Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: Czwartek pod znakiem wyników Orlenu i koniunktury gospodarczej na świecie

GPW: Czwartek pod znakiem wyników Orlenu i koniunktury gospodarczej na świecie

Wyświetlaj:
Koniec pdetrodolara, łupków, euro / 159.205.183.* / 2015-07-23 20:11
Cały czas rośnie popyt na ropę w Chinach.
W czerwcu +6,5% r/r i +2% m/m, ogromny skok dostaw zanotowała Arabia Saudyjska, aż o 80% m/m ,do najwyższego poziomu od stycznia 2013 roku!!!

Powoduje to wzrost stawek za czarterowanie tankowców.

China’s oil demand isn’t showing signs of softening. Volumes of seaborne crude headed to China remain high, driving strong demand and high charter rates for supertankers, according to ship brokers.
China’s apparent petroleum product demand grew steadily in June, up 6.5% from a year earlier and 2% from May, according to Standard Chartered. Saudi Arabia’s exports of crude to China also grew 80% on-month in June to 1.3 million barrels per day, the highest since January 2013.
Koniec pdetrodolara, łupków, euro / 159.205.183.* / 2015-07-23 19:29
Bankructwo łupków widać nie tylko po spadających od wielu tygodni zapasów ropy io jej wydobycia w Stanach, ale i ostrym, większym od oczekiwań zapasów. gazu, co dziś podawali, co jest niebezpieczne przez zbliżającą się zimą, bo nie uda się ich odbudować.

Natural Gas Storage 61B, oczek. 70B, poprz. 99B.

U mas PKN, i paru innych, też nabrał się na inwestycje w łupki, tracąc tylko grube pieniądze, bez żadnego efektu.
Koniec pdetrodolara, łupków, euro / 159.205.183.* / 2015-07-23 19:22
Propagandziści mogą opowiadać swoje bajki o niby "ożywieniu", nadmiernych zapasach ropy, kiedy zbankrutowali sobie łupki, a światowe zasoby się wyczerpują, o deflacji, kiedy wszystko drożeje, spadku bezrobocia, kiedy nie ma pracy i kolejne firmy wywalają dziesiątki tysiące ludzi , a potem dziwią się, że nie ma popytu i z czego spłacać rekordowych długów.

Tragifarsa.

A tymczasem zaufanie konsumentów dalej spada.

Bloomberg Consumer Confidence 42.4, poprz. 43.2.
Usa-man / 94.154.102.* / 2015-07-23 18:56
Komentarz do sytuacji: brawo Synonim za trafna prognoze, reszcie haterow podziekujemy.

Pozdrawiam
synonim / 2015-07-23 19:12 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

reszcie haterow podziekujemy


taką mają pracę w TFI więc co zrobisz

pozdrówka
synonim / 2015-07-23 15:44 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Dow Jones jest na minusie licząc od początku tego roku

DOW JONES INDU AVERAGE INDEX -0.05%
Year-to-Date

Uklepywanie szczytu już trwa
dociekliwy / 2015-07-23 16:58 / portfel / Tysiącznik na forum

Year-to-Date

mało reprezentatywny okres
5 lat jest reprezentatywny a ten jest +70% :)
synonim / 2015-07-23 17:47 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

5 lat jest reprezentatywny a ten jest +70% :)


ale tu chodzi o klepanie szczytu a szczyt jest tam klepany w tym roku więc wyskoczyłeś z tymi 5 latami jak zwykkle jak Filip z Konopii i nie na temat
dociekliwy / 2015-07-23 18:03 / portfel / Tysiącznik na forum

szczyt jest tam klepany w tym roku

a tego nie wiesz

wyskoczyłeś z tymi 5 latami

bo to obrazuje trend a ten jest wzrostowy
a trend to jak okret trudno go zawrocic czy jakos tak ;)
synonim / 2015-07-23 18:24 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

a tego nie wiesz


rynek stoi w miejscu od 2 kwartałów na szczycie ale nie rośnie więc go klepie


bo to obrazuje trend a ten jest wzrostowy
a trend to jak okret trudno go zawrocic czy jakos tak ;)


temat na inną dyskusje ale faktem jest, każdy trenbd w końcu umiera a ten rzeczony trend jest już bardzo stary

przeczytaj sobie to

The Thinnest New High In Stock Market History

http://jlfmi.tumblr.com/post/124671150790/the-thinnest-new-high-in-stock-market-history

w 2007 roku na szczytach napisałbyś dokładnie to samo co teraz
dociekliwy / 2015-07-23 18:34 / portfel / Tysiącznik na forum

w 2007 roku na szczytach napisałbyś dokładnie to samo co teraz

ja nie twierdze ze to nie moze byc szczyt ale nie wiem tego
a Ty ciagle piszesz o szczytach ze to juz i sie mylisz bo rynek robi swoje to po co Ci takie upieranie sie przy swoim
ja wiem kiedys trafisz alo co Ci to daje ?
synonim / 2015-07-23 19:03 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

ja nie twierdze ze to nie moze byc szczyt ale nie wiem tego
a Ty ciagle piszesz o szczytach ze to juz i sie mylisz bo rynek robi swoje to po co Ci takie upieranie sie przy swoim
ja wiem kiedys trafisz alo co Ci to daje ?


so wait and see
slusznie , podobnie / 168.235.195.* / 2015-07-23 17:13
Jak na rodzimym W20
Tylko u nas wychodzi niezly minus .

:)))
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
dociekliwy / 2015-07-23 18:04 / portfel / Tysiącznik na forum

Jak na rodzimym W20

ale trzymamy sie razem z kumplami PX i BUX
stary nowy / 89.69.219.* / 2015-07-23 14:25
a PKN to dzisiaj kupuje za swoje??? JAK TAK TO OK jak za emeryckie z OFE to lepiej jak rozmontują OFE do końca a jak za TFI to warto by poznać tego orła i omijać ten fundusz szerokim łukiem
synonim / 2015-07-23 14:20 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Caterpillar, spółka uważana za barometr globalnej koniunktury w pigułce, ma już 31 kwartał spadków przychodów pod rząd

There has now been an unprecedented 31 consecutive months of CAT retail sales declines

Ach jakie fantastyczne ożywienie panuje w globalnej gospodarce
Za co ci krawaciarze biorą te miliony? Za straty? :))) / 31.175.237.* / 2015-07-23 14:48

Caterpillar

Pamiętam jak dwa albo trzy lata temu radośnie budowali kolejne fabryki sprzętu w Chinach no bo gdzie jak gdzie ale tam koniunktura miała być "wieczna"...he he he
asdfd / 87.234.238.* / 2015-07-23 13:06

synonim / 2015-07-23 12:47 / portfel / Tysiącznik na forum

no i daj ci boże

ja nikomu zarobku nie żałuję

chyba snie
synonim / 2015-07-23 11:29 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
4 rok nasz rynek buja się w boczniaku 2100-2500, robiąc nawet dołek roczny w czerwcu/lipcu rok w rok, jest to tak czytelne i powtarzalne, że aż bije w oczy, niemal mechaniczny system transakcyjny, ale oczywiście leszczyna nie jest w stanie tego przeczytać i łyka akcje regularnie na 2500 i wywala w samym dołku na 2100

idealny sposób na wyzerowanie się w takim boczniaku

jeszcze głupiutkiemu pgpoz to się nie dziwię, ale ZT też daje się nabierać jak dziecko i nic nie rozumie mimo 4 lat tej samej dziecinnnie prostej zabawy, którą na naszym rynku uprawia jakiś duży fundusz hedgingowy (choć raczej jest ich kilka). z 2100 do 2500 zarabiają na L i akcjach a potem na 2500 biorą S i wywalają akcje, zarobek dla nich pewny niemal jak na lokacie i wystarczy próbować grać z nimi a nie odwrotnie, zerując się za każdym razem coraz bardziej z kasy

rynek poruszający się w takim trendzie opisał słynny żółw Curtis Faith, że sprzedaje się go na szczytach i kupuje w dołkach, proste do bólu, ale jak widać dla niewielu
Slawek323 / 193.41.230.* / 2015-07-23 13:20
Nie pisz tego tak często, bo jeszcze ktos z tego funduszu stwierdzi, że dla niepoznaki trzeba GPW zwalić na 1800 na jakiś czas i dopiero ogolą wszystkich jak dzieci ;)
synonim / 2015-07-23 14:24 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

ktos z tego funduszu stwierdzi, że dla niepoznaki trzeba GPW zwalić na 1800 na jakiś czas i dopiero ogolą wszystkich jak dzieci ;)


nie wierz w bajki bo dorosłemu chłopczykowi nie wypada

będą do oporu wałkować kanał 2100-2500 na wig20 aż im się znudzi

może to potrwać jeszcze kolejne 5 lat albo skończyć się równie dobrze już w tym roku

Nobody knows
asdfd / 87.234.238.* / 2015-07-23 14:33

Nobody knows

ze co ?
przeciez ty wiesz, ze juz krachy nadchodza
vczvcz / 91.246.67.* / 2015-07-23 12:29
no widzisz jakie to proste, tylko ty siedzisz na obligacjach, może weźmiesz sie za zarzadzanie portfelem, daje 20% od zysków, w razie straty pokrywasz 100%
a czy to ty czasem nie jesteś specem od kupowania na szczytach i sprzedawania w dołkach?????:)
synonim / 2015-07-23 14:31 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

no widzisz jakie to proste, tylko ty siedzisz na obligacjach, może weźmiesz sie za zarzadzanie portfelem, daje 20% od zysków, w razie straty pokrywasz 100%


a na co mnie zarządzać twoim portfelem, co mnie to obchodzi

na forum prezentuję swoje pomysły i liczę na to samo ze strony innych, chcesz to korzystaj, nie to nie

gdybyś mnie choćby posłuchał w maju, że zjedziemy do czerwca z 2550 do 2200 na wig20 (co nastąpiło) to byś zarobił parę groszy na krótkich pozycjach

a tak to siedzicie tu tylko i manipulujecie moimi wypowiedziami, wyrywając je z kontekstu i bezskutecznie probujecie szukać dziury w całym

no ale jak ci za to więcej płaci twój pan z TFI to widocznie wiesz co robisz


a czy to ty czasem nie jesteś specem od kupowania na szczytach i sprzedawania w dołkach?????:)


a kupowałem jakieś akcje na 2550? czy kupuję teraz?

myśl, to nie boli, co najwyżej cię zmęczy
ZT / 83.31.123.* / 2015-07-23 11:43

i nic nie rozumie mimo 4 lat tej samej dziecinnnie prostej zabawy, którą na naszym rynku uprawia jakiś duży fundusz hedgingowy (choć raczej jest ich kilka). z 2100 do 2500 zarabiają na L i akcjach a potem na 2500 biorą S i wywalają akcje, zarobek dla nich pewny niemal jak na lokacie i wystarczy próbować grać z nimi a nie odwrotnie

Super tylko szkoda, że nie napisałeś tego w 2013 r. bo teraz to już za chwilę będzie nie aktualne i rynek wybije się albo w dół albo w górę. Kanał jest tak czytelny, że możesz o nim zapomnieć, zakład? Dlatego myślałem, że będzie wybicie w górę w maju/czerwcu ale zonk, na razie walczymy z dolną bandą i walka jeszcze nie jest wygrana dlatego trzeba zachować ostrożność.
synonim / 2015-07-23 11:56 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Super tylko szkoda, że nie napisałeś tego w 2013 r.


oczywiście, że pisałem, od dawna o tym piszę co rok w rocznym dołku, przejrzyj sobie choćby moje wpisy tu na forum z czerwca i lipca 2013

w czerwcu/lipcu 2013 pisałem przy wig20 na 2100 żeby brać akcje i opcje call

synonim / 2013-06-25 09:38 /
nabrałem właśnie call i akcji

synonim / 2014-07-17 16:33 /
U nas dno roczne już uklepane na wig20
Zlecenie na opcje call mi się zrealizowało


bo teraz to już za chwilę będzie nie aktualne i rynek wybije się albo w dół albo w górę


wcale tego nie wiesz, to są takie same bzdury jak twoje niedawne wróżenie 2800 na czerwiec z krabów i nietoperków


Kanał jest tak czytelny, że możesz o nim zapomnieć, zakład?


No ostatnio zakładałeś się, że będzie 2800 w czerwcu a było 2200 (tak jak ja pisałem), więc daj sobie już lepiej spokój z zakładami :-))


Dlatego myślałem, że będzie wybicie w górę w maju/czerwcu ale zonk,


co za pech

rynek zrobił to samo co robi już prawie od 5 lat

a ty zapowiadałeś że w końcu zrobi inaczej

i znowu popełniasz ten sam błąd, nic się nie uczysz na swoich błędach


na razie walczymy z dolną bandą i walka jeszcze nie jest wygrana dlatego trzeba zachować ostrożność.


nie dzieje się nic co nie działo się już wcześniej przez ostatnie 4 lata i nie masz żadnych podstaw twierdzić, że tym razem będzie inaczej

kiedyś w końcu będzie ale ty wcale nie wiesz kiedy więc na razie obowiązuje dotychczasowy scenariusz i należy się go trzymać

jak się zmieni to wtedy należy dostosować się i wdrożyć nową strategię

ale na razie nic nie wskazują na zmianę więc wróżysz jak zwykle
ZT / 83.31.123.* / 2015-07-23 12:10

kiedyś w końcu będzie ale ty wcale nie wiesz kiedy więc na razie obowiązuje dotychczasowy scenariusz i należy się go trzymać

A skąd mam wiedzieć nie jestem wróżką, tylko jak coś widzą wszyscy to rynek zwykle wymyśli coś innego.
Dlatego wziąłem trochę Call-i ale w każdej chwili mogę je przekształcić na spread nidźwiedzia, takie cuda tylko na opcjach.
synonim / 2015-07-23 12:36 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

A skąd mam wiedzieć nie jestem wróżką, tylko jak coś widzą wszyscy to rynek zwykle wymyśli coś innego.


to dlaczego nie wymyślił przez ostatnie 4 lata i rok w rok robił niemal mechanicznie to samo, nawet dołek roczny wali idealnie co roku w czerwcu/lipcu

i niby wszyscy to widzą a on dalej to samo

karmisz się ciągle jakimiś sloganami dla leszczy i dlatego się co chwila wykładasz

"wszyscy widzą więc będzie inaczej", jak na razie to wszyscy widzą tę zasadę czyli jest błędna i sama się obala na mocy własnej

poza tym jakoś "wszyscy" tego nie widzą co widać choćby po tym forum gdzie rok w rok na 2500 niemal wszyscy tutaj kupują zamiast sprzedawać i na 2100, gdzie niemal wszyscy tutaj sprzedają zamiast kupować

co widać choćby po waszych ostatnich pożal się boże "popisach" z 2800, gdy byliśmy na samiutkim szczycie na 2550 w maju


Dlatego wziąłem trochę Call-i ale w każdej chwili mogę je przekształcić na spread nidźwiedzia, takie cuda tylko na opcjach.


wiem co to jest spread niedźwiedzia, nie musisz mi tłumaczyć

przez ostatnie 4 lata w tym boczniaku na wig20 najlepszy zarobek na opcjach zrobili jak widać wystawcy premii, dochód regularny niemal jak lokata
ZT / 83.31.123.* / 2015-07-23 13:05

karmisz się ciągle jakimiś sloganami dla leszczy i dlatego się co chwila wykładasz

Czy mógłbyś zdefiniować moje wyłożenie bo nie rozumiem.

to dlaczego nie wymyślił przez ostatnie 4 lata i rok w rok robił niemal mechanicznie to samo, nawet dołek roczny wali idealnie co roku w czerwcu/lipcu

