Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Godziny karciane do likwidacji. Nauczyciele: "zabierają 2 godziny, ale dokładają potencjalne 22"

Godziny karciane do likwidacji. Nauczyciele: "zabierają 2 godziny, ale dokładają potencjalne 22"

Wyświetlaj:
mono szkola / 178.42.168.* / 2016-04-15 12:03
Oczywiście nauczyciele nic nie robią. Zapraszam więc do wykonywania tego zawodu, czemu nie, tyle wolnego. Wypowiadacie się na ten temat , nic o tym zawodzie nie wiedząc. Radzę popracować z dziećmi, roszczeniowymi tatusiami i mamusiami, za te marne grosze, które nie starczają do końca miesiąca
i zobaczymy, czy będziecie tak filozofować cwaniaczki. Jak nie wiesz na czym ta praca polega, to się nie odzywaj.
zzz777 / 31.183.185.* / 2016-04-15 12:40
Ciężko to jest, ale dostać etat nauczyciela. Przeważnie potrzebne są dobre plecy. Nie zazdroszczę pracy z dziećmi, ale jakoś nikt nie ucieka ze szkoły. Wręcz przeciwnie.
natalnianka / 87.206.96.* / 2016-04-16 15:08
Jak to nikt nie ucieka? W podstawówkach jest ogromna rotacja. U mojego dziecka w szkole, w jednej z równoległych klas były 4 nauczycielki w przeciągu półtora roku. Tylko jedna z nich została w szkole, ale przeniesiono ją na inne stanowisko.
ela404 / 85.222.27.* / 2016-04-15 12:01
Wiem jedno, praca nauczyciela jest bardzo trudna, wymagająca specjalnych predyspozycji i siły. Jest to grupa zawodowa zagrożona chorobami nerwicowymi. Patrząc na rozwścieczonych rodziców, często niewydolnych wychowawczo w stosunku do swoich dzieci i obarczających winą za wszelkie braki nauczycieli nigdy nie chciałabym pracować w szkole za żadne pieniądze. Mam przyjaciółkę - nauczycielkę niezwykle oddaną swojej pracy i jak słucham historii, które opowiada o niektórych dzieciach i ich rodzicach to boję się o przyszłość naszego narodu. Więc dalej zaszczuwajcie nauczycieli, wylewajcie na nich pomyje, zazdrośćcie im tych marnych pensji i wakacji. Tylko tak dalej a niedługo Polak "wytnie" Polaka ale przyjadą emigranci, którzy jakimś cudem potrafią się trzymać razem. Co się dzieje z tym narodem, w którym nikogo się nie szanuje. Komu zależy na tym żeby skłócić Polaków?
aniabebe111 / 83.27.166.* / 2016-04-15 11:58
Ile obecnie zarabia Broniarz? Dwa lata temu zarabiał bodajże 9=ponad 9 tys. zł. Kto mu ustala pensję? On sam czy jego koledzy z zarządu ZNP, którym on z kolei ustala pensje. Napiszcie artykuł o pensjach związkowców ZNP i sposobie ich przyznawania. Broniarz jako reprezentant nauczycieli powinien zarabiać tyle ile zarabia nauczyciel. Windowanie sobie pensji wyższej niż ma prezydent kraju to jest dopiero patologia.
sdsdsssss / 46.228.234.* / 2016-04-15 11:56
Dobry nauczyciel musi się przygotować do lekcji, jak tego nie robi, to nie przekazuje wiedzy w sposób zrozumiały, egzaminy trzeba posprawdzać w domu. Nauczyciel kończy często ciężkie studia, a wypłata nie jest adekwatna, bo w naszym kraju nauczyciel zarabia psie pieniądze. Ludzie po zawodówkach idą pracować w kopalni odkrywkowej i mają więcej pieniędzy. Ja jestem daleka od osądu nauczycieli, za żadne pieniądze nie chciałabym nim być
kkkkkkkkkkkkkkkk / 82.160.83.* / 2016-04-15 11:51
co to jest że te pisowskie koczkodany machają paluchami na Polaków
beny 1 / 85.14.84.* / 2016-04-15 11:35
Nauczyciele już dawno przestali uczyć.Teraz tylko jeden przykład reszta do domu,macie rodziców to was nauczą.
uczennica / 212.109.129.* / 2016-04-15 11:28
zgadam sie z Pania "Agą" Co pare miesięcy urlopy zimowe, wiosenne i 2 miesiące urlopu! Kiedy Oni pracują! A ile godzin wynosi praca tygodniowo!. Dzieci i mlodzież nie zna podstawowych praw nauczania!. Tylko dawać, dawać i dawać!
Mason i Cyklista / 94.254.176.* / 2016-04-16 10:15
Według mojego rozeznania, to nauczycielom wypada dopłacić za nadgodziny. Średni tygodniowy czas pracy nauczycieli wynosi 46 godzin 40 minut - wynika z badania czasu pracy nauczycieli przeprowadzonego przez Instytut Badań Edukacyjnych. Badanie było wykonywane w projekcie systemowym "Badanie jakości i efektywności edukacji oraz instytucjonalizacja zaplecza badawczego" współfinansowanego ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Łatwo te dane znaleźć w internecie. Całościowy czas pracy nauczyciela (to znaczy przy tablicy i poza nią), Polska - 1480 godz. rocznie, a w Hiszpanii 1425 (źródło OECD 2011). Mediana wynagrodzenia całkowitego 2200 zł. Gorsze zarobki w Unii mają tylko Łotysze i Rumuni. Każdy pracownik ma prawo do 26 dni płatnego urlopu dodając weekendy wychodzi 54 dni, czyli prawie 2 miesiące tyle tylko, że nauczycielom liczy się wszystkie dni, a innym tylko robocze, stąd to głupie wyliczenie i powtarzany stereotyp. Poza tym jak ktoś sobie dobrze ustawi urlop, tzn. weźmie wolne 1 maja pokombinuje ze świętami może mu wyjść nawet więcej wolnego niż nauczycielom. Niektóre zawody są zawodami szczególnymi, trudnymi. W Polsce jest 66 takich zawodów i grup zawodowych, które przechodzą wcześniej na emeryturę i mają nienormowany często krótszy czas pracy niż nauczyciele. Niestety ciemne masy zakompleksionych matołów widzą tylko nauczycieli. Kolejną sprawą jest to, że z latami pracy ilość przysługującego urlopu się zwiększa np. po 25 latach pracy są to już 34 dni płatnego urlopu czyli ponad 2 miesiące. O co więc chodzi?
Pracując na etacie każdy ma: 52 razy weekend + 26 dni urlopu + 13 dni wolnych ekstra (święta/święta państwowe) = 143 dni wolnych.
dumny oszołom / 89.25.194.* / 2016-04-15 12:27

Co pare miesięcy urlopy zimowe, wiosenne i 2 miesiące urlopu! Kiedy Oni pracują! A ile godzin wynosi praca tygodniowo!. Dzieci i mlodzież nie zna podstawowych praw nauczania!. Tylko dawać, dawać i dawać!
[/cytat Szanowna pani uczennico. Trzeba popracować w tym zawodzie, a potem zabierać głos. Nauczyciel jak przychodzi do domu, to jeszcze pracuje sprawdzając klasówki, przygotowuje się do lekcji. Uczeń może wziąć sobie np. nauczyciel musi być zawsze przygotowany. Skąd ma pani te informacje o pracy nauczyciela. Co do uczniów, to oni mają prawa, ale nie mają obowiązków. Podstawowym obowiązkiem ucznia jest nauka.
TOM430 / 83.10.186.* / 2016-04-15 12:24
JAKIE ZNASZ PRAWA NAUCZANIA ??? CHYBA ZE TO TWOJE WŁASNE?
mono szkola / 178.42.168.* / 2016-04-15 12:09
Ucz się i idź do tego zawodu. Przecież tyle wolnego. Płakałabyś w kącie z koszem na głowie . Na co czekasz. Prawa znacie aż za dobrze, tylko obowiązki gdzieś się Wam pogubiły. Co tak dajesz tej szkole, że krzyczysz dawać ?
cmjhvyudfghu / 83.8.218.* / 2016-04-15 11:56
hmm, a są jakieś prawa nauczania? Jestem matką i też o nich nie słyszałam!
dumny oszoło / 89.25.194.* / 2016-04-15 11:21
Po co to jątrzenie i podburzanie nauczycieli. Chodzi o to by skłócić ich. ZNP, kiedy u władzy była poprzednia ekipa nie interesowała się ich sprawami. Teraz ma najwięcej do powiedzenia. Co do pana plemnipotenta, to powiem tak, trzeba było zostać nauczycielem i posmakować tego chleba, a nie wymądrzać się w internecie. Najprzykrzejsze jest to, jak na temat oświaty wypowiadają się ludzie, którzy w niej nie pracowali. Nie zabraniam im komentowania, ale jak piszą , to niech się nad tym zastanowią co przekazują.
Asia021 / 81.161.192.* / 2016-04-15 11:57
jeżeli nauczycielom jest tak bardzo źle to niech się zatrudnią w prywatnych firmach do pracy na produkcji. Super zamiana praca co najmniej 8!h dziennie, 6 w dni w tygodniu. wtedy zaczną doceniać to co mają.
mono szkola / 178.42.168.* / 2016-04-15 12:15
Wiem, jak się pracuje w wielkich korporacjach, uważam że nie powinno tak być i czas to zmienić. Nie znaczy to, że na nauczycieli trzeba wylewać błoto ,bo w prywatnych firmach jest gorzej. Każdy zasługuje na szacunek.
plemnipotent / 89.69.194.* / 2016-04-15 11:12
No i dobrze . Zbyt długo ta grupa zawodowa była rozpieszczana przez komunę i rządy postsolidarnościowe. Nauczyli się pracować 20 godzin w tygodniu i klepać z pamięci to samo przez 20 lat mając prawie 3 miesiące urlopu w ciągu roku i przejawiać stale postawy roszczeniowe . A jaki obecnie jest poziom wykształcenia dzieci i młodzieży to każdy widzi. Wiedza i oczytanie przeciętnego absolwenta szkoły średniej jest na poziomie ośmioklasisty z czasów ,, komuny,,.
qwert11 / 77.65.14.* / 2016-04-15 12:24
...i to jest niby wina nauczycieli? Dobre sobie. Dla Twej wiadomości napiszę tylko, ze malo wiesz o specyfice pracy nauczyciela. On nie uczy wyklepaych regułek, choćby dlatego, ze co chwile zmienia sie program nauczania, kanon lektur, zakres materiału i inne. WSZYSTKO czego nauczają jest z góry ustalone przez miisterstwo. To nie jest wymysł nauczycieli!!! Ale po co to piszę... i tak wszyscy "mądrzy" wiedzą, ze to nauczyciele sobie wymyslają itd... eh
Karol83736 / 37.47.14.* / 2016-04-15 11:46
widać ten poziom niestety po tobie że w szkołę rzucałeś kamieniami przeczytaj artykuł jeszcze raz cały ale tym razem ze zrozumieniem może zapali ci się lampka i dopatrzysz się co wchodzi w czas pracy i ile on wynosi. Ciekaw jestem ilu ludzi skłonnych by było odpracować dwie godziny w tygodniu za darmo mówię tu o pracownikach rozliczanych za każdą godzinę pracy nie umysłowych leniach którzy muszą wykonać zadanie i nie mogą zdążyć w czasie 8 godzin pracy, a potem narzekają. Żeby nie było nie jestem nauczycielem prowadzę własną działalność.
AGA63 / 84.173.17.* / 2016-04-15 11:04
tak dobrze jak w Polsce nauczycielom nie ma nigdzie na świecie ,to dawno trzeba było ukrocić ,
akurat / 87.207.58.* / 2016-04-15 14:18
Ja jestem z zawodu nauczycielem. Niestety w zawodzie dane mi było pracować tylko podczas staży i praktyk. Nikogo nie wzruszał nawet doktorat. Pracę w mojej okolicy dostawały tylko panienki po płatnych licencjatach za to z odpowiednim nazwiskiem. Pracuję, zarabiam więcej niż nauczyciel, ale chętnie poszłabym pracować do szkoły.....A szkołę wspominam bardzo źle - już za moich czasów nauczyciel był zawodem dziedzicznym.
njdlsah / 83.8.218.* / 2016-04-15 11:55
Tacy jak Ty odebrali ją nauczycielom. Zaznaczam...nie jestem nauczycielem, tylko matką 4 dzieci, które pokończyły studia medyczne, prawnicze, ekonomiczne i inżynierskie! Rozumiem, że nic nie umiesz, bo nauczyciele nic nie robią :)
Jag843 / 195.67.156.* / 2016-04-15 10:55
No pisowcy musza teraz uszczuplic pensje nauczycieli zeby dac 500zl na co drugie dziecko Ladnie kradna
Przed wyborami obiecanki cacanki po wyborach kradziez Polecam wszystkim ogladanie w kazdy poniedzialek na onet.pl programu Pana Tomasza Lisa
werka123123 / 178.235.40.* / 2016-04-15 12:06
Widac jakiego pokroju jestes.. tomasz lis guru.. hahaha czlowiek dno.. a nauczyciele.. ja 10 lat temu konczylam liceum i juz dzialo sie zle w szkolach i nauczaniu, a co teraz sie wyprawia.. ja zdalam mature bez korepetycji mimo ze wiekszosc juz dreptala na korki.. teraz zeby dostac z klasowki pozytywna ocene trzeba przesiedziec pare godzin na douczaniu sie za pieniadze.. to po cholere pytam sie dzieciak chodzi do szkoly?? Zeby przesiedziec pare godzin i popatrzec w sufit?? Nauczyciele w mojej srednej szkole siedza od 20 lat Ci sami.. elita.. wiekszosc nienadajaca sie do niczego, ale takiej siatki uadow rodzinnych nie da sie zastapic nowa kadra.. a lata leca.. kasa tez.. pani od polskiego opowiadala ze pracuje 18 godzin w tygodniu i dostaje 2800 ale to bylo 10 lat temu..
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Tomasz2 / 95.155.68.* / 2016-04-15 10:50
Wydaje mi się, że już czas najwyższy podnieść pensum nauczyycielskie do 40h tygodniowo i 6 dni w tygodniu. To samo dla prawników, inżynierów, pielęgniarek, lekarzy (zwłaszcza - operatorów), i w ogóle wszystkich pracowników. Pora tez skończyć z przywilejami - nieuzasadnione przerwy w pracy w postaci chorobowego, urlopu, renty, emerytury, muszą zniknąć. Są to przeżytki. A jak komuś się to nie podoba, to niech wyjeżdża - droga wolna. Jak wolny rynek, to wolny rynek !
Belferek / 217.99.251.* / 2016-04-15 10:55
Coś ty taki litościwy ? Zaproponuj dziennie po 16 przez 365 . ( nie zapomnij że co 4 lata jest 366 )
Tomasz2 / 95.155.68.* / 2016-04-15 11:04
Doskonały pomysł ! Ja nawet widziałem taki film, "Ziemia obiecana", w którym właściwe zasady organizacji pracy zostały wdrożone, ku zadowoleniu wszystkich, a zwłaszcza pracowników. Dzieki wzmożonej pracy, pokazanej w tym proroczym filmie, rozwój gospodarczy był znacznie szybszy niż u nas, a pracownicy wreszczie wolni od groźby demoralizacji z powodu niedostatecznej ilości pracy, no i wreszcie nie żerujący na efektach ciężkiej pracy biznesmenów i pozostałego społeczeństwa.
obiektywny1973 / 81.30.141.* / 2016-04-15 10:39
Mnie wychodzi z własnej obserwacji znajomych nauczycieli, że pracują w tygodniu max.. 28 h, tj. ustawowe 18h plus po dwie dodatkowe godziny dziennie (5 dni w tygodniu). Więcej na pewno nie wyjdzie. O ilości dni wolnych w roku nie wspomnę...
Tomasz2 / 95.155.68.* / 2016-04-15 11:35
No, a Instytutowi Medycyny Pracy z Łodzi wychodzi jednak więcej (33h 36min). Kto się myli ? Oczywiście Instytut !
Czekista / 217.99.251.* / 2016-04-15 10:37
Udzielacie tu tysiace rad dla nauczycieli . Proszę o radę dla mnie . Co mam zrobić gdy żona ( nauczycielka ) codziennie blokuje mi komputer dla swoich potrzeb zawodowych , gdyż nie ma służbowego ?
MMM654 / 62.233.254.* / 2016-04-15 11:01
zawsze może poszukać pracy gdzie dostanie służbowy komputer...
M1118 / 66.102.9.* / 2016-04-15 11:09
A czy lekarz czy pielęgniarka kupują bandaże, skalpele lub inne przyrządy niezbędne w pracy? Ja jako nauczyciel muszę kupić papier, toner, zadbać o wystrój pracowni- z mojej wypłaty- nikt mi tego nie zapewni.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
MMM654 / 62.233.254.* / 2016-04-15 11:21
Z tego co mi wiadomo, a mam dziecko w szkole podstawowej, to na takie rzeczy składamy się co miesiąc . Więc przestańcie zakłamywać rzeczywistość ...
rodzic / 89.69.209.* / 2016-04-15 11:19
jak nauczyciele kupuja sami te przybory do szkoly .to ja sie pytam na co idą te skladki co ja dzieciom daje do szkoly może to trzeba zgłosic kuratorium ktos kłamie
pracownik570 / 80.72.196.* / 2016-04-15 10:55
Kupić jej komputer. Ja potrzebuję do pracy też w domu, ponad te 40 godzin które muszę fizycznie spędzić w pracy tygodniowo i sobie kupiłem, żeby po godzinach podnosić swoje kwalifikacje.
obiektywny1973 / 81.30.141.* / 2016-04-15 10:45
Znam ten ból..., do tego co chwila coś jej nie działa: a to internet, a to drukarka, a to fotka nie chce się umieścić na stronie internetowej. Na studiach pedagogicznych powinno być zdecydowanie więcej informatyki...
ppp102 / 77.113.92.* / 2016-04-15 10:36
Hmm.... tak mnie zastanawia, jeśli nauczyciel ma pracować 40 godzin w szkole, to kiedy będzie sprawdzał i przygotowywał klasówki i prace domowe?

Z doświadczenia wiem, że przygotowanie zajęć / wykładu trwa mniej więcej tyle samo co jego przeprowadzenie. Jeśli chodzi o sprawdziany.... to oprócz przygotowania, trzeba też je sprawdzić. jeśli uczniom zajmuje napisanie sprawdzianu 45 minut, - to nauczycielowi sprawdzenie jednego egzemplarza około 10 minut. No i mamy 300 minut pracy - która musi być wykonana. Pytanie - kiedy? Czy szkoła przewiduje godziny pracy bez uczniów dla nauczycieli? Tzn gabinet i np 3 h dziennie w gabinecie?
300 minut to 5 godzin dla Pań ministrów.

Dla komentatorów - jest różnica między górnikiem a nauczycielem, lekarzem i pielęgniarką. Górnicy nie są potrzebni. Pomijając, że wydobycie węgla okupione jest życiem górników.
Między lekarzem i nauczycielem też jest róznica. Można być nauczycielem bez lekarza - nie można być lekarzem bez nauczyciela.
No i jeszcze jedno - tutaj kluczowe: głupota nie boli.
kiki / 91.218.209.* / 2016-04-15 10:46
Poszukaj szczęścia na wolnym rynku pracy cwaniaczku. Napisz jeszcze o swoich przemyśleniach na temat egzekwowania wyników nauczania od nauczycieli. Z moich bogatych doświadczeń z tą grupą zawodową wynika, że równie dobrze w klasie można by postawić górnika, przynajmniej nauczy dzieci szacunku do pracy i nie będzie problemów z dyscypliną. Sami jesteście winni, że na słowo nauczyciel uczniom i ich rodzicom ciśnie rośnie. Moje dzieci studiują na renomowanej uczelni, ale dostały się tam wyłącznie dzięki płatnym kursom i korepetycjom. Powinnam przedstawić rachunki w kuratorium?
biolog 649 / 79.191.25.* / 2016-04-17 13:03
Do kiki! no bachorki masz głupiutkie, stąd korepetycje.pretensje do Pani Genetyki.
maxiomose / 31.183.119.* / 2016-04-15 11:24
To nie musi byc wina nauczycieli ze twoje dzieci musialy brac korepetycje.Byc moze gorzej przyswajaly sobie wiedze i tyle.Jesli w klasie jest 30-ka uczniow,nie sposob miec indywidualne podejscie do kazdego.Moze raczej trzebaby bylo polozyc nacisk na drastyczne zmniejszenie uczniow w klasach?pamietajmy ze ewentualne sukcesy naszych dzieci tylko i wylacznie lezy w naszym interesie a nie nauczycieli.Wiec pomagajmy stworzyc takie waunki naszym dzieciom zeby mogly jak najwiecej sie rozwijac.Nauczyciele tylko nam w tym pomagaja ,ale nie traktujmy ich,jakby to byl ich obowiazek,zeby nasze pociechy osiagaly sukcesy.To jest nasz-rodzicow obowiazek!!!tez jestem rodzicem!!!
Tomasz2 / 95.155.68.* / 2016-04-15 10:55
Ten górnik niczego nie nauczy, bo jako nauczyciel będzie musiał realizować "podstawę programową", i dręczyć dzieci testami. O stanie oświaty decydują nie jej pracownicy, tylko ministerstwo i do niego proszę kierować pretensje, a nie do wykonawców woli ministerstwa. Pomysł z przedstawieniem rachunków - dobry, spróbuj. To będzie bardzo długi proces, którego koszty okażą się znacznie większe od spodziewanego zwrotu kosztów korepetycji. Polska jest państwem prawa, no nie ?
kiki / 91.218.209.* / 2016-04-15 11:05
Oczywiście!! To nie nasza wina, tylko wuja Zbycha!! Chcecie, żeby rodzice reformowali szkolnictwo? Żeby walczyli z waszym ministerstwem, waszymi związkami, żeby organizowali wam pracę, żeby programy nauczania tworzyli, żeby walczyli o wasze pensje, wakacje, ferie żeby wam się krzywda nie działa? Za wizerunek szkolnictwa odpowiadają NAUCZYCIELE!! Rodzice tylko płacą i zaciskają pięści.
Tomasz2 / 95.155.68.* / 2016-04-15 11:50
Nie, za szkolnictwo odpowiada jego szefostwo, czyli ministerstwo. Pomysł, że za stan firmy odpowiadają jej szeregowi pracownicy, a nie jej kierownictwo, jest po prostu idiotyczny. Proszę wziąść pod uwagę, że nauczyciel - jak każdy pracownik w każdej firmie - nie może nie wykonywać poleceń i zaleceń służbowych, pod groźbą zwolnienia pracy. Powtórzę jesze raz: za stan firmy odpowiada jej kierownictwo, a nie szeregowi pracownicy. Proszę nie być aż takim tomistą :)
Tomasz2 / 95.155.68.* / 2016-04-15 11:41
Nie, za szkolnictwo odpowiada jego szefostwo, czyli ministerstwo. Pomysł, że za stan firmy odpowiadają jej szeregowi pracownicy, a nie jej kierownictwo, jest po prostu idiotyczny. Proszę wziąść pod uwagę, że nauczyciel - jak każdy pracownik w każdej firmie - nie może nie wykonywać poleceń i zaleceń służbowych, pod groźbą zwolnienia pracy. Powtórzę jesze raz: za stan firmy odpowiada jej kierownictwo, a nie szeregowi pracownicy. Proszę nie być aż takim tomistą :)

Najnowsze wpisy