Forum Forum finansoweBanki

Grupa trzymająca SKOK-i

Grupa trzymająca SKOK-i

Money.pl / 2006-07-13 14:06
Komentarze do wiadomości: Grupa trzymająca SKOK-i.
Wyświetlaj:
prażanin ze szmulek / 83.6.236.* / 2006-07-17 16:24
SKOKI powstały w wyniku ustawy o Spółdzielczych Kasach Oszczędnościowo Kredytowych, która była ostatnią ustawą podpisaną przez kończącego kadencję Prezydenta Lecha Wałęsę - czyli strasznie dawno.
W SKOK zawsze istniała jakaś grupa trzymająca władzę, bywali w niej i założyciele PO i inni.
Od dawna nie mam nic wspólnego ze SKOKami, bo mi się nie podobały. Mają swoją "piętę achillesową", na pewno nie zna jej poseł Nitras, bo inaczej nie byłoby głupich i bezskutecznych wystapień PO + klakierów.
kali / 84.10.103.* / 2006-07-18 07:02
Jesteś palant - durny jak elektorat PiS.
prażanin ze szmulek / 83.6.234.* / 2006-07-18 10:01
I to wszystko?
Ja jestem superpalant - durny jak kali
kali / 84.10.103.* / 2006-07-20 20:05
Chciałbyś. Lepeij idź pdo budkę z piwem, palancie.
prażanin ze szmulek / 83.6.206.* / 2006-07-24 20:59
Sam idź, tylko nie sisiaj w miejscach publicznych.
HENRYK / 195.238.245.* / 2006-07-17 08:38
SKOKI POWINIY PŁACIC PODATKI TAK SAMO JAK BANKI I PODLEGAC W PELNI POD NADZÓR NBP
kali / 84.10.103.* / 2006-07-14 17:04
Elektoracie PiS - jak na Was patrzę na ulicy, a nie da się nie zauważyć, wyglądacie ja 60 paragraf - czyli sprawni inaczej - to mnie szlag trafia. Skąd w tym kraju tyle łązęgów, nierobów, nieudaczników - zgroza.
płacący podatki / 80.55.217.* / 2006-07-14 11:22
Dlaczego SKOK-i są zwolnione z płacenia podatku .
Skoro jest demokracja dlaczego jedni muszą płacić a inni nie .
Przypomina mi to trochę komunę, gdzie byli równi i równiejsi (czytaj - partyjni ).
Skoro jest demokrcja niech wszyscy płacą albo nikt.
A "kaczki "niech zrobią żeby Polska pieniądzem i złotem płyneła.
DA / 195.225.71.* / 2006-07-14 11:00
Jak widać z działań PO to ona lobbuje na korzyść banków komercyjnych. KNB i ewentualna komisja w sprawie banków nie może badać SKOK-ów, bo te NIE SĄ bankami. Ludzie z PO uważają się za intelektualistów a wykazują się elementarnym brakiem wiedzy. SKOKI to spółdzielnie.

Zchowanie PO przypomina mi działanie Powierrnictwa Pruskiego w sprawie odszkodowań dla niemców za ich straty w II wojnie światowej.....Tak samo absurdalne!! I tak samo wypaczające rzeczywistość!!!
Ślimak / 195.245.68.* / 2006-09-15 11:23
Ty palancie! Jeśli ja ( ZŁODZIEJ) ubiorę się w sutannę i będę wyłudzał od ludzi pieniądze na zbożny cel, to znaczy, że jestem księdzem a nie złodziejem? SKOKI mogą sobie przypiąć nawet metkę "związku wyznaniowego" co nie zmienia faktu, że prowadzą NORMALNĄ działalność bankową.
kaj / 212.160.191.* / 2006-07-14 11:52
dawniej się mówiło: "a u was to murzynów biją ..." i to właściwie załatwiało całą dyskusję nt. różnic ustrojowych.
tatko / 2006-07-14 11:44 / Tysiącznik na forum
Oto bajki w wydaniu DA. Trzeba wiedzieć jak działają SKOK-i. Nieważne jak instytucja się nazywa,ważne,co i jak ona robi. Pod płaszczykiem spółdzielni prowadzi się zwyczajną działalność bankową. PO wie,co mówi,ale do zwolenników PiS-u prawda nie przebije się przez średniowieczny pancerz.
4poland / 83.17.92.* / 2006-07-14 09:21
To jakis żart. kolejna prowokacja platformy i jątrzenie. Wydaje mi sie, że powoli prokuratorzy w różnych postepowaniach dochodzą do wielu cikawych odkryć naruszających interesy konserwy liberalno komunistycznej. Pieniędze nie śmierdza nawet od czerwonych. Niech poseł Nitras odpowie jaką rolę w ustawie o grach losowych i automatach odegrał poseł Chlebowski i pasłanką Błochowiak ? Dlaczego nie dopuścił do instalowania kas fiskalnych w automatach, dlaczego tak obniżono od nich opłaty. I jeszcze bardzo proszę posła Nitrasa o wyjaśnienie największego przekrętu III RP NFI i roli KLD w uchwalaniu tej ustawy!
Jaka następna grupę społeczna PO ma zamiar zainteresować strajkiem ?
tatko / 2006-07-14 11:48 / Tysiącznik na forum
Tego,co napisał 4 poland,nawet komentować nie warto. Szkoda czasu na odnoszenie się do takiej wiedzy.
praktykant / 212.76.37.* / 2006-07-14 09:09
przerażenie mnie ogarnia czytając poniższe komentarze, jakie społeczeństwo taki rząd - "cyrk na kółkach". Banki i Skoki to właściwie podobne pożeracze naszych pieniędzy. Banki wysyłają nasz Polski kapitał za granice, Skoki przetrwaniają pieniądze Polaków na zabawy i bardzo drogie "integracje" dla swoich pupilków-pracowników. Tak czy owak z każdej strony nas okradają.
Titania / 83.7.217.* / 2006-07-14 08:49
Z tymi Skokami i tak coś jest nie w porządku.Niech p.Zawisza powie mi dlaczego chcąc wziąść pożyczkę w skoku oprócz zaświadczenia o zarobkach muszę jeszcze przynieść wyciąg z konta bankowego po co?Niby mają niski procent od kredytu ale bardzo wysokie prowizje tak,że wychodziło mi,że niecałe 2 zł miesięcznie płaciłabym tylko mniej niż w AIG gdzie w sumie wzięłam kredyt bo nie chceli znać stanu ani numeru mojego konta. Przecież nie placą podatków więc kredyty i lokaty powinny być konkurencyjne.Moim zdaniem tym sposobem zarabiają więcej niż inni mamiąc ludzi niskimi odsetkami nic nie wspominając o prowizjach.Podatki powinni płacić tak samo jak inni-nie można nie można naginać prawa tylko dlatego ,że Skoki są Pisu.
PPR / 83.6.222.* / 2006-07-20 17:31
Titanio!
SKOKI płaciły podatki dochodowe prawdopodobnie do lipca 1998, kolejna modyfikacja ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych zwolniła dochody przeznaczone na cele statutowe SKOK. O ile mi wiadomo od roku 2004 miały znów płacić. Możliwe, że specjaliści z KSKOK załatwili w sejmie (u marszałka Bor. lub następcy) odroczenie. Skoki nie są PiSu, ani całej reszty. Czyje są? - jeszcze na głowę nie upadłem!
onserwator / 195.117.241.* / 2006-07-14 08:30
PO podlizuje się i lobbuje jak widać na rzecz dużych banków, bo to w ich interesy godzą SKOKI, a nie w interes Państwa i zwykłych obywateli
T.W. / 83.17.226.* / 2006-07-14 07:56
Panie Zawisza, a gdzie poczucie rzeczywistości
tatko / 2006-07-14 12:02 / Tysiącznik na forum
A gdzie pan Zawisza rozum zostawił?
nico / 84.10.103.* / 2006-07-14 07:05
Lepper, Gosiewski, Giertych, Kaczyński i dama polskiej dyplomacji Fotyga...

zapewniają nas ze jest dobrze i będzie jeszcze lepiej
Dzisiejszy rząd IVRP braci Kaczyńskich składa się z zaściankowych polityków, klerykalnych nacjonalistów i zwykłych kołtunów, którym brak kompetencji, obycia, otwartego światopoglądu, znajomości języków obcych, dyplomacji, wiedzy, prezentacji, w końcu wszystkiego czym powinien się prezentować dobry polityk i dyplomata.
IVRP braci Kaczyńskich jest zła, wroga i zamknięta, to państwo niepostępowe, niedemokratyczne i nieeuropejskie!
Zawiedziony / 85.219.232.* / 2006-07-13 22:12
Jest to żenujące !!! Nie dziwcie się, że wszyscy chcą wyjechać z kraju gdzie nie dotrzymuje się słowa (Kaczyński miał nie być Premierem)
DA / 195.225.71.* / 2006-07-14 11:12
NIech wyjeżdziiają. Wrócą z doświadczeniem i zasobnym portfelem. Przecież Polska to wolny kraj. Paszporty nie leżą w urzedach wojewódzkich, jak przed laty.
W chistorji ostatnich dwóch sytuleci wiele narodów przeżywało taki sam problem. Nie wyludniły się, ich pozycja międzynarodowa się wzmocniła, a obywatelom żyje się o wiele lepiej niż polakom.
Za czasów poprzednich rządów sytuacja taka była nawet wyjaśniania w TV przez rektorów uczelni, którzy twierdzili, że ich absolwencji wyjeżdzając za granicę tylko na tym skorzystają. Skorzysta także cały naród. Teraz, jak PiiS jes u władzy,, Ci sami ludziie biją na alarm. Cóż, Intelektualizm nie oznacza zdrowego rozsądku i mówienia prawdy....
MD / 84.10.251.* / 2006-07-16 16:44
Ciekawe jakie to kraje?
tatko / 2006-07-14 12:04 / Tysiącznik na forum
W nich nadzieja,jeśli zechcą wrócić.
Mops / 83.22.255.* / 2006-07-13 22:39
I co z tego? Lepper też nie miał byc wicepremierem, tak przynajmniej twierdził Kaczyński przed wyborami ,a jest. Kogo to obchodzi? Dla niektórych kolesi ważniejszy jest dziadek Tuska niż to ,kto rządzi Polską.
LENIN / 83.238.240.* / 2006-07-13 18:46
Skoki- to pralnie !
Ursan / 192.85.50.* / 2006-07-13 17:54
Panie Arturze, niech Pan zacznie od siebie i zamiast pisania o chuligaństwie po prostu ustosunkuje sie do zarzutów. np. czy to prawda, że dzisiaj przegłosowano poprawkę? czy to prawda, że pomysłodawcą jest JJ z PiS?
antyPiS / 83.143.40.* / 2006-07-13 18:33
Zwariowałeś?! Słyszałeś już kiedyś PiSowca, który przyznał się do jakiejkolwiek winy?
Poniżej masz próbkę wśród tych nawiedzonych fanatyków - zero merytorycznej dyskusji, tylko piana się rozbryzguje na boki.
PiS - prawie jak prawica...
obserwator / 83.20.162.* / 2006-07-13 17:34
PO na ławach opozycji dekując się, bo jak inczej nazwać leniuchowanie, armia posłów wybrana przez społeczeństwo aby tworzyć spójne prawo, szuka zastępczych tematow. Skoki to perełka inicjatywy oddolnej i przeciwaga dla pazernych banków które czują oddech konkurencji, walka o zysk może przewrócić w głowie, nawet najzdrowszy bankowiec może nie wytrzymać nerwowo jak mu się klientela wymyka. A co by się stało ,gdyby wszyscy zrezygnowali z banków, i ich drogich usług. To zmora która straszy tych , co myśleli i myślą, że duży zysk bedzie trwał wiecznie. Ostatnio chciałem w banku wziąć kredyt ale zrezygnowałem, zostałem poddany sprawdzeniu skuteczniej niz rewizja osobista, nie byłem w stanie sprostać potwornej ilości zabezpieczeń które miałem donieść. Rachunki wszelakie płacę w BS Banku, są tam ładne , młode , uśmiechnięte, czarujące polskie dziewczyny
dające słodki upominek, polecam.
tatko / 2006-07-14 12:00 / Tysiącznik na forum
Dobrze,że w ogóle szuka tematów. To znaczy,że dąży do lepszego. Nie tak jak PiS: oni wszystko wiedzą najlepiej ,niczego nie szukają ,a jednak pieniądze z naszych podastkó za to dostają,to znaczy sami sobie biorą.
marzena / 213.102.139.* / 2006-07-13 22:48
wie pan ja tez jestem czarująca, polska dziewczyną a nie pracuje w BS banku, a w innym, takim okropnym z zachodnim kapitałem,a problem nie polega na tym by SKOKI nie działały na rynku tylko na tym ,że nie podlegaja takim samym prawom, a przede wszystkim obowiązkom jak pozostałe instytucje finansowe, jeśli jakaś czekoladka ma pana utwierdzić w tym ,że coś jest lepsze to nie ma sprawy, prosze za dużo ich nie jeść, bo podniosą ceny za przelewy, te przemiłe panie nie kupują ich ze swojej pensji, a z jakiegoś funduszu,wie pan jak chce sie kupić jakąś rzecz, bądź towar i kupuje sie go u pani, która rozłożyła straganik na chodniku i przede wszystkim nie zapłaciła za to ani grosza, to zapłaci pan kilka razy mniej, niż od jakiejś pani, która zapłaciła za swó straganik opłatę za miejsce i mówiąc krótko poniosła dodatkowy koszt, proste prawda?Banki płacą olbrzymie pieniądze do bankowego funduszu gwarancyjnego i jeśli taki bank poniósłby fiasko ten fundusz wypłaca klientom kwoty gwarantowane, a SKOKI nie i co dalej przekona pan swoich znajomych żeby tam lokowali oszczędności swojego życia? A tak a'propos, jeśli pan miałby pozyczyć komuś obcemu na przykład 100 000 pln, to dałby pan mu je na piekne oczy , czy troszkę bałby się pan , co?jak łatwo jest rozporzadzać cudzym, a te kredyty włąśnie są udzielane z cudzych oszczędności , być może pańskich znajomych?
Doris / 86.111.200.* / 2006-07-14 12:33
nieprawda. SKOKi płacą środki tytułem zabezpieczeń gwarancyjnych w niewiele niższej wysokości niż banki. Wpłacają te pieniadze do określeonego ubezpieczyciela, który zapewnia wypłatę środków w przypadku "zagrożenia". Poza tym nie zapominjamy, że kapitał SKOKów składa się wyłącznie ze srodków członkowskich. Nikt ichj nie dofinansowuje i nikt nie korzysta z tego w sposób szczegolny. Cały kapitał obrotowy SKOKów to nic innego jak lokaty pienięzne tych, co mają więcej i chcą mieć jeszcze więcej. Korzystają z tego ci, co mają mniej, a marzy im się normalność w życiu.
obserwator / 83.20.188.* / 2006-07-14 00:18
Pani Marzeno , imię Marzena jest śliczne i mi się podoba, prezentacja samej siebie też, argumentacja taka sobie, każdy walczy o swoje, Pani też, bliższa koszula ciału , lojalnośc pracownicza bez granic, jak czytam jest Pani słodkim przedstawicielem banku zachodniego, ale też życie to nie tylko ładna buzia , cudowne kształty, marzenie dla płci przeciwnej, w skali makro to walka na śmierć i życie. Stragany i wietnamczycy i inni, było ich kiedyś wielu, miało to swoje dobre strony, nie ma ich teraz, zadziałało prawo, powstały hipermarkety , konkurencji nie ma, blaszaki maja się dobrze, nie narzekam, bo korzystam i kupuje , ale żal mi młodych kobiet pracujących w niedziele, ich udręczony wzrok każe mi wstydzić się że robię również zakupy w niedzielę, rozdwojenie jaźni, poczucia komfortu brakuje. Czekoladki to symbol ale dla biedaków to jedyna dostępna słodycz, nikt z wielkich tego świata słodyczy dawać nie chce ,jedynie zmusza do placzu: płać i płacz. Kiedyś zapytałem się , czy za każdy przelew dostanę czekoladkę, tak dobrze nie jest, to gest jednorazowy tak widziałem, obserwując kolejkę, bo zawsze jest ona przed okienkiem kasowym. Pożyczanie pieniędzy to ceremoniał, każdy bank to inaczej robi, ale nie wymieniła Pani parabanku PROWIDENT, kapitał bodajże angielski, maja odsetki kosmiczne, już wolę rodzimy kapitał wspierać mimo że kiedyś straciłem duże pieniądze lokując je w parabanku. Pani Marzeno, jeszcze Pani paluszki sie zmęcza , pisząc wpisy, bo są one interesujące, być może pieniądze jak złoty deszcz spadną z nieba, dla radości oczu i portfela.
marzena / 213.102.144.* / 2006-07-14 23:06
widzę że pana paluszki też sie męczą, tyle sie pan przecież naobserwował i napisał, proszę przynajmniej być konsekwentnym, albo pan współczuje tym biednym paniom( ja tez tak pracowałam jak te panie kiedy skończyłam politologię na uniwersytecie) i przestaje pan robic zakupy w niedzielę, albo pan je robi i niech pan da sobie spokój z tą hipokryzją, najbardziej nie lubię takiej swoistej schizofrenii, jak wczesniej wspomniałam, pracuje w banku i powiem panu, że któregoś dnia, jakiś krzyczący pan sponiewierał mnie, bo zapomniał o tym że ma kredyt do spłacenia i był obrażony, że ktoś sie o niego upomniał,na koniec życzyłam mu aby jego dziecko nigdy nie musiało pracować w jakiejkolwiek instytucji, która obsługuje klientów, bo chyba nie chciałby, żeby w taki sposób potraktowano jego dziecko i wie pan , on mnie przeprosił i bez słowa wyszedł z banku ,jesli jest pan takim wnikliwym obserwatorem , to zapewne widzi pan, że nikt na tym forum nie zanegował faktu, iż SKOK-i istnieją jako kolejna instytucja i być może dziekujmy Bogu, że możemy wybierać, banki , SKOK-i, Providenta, Lombardy, chodzi o to żeby wszyscy mieli takie same prawa i obowiązki, niech płacą podatki dochodowe od swoich zysków, niech działają w takich samych ramach prawnych, etc, uważam że problemem jest fakt, iż chroni się swoich i wmawia się ciągle nam, że robi sie w imię biednych, bezrobotnych ludzi , a oni zawsze płaca najwięcej, wiem, bo moja siostra wzięła taki kredyt w SKOK-u, który wcale nie był tańszy niż w banku komercyjnym, bo musiała płacić obowiązkową składkę członkowską, siłą z niej zrobiono członka spółdzielni, a ona chciał wziąć tylko kredyt....a swoja drogą skąd ten dziwny przytyk , taki typowo polski, o tych pieniądzach, proszę mi powiedzieć, dlaczego w naszym kraju tak nie lubi sie ludzi, którzy chcą mieć pieniądze, wie pan im jestem starsza( a 3 mam już z przodu), to uważam, że ludzi bogatych powinno być jak najwięcej, bo trzy razy w miesiącu pójdą do fryzjera, codziennie zjedzą obiad w restauracji, kupią sobie kolejną niepotrzebną rzecz, dadza zarobić innym ludziom, a my ciągle traktujemy, takie zawody, czy taka pracę za uwłaczającą, sprzedawca, fryzjer, kelner, każdy musi w naszym kraju być prezesem, i nie daj Boże popracować troche fizycznie(od razu dodam ,że jestem dzieckiem rolników i całe dzieciństwo pracowałam na wielkim gospodarstwie, wiem co to znaczy praca fizyczna), dlaczego na tym zgniłym, kapitalistycznym zachodzie to jest normalne, a u na s nie? a miało być o SKOK-ach,troche mnie poniosło, prawda?konkludując równe prawa i obowiązki i niech bedzie tysiące tych instytucji, bo nikt nas wtedy nie zmusi do korzystania z jednej opcji, życzę dalej takich wnikliwych obserwacji i niech pan już nie chodzi w niedziele na zakupy, bo szkoda pańskiej zbolałej duszy, pozdrawiam
maxx / 2006-07-21 00:02
Pani Marzeno, sam lepiej nie skomentowałbym wypocin obserwatora.
Pozdrawiam i wielu sukcesów życzę!
antyPiS / 83.143.40.* / 2006-07-15 09:33
Marzenko - to piękne z Twojej strony, ale to daremny trud. Małpy wiedzą swoje.
Pozdrawiam
gilus / 83.11.137.* / 2006-07-13 23:20
Czy może Pani napisać coś więcej o tych czekoladkach? Są słodkie? A czy na pewno mają kolor gorzkiej czekolady? Ciekawe gdzie takie sprzedają? :) A tak poważnie to ma Pani rację. Ci, którzy chcą zarabiać na kredytach i obsłudze finansowej powinni mieć bardzo podobne warunki prowadzenia działalności. Ja nie jestem piękny i czarujący, ale współpracuję z instytucjami finansowymi, w których pracują dziewczyny podobne z pewnością do Pani.
nico / 84.10.103.* / 2006-07-14 07:17
Sluchaj stary zgredzie...... nie przymilaj sie bo nie masz szans u Pani Marzeny.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: