Forum Forum podatkoweVAT

Gronicki: Podpisanie ustawy o VAT może oznaczać ubytek 4,5-18 mld zł

Gronicki: Podpisanie ustawy o VAT może oznaczać ubytek 4,5-18 mld zł

Wyświetlaj:
George / .* / 2005-08-22 10:47
Panie Prezydencie! Niech się Pan nie waha i podpisze. I tak przecież i Pan, i Gronicki i Neneman nie znosicie Polaków.
lmros / .* / 2005-08-21 15:30
Szanowny Panie Ministrze, mówi pan "pólprawdy". Dla przykładu: w moim domowym budżecie mam 2000zł. Planując budowę domu inwestyję pieniądze w zakup np. betoniarki. W tym monencie ja straciłem czy zyskałem? Dla mnie odpowiedż jest oczywista. Zyskałem.Przykład drugi. Planując budowę domu wydaję z mojego budżetu 2000zł np. na polisę emerytalną. Też zyskałem ale domu w ten sposób nie wybuduję. Czy mądrze wydałem moje 2000?Jeżeli państwo planując rozwój budownictwa faktycznie w nie zainwestuje to chyba nie straci. Jeżeli określa pan hipotetyczne straty proszę o przedstawienie hipotetycznych zysków z inwestycji w budownictwo. Chyba, że rozwój naszego panstwa przebiega wg drugiego przykładu. Z małym poważaniem inwestor.
Mad Anz / .* / 2005-08-20 19:47
Brawo! Swietny argument Gronickiego! Coz, zalozmy na chwile taka hipoteze robocza, ze nasze zarobki sa w 100% opodatkowane. Co by sie stalo, gdyby zmniejszyc opodatkowanie do 90%??? Pewnie nie zgadniecie :)Jak sie nie potrafi ciac wydatkow, podnosi sie podatki. Szkoda gadac!
Obserwator / .* / 2005-08-20 05:56
Trzeba będzie zrzutki na VAT za materiały bud. pewnie powiedziałby NIEnieman. Najpierw Panowie wykombinowali, że dobrze jest wziąć, mówiąc przy tym, że to się zwróci, a potem, że to zrujnuje budżet. Ci faceci jedynie brać potrafią. Niewielka z nich pociecha. A Szef to wie, kiedy nie należy się wahać

Najnowsze wpisy