Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Godziny karciane do likwidacji. Nauczyciele: "zabierają 2 godziny, ale dokładają potencjalne 22"

Godziny karciane do likwidacji. Nauczyciele: "zabierają 2 godziny, ale dokładają potencjalne 22"

Wyświetlaj:
Mika / 80.55.240.* / 2016-04-15 13:40
Jak to za darmo? Nauczyciel zgodnie z art. 42 a pracuje 40 godzin w tym 18 dydaktycznych + 2 karciane... ajkie za darmo, za pensję, po prostu...
jerzy415 / 37.248.254.* / 2016-04-15 13:38
Nie zabiera tylko robi porządek z tymi mało pracującymi nauczycielami.Teraz jak chcą dobrze zarabiać to muszą dużo i dobrze pracować.Pora uporządkować urlopy zdrowotne płatne,płatne wakacje,płatne ferie.
kult / 83.12.190.* / 2016-04-15 14:58
Jerzy, biedanku - widzę że tobie nikt nigdy na urlopie nie płacił - miałeś jedynie bezpłatne! Idź z tym do inspekcji pracy albo zatrudnij się na umowie o pracę.
nikt1984 / 91.212.223.* / 2016-04-15 13:35
Jedną prawdą jest, że nauczyciele powinni pracować 40h tygodniowo, jak każdy inny pracownik na pełnym etacie, druga prawda to zarobki - powinni zarabiać godnie, bo wykonują niełatwą pracę. Może wówczas by im się chciało i nauczanie oraz podejście do ucznia też wyglądałoby inaczej. No cóż, w tym kraju może za sto lat... Najpierw trzeba "docenić" pielęgniarki, które przez 6h piją kawę oraz górników, którzy wydobywając nieopłacalny w sprzedaży węgiel, domagają się czternastek.
Frydek / 217.99.251.* / 2016-04-15 13:24
Nic z tego nie bedzie ( 40 godzin ) . W szkołach nie ma pomieszczen gdzie nauczyciel mógłby spędzac czas poza lekcjami . Sale lekcyjne są rotacyjnie , często zajęte do godz 15 . Brak jest krzeseł , stolików . Nie ma stanowisk do pracy pozalekcyjnej . Wszyscy beda biadolić a i tak jest taniej jak nauczyciel zabierze prace do domu .
joola34 / 83.7.10.* / 2016-04-15 22:38
Tak właśnie jest - muszę wyjść, bo wchodzi następna klasa. Nie mam miejsca pracy z którego mogę korzystać swobodnie. Jak się uparlam w ub roku i ocenę opisową dla uczniów na świadectwa pisałam w szkole do nocy, to sprzątaczki patrzyły na mnie jak na idiotkę.
niteczka / 89.161.28.* / 2016-04-15 13:11
Znowu będą płakać jak im zle itd. niech idą do pracy w galerii czy hipermarkecie. Gdyby było tak źle nie pchaliby się drzwiami i oknami do pracy w szkołach. A co z innymi grupami zawodowymi które uczą szkolą itp . np. egzaminator czy instruktor nauki jazdy. W jakich warunkach oni pracują codziennie przez 8 godz ?Za warunki stresowe nikt nie płaci ani nie daje rocznego płatnego urlopu.
Mamuśka / 83.8.218.* / 2016-04-15 13:55
Jak wszyscy pójdą do pracy w galerii czy hipermarkecie, to dla ,,ciebie" nie będzie miejsca i kto będzie uczył ,,twoj"e dzieci?
Fryderyk13 / 94.254.238.* / 2016-04-15 13:04
To juz druga taka co macha palcem!!!!
sadysta12 / 212.160.172.* / 2016-04-15 12:58
Czytałem wiele opinii o tym że nauczyciel nie ma tego czy owego .....narzekania ,narzekania
wiec nasuwa sie wniosek :trzeba zrezygnować z pracy nauczyciela i po problemie......
Mason i Cyklista / 94.254.176.* / 2016-04-16 09:46
Czytanie ze zrozumieniem nie jest twoją mocną stroną. Nie wiedzę, żeby nauczyciele narzekali, że im źle. Widzę, że inni narzekają jak to im za dobrze. Także twoja rada powinna brzmieć - jak chcesz mieć lepiej niż masz, jak chcesz mieć tak dobrze jak nauczyciele to skończ studia (2 kierunki to praktycznie norma dzisiaj jeżeli chodzi o nauczycieli) i idź do pracy w szkole.
AGA63 / 84.173.17.* / 2016-04-15 12:54
Jestem matką 3 dzieci,po studiach jest 2 a jedna w trakcie,nie urodziły się geniuszami żeby wszystko przychodziło im łatwo,na dzień dzisiejszy nie jestem w stanie powiedzieć ile mnie kosztowaly korki ale dużżżo,i tak jest w większości przypadkow,W Polsce dziecko po liceum nie jest w stanie rozmawiać w języku obcym a za granicą TAK ,moja corka powtarzała często że nauczycielka mowiła na niemieckim 3razy Z ,;zakuć ,zdać i ZAPOMNIEĆ no i wszyscy zapominali a dziś niestety jest ciężko żyć.Naprawdę nauczyciele nie panoszcie się ,bo gdyby było tak żle to swoje dzeieci byście w takie g,,,,,o nie pchali,Proponuję 40 godzin tygodnowo ,płaca powinna być zależna od predyspozycji,i osiągnięc ucznia
młotkowy / 83.25.27.* / 2016-04-17 18:50
Nie wszyscy muszą kończyć studia. Jak się ma takie ambicje, to brak geniuszu kosztuje. Teraz jest i tak łatwiej skończyć studia, niż kiedyś zdać maturę. Poziom wykształcenia stale spada. To, co kiedyś umiał absolwent zawodówki jest nieosiągalne dla wielu licealistów. Takie mamy obecnie licea i studia. Jest olbrzymi pęd do pracy w biurach i ogólny wstręt do pracy fizycznej. Jakby praca fizyczna była ujmą. Droga Pani z pustego to i Salomon nie naleje, więc i nauczyciel nie dokona cudów z mało plastycznym materiałem.
lol1073 / 194.150.196.* / 2016-04-15 14:31
jakich osiągnięć ucznia, co ty babo gadasz? na całą klasę jest dwóch wzorowych, kilku dobrych , reszta zadać zakuć i znowu ze dwóch co wcale uczyć im się nie chce. Tak było u mnie w szkloe jak chodziłam. to z kim ten nauczyciel ma osiągać wyniki. z tym pięciorgiem uczni ?? a rodzic będzie leżał po robocie z pilotem i czekał a z nauczyciel mu z debila dobrego ucznia zrobi/ nie zazdroście nauczycielom. Wy na swoje dzieci się denerwujecie, o oni mająw klasie ponad 25 dzieci które mają swoje charaktery . nie jest łatwo jak wam się wydaję. nie jestem nauczycielem, sama uczę swoją córkę i skończcie z tym ciągłym dowalaniem siędo nauczyieli. pamiętajcie-wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. GÓRNICY biorą trzynastki, czternastki , zarabiają po 6-8 tyś i nikt się nie czepia.
olga11 / 78.88.30.* / 2016-04-15 14:46
ja im nie zazdroszczę ale się dziwię niby mądrzy ludzie a nie znajdą sobie satysfakcjonującej pracy tylko trzymają się rękami i nogami stołka w szkole, no bo pensja dobra lepsza niż w zakładach pracy a pracuje z uczniami ten co głupszy bo przecież wszystkim płacą jednakowo czy uczy czy tylko udaje rodzice nie mają wyjścia i płacą korki
Mason i Cyklista / 94.254.176.* / 2016-04-16 09:56
Ile osób w tym twoim zakładzie pracy ma skończone studia (najczęściej 2 kierunki)? Mediana wynagrodzeń nauczycieli to ok. 2300 zł. To dobry zarobek? Według przeprowadzonych 3 lata temu badań nauczyciele pracują niemal 46 godzin tygodniowo. Czyli prawie 6 dni roboczych. Korepetycji może udzielać każdy. Nie trzeba być nauczycielem. Skoro to takie drogie sama ucz swoje dzieci - zaoszczędzisz. Udzielaj też korepetycji dzieciom sąsiadów - dorobisz. Oszczędności i zarobek = kokosy. To od kiedy zaczynasz? Może hydraulikiem zostaniesz? Albo mechanikiem samochodowym? Pytam, bo ich stawki są wyższe.
Mamuśka / 83.8.218.* / 2016-04-15 13:01
Aleś wymyśliła:) Wynagrodzenie zależne od osiągnięć ucznia? To może wszystkie wynagrodzenia zależne od osiągnięć i wydajności pracy? Kasjerki w zależności od obsłużonych klientów, tylko co z tymi, którzy wykładają towar? Co z uczniami mniej zdolnymi, takimi jak Twoje? Czemu korzystały z korków? Ja wychowałam 4 dzieci i wszystkie pokończyły studia dzięki swojej pracy i mojej od pierwszej klasy. Wpoiłam im, ze bez uczenia się niczego nie osiągną! Udało się! Przede wszystkim, jeśli od nauczycieli wymagać, to owszem - warunek - w klasie max 15 uczniów. Wtedy można wiele zrobić, nawet z tymi słabszymi!
AGA63 / 84.173.17.* / 2016-04-15 12:40
przytoczę rozmowę z nauczycielem wychowania fizycznego;jak to możliwe żeby nauczyciel pracował do 60 albo i dłużej ,ja nie pokarzę jak zrobić gwiazdę bo będę za stary ale kierowca odpowiadający za pasażerow ,często dzieci w wieku 60+ jest ok
jurand 45 / 79.185.71.* / 2016-04-15 13:01
U moich wnuków nauczycielem W-F jest facet 62 latni. Ma dobre podejście do dzieciaków,. Szkoła ma kilka medali z ogólnopolskich zawodów,/bo lokalnych to dużo/. I lubią go dzieci a rodzice nie wyobrażają innego nauczyciela W-F. Wiek tu nie odgrywa roli,podejście,rozum,rozsądek............
ZXY / 141.0.12.* / 2016-04-15 12:47
Ja także przytoczę rozmowę pomiędzy dwoma mamami w przedszkolu:
"... no wiesz nauczycielką Jasia miała być Pani Zuzia, ale ja się nie zgodziłam - przecież ona ma już ponad 50 lat i prosiłam aby zapisać go do grupy Pani Joanny- jest młoda to i chyba lepiej..."
pol45 / 77.254.121.* / 2016-04-15 12:34
chcialbym tyle miec wolnego w roku co nauczyciel chcialbym tez tyle jezdzic na wycieczki co nauczyciele
Tak czy inaczej zyc nie umierac wolnego do woli wycieczek do woli a oni jeszcze psioczą -zatem niech idzie jeden z drugim do biedronki na kase lub tesko na magazyn albo warsztat lakierniczy skoro tam tak zle ale nie trzymaja sie rekoma i nogami szkoly wiadomo dlaczego
Mamuśka / 83.8.218.* / 2016-04-15 14:02
Jakbyś chciał, to byś to zrealizował, więc naprzód...działaj, wszystko w Twoich rękach i głowie:)
ZXY / 141.0.12.* / 2016-04-15 12:34
Do MAMUSKA

Co do czasu pracy 
Nauczyciele z którymi rozmawiam chcieliby także móc pracować w godzinach dla przykładu 7:00 do 15:00 jest pewne ALE:
- mam 22 godziny ZEGAROWE (nauczyciel praktycznej nauki zawodu) w tygodniu pozostałe 18 godzin chciałbym zagospodarować mając do pracy pomieszczenie wyposażone w komputer, drukarkę , papier, toner, biblioteczkę podręczną (mogłoby to być pomieszczenie dla max 2-3 nauczycieli) - wtedy to co robię w domu wykonałbym w szkole
- w godzinach pracy (dla przykładu 7:00 do 15:00) - załatwiam wywiadówki, spotkania z rodzicami, konferencje, dokształcanie się itd.
- dla tych co zazdroszczą nam wakacji - MY TAKŻE CHCIELIBYŚMY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ WYBRANIA URLOPU W DOGODNYM CZASIE DLA PRZYKŁADU MAJ, CZERWIEC, WRZESIEŃ, PAŹDZIERNIK CZY TEŻ STYCZEŃ LUTY - wtedy jest mniejszy tłok w ośrodkach wypoczynkowych i taniej
- my także chcielibyśmy mieć możliwość brania urlopu na telefon - dla przykładu jest JÓZEFA a na drugi dzień dzwonimy w 6/7 o urlop na telefon
- jadąc z dziećmi na jakąkolwiek wycieczkę także chciałbym skończyć pracę o 15:00 i móc pójść na piwo (dziecku z bolącym zębem - jest po 15 ja nie pracuję przyjdź rano o 7)

TAKICH PROBLEMÓW JEST WIĘCEJ ALE MYŚLĘ, ŻE TE NAJISTOTNIEJSZE WYMIENIŁEM
Mamuśka / 83.8.218.* / 2016-04-15 13:59
Moja wypowiedź była oczywiście częściowo sarkazmem :)
Mirek274 / 85.11.78.* / 2016-04-15 12:49
My, rodzice uczniów, też chcielibyśmy wybrać urlop w wrześniu, październiku czy styczniu i wyjechać bo taniej i mniej ludzi. Pytanie: co z dzieckiem? Będzie miało usprawiedliwione godziny? Jakoś wątpię, dlatego RÓWNIEŻ nie idziemy na urlopy by sobie poleżeć na plaży za granicą. A tak na marginesie. nauczycielka mojego dziecka leciała na 2 tygodnie do Tunezji w marcu (nie było ferii) i nawet na lekcji gadała z inną nauczycielką! o kremach z filtrem, że ich brak. Ponoć jej powiedzieli, że taki asortyment w drogerii pojawia się w maju. Pani teraz jest opalona i wypoczęta, bo za mało pewnie jeszcze ma wolnego.
pol45 / 77.254.121.* / 2016-04-15 12:38
bez przesady ile jest tych wywiadowek lub spotkan z rodzicami ??no ile 2-3 do roku?? Mam znajomych nauczycieli stale widze ich w domu na zakupach nie widze by stale pracowali a z opowiadan wynika ze byli i zwiedzili caly nasz kraj za grosze
Mamuśka / 83.8.218.* / 2016-04-15 14:07
pol45 wszystko wie :) Najwyraźniej można i chyba Europę całą za złotówkę :)
ZXY / 82.115.72.* / 2016-04-15 12:31
DO WSZYSTKICH ZAPRACOWANYCH
Będąc w sanatorium obserwowałem pracę pracowników układających kostkę brukową. Tak wyglądała częściowa "fotografia dnia pracy":
7:00 - plac budowy PUSTY
7:12 - pojawił się chyba jeden z pracowników i ZAPALIŁ PAPIEROSA
7:20 - przyszedł drugi pracownik i także ZAPALIŁ
7:30 - jest trzeci pracownik i już we trzech ZAPALILI I ROZPOCZĘLI DYSKUSJĘ chyba była bardzo ciekawa bo śmiali się do rozpuku
7:45 - doszedł do nich 4 pracownik, który miał w ręku sznurek i 2 kołki - wbił je i rozciągnął sznurek
7:55 - przyszedł Pan z papierami w rękach i z jednym ze stojących przekładał sznurek odmierzając odległości
8:00 - plac opustoszał
8:15 - przyszło 4 pracowników - PRZEBRANYCH I Z ŁOPATAMI - ZAPALILI PO PAPIEROSIE
8:25 - rozpoczęli rozgarnianie kruszywa
dalej już ich nie obserwowałem bo straciłem cierpliwość
CIEKAWE ZA ILE GODZIN P R A C Y MIELI ZAPŁACONE????????
pol45 / 77.254.121.* / 2016-04-15 12:40
za tyle napewno ile zrobili prywaciarz nie placi za palenie papierosow lecz za wykonana prace
cherrish / 145.237.2.* / 2016-04-15 12:30
O ile mogę zgodzić się ze stwierdzenie, że 40 godzin to teoria, to 18 godzin dydaktycznych już teorią nie jest, niby jak są przeprowadzane lekcje? w teorii?
Mamuśka / 83.8.218.* / 2016-04-15 12:07
Jestem za 8 godzinnym dniem pracy nauczycieli. Jestem za, by dzieci miały latem 2 tygodnie wakacji i zimą też tylko 2 tygodnie. Jeśli nauczyciel ma tyle wolnego, to skrócić również wakacje dzieciom. Niech się też uczą, bo co nauczyciel ma innego robić, jak nie uczyć? Zdążą ze spokojem materiał przerobić, nie ma wyjazdów na wycieczki, żadnych przygotowań na zakończenie edukacji, żadnych apeli rocznicowych itp. Skończy się jatka na nauczycieli i dzieci będą szczęśliwe siedząc 8h w szkole. Aha i jeszcze nauka od godz. 7:00-15:00. Warunek, że to nauka a nie robienie z nauczycieli niańki, bo mamusie muszą iść pazurki zrobić, oblecieć sklepy itp.
drzewo butelkowe / 188.146.4.* / 2016-04-15 14:17
I jeszcze zakaz przynoszenia do szkoły telefonów komórkowych i tabletów. Jeżeli uczeń lub rodzic musi się skontaktować z dzieckiem w ważnej sprawie dzwoni do sekretariatu. Za brak zadania domowego, brak przyborów szkolnych, zeszytów, stroju na w-f, materiałów potrzebnych na technikę, plastykę, złego zachowania na trenie szkoły rodzic za każdym razem wzywany do szkoły. Jak wymagać to od wszystkich.

Najnowsze wpisy