Forum Forum inwestycyjneFundusze

FUndusze Inwestycyjne

FUndusze Inwestycyjne

Nolimit / 83.8.91.* / 2006-01-25 15:42
Witam

Moze mi ktos wytlumaczyc albo podac jakiegos linka gdzie mozna poczytac o funduszach? Chodzi mi o to jak mozna sobie robic konwersje miedzy funduszami, jak to wyglada? Czy moge robic konwersje na kazda kwote czy do jakiegos tylko limitu? I czy moge to wszystko robic w necie? Bylem w wbk i gosc mi powiedzial ze do 20 tys moge robic w necie, a jak wieksza kwota to i tak musze do nich przyjsc do banku...

I czy lepiej kupic jednostki funduszu jak ida do gory (jak np. Arka) czy poczekac az spadna (one wogole spadaja?) zauwazylem ze od 2 lat idzie caly czas do gory. Mysle nad otworzeniem funduszu zrownowazonego. Czy dobrze mysle ze bede mogl sobie pozniej czesc kwoty wplacic na fundusz stabilny (jesli np. bedzie spadal, poczekam na korekte i sprzedam i spowrotem przesune na zrownowazony albo na akcje? Mozna tak robic czy musze trzymac sie jedengo funduszu jesli juz w niego zainwestowalem? I czy to wogole cos daje ze kupie wtedy kiedy jednostki sa tansze i sprzedam kiedy zwyszkuja czy nie moge tak zrobic?

Z gory przepraszam za glupie pytania ale nie znam sie na tym kompletnie... jak ktos moze mi pomoc bede wdzeczny

BTW: Jaki fundusz polecacie - chodzi mi o zrownowazony


2) Jesli chce zrobic konwersje ze zrownowazonego funduszu(ktory juz mam) na stabilny to musze cos placic za ta konwersje? czy kazda wplata niesie za soba prowizje dla banku czy np. tylko otwarcie rejestru(1wsza wplata) na fundusz stabilny i pozniej juz moge bez pro3wizji przelewac srodki z jednego funduszu na drugi?

3) Kto mi powie dlaczego przy inwestowaniu w fundusze akcyjne polecane jest trzymac kase min 5 lat? Nie moge trzymac kasy np rok i jej wyplacic? Przeciez i tak jest duzy zysk np. arka akcji +71.57 ;-) Inne podobnie...



Bede bardzo wdzieczny za odp.
Wyświetlaj:
Redakcja forum / 2006-01-31 21:57 / Administracja forum
Radzących prosimy o adres pocztowy - wyślemy upominek dla służacych radą na forum.
Barbara Tobiasz / 81.219.244.* / 2006-01-27 17:05
Moje doświadczenia z funduszem akcji pokazały, że inwestycja na dzień dzisiejszy jest opłacalna, ale również obarczona dużym ryzykiem (popatrz na notowania arki akcji od 98 roku do 2002) w dłuższym horyzoncie czasowym. Im większa gotówka tym większe wahania. Ja polecam dywersyfikację portfela czyli zainwestowanie części kasy w fundusz stabilnego wzrotu, części w fundusz zrównoważony a części w fundusz akcji. Wtedy ewentualny spadek wartości będzie wyhamowany.
Kier / 83.21.150.* / 2006-01-27 14:10
o szczegółach konwersji i opłatach manipulacyjnych musisz się dowiedzieć w konkretnej placówce obsługującej dany rodzaj funduszu. Pytania , które postawiłeś są bardzo rzeczowe.Większość funduszy, którymi jesteś zainteresowany jest zwiazana z rynkiem akcji. To powinno Ci dać do myślenia. Jeśli nastąpi prawdopodobna bessa, to odbije sie to na wynikach funduszy.Czyli najwiecej stracą fundusze akcji.Stąd sugestia aby w te fundusze inwestować na okres ok 5 lat, aby wyjść z ew. dołka z jakimś zyskiem.Ale czy warto podejmować realne ryzyko dołka i być może długiej stabilizacji?Myślę ,że należy przeczekać trochę lokując kapitał w obligacjach kupionych na rynku pierwotnym, czyli bez dodatkowych opłat. Ewentualnie jakiś fundusz stabilnego wzrostu, który pobiera tylko opłatę przy zakupie. Ja wybrałem Skarbiec III Filar. Za kilka dni mam wykup dwuletnich obligacji i problem z rozsądnym ulokowaniem gotówki. Chyba dokupię Skarbiec III Filar, bo na większe ryzyko w tej sytuacji giełdowej nie pozwolę sobie. Nie wykluczam nawet zakupu ponownie obligacji na rynku pierwotnym, bo nie ponoszę wtedy dodatkowych opłat, z zamiarem przeczekania i wejścia w jakiś fundusz akcji.
Pozdrawiam
dariues / 2006-01-30 20:48
Witam
Kier mam podobny problem
Obligacje na dniach skończę i zastanawiam się co dalej.
Napisz na email to wymienimy się propozycjami
Pozdrawiam
Nolimit / 83.8.139.* / 2006-01-29 21:45
'Ja wybrałem Skarbiec III Filar' a dlaczego nie np. CU FIO Stabilnego Inwestowania ma wieksza stope zwrotu. To jest jakas roznica czy kupie jednostki funduszu jak wykresy ida w gore czy jak ida w dol? Lepiej kupic jak ida w dol bo wtedy mam wicej pieniedzy czy to tak nie dziala i zawsze mam tyle samo obojetnie kiedy kupie?
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy