Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

expander,xelion-proszę o radę

expander,xelion-proszę o radę

sylwekk / 83.20.42.* / 2007-11-28 07:58
ulokowałam pieniądze w millenium zrównoważonym i stabilngo wzro.,cudów się nie spodziewam,ale od czasu gdy tu zaglądam ,widzę ile jest możliwości inwestowania.
Niestety trzeba się na tym znać,ja tej wiedzy nie posiadam.Proszę o radę czy warto korzystać z rady ww.doradców(wasze wskazówki bądż doświadczenia). W tej chwili moje fundusze mają miesięczny spadek 5-8%(kwota 90000zł)
Wyświetlaj:
J.Grochowska / 195.140.155.* / 2007-11-28 13:17
W obecnej sytuacji polecam produkty gwarantowane np.nową interesującą propozycję CU Gwarancja Globalne Inwestycje i in.Służę szczegółowymi informacjami.
mihusky / 79.187.233.* / 2007-11-28 09:48
Mialem konto w xelionie - dlatego napisze co sadze o nim. Obecnie likwiduje. Jestem swiadomym uczestnikiem rynku kapitalowego i wchodzac w mariage z xelionem oczekiwalem tego co maja w nazwie - "dordcy finansowi' niestety oni nie doradzaja wcale! Podstawowe ich zyski plyna ze sprzedazy jednostek funduszy i tzw oplat za zarzadzanie ktorymi dziela sie nimi TFI Powoduje to konflikt interesow. doradcy wciskaja produkty czesto nie o najlepszej rentownosci, ale o najwyzszych oplatach. doradcow - paradoksalnie - nie interesuje twoj zysk, ale zebys byl w grze jak najdluzej, nawet tracac bo czerpia z tego zyski! Jedyne czego doswiadczylem z "doradztwa" to namowa na kupowanie czegokolwiek i kiedykolwiek. Dodatkowo tzw konto w xelionie jest zupelnie niefunkcjonalne - mozesz zobaczyc to co posiadasz, ale nie mozesz sam nic z tym zrobic ani konwertowac ani sprzedac samodzielnie - za kazdym razem musisz kontaktowac sie z agentem i wypelniac papierki w ktorych poraz kolejny piszesz jak sie nazywasz itp funduszy zagranicznych np templetona w ogole na koncie nie widac -stan musisz sprawdzac odczytujac na stronie templetona aktualny kurs.

Reasumujac zero wygody, a nawet utrudnienie zwlaszcza przy probach konwersji i odkupienia - co zabiera cenny czas, zwlaszcza gdy chcesz ratowac kapital przy spadkach. Lepiej juz wyszkuac sobie inwestycje samemu i sprobowac znalezc do niej bezposredni dostep przez platforme internetowa. niektore TFI umozliwiaja bazposrednio zakup wlasnych jednostek. Wowczas konwersja czy sprzedaz jednostek odbywa sie szybko , rzeczywiscie kliknieciem myszki ,a nie systemem: telefon do agenta - agent wysyla papiery- wypelniasz papiery i wysylasz tradycyjna poczta- agent zleca odkupienie itp lekko liczac ponad tydzien. Ten sposob reakcji na wydarzenia na rynku kosztowal mnie utrate ok 15% zyskow wicej podczas spadkow zanim sprzedalem jednostki.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy