Forum Forum podatkowePIT

Gdzie rozliczyć dochód zagraniczny?

Gdzie rozliczyć dochód zagraniczny?

Money.pl / 2008-03-14 23:36
Komentarze do wiadomości: Gdzie rozliczyć dochód zagraniczny?.
Wyświetlaj:
kibal / 93.220.50.* / 2011-07-01 19:13
Podatek z zagranicy powinno sie rozliczac u osob, ktore wspolpracuja z doradcami podatkowymi danego kraju. Nie powinno sie rozliczac nigdy poprzez firmy duze, ktore rozliczaja wiecej niz 3 kraje. Napewno nie znaja sie na zagranicznych przepisach prawnych. Robia rozliczenia, tylko dlatego, ze programy na to mozna kupic w internecie.

Podkreslam jeszcze raz wazna jest wspolpraca z zagranicznym doradca podatkowym lub prawnikiem. Zawsze powinno sie o to pytac oraz sprawdzic, czy taka osoba wogole prowadzi taka dzialalnosc.

Przez dlugi okres czasu obserwuje takie firmy. Znam sie dobrze na prawie niemieckim. Czytajac ogloszenia firm staja mi wlosy debami, ile bledow mozna popelnic w jednym artykule. Napewno dotyczy to takze i innych krajow.
dorota1212 / 83.22.234.* / 2011-02-01 19:43
odradzam rozliczanie sie w kancelarii BEAN, czekam zeby mi oddali pieniądze z podatku,które są na ich koncie,bo decyzja z balastingu przyszła mi w sierpni,kiedy im to pisze,spotyka mnie z ich strony agresja,i chamstwo.Już nie wspomnę że stratna przez nich jestem ok 2000tyś euro bo w ogóle moje dokumenty nie są pozdawane,w holenderskich urzędach.Przestrzegam wszystkich,a prawnie nic nie można im zrobić bo firme moją zarejstrowaną w Hiszpanii.
Marcin Ch. / 62.163.154.* / 2008-04-02 22:00
Od czerwca pracuje w Holandii, wczesniej nie pracowalem w Polsce, do pracy wyjechalem zaraz po studiach a studiowalem w Niemczech. W sumie w Polsce przebywalem jedynie w okresie urlopu(mniej niz 183 dni), ale jestem w Polsce zameldowany i jest to moj osrodek interesow (konto bankowe, lokaty, inwestycje) czy mam obowiazek rozliczania sie rowniez w Polsce, skoro mieszkam pracuje i rozliczam sie w Holandii?
Slawomir G. / 80.108.67.* / 2008-03-14 23:36
Dzien Dobry

Od 29.06.2007 mieszkam i pracuje legalnie w Austrii. Posiadam umowe o prace, rozliczam sie z Urzedem podatkowym w Austrii.Posiadam miejsce zamieszkania zarowno w Polsce jak i w Austrii. Czy musze sie rozliczac z Polskim US ? Jezeli tak to jakie sa wymagane dokumenty oraz jaka czesc moich zarobkow przejmie US.

Dziekuje
Pytanie

Od 29.06.2007 mieszkam i pracuje legalnie w Austrii. Posiadam umowe o prace, rozliczam sie z Urzedem podatkowym w Austrii.Posiadam miejsce zamieszkania zarowno w Polsce jak i w Austrii. Czy musze sie rozliczac z Polskim US ? Jezeli tak to jakie sa wymagane dokumenty oraz jaka czesc moich zarobkow przejmie US.

Dziekuje


Pytanie

Najnowsze wpisy