeś głupoty zrzuca się na mnie. Przyjmując się do pracy chciałam dostać mieszkanie i iść na emeryturę w wieku 55 lat. I po osiągnięciu wieku będę tego żądać. Ja sobie tą emeryturę zapracowałam i będę miała ponad 35 lat pracy w warunkach o szczególnym charakterze. Dziś przeczytałam o dodatkowym (12 dniowym) urlopie dla urzędników, tu kasa będzie? Państwo z< wpłaty do ZUS i przeżuci część zaoszczędzonej kwoty na prowadzenie administracji?To mi się nie podoba.
tomkol / 83.11.4.* / 2008-03-27 21:13
Policzyć wszystko wedlug starych przepisów do dziś i od jutra dopracować brakujący czas po nowemu .I skończyć z tym raz na zawsze ze jedni mają wcześniejsze emerytury a inni nie ,wszyscy są równi.Każdy zawód ma +i - więc skończmy z dzieciniadą . a jak pan wojak nie może juz biegać na poligonie to do zbierania śmieci po lasach , pan policjant do strużowania za 600zł przy 300godz a lekarz jeden z drugim do pralni szpitalnej tam mu sie ręce mogą trząść.Jest wiele prac dla bardzo niezadowolonych zarabiających grubą kasę za niby wiedzę a co z tymi naprawdę potrzebującymi co życie chorobąpokarało i 600 zmają .A jak wam wszystkim żle otwórzcie działalność i róbcie co chcecie zobaczycie jaki to lekki chlebek.Przeczytajcie jeden z dwoch wcześniejszych komentarzy komentarzy nauczyciela ,podoba mi się gość.NARKA
Edi 4 / 83.5.112.* / 2008-03-07 14:34
Opamiętajcie się wszyscy - im chodzi o taką sytuację , gdzie jeden na drugiego psioczy , gdzie można skłócić naród . Prawda jest taka że wszyscy za mało zarabiamy ,że ciężko pracujemy , że na nic nas nie stać ,że jesteśmy schorowanym narodem , że ciągle nas kolejne rządy robią w balona , że ciągle zmieniają przepisy na naszą niekorzyść. I to jest cały problem.
delta / 77.254.130.* / 2009-01-15 19:21
to prawda
nie ma co spodziewać sie że będzie lepiej wszystkie reformy sa robione z myslą jak okraść najbiedniejszego by sobie i swoim kolesiom było na nagrody za "ciężką pracę"
asiunia89 / 89.230.131.* / 2008-11-07 20:44
Takie rządy wybieramy i nikt już nic nie zrobi nadal będziemy okradani przez ZUS
jaka / 81.219.73.* / 2008-12-28 17:27
nie myl prosze zus-u z rzadem co takiego zus moze zrobic?jak niby wplyw ma na ustawe o pomostowkach??czemu zawsze ludzie zakladaja ze to zus okrada??
zombi1955@PO,PL / 87.99.110.* / 2008-11-12 21:38
panie premierze tusk [przez małe t panu życze 590 zł emerytury i żyj zdrowo
Małpa / 194.140.241.* / 2009-12-29 20:05
Żeby chociaz to chciał przeczytać - oni to wszystko mają w d---e -pozdrawiam i olejcie twórców tych bzdurnych zasad emerytalnych
Bączczek / 83.11.4.* / 2008-03-27 20:56
Wit am jestem nauczycielem mam w miesiącu 89 godz i zarabiam prawie 1600zł jak bym pracował jak kazdy uczciwy obywatel 176 godz zarobołbym 3164zl na ręke.Fajne co a w pokoju nauczycielskim ciągle słysz ę jak to kolegom i kolezankom jest żle. Jak mało czasu mają bo w domu muszą sprawdzać sprawdziany i szykować lekcje i inne duperele.Ja wykorzystuję kazdą wolną chwile przerwy okienka lub zostaję codziennie do godz dłużej w szkole i nie mam w domu nic do roboty . Nauczcie się sumiennie pracować a nie lamentować .I to mówię do wszystkich grup zawodowych .A jeśli chodzi o wcześniejsze emerytury no coz zlikwidować wszystkim i na tym zakończyć albo wszystkim je