Forum Forum nieruchomościBudowa

Fibaro podleje trawnik i nakarmi kota

Fibaro podleje trawnik i nakarmi kota

Money.pl / 2011-09-13 11:12
Komentarze do wiadomości: Fibaro podleje trawnik i nakarmi kota.
Wyświetlaj:
grześ135 / 78.9.150.* / 2014-01-23 16:34
Odgrzebię stary temat, ale zaczynam się zastanawiać nad jednym z takich systemów i szukam po Internecie gdzie są jakieś informacje na ten temat.
Teraz zastanawiam się właśnie nad fibaro, ale też nad darinem.
Darin chyba troszkę droższy ale chyba bardziej mi się podoba - szczególnie to, że mogę, o ile im wierzyć, sam w zasadzie poradzić sobie z doinstalowaniem nowych modułów potem.

Co Wy o tym sądzicie?
przedwojenny / 83.10.166.* / 2011-09-19 08:29
Przez to właściciel przytyje 10kg rocznie.
gaume / 62.69.239.* / 2011-09-13 23:32
Nie tylko system fibaro jest bezprzewodowy. Takim jest również ZWave. Może inaczej: Fibaro to tylko droga nakładka na system ZWave. Do tego kolejnym minusem Fibaro jest brak aktualizacji i utwierdzenie w przekonaniu, że nie ma z tym systemem żadnych problemów. Co gorsza nie są podane żadne informacje o kompatybilności z poszczególnymi urządzeniami. Ze swojej strony, jako osoba w tym pracująca, polecam skorzystanie z czystego ZWave, który można znaleźć na stronie zhouse.pl
vet / 80.51.92.* / 2011-09-14 14:38
Droga nakładka? Brak kompatybilności? Brak aktualizacji? Polecam najpierw rozeznać się w temacie.
Po pierwsze Fibaro korzysta z Z-Wave. W ofercie mamy tylko sprawdzone produkty innych producentów, które spełniają wyższe wymagania co do funkcjonalności, a do tego oferujemy je w korzystniejszych cenach
Po drugie Fibaro nie jest "drogą nakładką" a rozszerzeniem funkcjonalności, które wcale drożej nie wychodzi. Klient decydując się na instalację "z pudełka" dostaje obsługę z dowolnego laptopa, tabletu czy telefonu komórkowego, bez konieczności instalacji aplikacji. Interfejs, który udostępniamy jest bardzo prosty w użytkowaniu. Dodatkowo posiadając 23 salony i kilkuset instalatorów w całej Polsce służymy fachowym doradztwem, montażem i konfiguracją systemu, tak aby klient dostał produkt wysokiej jakości, bez konieczności wertowania wielu stron w internecie i uczenia się na własnych błędach.
Po trzecie mamy rewelacyjne kostki sterujące, które mieszczą się w puszkach instalatorskich za włącznikami.
Po czwarte system jest aktualizowany, aktualizacje są całkowicie bezpłatne i bezproblemowe.
Gin974 / 31.128.21.* / 2017-05-31 06:19
Używam kilku urządzeń fibaro. I często są z nimi problemy. Dziala pewien czas ok i co rusz jak coś nie przestanie działać to znowu bateria pada itp.
hamulec postępu / 83.27.29.* / 2011-09-13 14:28
Tylko dla porządku trzeba dodać że ten system "bezprzewodowy" dotyczy przesyłania poszczególnych komend, ale urządzenia wykonawcze (np siłowniki, czy silniki elektryczne) już wymagają położenia przewodów i bez kucia ścian się nie obejdzie (w gotowym już budynku).
A tak naprawdę to taki 'półinteligentny' system sam sobie zrobiłem kosztem jakichś 1000-1200 zł.
Steruje roletami, symulacją obecności domowników, podlewa kwiatki na balkonie, steruje piecem c.o. i kolektorem słonecznym, otwiera bramę wjazdową, zapala oświetlenie wieczorem po wjeździe na posesję, nadzoruje wszystkie okna i drzwi domu, nadzoruje czy nie ma wycieku wody z instalacji wodnych w domu.
Kota nie karmi - bo go nie mam.
vet / 80.51.92.* / 2011-09-14 14:45
Zaciekawił mnie Pan swoim systemem.
Co znajduje się tej kwocie 1000-1200zł?
W jaki sposób rozwiązana jest komunikacja między urządzeniami?
Jak są zaprogramowane sceny?
Jakie podłączył Pan urządzenia wykonawcze do sterowania roletami, oświetleniem, piecem, kolektorem słonecznym, podlewania kwiatków na balkonie?
Z jakich czujników skorzystał Pan do nadzorowania drzwi i okien oraz nadzorowania wycieków wody?
Po zadaniu tych pytań jeszcze bardziej dziwi mnie kwota 1000-1200zł. Proszę o szczegóły.
hamulec postępu / 83.27.7.* / 2011-09-14 16:11
1000 -1200 zł to koszty podzespołów użytych do budowy tego "systemu" - piszę to w cudzysłowie, bo tak naprawdę to jest to kilka niezależnych sterowników i jeśli nie ma takiej potrzeby to nie są one ze sobą połączone.
Koszt nie uwzględnia kosztu przewodów, bo te były układane "na wszelki wypadek" 20 lat temu na etapie budowy domu.
Wówczas systemy bezprzewodowe to było s-f, podobnie jak internet, czy komórki.
Roletami steruje wyłącznik zmierzchowy (wieczorem rolety opuszcza, rano podnosi) jako urządzenie wykonawcze to silniki od wycieraczek samochodowych z odpowiednią regulacją.
Oświetlenie po wjeździe na posesję - czujnik podczerwieni wykrywający ruch, piec c.o. - regulator temperatury utrzymujący ustawioną stałą temperaturę wody w instalacji i włączający pompę obiegową przy temperaturze min.35*C.
Kolektor słoneczny - moja konstrukcja, zapewnia c.w.u. od marca do listopada.
"Wydajność" ok.50 litrów wody o temperaturze 50-55*C z każdego m2 panelu na dachu.
Konstrukcja kolektora pozwala na pobieranie ciepłej wody, bez mieszania jej z zimną tak jak to jest w tradycyjnych systemach.
Mówiąc najprościej: Jeśli mam w zasobniku 100 litrów wody o temperaturze 50*C, to po odkręceniu kranu do ostatniej kropli leci woda o tej temperaturze.
Nadzorowanie okien, drzwi - czujniki kontaktronowe, czujki podczerwieni, bariery podczerwieni.
Podlewanie kwiatków, wycieki wody - czujniki wilgotności umieszczone w doniczkach, oraz w miejscach potencjalnych wycieków (okolice zlewozmywaka, umywalek, spłuczek).
Jeśli w doniczce jest za sucho elektrozawór się otwiera i z zasobnika płynie woda do doniczki, jak jest odpowiednio wilgotno zawór się zamyka.
Odwrotnie z wyciekami wody - kilka kropli wody na czujnik powoduje zamknięcie zaworu głównego, który później trzeba ręcznie odblokować (chodzi o to by po wyschnięciu tych kilku kropel znów nie pojawił się niekontrolowany wyciek).
Oczywiście te koszty nie uwzględniają robocizny, bo niby kto miałby mi zapłacić?
pomo dore / 2011-09-13 13:11 / Tysiącznik na forum
A POTEM SPRYTNY HAKER ALBO SŁUŻBY SPECJALNE PRZEJMIE KONTROLĘ NAD TAKIM DOMEM I ZAKMNIE WŁAŚCICIELA W SKŁADZIKU A SAM SPENETRUJE WSZYSTKIE ZAKAMARKI
iksa_nl / 83.11.25.* / 2011-09-13 11:12
ile taki system kosztuje np. dla domku jednorodzinnego (bez karmienia kota ;)?
Mateusz65 / 80.87.37.* / 2011-09-13 18:42
z tego co widze jest napisane, że urządzenie musisz kupic sam a system moze to zautomatyzowac
kotdomus / 46.170.141.* / 2011-09-13 13:22
No nie to oni sie tyle urobili żeby karmić tego kota ;) a ty nie chcesz !!! Wstydź się.
Endrju12 / 2011-09-13 13:25 / Bywalec forum
A cena jaka za taką wygodę?
moler / 80.87.37.* / 2011-09-13 18:39
instalowałem to już w kilku domach, instalacja faktycznie jest prosta ale zdarzają się niespodzianki;) z tego co pamietam już za ok 3 tyś można podłączyć oświetlenie i ogrzewanie.
H.K. / 85.222.21.* / 2011-09-19 13:00
Zgadzam się z przedmówcą, instalacja Fibaro jest dość szybka i łatwa. Za swój system zapłaciłem około 4 tys. złotych i jestem do tej pory bardzo zadowolony.

Najnowsze wpisy