wp.pl
wp.pl
Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Forum Forum dla firmZakładanie firmy

Firmy kurierskie-opinie

Firmy kurierskie-opinie

skomentuj
Benek11 / 2012-02-10 13:21
Nie dawno wystartowałem ze swoim biznesem. Często będę musiał wysyłać umowy, faktury itp. do innych miast. Potrzebuję dobrą , sprawdzoną i tanią firmę kurierską!! Możecie mi jakąś polecić?!
Wyświetlaj:
mariaawaria / 94.254.233.* / 2017-06-16 13:00
na pewno prosze unikac firmy in post, paczka od nich doszla do mnie zdewastowana, wszystkie rzeczy ktore w niej byly zniszczone, nawet garnek pokrywiony to prosze sobie wyobrazic z jakas sila ktos musial rzucać tą paczką
Witman / 5.172.236.* / 2017-05-08 14:55
Przestrzegam wszystkich przed firmą o nazwie NETKURIER-24 (nie mylić z KURIERNET). W rankingu 115 firm kurierskich nie istnieją. Przyjmują zlecenia tylko online, oczywiście trzeba wcześniej wnieść opłatę. Nie odbierają rzekomo istniejącego telefonu,brak jakiejkolwiek reakcji na złożone zlecenie. Kuriera ducha nie ma, telefonu nie ma, maila nie ma, zwrotu pieniędzy za zlecenie nie ma. Ostrzegam, omijajcie oszustów szerokim łukiem.
krzysiek921 / 212.244.210.* / 2017-03-15 19:30
UWAGA NA FURGONETKA.PL W GRUDNIU WYSŁAŁEM 2 PRZESYŁKI A W MARCU DOSTAŁEM FAKTURĘ NA DODATKOWE 300 ZŁ ZA ZMIANĘ WARUNKÓW SPEDYCJI
AD2017 / 188.146.69.* / 2017-02-22 09:48
Przestrzegam przed zwieraniem umów z firma Inpost, na infolinie nie mozna sie dodzwonic na emiale i wysyłane pisma nikt nie odpowiada, wystawiaja duże błedne faktury po czym na kontekte trzeba czeskac po 3-4 miesiac a w tym czasie dzwonia i strasza windykacja, umowy wg nich nie można wypowiedziec,nawe po zerwaniu dalej wysyłane sa faktury i wezwania, moja sprawa skonczy sie w sadzie ale innych przestrzegam nie dajcie sie naciagnać
marzenna_sz / 2016-12-16 15:11
Chcesz zrobić komuś na złość? Wyślij mu przesyłkę (pseudo) firmą k-ex!
Dziwię się, ze takie coś jak k-ex jeszcze prosperuje skoro inkasuje pieniądze, a zupełnie nie zależy im na wykonaniu usługi.
Zero kontaktu z "Jaśnie Panem Kurierem", na infolinii nikomu nie zależy, aby przesyłka została dostarczona. Mają tylko propozycję nie do odrzucenia - można samemu odebrać paczkę w Mościskach. Rezultat - paczka wraca do nadawcy! Kompletna porażka!!!
agata2772 / 109.207.48.* / 2016-12-03 11:08
Bardzo nierzetelna firma kurierska K-EX. Nie dostarczono przesyłki bo ....im sie nie chciało.No parodia.Dodzwonić sie do nich z zapytaniem : gdzie moja paczka?...to cód jakiś.Totalna ignorancja.
Robert116 / 37.248.154.* / 2016-09-29 23:30
bardzo dobrą firmą , która zajmuje sie wysyłką paczek , z tym ,ze głównie za granice ( nie wiem jak w polsce ) jest Europaka . Przesyłki dostarczane sa od 3-5 dni roboczych . Poza tym można sledzić przesyłke onilne.
Marek780 / 5.172.255.* / 2016-08-16 14:01
Sendit-pośrednik-niby tani ale...
Złozyłem zlecenie przewozu wózka.Wózek opakowałem folią.Wystającymi elementami,były jedynie koła zaopatrzone w miękkie opony
Kurier odmówił przyjecia przesyłki z uwagi na to,ze jak stwierdził- opakowanie jest niewystarczające-(owinąłem grubą folią) i polecił dodatkowe opakowanie kartonem,bo wózek moze uszkodzic inny sprzęt, np laptopy-wiozac go-elementami metalowymi.

Podstawa wózka i jego waga swiadczą,że przedmiot ten odpowiednio ulokowany, nie będzie się przemieszczał.A wkładanie wózka w karton- to dwukrotnie większe gabaryty.Zamiast więc wyposażyć samochody w pasy-zmusza sie klientów do owijania kartonami, choc wózek to nie buteleczka szklana.Z zawartej umowy i cen usług świadczonych państwa z SENDIT są wysokie na tyle,ze warto rozważyć samemu dostarczeniu przesyłki wiedząc o jakosci świadczonych przez państa z SENDIT usług.Przesyłka nie została odebrana, z uwagi na zastrzeżenia kuriera co do opakowania.Z ustaleń jakie poczyniłem z kurierem-uzgodniłem dodatkowe opakowanie kartonem, i wywiazałem sie z powierzonego obowiazku.

Po powtórnej rozmowie z tym kurierem, otrzymałem informację,ze mam złozyć ponowne zlecenie.
Z uwagi na to,że fima SENDIT nagrywa rozmowy,ja równiez chciałem nagrywać i o tym informowałem panią z obsługi klienta.Po tej informacji,pani ta odmówiła rozmowy.
Z przytoczonych faktów wysnuć można jedynie słuszny wniosek, iz fima SENDIT to przedsiębiorsto do wyłudzania pieniędzy o czym warto poinformować potencjalnych klientówchcących wysyłac przesyłki wieksze od laptopa.Wychodzi na to,że SENDIT jest zainteresowany pieniędzmi a nie transportem przesyłki.
Odpowiedz
taki se kurier / 46.77.89.* / 2016-08-23 18:27
to se [...] wyobraz, ze kupujesz laptopa, a kurier przyjal kijowo zapakowany wozek w jakis strecz, z roznych przypadkow loowych wozek sie przesowa i wbija sie w Twojego laptowa... za 7 tys zl... bo jakis dusigrosz pozalowal na karton na wozek...

[...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###
jusjus15 / 78.34.47.* / 2016-07-29 11:50
Chcielibyśmy odradzić każdemu który planuje zlecić transport Firmie GLOBKURIER (www.globkurier.pl) ponieważ mieliśmy ogromne problemy przez nich.

Oto nasze doświadczenie z tą firmą:

- towar miał być odebrany z Włoch w czwartek - jednak nie nie odebrano towaru jak planowano
- na drugi dzień poinformowano nas ze towar został odebrany, a popołudniu otrzymaliśmy pytanie od magazynu kiedy zostanie odebrany towar, bo niebawem zamykają, jak zgłosiliśmy ten fakt firmie, to stwierdzono, że towar został odebrany – może magazyn wydał zły towar…
- po wielu telefonach z prośbą o wyjaśnienie sprawy (za każdym razem informacja zwrotna „ rozumiem, postaram się jak najszybciej zorientować w sprawie i się skontaktuję”, nie było kontaktu zwrotnego) nadal nie mielismy żadnych informacji, w końcu koło godziny 16 dowiedzieliśmy się, że o tej porze to już nic się nie da załatwić. Wygląda na to, że firma nie jest w stanie skontaktować się z przewoźnikami z którymi współpracuje, nie potrafili nas nawet poinformować kto odbierze towar (kierowca/ tablice rejestracyjne)
- w poniedziałek przewoźnik zgłosił się do magazynu i chciał odebrać towar, jednak zamiast naszej formy, podał nazwę naszego magazynu, do którego miał zostać dostarczony towar, więc oczywiście zamiast od razu się skontaktować i wyjaśnić informację, towar nie został ponownie odebrany
- po rozmowie z magazynem i mając już numer przewoźnika sami musieliśmy omówić z nim odbiór, dopiero wówczas towar został odebrany. Wówczas zadowolona firma transportowa poinformowała nas, że towar został odebrany.

Firma GlobKurier zachowuje się bardzo nieprofesjonalnie - ostrzegamy każdego który myśli nad zleceniem tej firmy jakikolwiek transport.
jtb161 / 37.248.157.* / 2017-02-09 19:42
Zgadzam się całkowicie. Mam podobne doświadczenie. Rozwalili łóżko w transporcie i wszystkiego się wyparli.Nie uznali reklamacji bo sama sobie jestem winna.
damiano3811 / 2016-07-02 20:44
A ja polecam korzystanie z kuriera K-EX, K-EX przeszedł w ostatnim roku duże zmiany na + i w mojej opinii to najlepsza firma kurierska ( jeszcze 2-3 lata temu była jedną z najgorszych ). Do wysyłania paczek i palet zapraszam na www.alepaka.pl Do dyspozycji DPD, DHL, K-EX, ET Logistik.
taki se kurier / 46.77.89.* / 2016-08-23 18:28
tak, kurier sam na blaszaka zaladuje palete:|
elamarketing / 2016-06-06 13:52
polecam brokera usług kurierskich www.korporacjakurierska.pl
https://www.pkwid.com.pl/
habdank / 83.30.215.* / 2016-04-12 21:35
Jest to opinia o firmie, nie o kurierze.
DHL: jest ustosunkowana do odbiorcy obojętnie, wręcz nieprzychylnie. Kurier nie ma obowiązku dostarczyć w godzinach, które system przekazuje klientowi - są to godziny "orientacyjne". W związku z tym - jeśli chcesz paczkę odebrać po południu, wtedy przywiozą ją może rano, jeśli chcesz rano lub przed południem - wtedy dostarczą ją w godzinach popołudniowych. I nie zadzwonią - bo to dodatkowa opłata. Po dwóch próbach paczka wraca do nadawcy. Obsługa klienta telefoniczna jest arogancka. Odradzam! Zaznaczę, że nie spotkało mnie to u innych dostawców.
kinka32393 / 46.112.239.* / 2015-09-23 13:41
Inpost to najgorsza firma kurierska na świecie. Nie rozumiem tej oceny w opineo. Przesyłki z sądów idą tygodniami, kurierzy lecą w ch.... nawet nie próbują dostarczyć awizo. Od razu są awizowane. A przesyłki kurierskie gdzie w firmach konkurencyjnych są dostarczane w ciągu 1 dnia u nich dostarczane są w ciągu tygodnia. Nie polecam. Nie piszę tutaj w ramach jednego przykładu lecz kilkunastu. Wielokrotnie zdarzyło się że przesyłka po prostu zaginęła.
ZSZOKOWANY KLIENT / 188.146.75.* / 2016-06-02 12:57
firma impost obsługiwała poczte polską ,ci ludzie nabrali listów które nastepnie lądowały w koszach ,kontenerach na śmieci.
skąd znamy info o tych krzakach.
wysłalismy pocztą 11 tys dokumentów które zginęły,dyrekcja potwierdziła że impost je zgubił, to był szok i nie do wiary że tacy ludzie dostawali listy pocztowe, w dniu kiedy urzędy odbierały przesyłki w sklepach monopolowych i innych bazarach doreczanie imposta się skonczyło i poczta wróciła do obsługi litów.
zamiast poczty wybrano impost miał to byc super doreczyciel a okazało się że to największa porażka.NIDGY WIECEJ. TO NIE SĄ ZADNI KURIERZY KTÓRYM NALEZY DAĆ PACZKĘ DO RĘKI.
janko pl / 91.189.217.* / 2015-09-19 21:22
ludzie firmy kurierskie nie mają swoich samochodów wynajmują tak jak mnie i okradają nas z przejechanych faktycznie kilometrów mało tego jeszcze nie płacą w terminie faktur co z tego wynika że my po prostu nidbamy o przewożony towar
bloody312 / 89.229.93.* / 2015-04-12 15:02
też mam niemiłe wspomnienia z k-ex, ale trudno oceniać całą firmę jednym pracownikiem
do początku nowsze
1 2 3
skomentuj

Najnowsze wpisy