dać, Oczywiście wszystko policzyć na dotychczasowych warunkach do dnia dzisiejszego a resztę przepracować już na nowych.Nie ma innego rozwiązania uczciwego.Każdy z nas wybiera sobie zawód potem pracę i nie może być inaczej traktowany ,każda praca ma plusy i minusy i na tym koniec .Dlaczego wojak ktory siedzi na tyłku pare lat idzie wcześniej na emeryturkę czy policjant ,najpierw na poligon czy ulicę a jak sił zabraknie to do papierów.NIE JESTEM CZUBKIEM ALE WSZYSCY LAMENTUJĄ A ILU Z NAS MOŻE POWIEDZIEĆ ZE W PRACY RÓWNE 8 GODZ UCZCIWIE PRACUJE.i ZASŁUGUJE NA TO CO JUŻ MA. A jak ty m wszystkim bardzo żle, niech idą na swoje a wtedy będą robić po 300godz płacić minimalny zus zeby tylko wyjść na swoje. Ja mam to już za sobą i nie ma to jak państwowa posadka.A zus olejmy wszyscy całkowicie nie płaćmy bo jak my będziemy mieli przejść na emeryturę wymagane będzie 65 lat PRACY odliczając dni wolne i urlopy.Tak i tak wszEdzie trzeba łacić u lekarzy tak jak i za lekarstwa .POZDRAWIAM zdesperowany NAUCZYCIEL
kierowca / 90.129.110.* / 2009-01-18 20:55
kolego masz trochę nieżyciowe myślenie. w każdym zawodzie znajdą się osoby co pracują mniej lub więcej. a co powiesz o żołnierzach na misjach? też się obijają? może kazać im zwrócić koszty takiej "wycieczki"? ja jeżdżę ciężarówką. mój czas pracy wynosi niekiedy kilkanaście godzin dziennie, rzadko schodzi poniżej 8h. do tego dochodzi rozładunek, często ręczny, a wożę materiały budowlane czyli ciężkie rzeczy. to też nie jest lekkie zajęcie. nie mam zamiaru płakać z tego powodu i krzyczeć jaki to mój ciężki los. a przecież w wieku 60 lat to kierowca będzie ze mnie żaden. chodzi o to że niektóre grupy zawodowe po prostu muszą mieć możliwość przejścia na wcześniejszą emeryturę. chyba byśmy nie chcieli żeby średnia wieku armii wynosiła 40 czy 45 lat. albo żeby ulice patrolowali 50letni policjanci? lepiej takiego policjanta właśnie wysłać za biurko żeby tam wykorzystywał swoje umiejętności i doświadczenie. z całym szacunkiem dla tych zawodów. a gdyby dać wszystkim te emerytury to by tego państwo finansowo nie wytrzymało. dlatego, mimo że ja także straciłem ten przywilej, zgadzam się z rządem. wolę zacisnąć teraz zęby i pracować do 65 roku życia niż przejść na wcześniejszą emeryturę i brać grosze albo nic
kikimora / 83.21.180.* / 2008-12-23 21:05
Drogi kolego, podziwiam cię. Ja pracuję ok. 100 godzin miesięcznie, nie licząc okienek i 135 min. dyżurów tygodniowo.Musisz być niezwykle szybki, sprawny skoro w ciągu 10 min. przerw potrafisz sprawdzić prace i przygotowac się do zajęc. Czego uczysz- informatyki, w-f? Ja, niestety, potrzebuję ciszy, by rzetelnie sprawdzic wypracowania i dobrze przygotować się do zajęć. a co do emerytur- nie wiem jak ty, ale większość "starych" nauczycieli kierowała się przy wyborze zawodu również możliwością wcześniejszego na nią przejścia. A co mamy- pomostówki i śiwadczenia kompensacyjne( 80% pomostówki a pomostówka to 70% emerytury- policz) Co zyskałam? We wrześniu 2009 roku będe miała 46 lat i 20 lat stażu pracy. Zostanie mi 10 lat pracy. Teoretycznie, bo od 2009 do każdego roku doliczą mi 3 miesiące - 30 miesięcy= 2,5 roku. Czyli na emeryturę będę mogła przejść mając 58,5 . Dużo zyskałam? Zaledwie półtora roku. I po co cały ten krzyk?!
asiunia89 / 89.230.131.* / 2008-11-07 20:47
masz rację co do pracy w wojsku to przeciez kpina. Oni nic nie robią znam osobiście takich i dlaczego im sie należy wcześniejsza emerytura,
PDF.MAG. / 88.199.131.* / 2008-10-30 21:30
Kochany kolego Nauczycielu.Jestem żołnierzem zawodowym i nie podoba mi się twój osąd ,policjantów czy to wojaków .Tak samo jak Ty mam wykształcenie na które sobie zapracowałem godząc obowiązki zawodowe z rodziną. Mam dwoje dzieci małych ,nie pracującą żonę pytam gdzie jest sprawiedliwość .Jak mam żyć ,jak utrzymać rodzinę .Ty także mogłeś być wojakiem ,poczułbyś terażniejszość bycia wojskowym pracując na trzech lub dwóch etatach, po średniej 14h dziennie.Te piękne czasy już się skończyły nikt Ci nie poda ręki ,nie pomoże .A przełożeni wymagają ,brakuje kadry nikt do woja się nie pcha,odpowiedz mi na to który zawód jest teraz opłacalny,który lżejszy przynoszący korzyści ,bo ja nie znam takiego.Chyba że ktoś we krwi ma złodziejstwo .itp.Pracowałem z ludzmi tak samo jak Ty ,tylko może troszeczkę doroślejszymi ,tak przynajmniej mi się wydawało.Powiem Tobie że to nic przyjemnego ,praca z ludzmi jest najgorsza oczywiście ale pracuję przy samolotach w chałasie przekraczającym 114db po 14 h średnio w dniu czasem w nocy za 2500zł mając nadgodziny za które nie płacą i za które nie mogę otrzymać wolnego "bo nie ma ludzi "a w szczególności techników samolotu i co ty na to.No i jeszcze służby trzeba odbębnić dla państwa.
Mira / 80.52.133.* / 2008-07-07 14:02
Pierwszy raz spotkałam się z taką opinią i to z ust nauczyciela,gdyby wszyscy tak myśleli to ZUS nie miał by marmurowych posadzek i wszystkim żyło by się lepiej.Pozdrawiam nauczyciela.
ksiegowa / 83.8.193.* / 2008-10-30 17:54
zus nie korzysta z pieniedzy ze skladek, tylko ma swoje przychody.doucz sie a nie pisz bedni!FaKT juz za takie glupoty zaplacil 50000zł bo przegral proces!!!
asiunia89 / 89.230.131.* / 2008-11-07 20:51
ZUS korzysta z naszych składek np. naliczając kapitał początkowy, a jak naliczał.......? Przecież grupa osób nie może znaleźć swoich dokumentów z płacami, czyli lobby wiadomo jakie sprytnie sformułowało ustawę, że prawo działa wstecz chaaa.Ale to tylko w Polsce możliwe
już emerytka / 78.8.78.* / 2008-03-12 14:23
problem w tym że wielu szło do wyborów głosować na PO nie zastanawiajac sie nad liberalizmem/ co to jest i jak się to je/ no to teraz będziemy go mieli, rozszyfruja go na własnej skórze to może przy następnych wyborach w pierwszej kolejności pomyślą o własnym interesie. Mnie Ziobro nie przeszkadzał bo nie mam niczego na sumieniu a państwo solidarne bardzo odpowiadało
asiunia 89 / 89.230.131.* / 2008-11-07 20:55
Pan minister Ziobro był bardzo dobry, zrobił by porządek z tą polską temidą, no ale niestety nie miał na to czasu.Wyborcy nie dali mu szans, a mieli by wreszcie porządek w sądach i prokuraturze. Następnych wyborach głosujcie na liberałów, a będziecie mieć lepiej chaaa
zrozpaczona / 217.98.12.* / 2008-02-16 11:41
