Forum Forum inwestycyjneFundusze

Fundusze inwestycyjne. Prawie 70 procent odnotowało wzrost

Fundusze inwestycyjne. Prawie 70 procent odnotowało wzrost

Wyświetlaj:
robert sz / 213.52.18.* / 2015-03-09 16:59
jak inwestycje to tylko samemu na giełdzie, żadne fundusze,których wyników nie ma szans zweryfikować,wiekszość z nich po 10 latach osiągnęło stopy zwrotu na poziomie 20-30%, to chyba mniej niż na lokacie w tym samym czasie, oczywiście jest to ich wersja, ile naprawde zarobili tego się nie dowiemy nigdy, taki zysko spokojne mozna wypracowac w rok na giełdzie ale bywa dużo lepiej ;)
INWESTOR380 / 178.43.21.* / 2015-03-09 10:41
Po pierwsze żeby zacząc inwestować -spekulować na giełdach to trzeba poświęcić przynajmniej 3 mies. na edukacje,przeczytać kilka książek o zasadach rynków,jak działają giełdy ,fundusze inwestycyjne ,ETF-y,a następnie pomyśleć o wyborze giełdy ,brokera ,platformie transakcyjnej na której będziecie inwestować na giełdach całego świata ,w fundusze ETF,ropę ,złoto itp.Ponad 90 % polaków inwestuje na zasadzie plotek i reklam,oraz podpowiedzi i rekomendacji pseudo doradców i opiekunów klienta ,którzy mają wiedzą na podstawie podstawówki z ekonomi,-spytajcie o zasadę działania fund.ETF,napewno wiedza zerowa.Inwestowałem od 1999r podobnie jak większośc na pałę,dopiero po edukacji zmieniłem polskie fundusze na fundusze ETF,oraz akcje z rynku całego świata .Inwestuję od 4 lat na platformie -do wyboru mam ponad 2000 fund.ETF i setki akcji z całego świata.Ale podstawa to edukacja ,a pózniej giełda.
ananalityk / 77.255.24.* / 2015-03-08 20:42
TYLKO NAGONKA NA DAWCÓW KAPITAŁU Z FUNDUSZY INWESTYCYJNYCH OŻYWI GPW!!!!Więcej reklamy,więcej wypowiedzi ękspertów!!!!Może jakiś motywujący propagandowy filmik ze statica OGÓRKA !!!
wyciskany / 212.96.227.* / 2015-03-08 18:49
Zainwestowałem w 2007 w małe i średnie w Millenium Bank. Do dzisiaj wartość jednostki jest równa 60% zainwestowanej. A mój kolega ( nie jest maklerem ) ma zyski z inwestycji w małe i średnie spółki ( AKCJE ) w każdym roku. Banki nas OSZUKUJĄ.
INWESTOR380 / 178.43.21.* / 2015-03-09 10:45
Dlatego ,że zainwestowałeś na pałę i pod wpływem reklam ,oraz w momencie gdzie tz. ulica kupuje ,a doświadczeni inwestorzy się wycofują z rynku,to zawsze kończy się wyzerowaniem konta.
Edukacja,póżniej inwestowanie.
andrzejwojciech967 / 88.199.11.* / 2015-03-08 13:02
Na funduszach to tylko zarabiają zarządzający oni nie biorą żadnego ryzyka za gospodarowanie twoim kapitałem i biorą bardzo wysokie wynagrodzenia co miesiąc . Ludzie którzy w 2007 kupili TFI są w plecy i prawdopodobnie nigdy nie odzyskają zainwestowanej gotówki . Dlatego najlepszym sposobem jest trzymanie gotówki w słoiku a nigdy na giełdę .
ateista-realista / 83.10.42.* / 2015-03-08 13:29
Bo trzeba co nieco myśleć, a nie ślepo wierzyć tabelkom, słupkom i doradcom. Skoro doradca zarabia na sprzedaniu Ci produktu, to powie, jak jest naprawdę? Niedoczekanie... ;) Lepiej mniej zarobić, niż być później więcej do tyłu.

Dlatego teraz jest dobry czas na wycofanie się z funduszy akcyjnych (jako że mamy "górkę" na giełdach, a prosta zasada równowagi mówi, że wszystko wciąż nie może tylko rosnąć) na rzecz gotówkowych (o niewielkiej zmienności). Co już zarobiłeś, to zachowasz, a potem - gdy się rynek nieco wychłodzi - wejdziesz z powrotem po niższych cenach i znowu trochę zarobisz. Ja tak niedawno zrobiłem i nie żałuję, wyceny po piątkowym zjeździe na Wall Street raczej nie będą ciekawe.
Jakub113322 / 89.77.154.* / 2015-03-08 12:06
Przyjmując że średnio fundusze biorą za zarządzanie 2% (a z dodatkowymi opłatami czasem wyjdzie nawet i 4%) oraz to, że na lokacie bez problemu można mieć 3% i nic nie ryzykować to aby nie stracić w porównaniu do lokaty fundusz musiałby przynieść minimum 5% zwrotu. Taki zwrot jest tylko dla 8 z 28 funduszy, więc faktycznie 71,5% funduszu przyniosło relatywną stratę swoim posiadaczom w stosunku do osób które wybrały lokatę i nie ponosiły przy tym żadnego ryzyka
gośc / 83.6.238.* / 2015-03-08 11:05
Przestańcie z ludzi robi głupków. Tzw rząd okradł obywateli. Teraz szukacie idiotów do dalszego sponsoringu?
Andrx / 37.152.19.* / 2015-03-07 18:36
Ale bzdura. Mam fundusze i rzeczywiście wykazały wzrost jednostek, natomiast jak się odejmie koszty zarządzania , i administracyjne to jestem w plecy. Przy wycenie powinno się uwzględniać koszty obsługi bo inaczej jest to czyste mydlenie oczy
klkngim;n / 95.49.212.* / 2015-03-07 23:04
jak jestes na tyle głupi żeby nie korzystać z mBanku to co sie dziwisz. W SFI jest tylko Belka. Ja jestem do przodu YTD 10% czyli 8 % po Belce
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy