Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: Będzie trudno przełamać złą passę. Brakuje...

GPW: Będzie trudno przełamać złą passę. Brakuje...

Wyświetlaj:
Moze Ktoś mnie oświeci trochę / 81.18.214.* / 2014-07-14 13:53
"w dniu 9 lipca 2014 roku nabyła 1 568 akcji PZU SA za średnią cenę 430,08 zł za akcję, a także 7 kontraktów terminowych na akcje PZU SA za średnią cenę 39 860,71 zł za kontrakt oraz w tym samym dniu zbyła 2 268 akcji PZU SA za średnią cenę 430,21 zł za akcję,"
Wytłumaczcie mi Doświadczeni Inwestorzy co za sens ma kupowanie i sprzedawanie akcji po tej samej ( prawie) cenie. Bo nie kumam tego.
Bardzo proszę o wyjaśnienie tego zjawiska Synonima albo innego Inwestora,który kuma o co w tym wszystkim chodzi. Z góry dziekuję.
dociekliwy / 2014-07-14 20:14 / portfel / Tysiącznik na forum

co za sens ma kupowanie i sprzedawanie akcji po tej samej ( prawie) cenie

animator
Po co to zrobił "animator" / 81.18.214.* / 2014-07-15 06:36
Dzięki dociekliwy ale sory, nadal nic mi to
nie mówi. Po co takie ruchy i co one mają spowodować. Przecież te ruchy robiła "osoba blisko związana z osobą z RN". Taki komunikat podała spółka.
dzięki za cierpliwość.
dociekliwy / 2014-07-15 09:27 / portfel / Tysiącznik na forum

co one mają spowodować

zwiekszyc plynnosc

"osoba blisko związana z osobą z RN"

"osoba blisko zwiazana" to moze byc DM PKOBP
tu masz listy RN PZU i PKOBP

http://www.pzu.pl/relacje-inwestorskie/spolka/osoby-zarzadzajace-i-nadzorujace

http://www.pkobp.pl/grupa-pko-banku-polskiego/pko-bank-polski/wladze-banku/
Dzieki za odpowiedż / 81.18.214.* / 2014-07-15 10:23
Kurcze,czyli osoba to może być DM PKOBP.
Dzięki za odpowiedź. To mi trochę rozjaśniło w głowie.
dociekliwy / 2014-07-15 10:28 / portfel / Tysiącznik na forum
tu masz wg mnie wzorcowe zawiadomienie

http://www.gpwinfostrefa.pl/GPWIS2/pl/news/info/617139,lc-corp-sa-zawiadomienie-otrzymane-w-trybie-art--160-ustawy-o-obrocie-instrumentami-finansowymi-
entro7 / 178.63.94.* / 2014-07-14 10:49
to już piąty tydzień spadków na GPW. inwestorzy czekają na decyzję KNF w sprawie nominacji Pawła Tamborskiego na prezesa GPW. Jeśli KNF pokaże Tamborskiemu zielone światło możemy przygotować się na następne tygodnie spadków. za dużo polityki w biznesie to nie zdrowo.
The End of the Dream(liner) / 87.205.240.* / 2014-07-12 14:26
Rating długu bankrutującej Ukrainy możesz sobie podnosić, bo nie ma nawet na zapłatę za gaz, którego więcej nie dostanie. Do tego pada cała gospodarka, która koncentruje się na wschodzie i ściśle jest powiązana z Rosją, bo nikt inny tego od nich nie kupi.

Ale trzeba być niezłym bezmózgowcem, żeby słuchać propagandy powtarzanej w kółko i jeszcze w nią wierzyć.

Teraz dzieją się ważniejsze sprawy, bo zaczyna się spotkanie BRICS, które posunie sprawę końca petrodolara i drukarka rekordowych długów bez pokrycia tym samym będzie bezużyteczna.
A czym pokryją te 40 mld $ deficytu handlowego co miesiąc, to dośpiewaj sobie sam.

Możesz sobie podnieść rating.
synonim / 2014-07-12 15:25 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Rating długu bankrutującej Ukrainy możesz sobie podnosić, bo nie ma nawet na zapłatę za gaz, którego więcej nie dostanie


Och, patrz, agencja S&P to przegapiła

Napisz do nich i poinformuj ich, kto wie, może zatrudnią cię?


Ale trzeba być niezłym bezmózgowcem, żeby słuchać propagandy powtarzanej w kółko i jeszcze w nią wierzyć


No tu są tacy co uwierzyli tobie i nic nie zarobili przez 5 lat w czasie gdy indeksy w USA urosły po 200% do nowych rekordów wszechczasów

Ci co tobie uwierzyli są teraz biedni jak ty ale są mądrzy jak ty, na szczęście

Jak im zabraknie na lekarstwa na emeryturze to przyjdą do ciebie a ty im pomożesz... dobrą radą o bankrutującym systemie ha ha ha ha ha ha ha ha ha


Do tego pada cała gospodarka


Kto ci wypłaci emeryturkę jak wszystko w końcu zbankrutuje?
The End of the Dream(liner) / 87.205.240.* / 2014-07-12 16:19
[...] przez całe lata nabija się z bankruta, co sobie drukował niby hopssę zerami rekordowych długów, a teraz odkręca kota ogonem i ją wychwala.

Tyle bilionów nowych długów, których nie ma czym spłacać, po oddaniu produkcji Chinom, wyrzuconych i co to dało? PKB -2,9%?
Prawie 50 mln ludzi żyjących na kartkach, jak w PRL?
W 20% gospodarstw domowych żadnej osoby mającej pracę?
-40 mld $ deficytu handlowego co miesiąc?

Obniżam ci rating do śmieciowego, na poziom twoich wpisów.

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###

synonim / 2014-07-12 16:54 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Bełkot bezmózga, który przez całe lata nabija się z bankruta, co sobie drukował niby hopssę zerami rekordowych długów, a teraz odkręca kota ogonem i ją wychwala.


Nic nie wychwalam. Po porostu stwierdzam fakt, że zostałeś wyjątkowo skompromitowanyprzez rynek, zwłaszcza ten w USA. Żeby tam jeszcze była jakaś cykliczna hossa to pół biedy. Ale oni z hukiem przebili historyczne szczyty z 2007 i dalej idą jak burza a ty dalej tępo brniesz w opary absurdu i produkujesz wpisy w stylu "Dow Jones spada już 0,04%". Takie same bezsensy wypacasz w temacie obligacji. I myślisz, że ludzie są głupi i nie dostrzegą twojego zidiocenia bo nie umieją samodzielnie tego ocenić. To jest właśnie bezmózgowie


-40 mld $ deficytu handlowego co miesiąc?


Giełda to nie gospodarka. Ale ja wiem, ty o giełdzie nie piszesz - chyba, że spada


Obniżam ci rating do śmieciowego, na poziom twoich wpisów.


Tobie rynek już 5 lat temu obniżył rating do śmieciowego
Polecam, warto / 94.254.135.* / 2014-07-12 16:27
Dreamlinery już latają bez problemów za to z super komfortem i sporymi oszczędnościami na paliwie.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
synonim / 2014-07-12 09:34 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Turcja -1,1% / 159.205.241./ 2014-02-10 09:44 usuń
Moody's obniżył rating długu Puerto Rico do poziomu śmieci, perspektywa negatywna
----------------------------------------

Emeryt nie zapomniał nas poinformować o jakimś zadupiastym Puerto Rico, którego agencja ratingowa zdegradowała

Ale że agencja ratingowa S&P podniosła wczoraj perspektywę ratingu Ukrainy z negatywnej do stabilnej to już "zapomniał" nas poinformować

S&P revises Ukraine outlook to stable from negative

http://en.itar-tass.com/economy/740180
Dobrze że wpisujesz przemilczania kenia / 164.127.174.* / 2014-07-12 09:36
Ukraina: to znaczy że przetrwali najgorsze i rosyjskiej inwazji nie będzie.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
synonim / 2014-07-12 10:16 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Ukraina: to znaczy że przetrwali najgorsze i rosyjskiej inwazji nie będzie


A komu się opłaca wojna w tych czasach. Wojny zbrojne są już przestarzałą instytucją, która nie daje takiej ekonomicznej opłacalności jak jeszcze w XX wieku. Teraz dużo bardziej opłaca się prowadzić wojny walutowo ekonomiczne czy technologiczne, ewentualnie błyskawiczne wojny z użyciem nowoczesnego sprzętu, takie jak USA robi w krajach arabskich rabując je zwyczajnie w biały dzień z ropy bez niemal ofiar w ludziach

A co do Putina to jest po prostu zręcznym psychologiem i chciał podbić swoje notowania w obliczu trudności ekonomicznych, co mu się doskonale udało. Rosjanie nadal żyją w epoce mentalności carskiej i Putin jest ich takim trochę nowym Stalinem, do którego też zresztą tęsknią. Ja tu od początku pisałem, że Putin żadnej prawdziwej wojny z Ukrainą nie wywoła i to tylko czysta psychologia
The End odfthe Dream(liner) / 87.205.240.* / 2014-07-12 16:01
Przecież jest jasne, że Rosja pod jego rządami w ostatnich latach zaczęła się szybko rozwijać na czym korzystała też Europa i żadna wojna nie była jej potrzebna.
Po wykiwaniu jej i Chin w Libii przestał wierzyć w dobre intencje Zachodu i musiał zablokować atak na Syrię, gdzie ma jedyną bazę zagraniczną, tak samo na Iran, teraz robi to samo w Iraku, potrafi dbać o interesy kraju, który był i będzie mocarstwem, wystarczy popatrzeć na mapę, a żeby to utrudnić chcieli go w wojnę wciągnąć, ale się nie dał, bez jednego wystrzału utrącił zagrożenie likwidacji jedynego nie zamarzającego portu i bazy na Krymie, który był i tak autonomiczną republiką przyłączoną w 1954 r. przez Chruszczowa w ramach jednego państwa, podobnie jak wcześniej wschodnia część za Lenina.

Mega kontrakt gazowy z Chinami, gdzie działa już ropociąg, stworzy potężny boom inwestycyjny, zostanie powiększony o Japonię, Indie i Koreę Płd., a bankrutująca Europa skazana jest na współpracę z Rosją, bo ma tam źródło tanich surowców, przede wszystkim paliw, jak i ogromny, szybko rozwijający się rynek zbytu i żaden mądry polityk nie będzie działał na szkodę interesów swojej gospodarki, żeby przypodobać się innym, bo zostałby po prostu odsunięty od władzy, kiedy i tak gospodarka już się zwija, co pokazują wszystkie dane.

Widzimy jak gwałtownie pogorszyły się stosunki Stanów z Niemcami i Francją, to samo jest z Chinami.
nie pierwszy raz z resztą / 94.254.135.* / 2014-07-12 16:36
Ważny nie- zamarzający port to jest w Murmańsku a nie na Krymie - coś ci się pomyliło.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
synonim / 2014-07-12 09:25 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Kolejny tydzień płynie kapitał do funduszy obligacji. Zyskują równocześnie zwykłe fundusze obligacji skarbowych na fali braku obaw o inflację, jak i fundusze obligacji TIPS obstaiających wzrost inflacji

The inflows into bond funds marked the third straight week of new money. Investment-grade bond funds attracted $3.2 billion of the net inflows. Funds that hold inflation-protected Treasuries (TIPS) attracted $300 million, marking their third straight week of inflows

http://www.reuters.com/article/2014/07/11/investing-fundflows-bofa-idUSL2N0PM0YK20140711

Banki centralne skąpały świat w pieniądzu i kasa wali gdzie popadnie jak woda w każdą dostępną szczelinę

A biedny emeryt szósty rok się męczy i raportuje każde -0,01% na indeksach akcji i obligacjach
synonim / 2014-07-12 09:03 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Spekulanci na rynku walutowym obstawiają wzrost dolara i zwiększają zaangażowanie

July 11 (Reuters) - Speculators increased their bullish bets on the U.S. dollar in the latest week, according to data from the Commodity Futures Trading Commission released on Friday
The End of the Dream(liner) / 87.205.240.* / 2014-07-12 14:51
No, nie ma to jak zwiększać zaangażowanie w długi bankrutów. Ty już znasz się na tym najlepiej.

Skończył się carry trade na jenie i też się wzmacnia, mimo bankructwa z powodu Abenomiki.
synonim / 2014-07-12 15:27 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

No, nie ma to jak zwiększać zaangażowanie w długi bankrutów. Ty już znasz się na tym najlepiej


Ile zarobiłeś na tym piiierdoleniu tutaj od 10 lat?

ZERO
synonim / 2014-07-12 08:53 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Ciekawostka: duńska i norweska giełda dały najlepsze stopy zwrotu spośród europejskich rynków akcji od początku roku - w tym czasie DAX zyskał jedynie 1,2% a francuski CAC40 marne 0,5%

http://fingfx.thomsonreuters.com/2014/03/25/132956f586.htm
synonim / 2014-07-12 01:46 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Spekulanci w USA mają ponad 2 razy więcej putów na S&P500 niż opcji call i ponad 3 razy więcej opcji call na indeks strachu VIX niż opcji put - najwięcej od 2008 roku

Traders own 2.1 bearish options on the S&P 500 for every bullish one, around the most since 2008. About 3.7 VIX options betting on upside in the volatility gauge are owned for every one wagering on it going lower, the highest call-to-put ratio for the contracts since before the financial crisis

https://www.tingatech.com/category/news-2/bloomberg-news/
Grasz na kontrę? / 164.127.174.* / 2014-07-12 08:58
No ale Ty teraz-ani jednego puta nie masz!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
synonim / 2014-07-12 09:07 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

No ale Ty teraz-ani jednego puta nie masz!


wig20 jak co roku ubija roczne dno na początku lipca więc jaki sens jest brać teraz puty

Raczej calle trzeba brać, ustawiłem już zlecenie na poniedziałek na calle out of the market

Puty dołożę do calli jak u nas będzie już po odbiciu
a jednak nie trzeba? / 164.127.174.* / 2014-07-12 09:34
No ale sam tu niedawno pisałeś: "Puty zawsze trzeba mieć jak ubezpieczenie domu, samochodu".
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
synonim / 2014-07-12 10:04 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

No ale sam tu niedawno pisałeś: "Puty zawsze trzeba mieć jak ubezpieczenie domu, samochodu"


No to prawda, trzeba mieć puty jak ubezpieczenie domu czy samochodu ale też i moment ich złapania się dla mnie z reguły liczy bo nie chcę niepotrzebnie przepłacać za premie opcyjne

Na obecnej serii wyjątkowo spóźniłem się z momentem ich wzięcia gdyż to był akurat ten czas gdy zmieniałem brokera opcji z XTB na Deutsche Bank. No i akurat w tym czasie gdy się instalowałem na nowej platformie i ją rozgryzałem to wig20 był tuż pod 2500 i gdybym się wtedy nie przeprowadzał do nowego brokera to zwyczajowo bym nabrał putów. A teraz jest po ptokach i czekam aż wig20 chociaż trochę odbije. Ceny putów monitoruję codziennie pod tym kątem, nawet dziś rano znów je przeglądałem

No chyba, że zacznie się jakaś poważna zmienność na rynkach lub wręcz zwała to wtedy wezmę puty nie patrząc na cenę

A na razie to banki centralne zalewają świat oceanem gotówki i jest spokój

Ale jak FED zakończy QE to kto wie, może zobaczymy powtórkę z 1987 roku lub z 1929 roku

