Forum Forum inwestycyjneFundusze

fundusze indeksowe

fundusze indeksowe

ralf13131 / 2007-01-19 23:18
Czy działają u nas jakieś fundusze indeksowe?
Wyświetlaj:
krzysztof.wolski / 80.251.161.* / 2013-05-13 14:06
Dokładnie, jeśli fundusze, to właśnie indeksowe ETF. Niskie opłaty i wyniki indeksu. Tradycyjen mają wysokie opłaty i żadko wyższe yniki niż indeks. Inwestuje na giełdzie amerykańskiej NYSE Arca, tam królują ETF-y. Do tego wykorzystuje platformę DIF Freedom, brokera DIF Broker.
Daxik / 83.22.179.* / 2007-02-26 18:45
U nas ich nie ma ale to nie przeszkadza zeby je kupowac. W biurach maklerskich oferujacych inwestowanie na gieldach zagranicznych mozna kupic tak zwane ETF (Exchange Traded Funds). To wlasnie fundusze indeksowe ktorymi handluje sie na gieldzie. Sa ich setki jesli nie tysiace. Najwiecej oferuje ich gielda we Frankfurcie.
Wedlug statystyk tylko 10% funduszy pobija w dluzszym terminie benchmarki. Na rynku amerykanskim fundusze indeksowe pod wzgledem sprzedazy pobily juz aktywnie zarzadzane fundusz, na rynku europejskim bedzie tak wkrotce.

>Czy działają u nas jakieś fundusze indeksowe?
jertom / 2007-02-04 15:47 / portfel / Bywalec forum
tak są o ile wiem to 2 takie fundusze eurofundusz4 i uniXXIwiek
zarządzane pasywnie starają się odzwierciedlić indeksy WIG i WIG 20 ale nie pamiętam który który indeks
są to fundusze starające się idealnie dopasować do danego indeksu czyli posiadają w swoim portfelu spółki z danego indeksu nie interesuje ich wynik finansowy czy perspektywy spółek ale tylko to by idealnie dopasować się do indeksu
do zalet należy to że są tam niższe opłaty ze względu na małą ilość dokonywanych transakcji skład znienia się przeważnie raz na 3-5 miesięcy o ile dobrze pamiętam
wada to niemożliwość pokonania rynku a w czasie bessy duża i szybka utrata wartości
pozatym fundusz ma zarabiać a nie pilnować czy się nie wychylił
brak emocji brak zysków brak możliwości osiągnięcia lepszych zysków niż indeksy ogólnie odradzam
lukaszwych / 2007-02-26 16:46 / portfel / "Demon rynków"
Mnie osobiscie przekonuje Graham, stwierdzajac i udawadniajac, ze prawie wszystkie fundusze w dlugim terminie sa GORSZE niz fundusze indeksowych. + funduszy indeksowych to niskie koszty, bo nie utrzymuja wielu osob, ktore w dluzszej perspektywie wiecej kosztuja niz robia. Fakt - brak emocji ale ja nie inwestuje dla emocji, a przynajmniej nie na funduszach. W czasie bessy szybka utrata wartosci ? a inne fundusze akcyjne to co rosna w czasie bessy? Ja na dlugi termin zalecam i odsylam do inteligentego inwestora Grahama, gdzie przeprowadzone przez niego wyniki badan jasno stwierdzaja, iz im dluzszy termin tym wiecej funduszy przegrywa z funduszami indekowymi.
jertom / 2007-02-26 18:10 / portfel / Bywalec forum
w długim terminie trzymając się tylko indeksu zarobisz więcej na pewno
przypomnij sobie maj 2006 i dołek z krórego indeks wychodził długo
a na funduszach wystarczyło zrobić konwersję i zarobić więcej o % dołka
i obijętnie jak inteligentny jest inwestor grahama jak nie zrobi konwersji to nie wygra z funduszami dobrze zarządzanymi
mick / 2007-02-03 08:11 / Uznany Gracz Giełdowy
sticte funduszy indeksowych nie ma. byloby to za trudne i malo oplacalne dla tfi utrzymywac spolki dokladnie odzwierciedlajace sklad ktoregos z indeksow (bo sa spolki perspektywiczne i slabe). po za tym sa ograniczenia i fundusz nie moze wpakowac wiecej niz 2-3% w jedna spolke, a sa spolki co maja duzo wiekszy udzial w indeksie. po za tym fundusz ma dazyc do maksymalizacji zysku, chce osiagnac lepszy wynik niz benchmark (z reguly ktorys z indeksow) - a gdyby idealnie odzworował sklad indeksu by tego nie osiagnal. wiec tfi dobiera spolki pod katem dlugotermnowej inwestycji (nie pod katem spekulacyjnym), stad musi siegac po spolki z calego rynku, jak i czasem z zagranicy

niemniej istnieja fundusze zblizone do indeksowych, inwestujace w spolki z wybranego sektora czy indeksu: np. male i srednie spolki czy w spolki z sektoru budowniczego i developerki - jednak nie mozna ich nazwac czysto-indeksowymi.
aniska / 83.8.63.* / 2007-02-02 23:10
widze ze do tej pory nikt ci nie odpisał ja również chciałam zasiegnac w tym temacie info, szczególne ze usłyszałam że na polskim rynku może będą dostępne, jak by ktos mogl w tym temacie podpowiedziec bede wdzieczna
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy