Forum Forum dla firmZakładanie firmy

Gdzie się rejestrować?

Gdzie się rejestrować?

Money.pl / 2010-04-22 15:11
Komentarze do wiadomości: Gdzie się rejestrować?.
Wyświetlaj:
Jarek Domański / 78.30.92.* / 2010-08-16 11:55
Ja zarejestrowałem działalność w 2 dni od daty odebrania wpisu do ewidencji. Przepis jest prosty i prawo jest po naszej stronie, otóż:
W urzędzie gminy oprócz wpisu do ewidencji trzeba się upomnieć o kopię wniosku EDG1 (mamy do tego prawo, a jak pracownik UG będzie się buntował to do dyrektora). Kopia ta musi być podstemplowana przez urzędnika pieczątką poświadczającą zgodność z oryginałem (trzeba wspomnieć że to do GUS-u). ten wniosek wraz z oryginałem wpisu do ewidencji składamy w GUS-ie i od razu odbieramy REGON (a jak wykręcają się że nie mogą wydać bo samemu się tego nie załatwia to oczywiście idziemy do dyrektora i dyrektor doszkala pracownika w temacie "co może petent").
Ja na szczęście w żadnym wypadku nie musiałem iść do dyrektora, ale znajomi trafili na betonowych urzędników którzy szybko miękli pod naciskiem dyrektora.
Pozdrawiam wszystkich, którzy muszą walczyć prowadząc i zakładając działalność w naszym cudownym urzędniczym kraju.

ps. NIe wiem czy mój przepis działa w każdym województwie, ale szukajcie a będzie wam dane
MAIL BOXES ETC / 2010-04-22 15:11
W MAIL BOXES ETC w Poznaniu istnieje możliwość rejestracji
siedziby firmy pod naszym adresem bez konieczności wynajmowania biura.
To doskonałe rozwiązanie pozwala uruchomić biuro ponosząc minimalne koszty, oszczędzając wysiłek i czas.
Polecane szczególnie firmom :
-internetowym,
-elektronicznym,
-przedstawicielstwom podmiotów zagranicznych,
-osobom indywidualnym pragnącym założyć działalność gospodarczą bez ponoszenia wysokich kosztów wynajmu biura.

Oferujemy również usługi sekretarskie.

Na miejscu będą mogli Państwo skorzystać z komputera, internetu, faxu, potrzebnych Państwu przyrządów biurowych oraz uzyskanie pomocy od wykwalifikowanego personelu, który z przyjemnością Państwu pomoże.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY
http://www.mbe.com.pl/mbe_010.htm

Mail Boxes Etc
Głogowska 16
60-734 Poznań
tel.: 61 866 64 57
gsm: 661444 155
e-mail: mbe010@mbe.com.pl

Najnowsze wpisy