Z drugiej strony Bank Japonii i EBC będą dalej zalewać świat darmową kasą więc jakiś czas będzie jeszcze raczej spokój w kasynach

Bądźmy realistami i w przeciwieństwie do emeryta wyciągajmy wnioski z tego co się dzieje
synonim / 2014-07-12 00:11 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Złoto znowu na podium jeśli chodzi o aktywo, które dało najlepszą stopę zwrotu w tym roku

Gold is the best performing asset of the year
synonim / 2014-07-11 22:48 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Banki w USA mają zaliczyć stratę 3,9% na zysku w poprzednim kwartale

Earnings for banks are forecast to fall 3.9 percent in the second quarter, according to data compiled by Bloomberg

http://www.bloomberg.com/news/2014-07-11/u-s-index-futures-climb-with-s-p-500-poised-to-trim-drop.html
synonim / 2014-07-11 22:07 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Emeryt a jak tam dziś hiszpańskie i włoskie obligacje?

Napisz może skoro ty podajesz tylko "konkretne dane"
synonim / 2014-07-11 21:27 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Russell 2000 już na minusie za 2014 rok
synonim / 2014-07-11 20:43 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
GPW wydaje się ubijać roczne dno więc dodałem trochę risk assets do portfela, który aktualnie wygląda tak

http://www.money.pl/portfel/publiczne_informacje/portfel,informacje,193608.html

Druga połowa roku jest statystycznie najlepsza dla akcji stąd zwiększenie apetytu na ryzyko

Jednocześnie nadal staram się zachowywać przeciwwagi w portfelu nie tylko na zasadzie obligacje kontra akcje ale nawet w obrębie tych samych klas aktywów, np. akcje z wysoką betą kontra akcje defensywne/dywidendowe, fundy akcji emergingów kontra fundy akcji rynków dojrzałych, fundy akcji dywidendowych versus fundy akcji zwykłych, obligacje korporacyjne versus obligacje skarbowe, obligacje dolarowe versus obligacje polskie itd. itp. Ostatnio bowiem nawet akcje emergingów potrafią być ujemnie skorelowane z akcjami rynków dojrzałych co jest ciekawe i co skłoniło mnie do lekkiego poeksperymentowania na tych przeciwwagach. Interesuje mnie jaka będzie stopa zwrotu na takim portfelu zrównoważonym. Zauważyłem, że taka konstrukcja sprzyja wzajemnemu znoszeniu się strat a gdy poszczególne klasy aktywów z powrotem łapią korelację to wtedy stopa zwrotu rośnie dwukrotnie na tych aktywach

Portfel jednak idzie cały czas w kierunku obligacji a nie akcji i akcje to wciąż zaledwie 10,83% portfela (włącznie z funduszami akcji). EBC zapowiada drukowanie a Europa stacza się w deflację i to idealny klimat dla obligacji. Deflacja z kolei źle wróży dla akcji bo w czasie deflacji zyski spółek lecą na pysk jak kamień w przepaść

Putów na wig20 na razie nie mam bo nie widzę większego sensu brać ich gdy ten indeks wydaje się ubijać roczne dno. Planuję wziąć puty i zabezpieczyć portfel dzień przed publikacją PKB w USA za drugi kwartał lub w październiku gdy FED skończy QE. Niby każdy o tym wie ale kasyna są nieprzewidywalne. Koniec QE w październiku to łyżka dziegciu dla statystycznie dobrego okresu dla akcji w drugiej połowie roku. Z drugiej strony EBC zapowiada drukowanie a Bank Japonii drukuje dalej co powinno załagodzić to, że FED kończy druk. Niskie stopy procentowe w USA pozostaną jeszcze długo co też powinno dalej sprzyjać risk assets

Przywróciłem też złoto do portfela jako swego rodzaju bezterminową opcję put

Obecnie w moim portfelu znajduje się 27 aktywów - pozdrowienia dla takiego jednego tutejszego cwaniaczka, który pisze tylko i wyłącznie o ccc i wawelu, których już dawno nie mam

Zobaczymy - gdzieś trzeba lokować kapitał i cały czas eksperymentować ze stopami zwrotu
Bitcoin experiment / 31.175.7.* / 2014-07-11 21:22
Zaeksperymentuj z BTC.
synonim / 2014-07-11 21:29 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Zaeksperymentuj z BTC

Na taki roller coaster tylko opcje
Ty się boisz? nawet nie 1% kapitału? / 31.175.7.* / 2014-07-11 21:38
Boisz się?!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
synonim / 2014-07-11 22:11 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Boisz się?!


"Odwaga" na forexie to cecha typowa dla początkujących idiotów i dawców kapitału

Widzę, że na razie jesteś jeszcze na tym pierwszym etapie

Napisz może coś na temat 95% "odważnych" cwaniaków z forexu

Czy ja mam to zrobić?
ja o zupie (BTC) a Ty o (.)pie- Forex / 31.175.7.* / 2014-07-11 22:13
A co mnie Forex obchodzi?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
USA_man from Italy / 2.237.144.* / 2014-07-11 23:14
a co mnie obchodzi co ciebie obchodzi?
prawda to? / 188.33.98.* / 2014-07-11 23:20
Podobno skarpetki do sandałów w tym roku jednak modne?!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
synonim / 2014-07-11 22:50 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

A co mnie Forex obchodzi?


Bitcoin to taka sama waluta jak reszta

Pokaż mi czym niby różni się spekulacja na bitshit od reszty walut na forex

Niczym
jednak BTC to waluta? / 188.33.98.* / 2014-07-11 23:22
No ale to nie Ty pisałeś tu nie tak dawno że BTC to " nie jest waluta!" ?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
synonim / 2014-07-11 23:27 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

No ale to nie Ty pisałeś tu nie tak dawno że BTC to " nie jest waluta!" ?


Pisałem, że to kryptowaluta

Chcesz wszcząć głupią kłótnię o słówka?
kto mieczem wojuje od miecza ginie:) / 91.189.219.* / 2014-07-12 07:54
waluta a kryptowaluta to jednak zasadnicza różnica, a poza tym wojnę na słówka to głównie ty zaczynasz:(
synonim / 2014-07-12 08:50 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

waluta a kryptowaluta to jednak zasadnicza różnica, a poza tym wojnę na słówka to głównie ty zaczynasz:(


Nie wiem o co ci chodzi, że niby jak użyłem słowa waluta to ten twój bitshit to już jest nagle jakieś siódme cudo świata? Moje zdanie na jego temat jest niezmienne niezależnie od użytych umownych etykietek w dyskusji

A ty nadal nie odpowiedziałeś mi czym niby handel tym różni się od zwykłego handlu na forexie bo nadal nie wiem. A na forexie 95% towarzystwa traci ale ty pewnie jesteś wśród tych 5% co tylko zarabiają

A i jeszcze co do forexu - niektóre platformy forexowe handlują bitcoinem więc nie mów mi, że to nie forex. Dolara też sobie mogę kupić w kantorze a forex go też handluje, więc nie wiem o co ci chodzi z tym odżegnywaniem się od forexu
dociekliwy / 2014-07-11 20:40 / portfel / Tysiącznik na forum
http://www.union-investment.pl/newsroom/czeka-nas-wielka-korekta-a-co-jezeli-jej-nie-bedzie/tab/3/page/1#tab:blog_o_inwestowaniu,czeka_nas_wielka_korekta_a_co_jezeli_jej_nie_bedzie
synonim / 2014-07-11 20:19 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Być może siła WIG-u z 2007 r. jest dalekim wspomnieniem, choć słabość z 2009 r. jest już lepiej pamiętana. I właśnie w ostatnich dniach WIG w relacji do amerykańskiego indeksu jest na poziomie z 2009 r., kiedy WIG osiągnął wieloletnie minimum

http://www.parkiet.com/artykul/1381086-Wykres-tygodnia-Raiffeisen-Brokers.html
do początku nowsze
1 2 3 4
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy