Na skróty
Forum Forum nieruchomościRynek nieruchomościHotel 4 kolory Władyslawowo

Hotel 4 kolory Władyslawowo

skomentuj
arcada / 2012-01-28 13:45
Niedawno natrafilam na ofertę zarabiania na pokojach hotelowych we Wladyslawowie.
wyglada to tak, że kupuje sie pokoj w hotelu (moze byc na kredyt), a nastepnie dzierzawi się operatorowi na okresloną ilosc lat. W tym czasie mozna spedzić w pokoju parę dni i nie martwi sie o remonty itp.
Ceny sa wiadomo - różne w zależności od pokoi. Pytanie czy taki układ ma szanse zarobic?
Wyświetlaj:
LosGatos / 109.243.222.* / 2014-04-23 15:25
Proszę, oto część artykułu na temat Getin banku :

"W jednym z banków, gdzie pewnie stwierdzono, że problemu z niespłacanymi hipotekami nie da się dłużej zamiatać pod dywan, przeprowadzono działania zgodne ze znanymi procedurami - mam na myśli czyszczenie bilansu w wyniku sprzedaży pakietowej. Czytamy o tym m.in. na portalu tvn24BiS.pl:

"Za 230 mln złotych spółka zależna Kruka kupiła od Getin Noble Bank wierzytelności warte 710 mln złotych. Co ważne, długi nie dotyczą kredytów konsumpcyjnych, ale hipotek".

Wolumen kredytów hipotecznych o wartości 710 mln zł to około 3500 kredytów, które KRUK nabył od Getin Banku wraz z całym dobrodziejstwem inwentarza, czyli jest to 3500 kredytobiorców wraz z całych ich majątkiem, których bank pozbył się na rzecz firmy windykacyjnej, godząc się przy tym na stratę w wysokości blisko 500 mln zł! Dalej, z tej samej publikacji, dowiemy się jeszcze o jednej ciekawostce związanej z opisaną transakcją:

"Prezes Kruka - Piotr Krupa wyjaśnił również, że spółka sfinansuje zakup wierzytelności z własnych środków oraz środków pochodzących z kredytów lub z emisji obligacji. W umowie zapisano także, że Getin Noble Bank udzieli Krukowi kredytu do 260 mln złotych na okres 10 lat".

Jeśli powyższe stwierdzenia są zgodne z prawdą, to wniosek jest prosty: strona kupująca - firma KRUK - nie wydała na ten cel ani złotówki! Bank, aby pozbyć się z bilansu "zbędnego balastu" dopłacił nawet Krukowi 30 baniek. W konsekwencji firma ta przejęła w swoje ręce los 3500 polskich rodzin, które niegdyś nieopatrznie zdecydowały się na kredyt w Getin Banku."
LosGatos / 109.243.222.* / 2014-04-23 15:25
Proszę, oto część artykułu na temat Getin banku :

"W jednym z banków, gdzie pewnie stwierdzono, że problemu z niespłacanymi hipotekami nie da się dłużej zamiatać pod dywan, przeprowadzono działania zgodne ze znanymi procedurami - mam na myśli czyszczenie bilansu w wyniku sprzedaży pakietowej. Czytamy o tym m.in. na portalu tvn24BiS.pl:

"Za 230 mln złotych spółka zależna Kruka kupiła od Getin Noble Bank wierzytelności warte 710 mln złotych. Co ważne, długi nie dotyczą kredytów konsumpcyjnych, ale hipotek".

Wolumen kredytów hipotecznych o wartości 710 mln zł to około 3500 kredytów, które KRUK nabył od Getin Banku wraz z całym dobrodziejstwem inwentarza, czyli jest to 3500 kredytobiorców wraz z całych ich majątkiem, których bank pozbył się na rzecz firmy windykacyjnej, godząc się przy tym na stratę w wysokości blisko 500 mln zł! Dalej, z tej samej publikacji, dowiemy się jeszcze o jednej ciekawostce związanej z opisaną transakcją:

"Prezes Kruka - Piotr Krupa wyjaśnił również, że spółka sfinansuje zakup wierzytelności z własnych środków oraz środków pochodzących z kredytów lub z emisji obligacji. W umowie zapisano także, że Getin Noble Bank udzieli Krukowi kredytu do 260 mln złotych na okres 10 lat".

Jeśli powyższe stwierdzenia są zgodne z prawdą, to wniosek jest prosty: strona kupująca - firma KRUK - nie wydała na ten cel ani złotówki! Bank, aby pozbyć się z bilansu "zbędnego balastu" dopłacił nawet Krukowi 30 baniek. W konsekwencji firma ta przejęła w swoje ręce los 3500 polskich rodzin, które niegdyś nieopatrznie zdecydowały się na kredyt w Getin Banku."
wal.man / 83.12.98.* / 2014-04-23 14:31
@Edmunds
A doczytałeś, że po pierwsze kupiła to spółka zależna od Kruka. Po drugie GNB udzielił (i tu nie wiadomo dokładnie, czy kupującej spółce, czy też samemu Krukowi) kredytu na kwotę 260 mln zł (w innym artykule czytałem, że był to kredyt na kwotę 250 mln zł). Czyli GNB zastosował sztuczkę księgową. nie pierwszy raz z resztą. "Sprzedał" wymagalne wierzytelności "dostał" za tą sprzedaż środki, które "pożyczył" zapewne nabywcy.
Bosko...
Osobiście nigdy nie powierzę ani złotówki GNB. I dbam o to, żeby nikt z moich znajomych tego nie zrobił. Bo któregoś pięknego dnia może się okazać, że jest już po herbacie. Zapewniam cię, że nie przez przypadek ze 2 lata temu wyłączano ze struktury Getinu podmiot, który później został połączony z innym podmiotem, tworząc w konsekwencji GNB. I jeżeli wierzysz, że takie działania zmierzały do uporządkowania struktury, to życzę powodzenia :)
Jakoś portfela kredytów udzielanych przez GNB jest znana na rynku. Swego czasu było to bank ostatniej szansy. Jak poczytasz o kredytach subprime to będziesz wiedział jak to się prędzej, czy później kończy...
wal.man@gazeta.pl
Edmunds / 46.112.38.* / 2014-04-23 09:11
ciekawy artykuł o bankach :

http://biznes.interia.pl/finanse-osobiste/news/felieton-bankier-to-ma-klawe-zycie,2009057,4141

Getin sprzedał wierzytelności Krukowi warte 710 mln zł za 230. Tym samym zgodził się na stratę w wysokości ponad 500 mln. Te wierzytelności pochodzą tylko z hipotek.

Miłej lektury!
Edmunds / 46.112.38.* / 2014-04-23 09:02
Z tego co mi wiadomo, to do podpisania potrzebują jeszcze 2 tygodnie.
Marbos / 46.113.50.* / 2014-04-22 11:12
Czy ktoś wie jak wygląda sprawa z AN?
Ostatnio dostałam pismo z HB, że jeszcze 2 tygodnie i będzie ok. Czy ktoś to potwierdza? Niestety takich pism już było sporo i nie wiem co myśleć. Czy ktoś był na budowie? Czy budowa idzie do przodu? Jakie są prognozy dotyczące otwarcie tego skrzydła na wakacje?
Dzielmy się informacjami bo niestety tych informacji z HB i 4 Kolorów jak na lekarstwo
Stefi>9 / 89.69.200.* / 2014-04-18 20:14
Wcale nie jest łatwo wygrać z potężnymi bankami. Oto przykład :
Sąd uniewinnił bankowców z ING, którym prokuratura postawiła zarzut oszustwa :
http://biznes.interia.pl/gieldy/news/pracownicy-ing-banku-slaskiego-uniewinnieni-ws-opcji,2008880,1844

Myślę, że to przestroga dla wszystkich, którzy myślą, że wystarczy postawić zarzuty i już. Nikt, kto prowadzi działalność gosp. nie wie co będzie za miesiąc, rok czy dwa.
Przecież kupiliśmy dziurę w ziemi, więc ryzykowaliśmy. zdarza się najepszym, ze czasem ich projekty padają. Tu na szczęscie niż jeszcze nie padło, ale warto mieć na uwadze, że zgodziliśmy się na to ryzyko.
ser1001 / 91.231.25.* / 2014-04-18 18:28
W UM Władysławowo na tablicy z ogłoszeniami o licytacjach komorniczych jest jakieś wezwanie komornika z Wejherowa (chyba Pana Macieja Nogalskiego czy jakoś podobnie) o zgłaszanie się "poszkodowanych" przez 4K... w związku z szacowaniem jakiejś nieruchomości przy ulicach Brzozowa, Hryniewieckiego - chyba chodzi o działkę na której jest velaves.
Może komuś przyda się ta informacja.
greg443 / 2014-04-18 17:07
Chciałem nadmienić że pan Dominik nie miał prawnie zarejestrowanego stowarzyszenia w KRS,nie wiem na jakiej zasadzie działało jego stowarzyszenie.Obecnie jestem w trakcie poszukiwania zainteresowanych inwestorów ze skrzydła cytrynowego aby zarejestrować stowarzyszenie i naprawdę rozpocząć działania mamy plan ale potrzebujemy aby zrzeszyła się conajmniej połowa inwestorów.
Ale ja widzę że na tym forum tylko potraficie tylko gadać i narzekać !!!!!!
Czekajcie dalej ......
wal.man / 89.66.113.* / 2014-04-12 19:28
@Makarena33
Wyjazd do Władysławowa może okazać się fiaskiem. Nie zapominajmy, że ten ogrodzony teren, to wciąż plac budowy. Inwestorzy nie mają prawa własności do lokali, więc obawiam się, że mogą przysłowiowo pocałować klamkę.
Wycieczka z Wrocławia nad Bałtyk fajna rzecz, jak przy okazji, to oczywiście można zajrzeć. Ale jechać specjalnie po to, to chyba średni pomysł.
wal.man@gazeta.pl
Makarena33 / 164.127.209.* / 2014-04-12 03:42
Czy ktoś był we Władysławowie może ostatnio? Jak to wogóle wszystko wygląda? Pokoje wykończone są czy nie? Może byśmy się tak razem, większą grupą tam wybrali? Czy ktoś jest chętny? Ja jestem z Wrocławia, ale z tego co wiem to ludzie są z całej Polski.
Boję się, że jak nic tam się nie dzieje od prawie roku to wszystko to już poniszczone będzie. Ma ktoś jakieś informacje w tej sprawie?
wal.man / 89.66.113.* / 2014-04-11 09:52
@marcin946
Złożenie wniosku o ogłoszenie upadłości wydaje się być w chwili obecnej najlepszym rozwiązaniem. Im dłużej trwa ta farsa, tym dłużnik i jego pomagierzy mają więcej czasu na zacieranie śladów. Trzeba dopilnować, żeby ustanowiono tymczasowego nadzorcę sądowego, to ważne, bo po pierwsze będzie miał za zadanie dotrzeć do spółki i zabezpieczyć dokumentację, a po drugie bez jego zgody dłużnik nie będzie w stanie wykonywać żadnych działań.
Samo złożenie wniosku nie wystarczy. Poprzednie postępowanie o ogłoszenie upadłości toczyło się przez kilka miesięcy i niewiele w sprawie się działo. Tymczasowy Nadzorca Sądowy załatwi temat?
Trzymam kciuki.
wal.man@gazeta.pl
marcin946 / 77.113.22.* / 2014-04-11 09:08
@Musslera
Przesadzasz!Zadna panika nie wybuchła. Wszyscy przyjeli to dość spokojnie.
Czy w obecnej sytuacji może nas jeszcze coś zaskoczyć?
antybankster / 89.66.112.* / 2014-04-10 22:38
@Musslera
Ten sam Dominik, wielki wódz i przewodnik?
Ten sam, który w grudniu namawiał wszystkich, żeby nie wypowiadali umów, a sam jak się okazało swoją miał wypowiedzianą dużo wcześniej i wystąpił o nakaz zapłaty?
I po 4 miesiącach dotarło do tego mistrza strategi, że szanse na odzyskanie czegokolwiek ma jednak niewielkie, co więcej pozostali dowiedzieli się o tym, że tak naprawdę grał od samego początku na siebie.
Więc stracił też reputację. Bidak. i co o tym wielkim biznesmenie pomyślą na tej wsi pod Lublinem?
Pewnie gdyby złożył ten wniosek 3 miesiące temu miałby jeszcze cień szansy na odzyskanie czegokolwiek.
Dzisiaj wydaje się, że sąd wniosek oddali ze względu na brak majątku wystarczającego na pokrycie kosztów upadłości. Wpis sądowy 1000,00 zł pójdzie w błoto. I co wówczas zrobi Dominik? Cały majątek 4 kolorów jest przecież obciążony. No i Dominik nie ma chyba, w przeciwieństwie do rodziców Arkadiusza - admina z fora.pl hipoteki. Więc Dominik w przypadku ogłoszenia upadłości zostanie z ręką w nocniku.
Ludzie, czy wy macie kogoś, kto koordynuje wasze działania, ogarnia w ogóle tematy dochodzenia roszczeń, czy nadal każdy gra na siebie i liczy tylko jak wydymać resztę?
A pseudokancelarie prawne kroją was na grubą kasę markując działania?
antybankster@gazeta.pl
Musslera / 109.243.86.* / 2014-04-10 18:12
Na fora.pl wybuchła panika bo Dominik, prezes stowarzyszenia opłacił ponoć wniosek o upadłość. A jeszcze w warszawie na spotkaniu na którym miał być guzek przechodził sam siebie aby przekonać ludzi aby nie wypowiadali umów. A teraz chce to wszystko pogrążyć
do początku nowsze
1 2 3 4 5
skomentuj

Najnowsze wpisy