No bo tak robił, ale Ty to widzisz od niedawna, nieprawdaż? Przeglądnij całe swoje archiwum i znajdź wpis z 2013 w którym napisałeś, że spodziewasz się trendu bocznego w zakresie 2100-2550 w ciągu następnych 2 lat. Nie mędrkuj po fakcie, bo źle na tym wyjdziesz na 100%.
synonim / 2015-07-23 14:44 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Czy mógłbyś zdefiniować moje wyłożenie bo nie rozumiem.


no zapowiadałeś choćby 2800 na czerwiec a było 2200 a teraz jest 2100 ale to pewnie nie było wyłożenie się


No bo tak robił, ale Ty to widzisz od niedawna, nieprawdaż?


no już ponad 2 lata to pewnie jest "od niedawna"


Przeglądnij całe swoje archiwum i znajdź wpis z 2013 w którym napisałeś, że spodziewasz się trendu bocznego w zakresie 2100-2550 w ciągu następnych 2 lat. Nie mędrkuj po fakcie, bo źle na tym wyjdziesz na 100%


nie wiem co ty bredzisz, pisaliśmy już tu o tym boczniaku na wig20 w 2013, zanim jeszcze się pojawiłeś, anale też widzieli to już kilka lat temu, nawet transwestyta to dostrzega od kilku lat więc jak dopiero się skapnąłeś w tej kwestii i uważasz że inni też to tylko jeszcze bardziej się pogrążyłeś
ZT / 83.31.123.* / 2015-07-23 15:15

no zapowiadałeś choćby 2800 na czerwiec a było 2200

Ile na tym straciłem?

nie wiem co ty bredzisz, pisaliśmy już tu o tym boczniaku na wig20 w 2013, zanim jeszcze się pojawiłeś

Pokaż wpis.
synonim / 2015-07-23 16:30 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Ile na tym straciłem?


ale my nie o tym

a jeśli pod to nie inwestowałeś to tylko pogrążasz się bo pokazuje to, że nie wierzysz we własne czary mary na wykresach, które przedstawiałeś tu jako prawie nieomylne


Pokaż wpis


ja już nawet pod koniec 2012 roku o tym pisałem

synonim / 2012-03-27 12:11 /
Trudno obstawić wzrosty bo za USA nie rośniemy 8 miesiąc

Z drugiej strony skoro nie rośniemy razem z nimi to jak zaczną spadać to nie powinniśmy mocno spaść

Summa summarum wychodzi boczniak

synonim / 2012-12-14 11:33 /
od maja tego roku to trwało równanie do górnej bandy 15-miesięcznego boczniaka na wig20 i takich równań w górę mieliśmy kilka
ZT / 83.24.69.* / 2015-07-23 17:07

synonim / 2012-03-27 12:11 /
Trudno obstawić wzrosty bo za USA nie rośniemy 8 miesiąc

Z drugiej strony skoro nie rośniemy razem z nimi to jak zaczną spadać to nie powinniśmy mocno spaść

Summa summarum wychodzi boczniak

Gdzie tu wpis, że przewidujesz trend boczny przez najbliższe 2-3 lata?

synonim / 2012-12-14 11:33 /
od maja tego roku to trwało równanie do górnej bandy 15-miesięcznego boczniaka na wig20 i takich równań w górę mieliśmy kilka

Gdzie tu napisane, że czeka nas kolejne 3 lata trendu bocznego 2100-2550?
Te wpisy to opis historii, każdy potrafi opisać co już było więc powtarzam nie mędrkuj po fakcie. Obecna Twoja prognoza to atak do górnej bandy 2550 i tego się trzymamy. Nawiasem mówiąc obyś miał rację.
synonim / 2015-07-23 17:57 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Gdzie tu wpis, że przewidujesz trend boczny przez najbliższe 2-3 lata?


a skąd ty nagle sobie uroiłeś jakieś "przewidywanie", od przewidywania to mamy ciebie (z wiadomym beznadziejnym skutkiem) a mowa była pierwotnie o tym, że boczniak na wig20 był dostrzegalny od dawna tu przez nas, wbrew temu co twierdziłeś, że nikt tego nie dostrzegał


Gdzie tu napisane, że czeka nas kolejne 3 lata trendu bocznego 2100-2550?
Te wpisy to opis historii, każdy potrafi opisać co już było więc powtarzam nie mędrkuj po fakcie.


na razie to ty wypisujesz coraz większe głupoty

tu jest clou tematu z postów wyżej a nie jakieś "przewidywania"


nie dzieje się nic co nie działo się już wcześniej przez ostatnie 4 lata i nie masz żadnych podstaw twierdzić, że tym razem będzie inaczej

tylko jak coś widzą wszyscy to rynek zwykle wymyśli coś innego.


więc znowu kotka ogonkiem odwracasz na jakieś manowce rozważań
dociekliwy / 2015-07-23 12:41 / portfel / Tysiącznik na forum

najlepszy zarobek na opcjach zrobili jak widać wystawcy premii

kiedys pisales ze dlugi stelaz to jest cudo inwestycyjne czy cos sie zmienilo ?
synonim / 2015-07-23 14:47 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

kiedys pisales ze dlugi stelaz to jest cudo inwestycyjne czy cos sie zmienilo ?


nie, ale potrzebne jest do tego większe bujanie
ZT / 83.31.123.* / 2015-07-23 13:11

kiedys pisales ze dlugi stelaz to jest cudo inwestycyjne czy cos sie zmienilo ?

Wygasł mu parę razy bez wartości i pojął, że opcje kosztują, a tak wyśmiany przez niego model wyceny Blacka Scholesa (za co otrzymali Nobla) uwzględnia zapędy zapaleńców szukających metody doskonałej tzw. Swiętego Graala.
synonim / 2015-07-23 15:01 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Wygasł mu parę razy bez wartości i pojął, że opcje kosztują,


przecież wiedziałem że kosztują

po prostu nie ma sensu trzymać długiego stelaża w boczniaku więc odpuściłem

wróci się do tego jak rozpocznie się krach w USA bo balon FED na akcjach zawsze niezawodnie pęka

pewne jak amen w pacierzu


za co otrzymali Nobla


ci co im fundusz LongTerm Capital zbankrutował w 1997 roku też Nobla z ekonomii mieli więc weź już przestań

Jak zbankrutowali nobliści

http://biznes.interia.pl/wiadomosci-dnia/news/jak-zbankrutowali-noblisci,797379

A jeśli chodzi o model Blacka-Sholesa to jest już od dawna przestarzały i pełen dziur jak ser szwajcarski

Ograniczenia modelu Blacka-Scholesa (BS)

http://10-procent-rocznie.blogspot.com/2010/05/jak-nie-przepacic-za-opcje.html
ZT / 83.31.123.* / 2015-07-23 15:36

po prostu nie ma sensu trzymać długiego stelaża w boczniaku więc odpuściłem

:-) bez komentarza

ci co im fundusz LongTerm Capital zbankrutował w 1997 roku też Nobla z ekonomii mieli więc weź już przestań

bez związku
.
A jeśli chodzi o model Blacka-Sholesa to jest już od dawna przestarzały

Zamilknij, to jest wzór masowo wykorzystywany na wszystkich rynkach bez wyjątku.

Ograniczenia modelu Blacka-Scholesa (BS)

http://10-procent-rocznie.blogspot.com/2010/05/jak-nie-przepacic-za-opcje.html

Przeczytałem artykuł i cały artykuł jest o kant d... potłuc, bo "autor" nie ma wiedzy i zastosował zły wzór. Do wig20 stosuje się wzór do indeksów z których akcje wypłacają dywidendy i pominął bardzo ważny parametr jakim jest wartość wypłacanej dywidendy w okresie życia opcji. To nieraz ma druzgoczący wpływ na wycenę opcji. Widzisz naucz się jednej rzeczy, zamiast polegać na artykułach z internetu, weź książkę i doucz się sam, bo ten artykuł napisał ignorant w temacie opcji.
synonim / 2015-07-23 16:19 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

bez związku


jak najbardziej ma to związek


Zamilknij, to jest wzór masowo wykorzystywany na wszystkich rynkach bez wyjątku.


bujda

nawet jeśli tak by było to wcale nie wynika, że opcje muszą się poruszać zgodnie z tym modelem bo wtedy istniałby Graal

nic takiego nie istnieje


Przeczytałem artykuł i cały artykuł jest o kant d... potłuc, bo "autor" nie ma wiedzy i zastosował zły wzór. Do wig20 stosuje się wzór do indeksów z których akcje wypłacają dywidendy i pominął bardzo ważny parametr jakim jest wartość wypłacanej dywidendy w okresie życia opcji. To nieraz ma druzgoczący wpływ na wycenę opcji. Widzisz naucz się jednej rzeczy, zamiast polegać na artykułach z internetu, weź książkę i doucz się sam, bo ten artykuł napisał ignorant w temacie opcji.


jak zwykle czepiasz się jakich drugorzędnych perdół, nie sprawdzałem wszsytkiego, nawet jeśli art nie jest doskonały w każdym szczególe to ma rację w kwestii luk w tym modelu

to nie jedyny taki art więc może sam się wpierw dokształć bo jak widać nie wiedziałeś w ogóle o żadnych mankamentach w tej sprawie a studiowanie tematu od tego należy zacząć

Jeden z autorów dobrze napisał, że ten model jest przestarzały i dziurawy jak ser szwajcarski a jego wady są "liczne"

Poza tym model Blacka Scholesa zakłada że rynek jest efektywny a to jest największa bzdura w teorii finansów jaką kiedykolwiek popełniono, nawet twórcy tej teorii mówią, że jest ona błędna

"Model BSCH posiada jedną zasadniczą wadę. Przyjmuje hipotezę rynku efektywnego. Nie uwzględnia np. faktu, że instrument bazowy (akcje, indeks) jest przewartościowany (fundamentalnie, przynajmniej wg oceny inwestującego). Model BSCH nie bierze pod uwagę racjonalności obecnej wyceny rynkowej instrumentu bazowego, zakłada, że rynek jest efektywny i cena rynkowa jest "właściwa" (odzwierciedla stosunek ryzyko-zysk)"

http://g.m.statystyk.w.interia.pl/stock/instr.html

Więc weź nie pogrążąj się coraz bardziej

O innych wadach modelu jeszcze bardziej fachowo

http://mst.mimuw.edu.pl/lecture.php?lecture=ip1&part=Ch10
ZT / 83.24.69.* / 2015-07-23 16:51

jak zwykle czepiasz się jakich drugorzędnych perdół

Tym samym zamiast zgodzić się, że w artykule jest rażący błąd dowodzisz swojej ignorancji w temacie opcji, bo akurat stopa dywidendy ma bardzo duży wpływ na wycenę opcji. Zaś bełkot następujący potem zupełnie mnie dziwi, bo Ty nie masz żadnej wiedzy tylko przytaczasz bełkot z internetu nie rozumiejąc co przytaczasz. Próby poprawiania modelu dają drugorzędne nic nie znaczące odchylenia.

Poza tym model Blacka Scholesa zakłada że rynek jest efektywny a to jest największa bzdura w teorii finansów jaką kiedykolwiek popełniono, nawet twórcy tej teorii mówią, że jest ona błędna

Większego kretynizmu nie spotkałem, sam żeś to wypocił czy ściągnąłeś od kolejnego idioty z internetu? Nie odpowiadaj, koniec rozmowy na ten temat, jesteś ignorantem w temacie wyceny opcji i finito. Zalecana lektura (ale i tak jej nie zrozumiesz) John Hull "Kontrakty terminowe i opcje".
synonim / 2015-07-23 18:03 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Tym samym zamiast zgodzić się, że w artykule jest rażący błąd dowodzisz swojej ignorancji w temacie opcji, bo akurat stopa dywidendy ma bardzo duży wpływ na wycenę opcji. Zaś bełkot następujący potem zupełnie mnie dziwi, bo Ty nie masz żadnej wiedzy tylko przytaczasz bełkot z internetu nie rozumiejąc co przytaczasz. Próby poprawiania modelu dają drugorzędne nic nie znaczące odchylenia


jaki ma niby "duży" wpływ, podaj może ile skoro jest taki "duży", to nie ma w tym wypadku większego znaczenia

tak więc znalazłeś dziurę w całym ale nic to specjalnie nie zmienia w opisanych wadach modelu, które nadal pozostają


Większego kretynizmu nie spotkałem, sam żeś to wypocił czy ściągnąłeś od kolejnego idioty z internetu? Nie odpowiadaj, koniec rozmowy na ten temat, jesteś ignorantem w temacie wyceny opcji i finito.


twierdzisz że teoria rynku efektywnego jest słuszna? chcesz o tym rozpocząć szeroką dyskusję? chłopie, to jest twój pogrzeb

to w tej chwili dowiodłeś na maksa swej ignorancji


Zalecana lektura (ale i tak jej nie zrozumiesz) John Hull "Kontrakty terminowe i opcje".


mam tę książkę od lat i znam ją, nic ci ona pomoże
ZT / 83.24.69.* / 2015-07-23 18:22

twierdzisz że teoria rynku efektywnego jest słuszna? chcesz o tym rozpocząć szeroką dyskusję? chłopie, to jest twój pogrzeb

Miałem nie pisać ale skoro nie zrozumiałeś to: jaki ma wpływ ta teoria z wyceną opcji, odp. żaden.

mam tę książkę od lat i znam ją, nic ci ona pomoże

Gdybyś przeczytał model wyceny opcji i zrozumiał nie było by tej rozmowy, a zatem nie zrozumiałeś tego modelu.

jaki ma niby "duży" wpływ, podaj może ile skoro jest taki "duży", to nie ma w tym wypadku większego znaczenia

Jeśli dywidenda jest wysoka i wypada w okresie życia opcji to kolosalny. No właśnie pamiętam jak błędnie interpretowałeś, że opcje ATM Call były prawie 2 razy tańsze od Put przypisując to siłom rynkowym a ja Ci wtedy napisałem, że to była wina dywidendy to kłóciłeś się pół dnia.
synonim / 2015-07-23 18:32 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
skoro jesteś taki mądry i znalazłeś Graala w temacie wyceny opcji to przedstaw zatem prognozę na wykresie cen opcji z wig20 na najbliższy miesiąc na podstawie modelu Blacka Sholesa

jeśli zachowają się zgodnie z twoim wykresem to przyznam tobie rację

a jak na razie to jest to tylko kolejny buull shhit, ukryty za pozorami tajemnej świętości liczb
ZT / 83.24.69.* / 2015-07-23 19:16

skoro jesteś taki mądry i znalazłeś Graala w temacie wyceny opcji to przedstaw zatem prognozę na wykresie cen opcji z wig20 na najbliższy miesiąc na podstawie modelu Blacka Sholesa

No ręce i nogi opadają. No co ty pleciesz, jaką prognozę, jakiego Graala??? Nie, no to Ty w ogóle nie kumasz o co chodzi. Wyjaśniam: model wyceny opcji nie służy do PROGNOZOWANIA cen opcji w przyszłości tylko do oszacowania ile ma kosztować opcja TERAZ przy kursie wig20 TERAZ, przy zadanych parametrach jak kurs wykonania, zmienność implikowana, czas, stopa%, dywidenda. Opcja jest instrumentem pochodnym opartym o wig20 dająca odpowiednie prawa i korzyści wystawcy i kupującemu. Obie strony transakcji muszą się dogadać ile ten papier kosztuje czyli muszą uzgodnić cenę rynkową TERAZ w chwili transakcji a tak się składa, że jest to papier skomplikowany i trudno jest go wycenić (dużo zmiennych) stąd model BS, który podpowiada ile jest warta dana opcja przy zadanych parametrach ściśle związanych z AKTUALNYM kursem Wig20, TU i TERAZ, nie ma to nic wspólnego z żadnymi PROGNOZAMI. No nie wiem jak mam to wytłumaczyć prościej, jestem w szoku jak można nie rozumieć takich PODSTAW.
synonim / 2015-07-23 19:36 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

