Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Europejskie rynki pod wypływem wydarzeń z USA

Europejskie rynki pod wypływem wydarzeń z USA

Wyświetlaj:
ateista-realista / 83.26.198.* / 2015-10-09 23:08
@ ZT
Na lokacie jako detalista miałbym jednak mniej ;P
ZT / 83.24.80.* / 2015-10-09 23:50
Obudził się. To na czym tak trzepiesz kasę?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
ateista-realista / 83.10.123.* / 2015-10-11 14:39

To na czym tak trzepiesz kasę?

Odpowiedź jest zdecydowanie prostsza - nie trzepię ;P Przynajmniej na szulerni. Prezesem żadnym nie jestem, ale zarobić umiem, a rynek traktuję jako uzupełnienie i miejsce lokowania na przyszłość, a nie źródło utrzymania. Stąd prosta strategia priorytetu dla minimalizacji strat (optymalnie - całkowitego uniknięcia) względem potencjalnej wysokości stopy zwrotu. Zresztą i pulą, jak na razie, dysponuję malutką, więc jaki by z tego zarobek mógł być...
synonim / 2015-10-11 17:38 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Odpowiedź jest zdecydowanie prostsza - nie trzepię ;P Przynajmniej na szulerni. Prezesem żadnym nie jestem, ale zarobić umiem, a rynek traktuję jako uzupełnienie i miejsce lokowania na przyszłość, a nie źródło utrzymania. Stąd prosta strategia priorytetu dla minimalizacji strat (optymalnie - całkowitego uniknięcia) względem potencjalnej wysokości stopy zwrotu.


groteskowe jest to, że oni mają tu takiego zajoba na punkcie "trzepania kasy na szulerni", a sami jednocześnie siedzą na stratach

kiedyś brydzia vel mega bessa śmiała się tu ze mnie ciągle, że trzymam fundusze rynku pieniężnego i obligacje a ona to taki "grubas" bo na kontraktach gra. dziś już jej nie ma bo się dawno temu zresetowała i zanim jeszcze stąd na dobre zniknęła to zwariowała

ganguś też się ze mnie tu ciągle podśmiewał, że mam fundusze rynku pieniężnego i obligacje a on to ma "100% kasy w akcjach". A teraz to już w norze od kilku tygodni siedzi z wtopą na Hawe 80%, na reszcie ma zresztą niewiele lepiej

takie mądrale a wszyscy na wtopach siedzą. a ja mam przynajmniej plus, choć niewielki, ale przynajmniej do tego nie dokładam

no ale zawsze oczywiście można się podniecać tym, że się ma jaja, a że się siedzi latami na stratach i odrabia dywidendami 3% rocznie straty po 50% na papierze to już nikt przecież nie będzie wnikał. tylko co to za "interes" to ja nie wiem. to tak jakbyś chodził do pracy za którą to ty płacisz swojemu szefowi a nie on tobie, dokładając do tego latami
ateista-realista / 83.10.123.* / 2015-10-11 19:50

groteskowe jest to, że oni mają tu takiego zajoba na punkcie "trzepania kasy na szulerni",

No jak to? Przecież to forum moneja - a jak forum moneja, to przeca dla tzw. "prawdziwych inwestorów", a zatem "inwestujących" (czyt. w akcje i kontrakty), a nie "lokujących" (czyt. wszystko inne, na czym ewentualność straty graniczy z zerem). Stąd ten owczy pęd do bycia grubasami, którzy siedzą w akcjach po uszy, a nie płotkami z obligami ;) Ważne - "pęd do bycia", a nie bycie, bo przecież ani Ty, ani ja, ani nikt inny nie jest w stanie zweryfikować stanu faktycznego, prawda? ;D

Też mogę sobie tu napisać, że mam 5 melonów w akcjach, albo i 10, a co. A że to g... prawda, to przecież nikt tego nie sprawdzi, co nie? ;P


a że się siedzi latami na stratach i odrabia dywidendami 3% rocznie straty po 50% na papierze

To Ty to traktujesz jak stratę - ja pewnie też (i inni zwyczajni ludzie zapewne także) - ale "inwestorzy" często praktykują pogląd, że strata jest dopiero wtedy, gdy coś faktycznie sprzedasz za mniej niż kupiłeś, a aktualna wycena nie ma znaczenia.
synonim / 2015-10-09 21:22 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
2015 rok jest kolejnym rokiem, gdy obligacje miały lepszą stopę zwrotu niż akcje, licząc od stycznia

bond markets present better returns compared with the losses from stocks in the U.S. and abroad this year.
Reuters Markets | Wed Sep 30, 2015 10:59am EDT
bitcoiniarz / 31.175.140.* / 2015-10-09 21:26
No ale ile można jeszcze na obligach dalej jechać?!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
synonim / 2015-10-09 22:15 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

No ale ile można jeszcze na obligach dalej jechać?!


zawsze można trzymać tracące akcje zamiast tego
Koala122 / 95.49.207.* / 2015-10-09 19:39
Jak ropa będzie po 60-70 dolarów to zniknie nadmiar dolara na rynku i w perspektywie 6 miesięcy dolar odrobi straty a FED podniesie stopy.
bitcoiniarz / 31.175.140.* / 2015-10-09 20:11
O! Ktoś nowy i kumaty! Witamy
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Banana republic / 159.205.216.* / 2015-10-09 19:24
Krach dolara zaprzecza bajkom o "ożywieniu", co pokazują już wszystkie dane z gospodarki, więc robienie hopssy na tej bazie już też nie wychodzi.
Wygląda na to jakby w Stanach na giełdzie już nikogo nie było.

Zostało parę komputerów, podających sobie te same trzy akcje w ramach gry w durnia.
Time to pay the piper / 159.205.216.* / 2015-10-09 18:48
OPEC widzi mocniejszy niż wcześniej oceniano wzrost popytu na ropę, co w połączeniu z gwałtownym osłabieniem dolara po Fed i ostrym cięciem inwestycji winduje ostro ropę do góry. A łupki zbankrutowane nie oddadzą zaciąniętych długów i trwa likwidacja wiertni w rekordowym tempie, bo wystarczająco dużo naciągnęli i już nikt im nic nie pożyczy.


OPEC Secretary-General Al-Badri told The IMF that demand will climb more this year than previously projected (coming on the heels of EIA's comments that oil companies worldwide will cut investments in oil exploration and production by a record 20 percent this year.) USD weakness is also helping drive algos to run stops in crude.
Koniec petrodolara / 159.205.216.* / 2015-10-09 18:06
N ajwięskza komedia, to że bankrut próbuje grać hegemona, a nie ma ani produkcji, ani czym spłacić długów i chce rządzić jak dyktator, narzucając potężniejszym od siebie mocarstwom swoją wolę.

Ale już nawet Irak ma to w nosie i zwraca się do Rosji o pomoc, tak jak Syria. I na tyle im wyszło usunięcie Saddama, dzięki czemu do władzy doszli szyici, i zacieśnili współpracę z Iranem i powstanie pas od Rosji, Afganistanu do Libanu, który zablokuje dostawy ropy na zachód.

W Arabii Saudyjskiej już trwa ogromna panika, bo bankrutuje budżet i muszą się zadłużać, przejadać rezerwy i wprowadzili moratorium na wydatki, co zwiększa niezadowolenie ludności, która tego jeszcze nie widziała,że musi zaciskać pasa.

Saudi Arabia Declares Spending Moratorium As Oil Rout Bankrupts Kingdom
Fed zbankrutowany, z pustego nie naleje / 159.205.216.* / 2015-10-09 17:45
Bankruty na surowcach nie wiedzą już jakie idiotyzmy podać,żeby uzasadnić wzrost cen dla zmniejszenia strat, kiedy zero popytu od dawna bo gospodarka bankrutuje.
A mniej zatrudnionych, to mniejszy popyt, i jak podniosą jeszcze ceny, to jeszcze mniej sprzedadzą i jeszcze więcej zwolnią.
To jest właśnie chora ekonomika i pokręcone rozumowanie zbankrutowanego keynesizmu.

Teraz nabredzili, ze Glencore zamyka kopalnię cynku, bo nie ma już z czego dokładać do strat, tak jak wszyscy pozostali, to wszystko od razu rośnie jakby coś się od tego zmieniło w popycie, który i tak spada. A przez to wpływy będzie miał mniejsze i tym bardziej długów nie odda.
Fed zbankrutowany, z pustego nie naleje / 159.205.216.* / 2015-10-09 16:57
Na ropie ogromny short squeeze bankrutów.
Najdroższa od 22 lipca.

Oil prices are advancing into the $50s, pushing past a key level to record a gain of nearly 9% this week. Support appears to be coming from a variety of factors, including recent OPEC comments on tackling the global overhang, expectations of shrinking U.S. production and concerns about Russia's military operations in Syria. Crude futures +2.5% to $50.64/bbl, the commodity's highest level since July 22.
Fed zbankrutowany, z pustego nie naleje / 159.205.216.* / 2015-10-09 16:54
Banki, co finansowały frajerów inwestujących w lecące na pysk surowce, będą miały ogromne straty, bo nigdy nie odzyskają długów, dlatego Bank Anglii wpadł w panikę i żąda od nich danych na ile strat może liczyć.
Fed zbankrutowany, z pustego nie naleje / 159.205.216.* / 2015-10-09 16:51
Ropa już znów ostro w górę, bo trwa już na niej ogromny short sqeeze, bo masę funduszy wpadło w pułapkę lewarowanych strat, bo jak idioci grali na spadek, kiedy łupki zbankrutowane, ropa się kończy, a trwa zwycięska ofensywa w Syrii co błyskawicznie przywróci porządek, czego zbankrutowane Stany nie potrafiły od ponad roku, co ośmiesza ich w oczach świata i własnych obywateli.
Fed zbankrutowany, z pustego nie naleje / 159.205.216.* / 2015-10-09 16:47
Praktycznie wszystkie spółki jakie podają już dane, mocno rozczarowują, dlatego zero kupna zaczyna się od Alcoa.
Fed zbankrutowany, z pustego nie naleje / 159.205.216.* / 2015-10-09 16:37
Wystraszone bankruty ogromnym wzrostem cen ropy szaleją na PKN, wywalając straty przed weekendem.

Alcoa pokazał tragiczne wyniki.
bitcoiniarz / 94.254.145.* / 2015-10-09 16:33
Synonim twój dawny "ulubieniec" Ben Bernanke udzielił ostatnio wywiadu w którym twierdził że niektórzy prezesi z Wall Street powinni iść do więzienia za to co zrobili w 2008 roku. O sobie samym jakoś jednak nie wspomniał. Ha ha ha
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
synonim / 2015-10-09 17:26 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

O sobie samym jakoś jednak nie wspomniał


To ogromny hipokryta a przede wszystkim półgłówek z wodogłowiem

wczoraj chlapnął, że jego największym sukcesem jest.......... uzdrowienie rynku pracy

jakoś zapomniał, że rekordowa liczba ludzi w Stanach jest poza rynkiem pracy

No co za przygłup
Fed zbankrutowany, z pustego nie naleje / 159.205.216.* / 2015-10-09 16:28
Dziś w Stanach pdają ile znów wiertni za ropą utracili, dlatego ropa już najdroższa od wielu tygodni.
Fed zbankrutowany / 159.205.216.* / 2015-10-09 16:21
Sprzedaż hurtowa w Stanach krach, -1,0%, zapasy w hurcie +0,1%, poprzednie skorygowali w dół z -0,1% na -0,3%, żeby te lepiej wyglądały.
do początku nowsze
1 2
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy