Forum Forum pracyPraca za granicą - opinie

EUROPEAN ACTIVE PROJECTS LTD

EUROPEAN ACTIVE PROJECTS LTD

gdoliwa / 2007-10-18 19:42
EUROPEAN ACTIVE PROJECTS LTD
Sp. z o.o. Oddział w Polsce
(nowy adres) ul. Chrzanowskiego 84
80-278 Gdańsk

JEST TO FIRMA CO ZATRUDNIA POLAKOW I URZADZA OBOZY PRACY TRZEBA BYC CODZIENNIE W PRACY PRZEZ 3 MIESIACE BEZ DNIA WOLNEGO I NAJLEPIEJ JAK BY SIE PRACOWALO PO 12 GODZIN DZIENNIE JA OSOBISCIE PRACOWALEM W FALMUTH CHOC MIALEM UMOWE NA 3 MIESIACE TO PO 1,5 MIESIACA W SOBOTE O GODZINIE 16 DOSTALEM INFORMACJE ZE W NIEDZIELE O 4 RANO ZJEZDZAM DO POLSKI NIE PRZEDSTAWIAJAC MI ZADNEGO POWODU I ZOSTALEM OBCIEZONY WSZYSTKIMI KOSZTAMI TAK ZE ZA 22 DNI KIEDY PRZEPRACOWALEM 224 GODZINT OTRZYMALEM
WYNAGRODZENIE NA KONTO 688.46 FUNTOW TAM JESZCZE PRACUJE 50 POLAKOW NA TERENIE STOCZNI I CZESC SPI W BARAKACH NA STOCZNI JAK MOZECIE TO NAM POMOZCIE POZDRAWIAM KAMINSKI MIROSLAW
Wyświetlaj:
Marcin VW / 46.186.88.* / 2014-04-18 22:27
Bylem 2 razy z tej firmy i jestem zadowolony po prostu jak jedziesz zarobic i chce Ci sie pracowac to zarobisz, a jak jedziesz imprezowac to dlugo nie pociagniesz:) Pozdrawiam
bogdan1004 / 94.254.192.* / 2015-04-27 18:10
Ktos moze sie wypowie jak tam teraz w tej agencji wyglada z pracą, placa i mieszkaniem ,czy da sie zarobic, a jezeli to ile na miesiac mozna wyjsc, czy jest sens sobie glowe zawracac , Pozdro
fdsa / 91.200.34.* / 2014-04-24 18:34
kroisz ludzi na kasę takimi pseudo zachętami. Jakie to uczucie robić wszystkich w bambooko, kroić ich na kasę i wmawiać, że czarne jest białe.
azsa / 89.79.204.* / 2013-05-25 17:36
to bzdura z tymi prawnikami. EAPL to beczka prochu, ktora w kadej w chwili moze wyleciec w powietrze.

umowa łaczy umowe pośrednictwa pracy z umową podwykonawcza, trochę wzorowaną na kontrakcie marynarskim , lata 90 , kiedy rzeczywistośc podatkowa była zupełnie inna.
EAPL jest zobowiazany do sprawdzenia z kim podpisuje umowę i nie moze rozpocząc cześci podwykonawczej z kimś,kto nie jest zarejestrowany jako samozatrudniony.

Fakt, że nikt z tzw. samozatrudnionych nie wystawia faktur świadczy , że dochodzi do gigantycznego nadużycia jeśli chodzi o kwalfikacje własnych kosztów, bo muszą jakos wydatki na podwykonawców księgować, a przecież podwykonawcy nie są nawet podwykonawcami, tylko ludzkiami z umową o charakterze fikcyjnego stosunku prawnego - i na tym polega jej siła.

Poza tym rejestracja jest łatwa - 15 min. w interencie i każdy moze byc self employed.

Problem w tym, ze pracujac dla 1 klienta nie mozna byc self employed.

Jest się wtedy pracownikem.

Takze, kto chce moze skorztsatc z linka :
esi2calculator.hmrc.gov.uk/esi/app/summary.page - i wydrukowac ankietę lub przynajmniej nr ref ankiety 27GDM2H7KX8YSN, zanieśc do Tax office - i odzyskac pieniadze.

Podatki pobiorą z EAPL, także bez obaw.

ESI tool - ankieta ustalająca formę zatrudnienia – employee (pracownik) lub self-employed (samozatrudniony) można znaleźć pod adresem: http://www.hmrc.gov.uk/calcs/esi-01.htm na końcu strony.

W UK odwrotnie niż w Polsce, forma zatrudnienia zależy od spełnienia kryteriów min. samodzielności.

Ankieta jest przechowywana w systemie przez 7 dni.

Do Tax Office udajemy się osobiście, z paszportem, umową, payslipami, innymi dokumentami potwierdzającymi zatrudnienie


Sprawę można prowadzić w trybie grupowym.
kudłaty03 / 31.6.242.* / 2011-12-27 23:21
OSTRZEGAM!!! Firma złodziej żerują na uczciwości i naiwności pracowników. Zakładam im sprawę w sądzie o wynagrodzenie. Polecam wszystkim oszukanym przez EAPL by robili to samo co ja. trochę to potrwa, ale ja nie odpuszczę. Kudłaty
Popiell / 193.24.247.* / 2008-01-27 14:03
Czyli poprostu firma która wyzyskuje pracowników??przeliczyłem to co dostałeś za godzine,wychodzi 3 funciaki to przeciez wiecej zarobisz u nas!Wogóle jak można zapewniać ze za zakwaterowanie i przeloty płaci pracodawca a póżniej odciązać kosztami pracownika??przecież to łamanie prawa
xman / 217.153.241.* / 2008-02-08 18:57
a moze Pan cos nabroil ze firma tak Pana pociagnela po kosztach? jak ktos normalnie konczy kontrakt to takich przebojow nie ma...
francuz7 / 31.61.128.* / 2012-01-02 21:04
A ktoś tam normalnie skończył chyba nie no może ci w czerwonych łachach
marzenaeapl / 2008-03-22 15:14
potwierdzam łamanie podstawowych praw pracowniczych oraz jakichkolwiek norm moralnych a menadzerowie to faszyści i sadyści.
potwierdzam łamanie podstawowych praw pracowniczych oraz jakichkolwiek norm moralnych a menadzerowie to faszyści i sadyści.
marzenaeapl / 2008-03-22 15:02
w tej agencji cała administracj to wyzyskiwacze rzerujący na normalnych ludziach,zastraszają karzdego wyrzuceniem z pracy i dórzymi karami finansowymi.
wajche przeloz / 82.146.224.* / 2011-03-07 15:55
ja bylem z nich zadowolony hotel z******** warunki pracy tez.na miejscu gocha wszystko z********* zalatwiala
roberto110 / 188.47.2.* / 2017-04-18 02:15
A ruchałeś ją też?
Były niewolnik / 77.254.174.* / 2012-02-20 20:41
No i tak to mniej więcej wygląda.Te pozytywne posty na tym forum są napisane albo przez pracowników firmy eapl ,albo przez masochistów,którzy bardzo sobie chwalą,chociaż ich na kasę przycięli.No cóż,niektórzy lubią jak się ich obraża i daje im się klapsy.
Więc jeśli jesteś w trudnej sytuacji materialnej,a przy tym lubisz towarzystwo ludzi wulgarnych( bo dużo takich typów tam jeżdzi),praca 12 godz. na dobę dzień w dzień nie jest tobie straszna to jedz.Głowę tobie nie urwą.Nie radzę jednak jechać w zimie,bo będziecie marznąć,no chyba,że chcecie dokładać dodatkowe pieniądze do ogrzewania.Warunki mieszkaniowe są marne.Wynajmują mieszkania w slumsach.Mówię tutaj o Tyne,bo tam byłem.Szatnia przy stoczni to taki mały chlewik.Nie ma dobrze czym pracować- brak narzędzi.Pieniądze raczej wypłacają.Jeśli jednak nie będziesz pracować tyle ile chcą,albo upijesz się szybko możesz zjechać Polski i potrącą tobie za przejazd.
francuz7 / 31.61.128.* / 2012-01-02 21:24
Chyba pierwszy raz za granicą byłeś chłopie a o ich hotelach też się trochę nasłuchałem a norma to spanie w dresach czapkach ząb na ząb nie trafia tak było zimno ja w paru miejscach byłem raz nawet narzekałam na bungalo w Holandii ale to co tam zobaczyłem to sory ale syf to mało powiedziane
BISTRO / 46.175.231.* / 2011-11-20 11:43
Fajnie że byłeś zadowolony owszem hotel przez jeden dzień a potem nora warunki mieszkaniowe fatalne ślimaki po pokoju chodzące do tego grzyb na ścianie ogólny bród cięzko jest się doprosić o odkurzacz,mop i inne niezbędne do sprzątania rzeczy,środki czystości na własną rękę.Do tego wszystkiego w kazdej chwili można zjechac bez podania powodu i wypowiedzenia umowy nie trzeba nic na broić wystarczy że firma niema na miejscu roboty no i aut do kraju,aby nie płacić do 180 godzin które sa w umowie do tego jeszcze potracą karę 250funtów skasuja za prąd i gaz o czynszu za norę nie wspomnę no i obarczą cię kosztami za przeloty i dojazdy tak że nic na rekę z marnych wyrobionych godzin nie zostaje .Do tego wszystkiego nie można się odwołać nigdzie bo tak skonstruowana jest umowa że jak się odwołasz to musisz w polsce zapłacić zus i podatek i jedynie sprawe cywilną założyć ale nie wiadomo czy ja wygrasz jeżeli komuś pomogłem to fajnie nie dajcie się z frajerować tak jak ja.

Najnowsze wpisy