panie gosiewski ja pana nawe rozumiem gdybym miala taka pensje jak pan .była zdrowa imiała przywileje pana pracowalabym pewnie do 80-lat i wymysla te idiotyzmy. mam 54 lata 35 lat pracy wychowuje trójkę dzieci pracuje 220 godzin miesiecznie od 15 lat kazdą sobote izarabiam 1200 zl. marz e zeby odejsc na emeryturę w wieku 55 lat.niech pan się zmiłuje i "zwolni na emerytury" rocznik 54 kt ory państwo tak skrzywdziło. poniewqż jestem z grudnia nie mogłam odejść /przepisy zmieniły się od sierpnia./ jak do szkoły to zaoisyjecie tych ze styczni itych z grudnia.ale na wczesniejsze emeryturt odeszli tylko urodzeni do lipca.chyba pana żona była z z lipca , odeszła i zamknęliscie innym zmordowanym możliwośc skrzystania z tego co im sie należalo. miejcie litosc i zwolnijcie poszkodowzny roczni 54. pracyję w handlu i ledwo nogami przekladam. mój boże jak czytam na forum narzekania lekarzy. nauczycieli i innych wybranych to jest mi niedobrze. popracujcie u prywatnego tyle lat , po tyle godzin każdą sobotę i narzekajcie.zrozpaczona
polip / 79.188.223.* / 2008-02-18 13:35
nasi poslowie i senatorowie to same cymbaly siedza w lawach jak sie chwala niektorzy po 15 lat twierdza przed wyborami ze maja koncepcje na rozwiazanie problemow w sluzbie zdrowia, zusie itp w rezultacie mysla tylko zeby dorwac sie do koryta zlikwidowac sluzby ktore moga ich kontrolowac zeby nie okradali spoleczenstwa Odbierzcie zdefraudowane pieniadze przez waszych kolegow ktorych bronicie ktorym umarzacie dlugi i przekazcie do zusu to chyba swiadczenia mogly by wzrosnac o 100%.ale te swinie od tego koryta nie odejda bo jest jeszcze co ukrasc w tej POLSCE np. szpitale. polip
Margareta / 83.3.92.* / 2007-08-20 17:12
Mówi się, że nie ma pieniędzy na emerytury pomostowe, a tu lekką ręką Rząd wydaje pieniądze na nagrody dla pracowników ZUSu- 24 mln. na początku roku i 32 mln. w okresie letnim. Pytam z czyich to pieniędzy???
janna / 81.219.73.* / 2008-12-28 17:32
przepraszam ale chyba nie wiesz co piszesz?jakie nagrody???skad wzielas te kolosalnie nieprawdopodobne kwoty???ludzie opanujcie sie nigdzie nie ma kokosow
bruner / 91.193.208.* / 2007-08-01 13:47
O jakim koszcie dla budżetu oni bredzą?!
A gdzie w takim razie ,,wcięło'' pieniądze z naszych wieloletnich składek ?!

Do tego jeszcze:
,,Pracodawcy będą wpłacać składki do tego funduszu w wysokości 3 proc. podstawy wymiaru składki na ubezpieczenie emerytalne i rentowe (dla pracownika jest to zazwyczaj jego pensja brutto) od każdego uprawnionego pracownika. Składki te będą przeznaczone na pokrycie wydatków na emerytury pomostowe.''

Czy ja czegoś nie zrozumiałem, czy ktoś tu kogoś robi w balona ?

A tak na marginesie..- proszę mi pokazać zakład, który przyjmie do pracy osobę po 50-tce ?..
Nie mówię o tzw. leserach, ale o osobach, które straciły pracę nie z własnej winy - a takich jest wiele.
Mamy przecież pracować - i to bezwzględnie - do 65-ciu
i odpowiednio 60-ciu, tylko pytanie gdzie ?!
Maria55 / 2008-06-25 14:56
Ja też ciekawa jestem czy chociaż jeden zaklad pracy ktory zatrudniłby (nie jako sprzataczke, czy wykladacza towarow, ale proporcjonalnie do wykształcenia) kobietę po 50-tce. Z takimi "wrakami"nawet nie chcą rozmawiać, a coż dopiero mowić o zatrudnieniu. W trosce o nas planują też zrownac wiek emerytalny kobiet z mężczyznami... tylko ciekawe gdzie mamy pracować?
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy