Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Gospodarka Azji pędzi, ale pracownicy pozostają biedni

Gospodarka Azji pędzi, ale pracownicy pozostają biedni

Wyświetlaj:
p / 83.29.141.* / 2006-08-29 19:17
Gospodarka Azji pędzi, BO pracownicy pozostają biedni.tania siła robocza to potęga nie do przecenienia
Kero / 2006-08-29 16:36 / -
"Gospodarka Azji pędzi, ale pracownicy pozostają biedni"

Proszę mi powiedzieć czym to się różni od Polski?
Sam odpowiem - tym tylko, że Polska leży w Europie ale tak samo ma jak Azja.
Catbert / 83.25.218.* / 2006-08-29 18:53
Różni się tym, że gospodarka Polski nie pędzi - a miejscowy producent komputerów (p. Kluska) zamiast stać się udziałowcem przenoszonego zakładu jakiegoś IBM (vide Lenovo) czy innego Dell'a o mało nie wylądował w więzieniu i nie został oskubany przez organ.
c***** / 83.18.28.* / 2006-08-29 15:58
Uwielbiam porównywanie wszystkiego do dolara, kiedy nie mówi się jaka jest siła nabywcza waluty w danym kraju. Za komuny na jednego członka naszej rodziny przypadało niecałe 0,5 dolara, a nie pamiętam, by ktoś z nas cierpiał biedę. Z kolei będąc na urlopie na Krymie w latach 90-tych wystarczyło mi 20 dolarów na dodatkowe wydatki w trakcie dwutygodniowego pobytu (teraz jadąc do krajów zachodnich trzeba zabrać conajmiej 20 razy więcej). Nie twierdzę oczywiście, że kiedyś żyło się lepiej, czy też w krajach azjatyckich jest tak super, wręcz przeciwnie, ale porównywanie poziomu życia ludzi w różnych krajach powinno odbywać się wg innych kryteriów, np. ilość produktów i usług standardowych oraz luksusowych które można nabyć za otrzymane wynagrodzenie.
Adamxxxxxxx / 213.158.196.* / 2008-01-04 15:55
W których latach PKB/C wynosił 180USD (0,5USD dziennie)?
W 60-tych? Tak swoją drogą to ja pamiętam biedę za komuny, jak matka musiała utrzymać rodzinę za nauczycielską pensję, a ojciec po wyjściu z więzienia nie mógł podjąć żadnej pracy.

Najnowsze wpisy