Forum Forum dla firmZakładanie firmy

Gabinet dietetyczny w zakładzie kosmetycznym to działalność lecznicza?

Gabinet dietetyczny w zakładzie kosmetycznym to działalność lecznicza?

lilitheve86 / 2014-07-30 21:04
Dzień dobry, chcę prowadzić gabinet dietetyczny w działającym zakładzie kosmetycznym, oprócz porad będę wykonywać również testy na nietolerancje pokarmowe i test na anemię. Wykonuje się je poprzez nakłucie opuszka palca lancetem i pobranie kropli krwi na pasek testowy.
Chciałam zapytać czy muszę zgłaszać moją działalność jako działalność leczniczą? I czy są potrzebne jakieś pozwolenia lub odbiór lokalu przez Sanepid? (jak wspominałam na początku gabinet znajduje się w działającym zakładzie)
Dzwoniłam do lokalnego oddziału Sanepidu jednak nie dostałam odpowiedzi na moje pytania, a rozmawiałam z 7! osobami:/ Na pierwsze pytanie odpowiedziano mi "niech się pani zastanowi czy chce czy nie chce zgłaszać swoją działalność jako leczniczą", a na drugie "niestety nie wiemy, proszę zadzwonić za kilka dni to sobie doczytamy". Nawet nie jestem zła za takie potraktowanie sprawy po prostu czuję się teraz bezradna, nie wiem co mam z tym zrobić.
Bardzo proszę o pomoc, nie wiem do kogo mam się teraz zwrócić z tymi pytaniami.
Wyświetlaj:
H Szatkowski / 2014-07-31 10:31
Najprościej 'u wojewody' bo to on jest organem prowadzącym rejestr podmiotów leczniczych.

Sanepid jest bezradny, bo dz. leczniczą od 2011 r. reguluje nowa ustawa:

http://prawo.money.pl/akty-prawne/dziennik-ustaw/obwieszczenie;marszalka;sejmu;rzeczypospolitej;polskiej,dziennik,ustaw,2013,000,217.html

Kwestię wpisu reguluje art. 100 i kolejne.

Najnowsze wpisy