No ręce i nogi opadają. No co ty pleciesz, jaką prognozę, jakiego Graala??? Nie, no to Ty w ogóle nie kumasz o co chodzi. Wyjaśniam: model wyceny opcji nie służy do PROGNOZOWANIA cen opcji w przyszłości tylko do oszacowania ile ma kosztować opcja TERAZ przy kursie wig20 TERAZ, przy zadanych parametrach jak kurs wykonania, zmienność implikowana, czas, stopa%, dywidenda. Opcja jest instrumentem pochodnym opartym o wig20 dająca odpowiednie prawa i korzyści wystawcy i kupującemu. Obie strony transakcji muszą się dogadać ile ten papier kosztuje czyli muszą uzgodnić cenę rynkową TERAZ w chwili transakcji a tak się składa, że jest to papier skomplikowany i trudno jest go wycenić (dużo zmiennych) stąd model BS, który podpowiada ile jest warta dana opcja przy zadanych parametrach ściśle związanych z AKTUALNYM kursem Wig20, TU i TERAZ, nie ma to nic wspólnego z żadnymi PROGNOZAMI.


no i chciałem żebyś to wreszcie napisał

więc wyciągnąłeś ten cały buull shhit o Black Sholesie jako temat zastępczy bo jakoś musisz odwracać uwagę od tego, że twoje 2800 rynek całkiem skompromitował w czerwcu

no więc trzeba na coś kotka ogonkiem odwrócić

tak więc temacik zastępczy
ZT / 83.24.69.* / 2015-07-23 20:13
Tu masz arkusz Excel (jak nie masz to jakiś darmowy np. z openOfficea) do wyceny opcji: http://www.pochodne.gpw.pl/?page=narzedzia

A tu masz parametry ( zmienność, stopę%, stopę dywidendy) do wpisania na bieżąco podawane przez GPW: http://www.pochodne.gpw.pl/?page=dane_biezace , reszta to: kurs aktualny wig20 w chwili wyceny oraz data wykonania opcji to wiadomo. Zamiast siedzieć cały dzień na forum większą korzyść odniesiesz jak powpisujesz sobie i wycenisz daną opcję oraz porównasz z cenami rynkowymi. Załapiesz o co biega wtedy z BS.
synonim / 2015-07-24 08:42 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Zamiast siedzieć cały dzień na forum większą korzyść odniesiesz jak powpisujesz sobie i wycenisz daną opcję oraz porównasz z cenami rynkowymi. Załapiesz o co biega wtedy z BS.


temat zastępczy
dociekliwy / 2015-07-23 20:53 / portfel / Tysiącznik na forum

Załapiesz o co biega wtedy z BS.

synonim wie o co biega bo
kursy odniesienia dla opcji na GPW sa wyliczane wg BS
i te co mu kiedys codziennie rosly po 30% wygasly bez wartosci ;)
synonim / 2015-07-23 18:33 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

a jak na razie to jest to tylko kolejny buull shhit, ukryty za pozorami tajemnej świętości liczb


ja stawiam na to, że rynku nie da się ująć w żadnych liczbowych modelach, bo po prostu nie jest efektywny a tym samym wyliczalny gdyż ludzkich emocji i czynników nieprzewidzainych nie da się ująć w żadne liczby
ale KANAŁ ;))) / 31.175.237.* / 2015-07-23 11:46
Jak pisałeś o krabach i nietoperzach to było to bardziej sympatyczne niż o KANAŁACH HA HA HA
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
ZT / 83.31.123.* / 2015-07-23 11:58

Jak pisałeś o krabach i nietoperzach to było to bardziej sympatyczne

Bo kurde nie ma żadnej formacji aż mnie to niepokoi, ten impuls spadkowy jest wyjątkowo niebezpieczny.
synonim / 2015-07-23 12:39 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

ten impuls spadkowy jest wyjątkowo niebezpieczny.


mamy sygnał kupna :)

ostatnim razem gość był mega byczy na samiutkim szczycie na 2550 w maju a teraz jest bardzo niedźwiedzi więc wiecie co to oznacza :)
dociekliwy / 2015-07-23 11:35 / portfel / Tysiącznik na forum

proste do bólu, ale jak widać dla niewielu

a Ty sie meczysz na obligacjach z rentownoscia 3% :)

idealny sposób na wyzerowanie

co Ty z tym zerowaniem przeciez jak kupil na 2500 nie sprzedal na 2100 to po powrocie na 2500 nic nie stracil
synonim / 2015-07-23 12:00 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

a Ty sie meczysz na obligacjach z rentownoscia 3% :)


i dobrze mi z tym, tak się "męczę"


co Ty z tym zerowaniem przeciez jak kupil na 2500 nie sprzedal na 2100 to po powrocie na 2500 nic nie stracil


teoretycznie tak, ale wiemy obaj doskonale że większość kupujących na 2500 wywala na 2100

poza tym za którymś razem rynek nie wróci na 2500 a ryzyko niestety rośnie bo balon akcji w USA dojrzał do peknięcia, na co wskazuje zawężająca się do wieloletnich minimów szerokość spółek rosnących
dociekliwy / 2015-07-23 12:28 / portfel / Tysiącznik na forum

ale wiemy obaj doskonale

ja nie wiem

poza tym za którymś razem rynek nie wróci na 2500

wroci

dojrzał do peknięcia, na co wskazuje

pamietasz 2011 pisales wtedy ze znasz sie na gieldzie bo przezyles hosse i besse i ta fala spadkowa w sierpniu to bessa i dobrze bedzie jak sie zatrzyma na 1500
takze to rynek zdecyduje czy to juz czas czy jeszcze nie a nie dane historyczne i wskazniki
synonim / 2015-07-23 12:42 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

takze to rynek zdecyduje czy to juz czas czy jeszcze nie a nie dane historyczne i wskazniki


obaczym

nikt nie wie dokładnie kiedy pęknie ten kolejny już tak naprawdę balon FED-u na akcjach w USA, ale skoro pękał zawsze w przeszłości to nie wiem czemu teraz miałoby być inaczej

równie bezsensowne byłoby zakładanie, że w tym roku lato potrwa do grudnia i jesień po lecie nie przyjdzie
dociekliwy / 2015-07-23 12:48 / portfel / Tysiącznik na forum

wiem czemu teraz miałoby być inaczej

nie bedzie inaczej
tylko nikt nie wie kiedy to bedzie
tak jak z hossa bedzie tylko nie wiadomo z jakiego poziomu sie zacznie :)
po co Ci ta nadinterpretacja przeciez chyba wszyscy wiedza ze nie ma wzrostow bez konca
synonim / 2015-07-23 13:17 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

przeciez chyba wszyscy wiedza ze nie ma wzrostow bez konca


to poczytaj co wypisuje tu ostatnio bitcoiniarz o giełdach jako nowych centrach kreacji pieniądza :)
ZT / 83.31.123.* / 2015-07-23 11:53

a Ty sie meczysz na obligacjach z rentownoscia 3% :)

Ty to masz te ironie opanowane do perfekcji :-)))
dociekliwy / 2015-07-23 12:06 / portfel / Tysiącznik na forum

Ty to masz te ironie opanowane do perfekcji

musze sie hamowac bo jak przesadze to mnie synonim zaraz utemperuje wytykajac mi moje wtopy ktorych juz nigdy nie odrobie ;)

mysle ze znalezienie obligacji przez synonima to byl inwestycyjny strzal w dziesiatke ja cena rosnie to pisze ze zarabia jak cena spada to pisze ze kupil je dla kuponow no zyc nie umierac i niech mu ktos podskoczy :)
synonim / 2015-07-23 12:53 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

mysle ze znalezienie obligacji przez synonima to byl inwestycyjny strzal w dziesiatke ja cena rosnie to pisze ze zarabia jak cena spada to pisze ze kupil je dla kuponow no zyc nie umierac i niech mu ktos podskoczy :)


jak cena rośnie na obligacjach to się cieszę bo dodatkowo portfel rośnie mi na plusie i miło mi popatrzeć ale cena obligacji to nie priorytet

dla mnie najważniejszy jest dochód osdsetkowy więc nie małpuj się

ostatnia mocna korekta na naszych obligacjach nie ruszyła mnie wcale i nawet dobrałem trochę DS1020
dociekliwy / 2015-07-23 13:05 / portfel / Tysiącznik na forum

nawet dobrałem trochę DS1020

no miales nosa na samej gorce :)
synonim / 2015-07-23 13:12 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

no miales nosa na samej gorce :)


nie wiesz gdzie tam jest górka

za to jak w dołku były nasze obligi w czerwcu to pisałeś że tam już czarna rozpacz
dociekliwy / 2015-07-23 13:27 / portfel / Tysiącznik na forum

tam już czarna rozpacz

nigdy tak nie pisalem
wiem co to inwestycja w obligacje i ze zawsze je mozna trzymac do zapadalnosci z rentownoscia z dnia zakupu
ZT / 83.31.123.* / 2015-07-23 12:17

ja cena rosnie to pisze ze zarabia jak cena spada to pisze ze kupil je dla kuponow no zyc nie umierac i niech mu ktos podskoczy :)


Już mu odpuszczam i nie będę się znęcał bo wyszła by jego niewiedza w zakresie obligacji i znowu by się wił jak piskorz na co nie mam siły i ochoty.
synonim / 2015-07-23 13:02 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Już mu odpuszczam i nie będę się znęcał bo wyszła by jego niewiedza w zakresie obligacji i znowu by się wił jak piskorz

weź już się nie pogrążaj
ZT / 83.31.123.* / 2015-07-23 13:26

weź już się nie pogrążaj

Jak Ci piszę, że Ci odpuszczam to się ciesz i nie zaczepiaj Wujka bo się zdenerwuje.
synonim / 2015-07-23 18:04 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

bo się zdenerwuje


przecież ty jesteś cały czas zdenerwowany :-))
dociekliwy / 2015-07-23 12:34 / portfel / Tysiącznik na forum

bo wyszła by jego niewiedza w zakresie obligacji

jak to ze za obligi kupione na pare dni nikt ci nie zaplaci odsetek a jak juz zaplaci to teoretycznie ;)

nie mam siły i ochoty.

mysle ze kazdy normalny czlowiek nie ma szans z synonimem :)
synonim / 2015-07-23 13:05 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

jak to ze za obligi kupione na pare dni nikt ci nie zaplaci odsetek a jak juz zaplaci to teoretycznie ;)


czepiasz się


mysle ze kazdy normalny czlowiek nie ma szans z synonimem :)


i tego się trzymajmy :)
synonim / 2015-07-23 12:02 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Ty to masz te ironie opanowane do perfekcji :-)))


natomiast o wiele gorzej już z jego kghm i pko bp
dociekliwy / 2015-07-23 12:09 / portfel / Tysiącznik na forum

natomiast o wiele gorzej już z jego kghm

jeszcze nie sprzedalem to nie ma straty :)
rozliczaj mnie z zamknietych pozycji np.:
PKN +25%
PGNiG +35%
synonim / 2015-07-23 12:47 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

jeszcze nie sprzedalem to nie ma straty :)


chociaż ty się nie kompromituj


rozliczaj mnie z zamknietych pozycji np.:
PKN +25%
PGNiG +35%


no i daj ci boże

ja nikomu zarobku nie żałuję
No to jak są czy ich nie ma? / 31.175.237.* / 2015-07-23 11:32
No tak to wygląda ale czemu ciągle delikatnie mówiąc wyśmiewałeś się przez lata jak tu tylko ktokolwiek pisał coś o GRUBASACH?!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
synonim / 2015-07-23 11:44 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

No tak to wygląda ale czemu ciągle delikatnie mówiąc wyśmiewałeś się przez lata jak tu tylko ktokolwiek pisał coś o GRUBASACH?!


bo nie wierzę w istnienie jednego wszechmocnego "grubego", jak wiele razy pisałem

koncepcja kilku dużych anonimowych funduszy hedgingowych na naszej GPW jest jednak jak najbardziej do przyjęcia
no to teraz jasne / 31.175.237.* / 2015-07-23 11:49
Acha bo pisałeś chyba że się mylę że są setki i tysiące fundow których gra jest w sumie nieprzewidywalna.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
synonim / 2015-07-23 12:03 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Acha bo pisałeś chyba że się mylę że są setki i tysiące fundow których gra jest w sumie nieprzewidywalna


dokładnie

na razie się nie gryzą i wig20 chodzi w miarę przewidywalnie ale kto wie co będzie jak się pogryzą
ZT / 83.31.123.* / 2015-07-23 11:15
http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/bezrobocie-w-polsce-jeszcze-w-tym-roku,207,0,1864911.html
No ale akcje trza sprzedawać bo KRACH idzie. Na razie hajda na 2080 ale od jesieni kto wie, nawet bojący Synonim może zarobi 0.001% swojego portfela.
synonim / 2015-07-23 11:35 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Bezrobocie w Polsce. Jeszcze w tym roku spadnie do poziomu poniżej 10 procent

No ale akcje trza sprzedawać bo KRACH idzie. Na razie hajda na 2080 ale od jesieni kto wie, nawet bojący Synonim może zarobi 0.001% swojego portfela


pisząc takie rzeczy utwierdzasz mnie tylko bardziej w tym, że twoja rzekoma wiedza giełdowa to jedynie ignorancja a nie wiedza

rynek pracy to najgorszy wskaźnik do gry na giełdzie, po pierwsze należy do najbardziej opóźnionych wskaźników, tzw. lagging indicators, czyli jest za gospodarką podczas gdy giełda niby jest przed gospodarką

po drugie, silny rynek pracy to z reguły zwiastun końca cyklu koniunkturalnego a nie początku bo wiążę się to z reguły z podniesieniem stóp procentowych a to zawsze w końcu zarzynało każdą bańkę spekulacyjną na giełdzie, zwaną dla pozorów "hossą"

tak więc nie wiem z czego ty się radujesz
ZT / 83.31.123.* / 2015-07-23 13:55

po drugie, silny rynek pracy to z reguły zwiastun końca cyklu koniunkturalnego a nie początku bo wiążę się to z reguły z podniesieniem stóp procentowych a to zawsze w końcu zarzynało każdą bańkę spekulacyjną na giełdzie, zwaną dla pozorów "hossą"

Popatrz, to jak ten rynek ma wzrosnąć do 2550 w ramach trendu bocznego skoro opóźniony wskaźnik pokazuje koniec cyklu i spadki na giełdzie? No już nie mogę zrozumieć Twojego postępowania. Wiesz takie wzrosty od 2170 do 2550 to nie w kij dmuchał.
synonim / 2015-07-23 15:11 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Popatrz, to jak ten rynek ma wzrosnąć do 2550 w ramach trendu bocznego skoro opóźniony wskaźnik pokazuje koniec cyklu i spadki na giełdzie? No już nie mogę zrozumieć Twojego postępowania. Wiesz takie wzrosty od 2170 do 2550 to nie w kij dmuchał.


ten wskaźnik nie neguje tego, że jeszcze z jeden taki rajd w tym roku mogą zrobić, na co liczę

a jak nie zrobią to bez żalu wywalę fundy akcji

to tylko kasyno zwane GPW chłopaku
ZT / 83.31.123.* / 2015-07-23 15:43

ten wskaźnik nie neguje tego, że jeszcze z jeden taki rajd w tym roku mogą zrobić, na co liczę

To na ch.. to piszesz.
synonim / 2015-07-23 16:08 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

To na ch.. to piszesz.


żeby pokazać że cykl zbliża się ku końcowi

ale pewnie myślisz, że giełda od razu na wszystko reaguje, "doświadczony" giełdziarzu
synonim / 2015-07-23 11:41 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

rynek pracy to najgorszy wskaźnik do gry na giełdzie, po pierwsze należy do najbardziej opóźnionych wskaźników, tzw. lagging indicators, czyli jest za gospodarką


gospodarka USA wchodziła w ostatnią ostrą recesję z silnym rynekiem pracy, podobnie w czasie bardzo ostrej recesji z 1973 roku zatrudnienie w USA jeszcze przez jakiś czas rosło, tak więc rynek pracy to jest antywskaźnik a nie wskaźnik do gry na giełdzie, najbardziej w tyle za gospodarką i opóźniony

podobnie jak gospodarka z recesji wychodzi to rynek pracy jeszcze długo pozostaje słaby bo znów jest w tyle, zawsze reaguje na zmiany w gospodarce długo po fakcie

a poza tym w lato rynek pracy u nas zawsze dobrze sobie radzi bo jest dużo ofert pracy w lato, tzw. czynnik sezonowy, nie wiem czym ty się tu podniecasz, to normalka rok w rok

chłopie, daj spokój, takiego elementarza nie rozumiesz
Koniec petrodolara / 159.205.183.* / 2015-07-23 10:21
Jak mówiłem, sztuczne zbijanie ceny papierowego złota nie pomoże bankrutom,a tylko zwiększy popyt na jedyny prawdziwy pieniądza, bo reszta to tylko rekordowe długi bez pokrycia, dlatego znów drożeje.

Gold 1.104,98 10,68 0,98 10:18:37
Coś dla Ciebie Keniu :)))) / 31.175.237.* / 2015-07-23 10:26

sztuczne zbijanie ceny papierowego złota

Producenci złota toną pod górami długów
Zadłużenie największych producentów złota jest najwyższe w historii. Aby móc obsługiwać zobowiązania, produkują tyle kruszcu, ile tylko są w stanie, donosi agencja Bloomberg.
Strachy na Lachy / 159.205.183.* / 2015-07-23 19:46
Chiny ich chętnie wszystkich odkupią. A jak zamkną produkcję, to złoto tym bardziej podrożeje.
synonim / 2015-07-23 09:59 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
PKN -5,14%

Balon właśnie pokazuje gdzie miał szczyt
synonim / 2015-07-23 09:42 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
tylke tu było zachwycania się dywidendami w wykonaniu zwłaszcza takiego jednego "zarobionego" na Hawe minus 50% a ja tymczasem pytam jaki sens jest zachwycać się dywidendą 3% rocznie gdy kghm na jednej sesji traci ponad 8% i kasuje z miejsca 3 lata brania dywidend, tracąc zresztą na kursie od dawna a nie tylko na tej jednej sesji

żadnego sensu to nie ma
ZT / 83.31.123.* / 2015-07-23 10:07

jaki sens jest zachwycać się dywidendą 3% rocznie gdy kghm na jednej sesji traci ponad 8% i kasuje z miejsca 3 lata brania dywidend, tracąc zresztą na kursie od dawna a nie tylko na tej jednej sesji

Wyjaśniam sens, otóż obecnie lokaty bankowe płaca mniej niż 3% więc w ramach portfela inwestycyjnego kupujesz akcje żeby podjąć ryzyko nieco większych zysków (ewentualny wzrost kursu) a jednocześnie otrzymujesz dywidendy lepsze niż lokaty bankowe. Wahania cen akcji są czymś naturalnym i normalnym, albowiem szansa na większy zysk musi iść w parze z podjęciem większego ryzyka. Zapominasz cały czas o tym, że wahania cen akcji są wirtualne, czyli NIE MASZ ŻADNYCH STRAT gdyż ich nie sprzedajesz, traktujesz je jako lokata w banku. Ty masz problem z tym bo najwyraźniej posiadasz mały kapitał inwestycyjny, który pozwala Ci jedynie na krótkoterminowe zagrywki spekulacyjne i trzymanie pieniędzy na bezpiecznych funduszach bo dostęp do gotówki jest Ci potrzebny na bieżące wydatki czyli życie, ot i cała Twoja tajemnica rentiera.
dociekliwy / 2015-07-23 11:17 / portfel / Tysiącznik na forum

wahania cen akcji są wirtualne

synonim zaklada ze akcje tylko spadaja i nigdy juz nie beda w cenie zakupu
ZT / 83.31.123.* / 2015-07-23 11:32

synonim zaklada ze akcje tylko spadaja i nigdy juz nie beda w cenie zakupu

Bo ma klapki na oczach po przeżyciu jednej bessy w 2008 r. Poza tym nie ma kapitału, już go rozgryzłem, ma jakieś tam zaskórniaki ale bez stałych dochodów, wszak jest "rentierem" i potrzeba mu na codzienne wydatki.
synonim / 2015-07-23 15:27 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Poza tym nie ma kapitału, już go rozgryzłem,


bujdy
dociekliwy / 2015-07-23 11:39 / portfel / Tysiącznik na forum

wszak jest "rentierem"

z kapitalu w moneyowym portfelu ta moze miec zysku z 5000 rocznie nie wiem czy da sie wyzyc
synonim / 2015-07-23 15:32 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

z kapitalu w moneyowym portfelu ta moze miec zysku z 5000 rocznie


ciekawe jak to wyliczyłeś skoro w portfelu nie ma kwot
dociekliwy / 2015-07-23 18:16 / portfel / Tysiącznik na forum

ciekawe jak to wyliczyłeś skoro w portfelu nie ma kwot

nie wazne jak
wazne ze dobrze :)
.gangbang. / 213.199.253.* / 2015-07-23 17:23

ciekawe jak to wyliczyłeś skoro w portfelu nie ma kwot

Pewnie stosując twój wzór , tobie również nie przeszkadza brak danych WE wyliczeniach.
synonim / 2015-07-23 18:18 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Pewnie stosując twój wzór , tobie również nie przeszkadza brak danych WE wyliczeniach


co to za bełkot, ktoś to rozumie? w jakich wyliczeniach? sam podałeś cenę zakupu swych śmieci i od tego wyliczam twe straty ale pewnie już zapomniałeś że ceny podałeś he he he
synonim / 2015-07-23 10:27 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Wyjaśniam sens, otóż obecnie lokaty bankowe płaca mniej niż 3% więc w ramach portfela inwestycyjnego kupujesz akcje żeby podjąć ryzyko nieco większych zysków (ewentualny wzrost kursu) a jednocześnie otrzymujesz dywidendy lepsze niż lokaty bankowe. Wahania cen akcji są czymś naturalnym i normalnym, albowiem szansa na większy zysk musi iść w parze z podjęciem większego ryzyka.


ble ble ble

bełkotanie niczym z ust akwizytora TFI a liczby są proste i dobitne: ktoś kto wziął kghm dostał w plecki tylko wczoraj 8% na kursie i na ten moment musi brać teraz dywidendy przez następne 3 lata na tym papierze aby w ogóle wyjść na zero, nie licząc zapłaconej prowizji (wtedy jest jeszcze bardziej w plecki)

i to są fakty i proste liczby a reszta to twój koncert życzeń


Zapominasz cały czas o tym, że wahania cen akcji są wirtualne, czyli NIE MASZ ŻADNYCH STRAT gdyż ich nie sprzedajesz, traktujesz je jako lokata w banku.


Dalszy ciąg naiwnej mantry którymi dawcy kapitału karmią się jak typowe leszcze

Ktoś kto wsadził w JSW na debiucie 100 tysięcy PLN dziś ma z tego zaledwie 20 tysięcy

twoim zdaniem ten ktoś "nie stracił", hmmmm, bardzo ciekawa teza

to teraz pokaż mi bank w Polsce, który udzieli mu kredytu pod zastaw na 100 tysięcy PLN, który to zastaw on zaproponuje jako swoje akcje JSW według wyceny z dnia zakupu

pokaż mi taki bank a wtedy kupię waszą totalną głupotę, że "ten kto nie sprzedał ten nie stracił"

Petrol zjechał z 800 zeta do 19 groszy ale ktoś kto go kupił po 800 zeta "nie stracił bo nie sprzedał"

w życiu nie słyszałem większej głupoty ale to jest właśnie coś co non stop powtarzasz (i nie tylko ty, co pokazuje niestety tutejszy mierny poziom intelektualny)


Ty masz problem z tym bo najwyraźniej posiadasz mały kapitał inwestycyjny, który pozwala Ci jedynie na krótkoterminowe zagrywki spekulacyjne i trzymanie pieniędzy na bezpiecznych funduszach bo dostęp do gotówki jest Ci potrzebny na bieżące wydatki czyli życie, ot i cała Twoja tajemnica rentiera.


bujdy jak zwykle

ja mam na tyle duży kapitał, że bardzo go szanuję bo ciężko na niego latami pracowałem

gdybym miał dużo mniejszy kapitał to właśnie wtedy bym go nie szanował bo jak się ma mało to nie jest aż tak żal i można w kasynie zwanym GPW to przepuścić, co widać właśnie u was
ZT / 83.31.123.* / 2015-07-23 10:43

Ktoś kto wsadził w JSW na debiucie 100 tysięcy PLN dziś ma z tego zaledwie 20 tysięcy


Petrol zjechał z 800 zeta do 19 groszy ale ktoś kto go kupił po 800 zeta "nie stracił bo nie sprzedał"

Dlatego kupuje się portfel akcji w celu dywersyfikacji takich kwiatków, więc nie wyrywaj z kontekstu specjalnie dobranych przykładów, bo ja Ci znajdę akcje które wzrosły o 1000%.

ja mam na tyle duży kapitał

Nie masz co potwierdzasz swoimi wpisami non stop.
synonim / 2015-07-23 11:11 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

bo ja Ci znajdę akcje które wzrosły o 1000%.


nie mają tu nic do rzeczy


Nie masz co potwierdzasz swoimi wpisami non stop


bujdy - odgryzanie się słabo ci idzie
NIE sprzedali a dywidendy POBRALI / 31.175.237.* / 2015-07-23 09:54

jaki sens jest zachwycać się dywidendą 3% rocznie gdy kghm na jednej sesji traci ponad 8% i kasuje z miejsca 3 lata brania dywidend

CO KASUJE JAK ONI NIE SPRZEDALI?!
synonim / 2015-07-23 10:07 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

CO KASUJE JAK ONI NIE SPRZEDALI?!


Kasę, którą w to wsadzili

Jeśli twierdzisz, że ten kto stracił na kursie nie straci póki nie sprzeda to ciekawe czemu biura maklerskie wzywają do uzupełnienia depozytu gdy straciłeś i nadal nie sprzedałeś

ciekaw też jestem czy jakikolwiek bank udzieliłby ci pożyczki pod zastaw akcji na których straciłeś przykładowo 80%, po cenie, którą pierwotnie zapłaciłeś

idź spytaj w jakimś banku czy ci udzielą pożyczki pod zastaw bitcoina na którym wtopiłeś już 50%. powiedz im, że nie straciłeś bo nie sprzedałeś i ciekawe czy to łykną

tak więc opowiadasz naiwne bajeczki ale to już wiadomo od dawna
ZT / 83.31.123.* / 2015-07-23 10:29

póki nie sprzeda to ciekawe czemu biura maklerskie wzywają do uzupełnienia depozytu gdy straciłeś i nadal nie sprzedałeś


ciekaw też jestem czy jakikolwiek bank udzieliłby ci pożyczki pod zastaw akcji na których straciłeś przykładowo 80%, po cenie, którą pierwotnie zapłaciłeś

Co Ty piszesz? Depozyty pobiera się od kontraktów terminowych a nie od akcji. Chłopie jak kupuję akcje i obligacje to ja udzielam kredytu bo mam nadwyżki kapitałowe a nie biorę kredyt. No właśnie się przyznałeś, że Ty nie masz kapitału inwestycyjnego, idealnie Cię wyczułem we wpisie powyżej. Swoją drogą jak w dzisiejszych czasach można być rentierem z kilkuset tysięcy złotych, mieszkasz z rodzicami?
synonim / 2015-07-23 10:47 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Co Ty piszesz? Depozyty pobiera się od kontraktów terminowych a nie od akcji.


a gdzie ja pisałem, że depozyty pobiera się od akcji

zresztą czasem pobiera się jak grasz lewarem na akcjach to też dają ci depozyt, który musisz uzupełniać, co ostatnio tak boleśnie wyszło na giełdzie chińskiej, ale tego jak widać też nie wiesz, choć to powszechnie znana sprawa


Chłopie jak kupuję akcje i obligacje to ja udzielam kredytu bo mam nadwyżki kapitałowe a nie biorę kredyt.


bez związku z tematem


No właśnie się przyznałeś, że Ty nie masz kapitału inwestycyjnego, idealnie Cię wyczułem we wpisie powyżej. Swoją drogą jak w dzisiejszych czasach można być rentierem z kilkuset tysięcy złotych, mieszkasz z rodzicami?


przestań wypisywać te personalne kocopoły dla odwrócenia uwagi bo fakty są proste: Ktoś kto wsadził w JSW na debiucie 100 tysięcy PLN dziś ma z tego zaledwie 20 tysięcy. i to teraz pokaż mi bank w Polsce, który udzieli mu kredytu pod zastaw na 100 tysięcy PLN, który to zastaw on zaproponuje jako swoje akcje JSW według wyceny z dnia zakupu. pokaż mi taki bank a wtedy kupię waszą totalną głupotę, że "ten kto nie sprzedał ten nie stracił". nie istnieje ani nigdy nie istniał taki frajerski bank co z miejsca obala waszą demagogię pod tytułem "kto nie sprzedał ten nie stracił". chyba nawet ktoś kto wierzy w ZUS jest mniej naiwny niż wy

Petrol zjechał z 800 zeta do 19 groszy ale ktoś kto go kupił po 800 zeta "nie stracił bo nie sprzedał"

niezła bajka
kiedyś tu pisał o tym / 31.175.237.* / 2015-07-23 10:44
Synonim ma już wszystko bo się na czymś tam dorobił jeszcze w latach 90-tych .
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Nie przyprawiaj mi gęby kredyciarza miałem ale spłaciłem / 31.175.237.* / 2015-07-23 10:17
A po co mi jakieś kredyty? Nie mam obecnie żadnych!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
synonim / 2015-07-23 10:30 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

A po co mi jakieś kredyty? Nie mam obecnie żadnych!


ale my nie o tym czy ci "po co"

tak więc kotka ogonem od meritum musiałeś odwrócić bo argument był nie do zbicia
Koniec petrodolara, łupków, euro / 159.205.183.* / 2015-07-23 08:43
Łupki zbankrutowane, więc nic już nie wycudują, kiedy popyt rośnie.

Zmiana zapasów benzyny -1,725 mln brk (oczek. +925 tys brk, poprz. +58 tys brk),

Zmiana zapasów destylatów +235 tys brk (oczek. +1,772 mln brk, poprz. +3,819 mln brk).

Kolejny spadek wydobycia ropy w Stanach, -0,042%, z 9,558 mln bpd. To będzie teraz już stały trend, który wkrótce przyspieszy z powodu dołowania cen ropy, bo nikt nie będzie więcj dokladał do jej wydobycia, jak banki robiły do niedawna, topiąc kolejne pieniądze, w nadziei na odzyskanie poprzednich długów, coś jak z Grecją.
Koniec petrodolara, łupków, euro / 159.205.183.* / 2015-07-23 08:37
Pomp-wali balonik na PKN, a wyniki okazują się być znacznie poniżej oczekiwań, do tego jak wskazywałem - rosną problemy w Kanadzie, gdzie wdepnęli w piaski roponośne.
Jednocześnie trwa krach gospodarki i spada popyt na paliwa, a ropa powoli się kończy i nic nie pomoże manipulacja bankrutów papierowymi kontraktami na ropę, bo nie mają za co jej kupować, kiedy produkcja im spada po zbankrutowaniu łupków. 30 lipca spotkanie OPEC z Rosją ustali dalszy kierunek, bo decyduje sprzedający, a nie kupujący, który musi kupić.

Zysk netto PKN Orlen przypadający akcjonariuszom jednostki
dominującej wyniósł w II kw. tego roku 1,37 mld zł i był niższy od konsensusu rynkowego na
poziomie 1,98 mld zł.
do początku nowsze
1 2
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy