Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Grecja znów straszy inwestorów. Jak radzi sobie GPW?

Grecja znów straszy inwestorów. Jak radzi sobie GPW?

Wyświetlaj:
ZT / 83.6.7.* / 2014-10-19 17:50
W odróżnieniu od w20 formacja BAT na wig już jest: http://stooq.pl/q/a/?s=wig&i=d&u=12045444 Wykres jest klarowny, co zwalnia mnie z komentarza, dodam tylko, że to jedna z najskuteczniejszych formacji.
To wiadomo od lat / 94.254.129.* / 2014-10-19 07:57
Grecja zbankrutuje we wtorek.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
andrzejwojciech / 2014-10-18 17:40
Wykresy nie zawsze odpowiadają prawdzie nasza GPW i nasz WIG 20 jest w ogonie wszystkich giełd i to nic się nie zmienia od 2 lat / 2300 - 2500 pkt / . W innych krajach biją rekordy a u nasz spekulanci na to nie pozwolą cały czas grają na spadki . Dlatego pomimo drastycznego obniżenia oprocentowania lokat nie przebywa chętnych do TFI .
andrzejwojciech / 2014-10-18 17:22
Indeks Grecki w piątek urósł +7,21 % a nasz WIG 20 + 0,77% to kto kogo straszy na weekend .
Konwulsje bankrutów / 159.205.221.* / 2014-10-19 16:36
Po spadku -15%.
ZT / 83.24.115.* / 2014-10-18 13:06
Na wykresie w20: http://stooq.pl/q/a/?s=wig20&i=d&u=12045444 poprawiłem układ Alternate AB=CD, bo okazało się, że rynek zszedł na bardzo ważne zniesienie 0.786 fali wzrostowej XA(całe wzrosty od sierpnia). Pisałem, ze układ alternate AB=CD nie daje tak wiarygodnych sygnałów odwrócenia trendu jak formacje harmoniczne, więc poziom ostatnio przeze mnie opisywany nie utrzymał się. Ja widzę jednak wyraźne sygnały jakie daje rynek. Na wykresie umieściłem dwie formacje świecowe, dno ostatniego objęcia oraz młot (obie oczywiście prowzrostowe), ale co najważniejsze, zwracam uwagę na wysokie obroty, które sugerują, że na tym poziomie uaktywnił się popyt a to sugeruje, że mamy do czynienia z akumulacją. Na dole wykresu grubą linią zieloną umieściłem fragment 3-letniej linii trendu wzrostowego od maja 2012 (proszę sobie zmienić okres na 3l), a to nie wyklucza jeszcze retestu tej linii na poziomie ok. 2300-2330, co jak wiemy poziom ten już od stycznia 2014 r. sześciokrotnie powstrzymał przed dalszymi spadkami. Dodatkowo jeśli w20 tam zejdzie to ukształtuje się formacja BAT na zniesieniu 0.886XA (ale nie wyprzedzajmy). Sytuacja u nas jest następująca albo wzrosty, albo retest poziomu 2300 i wzrosty. Za takim scenariuszem podpowiada również rynek amerykański, na który patrzy cały świat, gdzie mamy prowzrostową formację deep crab dla przypomnienia: http://stooq.pl/q/a/?s=^spx&i=d&u=12045444 i tu już komentarz zbyteczny, wykres dobitnie pokazuje wsparcie, od którego niczym na trampolinie odbił się kurs sp500. Dopiero załamanie w/w formacji oraz zejście na w20 poniżej poziomu 2300 da sygnał do możliwych dalszych spadków, czego nie można wykluczyć w sytuacji końca (???) QE3 oraz braku zdecydowania na podobny program w UE. Czasy są niespokojne, więc Puty są wysoce wskazane (tak dla spokojności). Pierwsze jaskółki pokazują, że z tym wzrostem gospodarczym u nas wcale nie jest źle (wzrost produkcji przemysłowej o 4.2%), więc czekam na szybki szacunek PKB za 3Q (14 XI). Przypomnę, że Polska jawi się niczym oaza na pustyni w UE i wzrost PKB rdr wygląda tak: 3Q 2013 = 2%, 4Q 2013 = 2.7%, 1Q 2014 = 3.4%, 2Q 2014 = 3.3%, jeśli do tego dodać obniżkę stóp% o 0.5% no to kierunek na giełdzie macie określony na najbliższe miesiące i tylko plany może pokrzyżować pogłębienie spadków w USA i UE.
ZT / 83.24.115.* / 2014-10-18 14:47
Dlaczego program QE dla UE jest wysoce wskazany? Otóż patrząc na Japonię brak zdecydowania i utrzymywanie wysokich stóp% na początku lat 90-tych spowodował procesy deflacyjne i późniejsze obniżki były spóźnione i doprowadziły Japonię do pułapki płynności, czyli obniżki stóp nie powodowały, że pieniądze szły na konsumpcję tylko były trzymane jako lokata (bo warunkach deflacji ich wartość rosła). USA podjęły natychmiastową reakcję w postaci programów QE, żeby temu zapobiec i UE o ile jeszcze nie jest za późno powinna postąpić tak samo, bo jeśli nie to UE czeka to samo co Japonię. Od decyzji zatem decydentów UE zależeć będzie co nas czeka, albowiem polska gospodarka może dostać rykoszetem i pogrążyć się również w recesji, a wtedy na giełdzie może być kiepsko. Stąd zatem te ostatnie spadki i strach na giełdzie (brak wyraźnej decyzji). Dlatego, jeszcze raz powtórzę Puty wskazane. To taka łyżka dziegciu na koniec, żeby nie było zbyt miło na łikendzie.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy