Na skróty
Forum Forum nieruchomościRynek nieruchomościHotel 4 kolory Władyslawowo

Hotel 4 kolory Władyslawowo

skomentuj
arcada / 2012-01-28 13:45
Niedawno natrafilam na ofertę zarabiania na pokojach hotelowych we Wladyslawowie.
wyglada to tak, że kupuje sie pokoj w hotelu (moze byc na kredyt), a nastepnie dzierzawi się operatorowi na okresloną ilosc lat. W tym czasie mozna spedzić w pokoju parę dni i nie martwi sie o remonty itp.
Ceny sa wiadomo - różne w zależności od pokoi. Pytanie czy taki układ ma szanse zarobic?
Wyświetlaj:
greg443 / 79.187.252.* / 2014-04-16 18:05
Jestem jednym z inwestorów w skrzydle cytrynowym.Planujemy powołać stowarzyszenie które będzie chronić nasze interesów i podejmie różnorodne działania prawne i pozaprawne.Poszukujemy wszystkich chętnych ze skrzydła cytrynowego.
Konkretne informacje wyśle na maila.
Zgłoszenia proszę przesyłać na maila:
biuro@danicki.pl
acha500 / 83.21.99.* / 2014-04-17 08:29
Ja też myślę, że jedynie wspólnie możemy coś zrobić, ale zrobić, a nie siedzieć z założonymi rękami. Może jeszcze coś się uda!
Olek>2 / 46.113.216.* / 2014-04-17 14:19
Dziwne, dwa wpisy przez niby różne osoby z tego samego ID :
acha500 / 83.21.99.* / 2014-04-17 08:29
magkow14 / 83.21.99.* / 2014-04-17 08:22
jedna osoba używa dwóch różnych nicków. Nieźle.....
Ciekawe co to za kancelaria się promuje? Kolejna aby wyciągnąć kasę od biednych inwestorów. Ludzka chciwość nie zna granic.
Makarena33 / 164.127.209.* / 2014-04-12 03:42
Czy ktoś był we Władysławowie może ostatnio? Jak to wogóle wszystko wygląda? Pokoje wykończone są czy nie? Może byśmy się tak razem, większą grupą tam wybrali? Czy ktoś jest chętny? Ja jestem z Wrocławia, ale z tego co wiem to ludzie są z całej Polski.
Boję się, że jak nic tam się nie dzieje od prawie roku to wszystko to już poniszczone będzie. Ma ktoś jakieś informacje w tej sprawie?
wal.man / 89.66.113.* / 2014-04-12 19:28
@Makarena33
Wyjazd do Władysławowa może okazać się fiaskiem. Nie zapominajmy, że ten ogrodzony teren, to wciąż plac budowy. Inwestorzy nie mają prawa własności do lokali, więc obawiam się, że mogą przysłowiowo pocałować klamkę.
Wycieczka z Wrocławia nad Bałtyk fajna rzecz, jak przy okazji, to oczywiście można zajrzeć. Ale jechać specjalnie po to, to chyba średni pomysł.
wal.man@gazeta.pl
shibumi / 143.28.232.* / 2014-04-10 12:12
Do rozważenia dla samodzielnie myślących:

Po moim dzisiejszym poście na _http://www.4kolory.fora.pl_ usunięto mi dostęp do wszystkich grup. Wiem, że część osób czyta również to forum, dlatego postanowiłem przekleić post, który spowodował tak szybką reakcję moderatorów (po 5 minutach mój post zniknął, a dostęp do forum został zablokowany)...


Staram się zrozumieć, czy działając wspólnie, korzystając z forum, jesteśmy w stanie wznieść się ponad nielubiane przeze mnie określenie 'polactwo' i działać dla wspólnego dobra, czy też każdy będzie starał się wykorzystać siłę grupy do swoich celów.

Dla mnie sukcesem będzie jeśli projekt zostanie ukończony, podpiszemy akty notarialne z hipotekami wyodrębnionymi bezobciążeniowo i hotel zacznie działać, a następnie spłaci zaległości w czynszach. Jeśli taki rozwój wypadków ma 0% prawdopodobieństwa, to upewnijmy się, że nie skończymy jak klienci Amber Gold (prokuratura potwierdziła, że spółka działała w majestacie prawa i nie ma winnych).

Na forum pojawiły się zarzuty w stosunku do D... i Admina. Jeśli mamy działać razem, uważam, że powinniśmy je wyjaśnić, w przeciwnym razie znajdziemy się w sytuacji, w której nikt nikomu nie ufa (o ile już w takiej sytuacji nie jesteśmy).

Kwestia D... chyba została już wystarczająco wyjaśniona, natomiast zarzuty jakie padły w kierunku Admina pozostają bez odpowiedzi. Jeśli dla wszystkich jest normalne, że osoba, która aktywnie działała na forum deklarując, że robi to w imieniu nas wszystkich, posiada nasze dane osobowe, etc. nagle kompletnie znika z forum i przestaje się udzielać, to ja nie mam więcej pytań.
greg443 / 79.187.252.* / 2014-04-16 18:07
Jestem jednym z inwestorów w skrzydle cytrynowym.Planujemy powołać stowarzyszenie które będzie chronić nasze interesów i podejmie różnorodne działania prawne i pozaprawne.Poszukujemy wszystkich chętnych ze skrzydła cytrynowego.
Konkretne informacje wyśle na maila.
Zgłoszenia proszę przesyłać na maila:
biuro@danicki.pl
magkow14 / 83.21.99.* / 2014-04-17 08:22
Nareszcie ktoś chce żebyśmy się zintegrowali i powalczyli wspólnie.
Najwyższy czas!!!
wal.man / 89.66.113.* / 2014-04-10 14:45
@shibumi
Projekt nie ma najmniejszych szans na ukończenie w obecnej sytuacji. Z ekonomicznego punktu widzenia nikt nie wyłoży kolejnych pieniędzy. Proszę usiąść i to przeliczyć. Spółka ma 2 aktywa: grunt i wybudowany budynek. Z punktu widzenia wierzycieli jeżeli dopuszczą do wyodrębnienia i przeniesienia własności lokali w skrzydle cytrynowym, to automatycznie tracą najcenniejsze aktywo. W mojej subiektywnej ocenie nikt normalny do tego nie dopuści.
Po tym jak PKO BP ustanowił hipotekę przymusową, to właściwie szanse na odzyskanie środków przez kolejnych wierzycieli spadają do zera.
Jeżeli to wszyscy sobie uświadomią, to zrozumieją, że właściwie od tej chwili, to już wszyscy jadą na tym samym wózku. Inwestorzy z cytrynowego nie dostaną lokali więc nie mają już co na nie liczyć, a skrzydło morskie nie powstanie, bo nikt nie wyłoży na to środków na dokończenie tej inwestycji. Wiem, że rzeczywistość bywa bolesna, ale im szybciej inwestorzy otrzeźwieją, tym lepiej.
Jedyna szansa w tej sprawie, to udowodnić, że HB i GNB od samego początku wiedziały jak sytuacja wygląda i celowo (GNB był beneficjentem, HB to ta sama grupa kapitałowa) doprowadzili inwestorów do niekorzystnego rozporządzenia mieniem.
Im szybciej wszyscy do tego dojrzeją tym lepiej. Tylko praca kancelarii prawnych powinna się sprowadzać do jak najszybszego zabezpieczenia dokumentacji to potwierdzających. Pamiętajcie, że inwestycja zaczęła się w 2008 roku, a przynajmniej wówczas były brane pierwsze kredyty. Czas nie jest Państwa sprzymierzeńcem.
Jak poczytacie Państwo archiwum na money.pl, to Pan admin z fora.pl zrobił doskonałą robotę dla dewelopera (Dariusza i Renaty G.), pośrednika (HB) i banku (GNB), a mianowicie wytrwale i ciężko pracował nad tym, aby przenieść całą dyskusję na zamknięte forum, którym zarządzał, a jak już udało mu się to zrobić, to pracował wytrwale nad tym, aby uśpić Państwa czujność i instynkt samozachowawczy. Zebrał Państwa dane osobowe, wiedział kto z Państwa dokonuje wpisów, sam zapewne działał pod kilkoma nickami. Część z Państwa, ci którzy weszli w tą inwestycję w późniejszym terminie może mu podziękować.
Jak się zaczęło wymykać spod kontroli, to założył też kolejne forum: hotele-condo.pl. Tan dokonuje wpisów jako Leszek.
Dzięki jego działalności mogliście się stać dawcami kapitału w tym projekcie. Jak stado baranów wpłacaliście kolejne raty, zamiast odstąpić od umowy i prowadzić działania zmierzające do odzyskania środków. Admin dzielnie walczył o to, żeby negatywne informacje nie wyszły poza magiczny krąg. Jakimi pobudkami się według Państwa kierował?
Na koniec okazało się, że sam nie jest nawet inwestorem...
Na forum prowadzonym na money.pl nie ma przynajmniej cenzury i można zweryfikować nr IP z których dokonywane są wpisy. Więc trudniej jest manipulować (co nie oznacza, że nie jest to możliwe). Te numery pozwalają czasami zidentyfikować, że wpisy pod różnymi nickami są robione z tych samych komputerów. Ci sprytniejsi korzystają oczywiście teraz z internetu mobilnego i wówczas mają różne IP. Ale jak w przypadku admina z fora.pl można go zidentyfikować po budowie zdań, bez większego problemu.
Trzymam za Państwa kciuki. Mnie udało się wygrać tą batalię, liczę, że i Państwu się uda. Choć dzisiaj trzeba się liczyć, że będzie to trwało latami. Ilu z Państwa jest przygotowanych na taką perspektywę czasową?
Pewnie niewielu. I oni na to właśnie liczą. Odpuścicie, a ONI będą się cieszyli pieniędzmi, które od Was podstępnie wyciągnęli.
wal.man@gazeta.pl
Musslera / 109.243.86.* / 2014-04-10 18:12
Na fora.pl wybuchła panika bo Dominik, prezes stowarzyszenia opłacił ponoć wniosek o upadłość. A jeszcze w warszawie na spotkaniu na którym miał być guzek przechodził sam siebie aby przekonać ludzi aby nie wypowiadali umów. A teraz chce to wszystko pogrążyć
marcin946 / 77.113.22.* / 2014-04-11 09:08
@Musslera
Przesadzasz!Zadna panika nie wybuchła. Wszyscy przyjeli to dość spokojnie.
Czy w obecnej sytuacji może nas jeszcze coś zaskoczyć?
wal.man / 89.66.113.* / 2014-04-11 09:52
@marcin946
Złożenie wniosku o ogłoszenie upadłości wydaje się być w chwili obecnej najlepszym rozwiązaniem. Im dłużej trwa ta farsa, tym dłużnik i jego pomagierzy mają więcej czasu na zacieranie śladów. Trzeba dopilnować, żeby ustanowiono tymczasowego nadzorcę sądowego, to ważne, bo po pierwsze będzie miał za zadanie dotrzeć do spółki i zabezpieczyć dokumentację, a po drugie bez jego zgody dłużnik nie będzie w stanie wykonywać żadnych działań.
Samo złożenie wniosku nie wystarczy. Poprzednie postępowanie o ogłoszenie upadłości toczyło się przez kilka miesięcy i niewiele w sprawie się działo. Tymczasowy Nadzorca Sądowy załatwi temat?
Trzymam kciuki.
wal.man@gazeta.pl
antybankster / 89.66.112.* / 2014-04-10 22:38
@Musslera
Ten sam Dominik, wielki wódz i przewodnik?
Ten sam, który w grudniu namawiał wszystkich, żeby nie wypowiadali umów, a sam jak się okazało swoją miał wypowiedzianą dużo wcześniej i wystąpił o nakaz zapłaty?
I po 4 miesiącach dotarło do tego mistrza strategi, że szanse na odzyskanie czegokolwiek ma jednak niewielkie, co więcej pozostali dowiedzieli się o tym, że tak naprawdę grał od samego początku na siebie.
Więc stracił też reputację. Bidak. i co o tym wielkim biznesmenie pomyślą na tej wsi pod Lublinem?
Pewnie gdyby złożył ten wniosek 3 miesiące temu miałby jeszcze cień szansy na odzyskanie czegokolwiek.
Dzisiaj wydaje się, że sąd wniosek oddali ze względu na brak majątku wystarczającego na pokrycie kosztów upadłości. Wpis sądowy 1000,00 zł pójdzie w błoto. I co wówczas zrobi Dominik? Cały majątek 4 kolorów jest przecież obciążony. No i Dominik nie ma chyba, w przeciwieństwie do rodziców Arkadiusza - admina z fora.pl hipoteki. Więc Dominik w przypadku ogłoszenia upadłości zostanie z ręką w nocniku.
Ludzie, czy wy macie kogoś, kto koordynuje wasze działania, ogarnia w ogóle tematy dochodzenia roszczeń, czy nadal każdy gra na siebie i liczy tylko jak wydymać resztę?
A pseudokancelarie prawne kroją was na grubą kasę markując działania?
antybankster@gazeta.pl
Margaret697 / 164.126.146.* / 2014-04-02 14:35
Zadzwonił dziś do mnie ktoś z HB i zapytał gdzie mogę podpisywać akt. Czy ktoś też otrzymał taki telefon? Czyżby już blisko było przeniesienie własności. No wreszcie. czekać dłużej już nie mam ochoty. Zapytałam go o czynsz. Powiedział, że bank pracuje nad tym wspólnie z 4 Kolorami i ma to zostać wypłacone. Ktoś wie coś więcej o czynszach i umowach? Też dostaliście taki telefon?
wal.man / 89.66.113.* / 2014-04-03 12:44
wszystkich zainteresowanych odsyłam do artykułu, który ukazał się w dniu wczorajszym w dzienniku Rzeczpospolita na stronach Prawo co dnia, stron c3. tytuł: Wspólnoty zakręcają dłużnikom kurki z ciepłą i zimną wodą, autorstwa Renaty Krupa-Dąbrowskiej.
Opisuje przykład inwestycji Stara Polana w Zakopanem, w której to wyodrębniono tylko część lokali i deweloper zbakrutował. Zanim zbankrutował wynajmował niewyodrębnione lokale. Zaliczek eksploatacyjnych oczywiście nie wnosił. długi wyniosły ponad 1 mln zł, obciążały oczywiście całą Wspólnotę. Podnieśli drastycznie zaliczki na pozostałe lokale, bo długi musieli przecież płacić. Przeczytajcie to Państwo wszyscy ze zrozumieniem i zastanówcie się, czy aby podobny scenariusz nie będzie miał miejsca w tym przypadku. Nie dość, że kupicie lokale z obciążonymi hipotekami, to jeszcze koszty utrzymania całego budynku i pozostałych niesprzedanych lokali, bądź takich z których nabycia zrezygnowali inni inwestorzy nie obciąży Państwa. Dodatkowo jak deweloper zbankrutuje (a jest to raczej kwestia pytania kiedy to będzie miało miejsce, a nie czy w ogóle), to na rynku pojawią się do sprzedania lokale, których cena spadnie drastycznie w porównaniu do ceny jaką Państwo płaciliście.
Owocnej lektury.
wal.man@gazeta.pl
wal.man / 89.66.113.* / 2014-04-03 13:03
I jeszcze jedna ciekawostka .
Pozwoliłem sobie zajrzeć do księgi wieczystej.
A tam miła niespodzianka.
Sąd rozpatrzył znaczną cześć wzmianek i dokonał stosownych wpisów. w tym wpisał hipotekę przymusową łączną do kwoty 36.517.006,71 (słownie trzydziestu sześciu milionów pięciuset siedemnastu tysięcy sześciu złotych).
Czy pracownicy dewelopera, GNB i HB o tym również dzwoniąc wspominali?
Nie? Kto by pomyślał?

Ale jeszcze ciekawszą kwestią jest to, czyje hipoteki wykreślono - większość znajomych królika, powiązanych z Dariuszem G. Wspólnik - projektant, architekt, hipoteka do kwoty 800 tys. zł i do kwoty 1 mln zł;

Z PKO BP byli ponoć przecież dogadani, a wcześniejsza hipoteka przymusowa jak była tak dalej jest...

Smrodek roztacza się w sprawie coraz większy.

wal.man@gazeta.pl
ser1001 / 91.231.25.* / 2014-04-04 10:34
Qualia development jakiś czas temu miała w planach budowę "condo" kilkaset metrów dalej (tak przy okazji to wg mnie równie idiotyczny koncept) - zastanawia mnie czy może być to jakiś element strategii eliminacji konkurencji, a na ile pragmatyzm i konsekwencja bankierów ??? Wyłożą się 4 kolory to Qualia dla swojej działki będzie musiała szukać innego sposobu wykorzystania bo na Condo już nikogo by nie nabrali...
wal.man / 89.66.113.* / 2014-04-04 11:37
@ser1001
Nie zapominaj, że Qualia ma kosmiczne zaplecze w postaci banku PKO BP, bo to spółka zależna tego banku (kiedyś nazywało się to chyba PKO INVESTYCJE). Generalnie umówmy się, temat 4Kolorów służył wypompowaniu kasy od inwestorów, a nie wybudowaniu tego obiektu. przy cenach po 13 tys. zł za m2 i sprzedaży na poziomie 50% obiektu tylko głupiec nie dokończyłby inwestycji. Wystarczy na to popatrzeć przez chwilę z boku. Porwali się z motyką na słońce. Ani to wygląda, ani to ma lokalizację, ani infrastruktury. Ogródki działkowe. Więc co to za konkurencja dla Qualia Development (kapitał zakładowy Qualia to 347 mln zł - ostatnio podwyższony w marcu br. o ponad 100 mln zł)? 4Kolory to totalni amatorzy, w dodatku bez kasy.
Więc nie doszukiwałbym się drugiego dna.
ale to moja opinia. Subiektywna.
wal.man@gazeta.pl
Matylda39 / 164.127.172.* / 2014-04-04 15:02
Ale za 4 Kolorami stoi grupa Czarneckiego - Getin to 4 bank w Polsce. Nie wziął Pan tego pod uwagę? Ten bank udzielił już ponad kilkadziesiąt milinów kredytu...
wal.man / 83.12.98.* / 2014-04-04 15:27
@Matylda39
Co znaczy stoi? Już przejęli tą spółkę, czy tylko finansują? Bo jak tylko finansują, to biorąc pod uwagę, że mają pierwsze 2 hipoteki, to jaki mają interes w tym, żeby wykładać kolejną kasę? Ktoś pisał na tym forum (z informacji zbliżonych do źródła) że GNB wypłacił już całość kredytu. A tu taka niespodzianka wyskoczyła z kapelusza, bo okazało się, że PKO BP wpisało najpierw hipotekę na 3,6 mln i prowadzi z tego tytułu egzekucję, a teraz wrzuca kolejną na 36 mln zł. Dla mnie oznacza to jednoznacznie, że ktoś nie dostał zapłaty. Co więcej na początku stycznia wypisywano tu informację, że z PKO BP rzekomo się ułożyli i że GNB zobowiązał się spłacić tamtą hipotekę i zagasić temat. To chyba słabo się ułożyli skoro jak wynika ze wpisów w księdze wieczystej pod koniec stycznia PKO BP wystawia BTE (Bankowy Tytuł Egzekucyjny), na początku lutego dostaje na to klauzulę i składa wniosek o wpisanie hipoteki przymusowej. No a przecież konsorcjum banków GNB i IB prowadziło przez pół roku audyt inwestycji i dewelopera i wyszło im, że dalej to będą finansować :D.
To ktoś tu chyba kłamie? Jak poznamy Pinokia?
Banki należące do grupy Lesia C. są ostatnimi po których spodziewałbym się działania w interesie osób trzecich. Oni dbają tylko o siebie. Dla prowizji orżnęliby własną matkę. Ten typ tak po prostu już ma.
Cytując klasyka: "Greed id good".
wal.man@gazeta.pl
Matylda39 / 164.127.172.* / 2014-04-04 16:16
No tak, ale Qualię też finansuje PKO, nie jest jej udziałowcem, tylko bankiem finansującym, podobnie jak to robi Getin w 4 Kolorach. Poza tym, Getin wpakował w to już tyle kasy, że na pewno będzie mu zależało na dokończeniu budowy. Zresztą są ludzie, którzy mają bezpośrdenie informacje z banku

Cytuję :
"Najnowsze info z banku - Hotel 4 Kolory wraca do gry !!!

Jest decyzja banku o podpisaniu stosownych dokumentów z Guzkiem i wypłacie całości kredytu na finansowanie budowy.

Z wiarygodnych informacji (z banku GNB) wiem, że pieniądze mają być uruchamiane pod ścisłą kontrolą z banku i Getin jak najszybciej chce aby Guzek rozpoczął budowę a przede wszystkim dokończył skrzydło cytrynowe i uruchomił je wraz z Lemon Parkiem do działalności operacyjnej.

Myślę, że to dobra wiadomość dla WŁAŚCICIELI LOKALI NA SKRZYDLE MORSKIM !!!!.

Budowa ma ruszyć w przeciągu dwóch tygodni. W tej chwili są podpisywane ostatnie dokumenty w banku.


BARDZO WAŻNE - Getin po wniosku Home Brokera rozważył decyzję wypłaty zaległych czynszów.

Od 1 maja ma ruszyć skrzydło cytrynowe. W tej chwili trwają przygotowania do sezonu - Lemon Park.

Widać Guzek i spółka mają szczęście, w czasach trudnych udaje im się jednak wyjść cało z chwilowych kłopotów.

Mam lokal w jednym i drugim skrzydle. Zostałem do końca, bo wiem, że jak bank stoi za tą inwestycją to nic jej grozi.

Dzisiejsze wieści są naprawdę dobre. Gwarantują powodzenie i wyjście na prostą. A Ci wszyscy, którzy bombardują Guzka, Inwestorów i banki bardzo się zdziwią bo hotel ruszy już w maju!!!

Słyszałem też, że umowy na skrzydle morskim mają być podpisywane w przeciągu 1 - 2 tygodni. To dobrze, bo każdy ma już dość tej patowej sytuacji.

Ponoć był przeprowadzany drugi audyt obejmujący także BUDOWĘ POZOSTAŁYCH SKRZYDEŁ.

Widać audyt wyszedł pozytywnie i sprawił, że bank na nowo uwierzył w Guzka i ten hotel.

Dzielmy się pozytywnymi informacjami bo finał już blisko i wkrótce możemy się cieszyć nie tylko z wyodrębnionych lokali ale także z pieniążków za czynsz !!!

NAJWAŻNIEJSZE - Getin Noble Bank podjął dziś ostateczną decyzję o dalszym finansowaniu budowy SKRZYDŁA MORSKIEGO - to dla właścicieli z tego skrzydła chyba długo wyczekiwana informacja.
- Home Broker wznawia też promowanie i sprzedaż lokali w tym skrzydle. Wkrótce mają ruszyć spotkania z inwestorami na terenie całego kraju. Ma też powstać specjalny fundusz, inwestujący w tego typu obiekty.

Szczegóły już pewnie wkrótce usłyszymy oficjalnie, bo to narazie przeciek z kuluarów inwestycji."

Napisała to osoba, która jest blisko ludzi z banku.
wal.man / 83.12.98.* / 2014-04-04 16:43
@Matylda39
LOL, tak mówili na szkoleniach w HB?
Warto zadać sobie odrobinę trudu i sprawdzić zanim powtórzy się takie brednie i ośmieszy na forum publicznym.
100% właścicielem QUALIA DEVELOPMENT sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KRS 32570) jest POWSZECHNA KASA OSZCZĘDNOŚCI BANK POLSKI S.A. z siedzibą w Warszawie (KRS 26438).
Kapitał zakładowy tej spółki (QUALIA DEVELOPMENT) to przeszło 347 mln zł.
Porównywanie tych dwóch podmiotów (4Kolory i Qualia) do siebie kompletnie mija się z celem. 4Kolory, Dariusz i Renata G. chodzą na pasku GNB, jak GNB pociągnie za sznureczek tak tańczą. Oni są marionetkami, a GNB jest ich Panem i władcą.
Ale jak wszyscy też od przedwczoraj mogą sprawdzić i zauważyć to GNB nie jest prawdopodobnie największym wierzycielem 4Kolorów i Państwa Guzek. Oni również są po uszy zadłużeni w PKO BP S.A.. Jak widać w spisu hipoteki kredyt był zaiągany jeszcze w 2008 roku, a to oznacza, że zaciągała go spółka jawna, a więc odpowiada za jego spłatę prywatnie Pan Dariusz i Renata G. Wszystko też wskazuje na to, że ten drugi bank (PKO BP) prowadzi obecnie 2 postępowania egzekucyjne, jedno na 3,6 mln zł, drugie na 36 mln zł. Zatem nie spłacili tych kredytów.
Podsumujmy więc. Są zadłużeni w GNB, są zadłużeni w PKO BP, sprzedali całość skrzydła cytrynowego, za co dostali całość kasy. Sprzedali połowę skrzydła morskiego, za co dostali większość kasy. Postawili skrzydło cytrynowe, ale do dnia dzisiejszego budynek nie ma w całości pozwolenia na użytkowanie i postawili kondygnację +1 skrzydła morskiego - fundamenty, ściany i stropy. I nie mają kasy, tylko same długi.
Więc te rzekomo wiarygodne informacje chyba nie bardzo są wiarygodne. Dlaczego do dnia dzisiejszego nie doszło do wyodrębnienia przynajmniej 1 lokalu? BO 21 LUTEGO BANK PKO BP ZŁOŻYŁ WNIOSEK O WPIS HIPOTEKI PRZYMUSOWEJ, o czym chyba nikt z Państwa nie wiedział. Więc chyba trudno byłoby znaleźć notariusza, który naiwnym klientom wcisnąłby taki lokal. I chyba już trudno znaleźć naiwnych klientów, którzy lokal obciążony takimi hipotekami by kupili.
Nadal jest 7 nierozparzonych wzmianek w dziale IV księgi wieczystej. Zakładam więc, że czekają nas kolejne niespodzianki.
Ale wiem, wiem doskonale dobrze poinformowane źródła mówią, że jest dobrze, zaraz będą lokale, akty, hotel ruszy na majówkę, będą wypłacane czynsze, nieruchomości będą tylko drożały, kredyty będą tylko taniały, w ogóle będzie wspaniale...
wal.man@gazeta.pl
Matylda39 / 164.127.172.* / 2014-04-04 17:45
No nie do końca jest tak jak piszesz. Qualia jak już coś to spółka celowa a nie część PKO, to zupełnie dwie różne rzeczy. Niech Pan nie wprowadza ludzi w błąd. To co Pan wypisuje ni jak się nie ma do prawdy.
Getin finansuje 4 kolory i dalej będzie pompował kasę w tą inwestycję bo wie, że 4 kolory będzie zarabiać gdy juz uruchomii działalność
wal.man / 83.12.98.* / 2014-04-04 17:56
@Matylda39
Ośmieszyła się Pani na forum publicznym, więc wystarczy. Rozumiem, że na drugą zmianę przyjdzie ktoś bardziej rozgarnięty od Pani.
Czekamy z wypiekami na twarzy.
wal.man@gazeta.pl
Brudny Harry / 46.113.170.* / 2014-04-04 21:30
Warto zauważyć, że wpis na rzecz PKO na te 36 mln został dokonany przed podpisaniem porozumienia między właśnie PKO, 4 Kolorami i Getinem. Wystarczy porównać daty - porozumienie z PKO podpisano pod koniec lutego, wyroki i klauzula została nadana na początku lutego.
Panie Walman niech Pan dokładnie przestudiuje historię całego zdarzenia a nie wpisuje Pan bzdury.

PKO WPISAŁO SIĘ NA HIPOTECE WCZEŚNIEJ NIŻ GETIN I 4 KOLORY PODPISAŁO Z NIM POROZUMIENIE.

Panie Walman piszę do Pana drukowanymi literami bo widzę, że Pan nie masz pojęcia o sprawie. Nagłaśniasz to co Tobie wygodne a pomijasz oczywiste fakty.

A dlaczego PKO się wpisało to wszyscy czekamy na to aby 4 kolory lub Home Broker zabrali głos w tej sprawie. Na razie nasze pytania pozostają bez echa.
antybankster / 89.66.112.* / 2014-04-04 22:02
@Brudny Harry
A widziałeś to porozumienie? Czy tylko słyszałeś? Bo o Yeti tez wielu słyszało,niektorzy nawet ponoć widzieli. Więc moje pytanie brzmi: czy widziałeś porozumienie,czy tylko słyszałeś? antybankster@gazeta.pl
Brudny Harry / 46.113.170.* / 2014-04-04 22:41
Panie Walman, było oświadczenie 4 kolorów i Home Brokera wysyłane do wszystkich inwestorów w tej sprawie. Więc niech Pan nie prowokuje tutaj nieprawdziwych historyjek.
antybankster / 89.66.112.* / 2014-04-05 07:09
@Brudny Harry
Widzę ze emocje sięgnęły Zenitu i wzrok odmówił juz posłuszeństwa. Nie widzi Pan z kim Pan prowadzi dyskusje ;). Gdyby ktoś w tym burdelu dogadal się z PKO BP,to bank by dostał kasę i cofnął wniosek o wpis hipoteki. Ta by nie powstała w konsekwencji. Żeby było śmieszne, to wśród ostatnio ujawnionych hipotek pojawili się starzy wierzyciele. Oni już raz mieli wpisane hipoteki,tyle że mniejsze. Co to oznacza? Ze najprawdopodobniej podpisali kiedyś jakieś ugody, wydali zgodę na wykreślenie hipotek,a skoro wpisali nowe oznacza to że 4kolory się z tej ugody nie wywiazaly.
Ale wiem za chwile dowiem się ze pewnie jestem w bledzie,bo dobrze poinformowany źródła twierdza,ze bank za chwile uruchomi finansowanie. To prawdziwy kabaret. Ile wam płacą za wpisywanie tych bzdur?
antybankster@gazeta.pl
Alann / 164.127.172.* / 2014-04-05 15:04
Panie Walman, jest Pan co najmniej śmieszny. Prowadzi Pan dyskusje z inwestorami, za którymi stoi potężny kapitał Getin Banku. Jako inwestorzy mamy ze sobą stały kontakt i wiemy co się dzieje przy tej inwestycji. Pana wpisy nijak się nie mają do rzeczywistości bo jest już Pan poz burtą. Nie docierają do Pana żadne informacje. W tej chwili naszą sprawę prowadzą w sumie 3 kancelarie, które mają stały kontakt z 4 kolorami, Home Brokerem i Getinem. W tej chwili czekamy na wyjaśnienie tego wpisu na rzecz PKO, ale już po wczorajszych informacjach wiemy, że z sytuacja jest opanowana przez Grupę. Oszczędź Pan swojego czasu, bo zamiast zajmować się swoim małym biznesikiem zostanie Pan specem od siania propagandy. Agencje od czarnego PR-u czekają na takich jak Pan...
antybankster / 89.66.112.* / 2014-04-05 20:39
@Alann
Coś musiało ci się rzucić na głowę. Macie 3 kancelarie i żadna z nich nie zadała sobie nawet odrobiny trudu,zeby ustalić czego dotyczą wzmianki w księgach wieczystych? Rozumiem zatem ze zajmują się przyjmowanie oplat, a na takie drobiazgi nie starcza im czasu. Za wami nic nie stoi, jesteście jak stado baranów idące na rzez. GNB obedrze was z ostatniej złotówki. Dzieci bladzace we mgle.
antybankster@gazeta.pl
wal.man / 89.66.113.* / 2014-04-08 14:51
31 marca, czyli trochę ponad tydzień temu w dziale III księgi wieczystej ujawniony został również kolejny wpis - kolejny wierzyciel prowadzi egzekucję. Komornik sądowy przy Sądzie Rejonowym w Wejherowie Adam Grzona wszczął egzekucję z nieruchomości na rzecz kolejnego wierzyciela: PARTIS DESKOWANIA sp. z o.o., sprawa KM 150/14. Wniosek o wpisanie wzmianki wpłynął do sądu w dniu 6 lutego.
Ale to chyba niestety nie jest koniec dobrych informacji, bo 3 kwietnia w dziale III pojawiła się też kolejna wzmianka.
Czyżby tym razem kolejna egzekucja z nieruchomości?
Czy któraś z tych kancelarii prawnych ustaliła kto złożył kolejny wniosek? Czy też ustalą w momencie ujawnienia wpisu?
Czy nadal zajęci są przyjmowaniem opłat od "inwestorów"?
Ale wiem, wiem, na pewno warto zachować spokój, za inwestorami stoi przecież potężna grupa bankowa i 3 kancelarie :D.
ROTFL
wal.man@gazeta.pl
Obserwator555 / 164.126.220.* / 2014-04-09 09:16
Panie Walman i inwestorzy, którzy myślicie, że w tej sprawie coś uda wam się wywalczyć. Wasze szanse są marne. Czarnecki to magnat finansowy. Tacy obstawiają wszystkie media, prasę i telewizję (Pieńkowska w tvn). Tam idą sumy większe niż wart ten hotelik. Czy myślicie, że jakakolwiek telewizja chce zadzierać z kimś kto płaci im grubą kasę za reklamy, sponsoring programów itd???
Musicie czekać aż wielcy zarządcy doprowadzą to do jakiegoś końca. Nic wam się nawet wspólnie zdziałać. Dziś kto ma kasę ten rzondzi.
wal.man / 89.66.113.* / 2014-04-09 11:24
@Obserwator555
Jak większość myli się Pan. Moja kancelaria prawna doprowadziła do tego, że ja pieniądze odzyskałem w całości :). Widocznie wbrew temu co Pan tu pisze, to nie pieniądze są w życiu najważniejsze, tylko wiedza i umiejętność jej wykorzystania.
Teraz stojąc zupełnie z boku kibicuję pozostałym, których ugotowano na tej inwestycji.
Mnie się udało, to innym może uda się również. Choć po tej ostatniej hipotece przymusowej banku PKO BP, to chyba jednak marne szanse, niestety.
Można przypuszczać, że ten szach zakończy się daniem mata.
Niemniej wciąż trzymam kciuki za inwestorów.
wal.man@gazeta.pl
Obserwator555 / 164.126.220.* / 2014-04-09 12:16
Panie Walman, ja też kibicuję uczestnikom tej farsy, a odnoszę się tylko do tego, że nagłośnienie sprawy będzie niemożliwe, bo żadne media nie będą chciały się podjąć tego tematu ze względu na zaangażowanie spółek p. Czarneckiego w tą inwestycję. On ma miliardy i pewnie takie wpływy w mediach, że zagłuszą wołania tych biednych inwestorów.
wal.man / 83.12.98.* / 2014-04-09 19:22
@Obserwator555
Jedynym medium, którego w dzisiejszych czasach nie da się wyciszyć jest Internet. Sprawnie przeprowadzona kampania może osiągnąć odpowiedni efekt, który z ciekawości zostanie podchwycony przez inne media. Dzisiaj rządzi sensacja i rządzi tylko przez małą chwilę, zaraz po tem nikt o niej nie pamięta.
Podkreślam to raz jeszcze: SPRAWNIE PRZEPROWADZONA KAMPANIA, to znaczy odpowiednia strategia, wdrożenie i realizacja. To wymaga niestety trochę nakładów, ale z drugiej strony nie powinny być znaczne.
Jeżeli jednak dalej wszystkim będą kierowały dzieci błądzące we mgle, tak jak dotychczas, to kolejne działania również będą skazane na porażkę. Tak jak wszystkie dotychczasowe. Z wielkiej chmury mały deszcz.
A Pan skąd wie, że coś jest planowane? Na fora.pl wróbelki ćwierkają?
wal.man@gazeta.pl
Obserwator555 / 31.175.155.* / 2014-04-09 23:34
Panie Walman, internet nie ma jeszcze w Polsce takiej siły jak radio, prasa i telewizja. Tu wypowiadają się często ludzie anonimowi, tacy jacy my. Nic się nie zrobi niestety działając w ten sposób. Przetestowane to już zostało. Ci ludzie chcą rozgłosu niech biją to TV - to jest jedyne z tej sytuacji, no ale Czarnecki się zabezpieczył i nawet jakby oskubał połowę tego kraju - co robi to Telewizja żadna nie puści nic o nim złego. banki to instytucje zaufania publicznego a taki balamaż - w sumie nie jeden mógłby zaszkodzić interesom naszego miliardera. Finansowanie takiego gówna jakim są 4 kolory długo by się ciągnęło za nim. Dlatego niech Pan i ludzie, którzy w to zostali wkręceni niech zapomną o rozgłoszeniu sprawy. To już pokazała wysyłka listów do KNF-u. Nic z tego nie wyszło. KNF palcem nie machnęła. Tak też tu będzie - jest was zbyt mało by walczyć i coś ugrać. Za tym stoją potężne pieniądze i interesy paru potężnych ludzi. Ktoś musi stracić aby inni mogli się nachapać... To nie jest kraj dla zwykłych ludzi.
antybankster / 78.133.191.* / 2014-04-10 10:33
@Obserwator555
składnia, sposób formułowania zdań, błyskotliwość i stała i mozolna praca zmierzająca do zniechęcenia ludzi do działania zdają się potwierdzać, że nędzny i zakompleksiony admin z fora.pl jest wciąż aktywny.
To jak Arkadiuszu rodzice odzyskali już pieniądze,czy nadal liczysz na mannę w nieba. Od rodziców już się wyprowadziłeś, czy mamusia dalej robi kanapeczki na śniadanie?
Skąd się takie miernoty biorą?
Tak na marginesie Karolu vel Rafale vel Remigiuszu, czy ile tam jeszcze nicków używałeś w przeszłości, to od kiedy to KNF zajmuje się takimi tematami jak deweloperka?
anybankster@gazeta.pl
JLP787 / 5.173.215.* / 2014-04-02 01:49
Czy ktoś wie dlaczego tak długo czekamy na AN?
To już prawie miesiąc jak dostaliśmy akty a nic się nie dzieje? Ja już nawet podpisałabym to z hipotekami byle tylko mieć własność. Z tego co rozmawiałam z ludźmi po spotkaniu w warszawie to oni chcieliby też to podpisac z hipotekami. może ktoś coś wie więcej. to fajnie, że inwestor ma już finansowanie z banku ale to już trwa i początkowe terminy zostały już przekroczone. jakieś 2 tygdonie temu zadzwonił ktos z Home Brokera i zapytał mnie gdzie chcę podpisywac umowę, przekazałam miasto ale od tej pory cisza, nic się nie dzieje. jeśli to co tutaj piszą, że ma to być w ciągu dwóch tygdoni to byłoby super, choć tych dat już było wiele.
Jak coś wiecie konkretnego to dajcie znać, od 4 kolorów i HB nic nie mogłam się dowiedzieć konkretnego. chciałabym to już miec z głowy bo takie granie na zwłokę mnie już męczy. Dajcie znać jak macie jakieś inne źródła informacji bo już zaczynam tracić siły do tego wszystkiego
ZbigMar / 31.175.94.* / 2014-03-31 22:17
Najnowsze info z banku - Hotel 4 Kolory wraca do gry !!!

Jest decyzja banku o podpisaniu stosownych dokumentów z Guzkiem i wypłacie całości kredytu na finansowanie budowy.

Z wiarygodnych informacji (z banku GNB) wiem, że pieniądze mają być uruchamiane pod ścisłą kontrolą z banku i Getin jak najszybciej chce aby Guzek rozpoczął budowę a przede wszystkim dokończył skrzydło cytrynowe i uruchomił je wraz z Lemon Parkiem do działalności operacyjnej.

Myślę, że to dobra wiadomość dla WŁAŚCICIELI LOKALI NA SKRZYDLE MORSKIM !!!!.

Budowa ma ruszyć w przeciągu dwóch tygodni. W tej chwili są podpisywane ostatnie dokumenty w banku.


BARDZO WAŻNE - Getin po wniosku Home Brokera rozważył decyzję wypłaty zaległych czynszów.

Od 1 maja ma ruszyć skrzydło cytrynowe. W tej chwili trwają przygotowania do sezonu - Lemon Park.

Widać Guzek i spółka mają szczęście, w czasach trudnych udaje im się jednak wyjść cało z chwilowych kłopotów.

Mam lokal w jednym i drugim skrzydle. Zostałem do końca, bo wiem, że jak bank stoi za tą inwestycją to nic jej grozi.

Dzisiejsze wieści są naprawdę dobre. Gwarantują powodzenie i wyjście na prostą. A Ci wszyscy, którzy bombardują Guzka, Inwestorów i banki bardzo się zdziwią bo hotel ruszy już w maju!!!

Słyszałem też, że umowy na skrzydle morskim mają być podpisywane w przeciągu 1 - 2 tygodni. To dobrze, bo każdy ma już dość tej patowej sytuacji.

Ponoć był przeprowadzany drugi audyt obejmujący także BUDOWĘ POZOSTAŁYCH SKRZYDEŁ.

Widać audyt wyszedł pozytywnie i sprawił, że bank na nowo uwierzył w Guzka i ten hotel.

Dzielmy się pozytywnymi informacjami bo finał już blisko i wkrótce możemy się cieszyć nie tylko z wyodrębnionych lokali ale także z pieniążków za czynsz !!!

NAJWAŻNIEJSZE - Getin Noble Bank podjął dziś ostateczną decyzję o dalszym finansowaniu budowy SKRZYDŁA MORSKIEGO - to dla właścicieli z tego skrzydła chyba długo wyczekiwana informacja.
- Home Broker wznawia też promowanie i sprzedaż lokali w tym skrzydle. Wkrótce mają ruszyć spotkania z inwestorami na terenie całego kraju. Ma też powstać specjalny fundusz, inwestujący w tego typu obiekty.

Szczegóły już pewnie wkrótce usłyszymy oficjalnie, bo to narazie przeciek z kuluarów inwestycji.

Jak macie też jakieś pozytywne informacje to dzielmy się nimi.
marcin946 / 95.40.96.* / 2014-04-02 10:25
Nie wiem skąd niektórzy tu piszacy maja tak dobre informacje. Z tego co wiem to sprawa utkneła w martwyn punkcie i od 28.02.2014r.
HB i GNB nie udzielaja żadnych informacji. Natomiast Pan Dariusz Guzek od grudnia ubiegłego roku nie daje oznak zycia. Natomiast na terenie budowy trwa demontaz inflastruktury.
Reszty mozna sie domyslać.
wal.man / 89.66.113.* / 2014-04-02 12:27
Bosko.
Majówka za pasem, a ci nadal w rozsypce. Rozumiem przez to, że obiekt nadal nie ma pozwolenia na użytkowanie.
Teraz rozpoczęła się akcja wciskania ludziom lokali obciążonych hipotekami. Pewnie kolejka chętnych. Z punktu widzenia wierzycieli zabezpieczonych na hipotekach układ idealny. Ze spółki się nie zaspokoją, to zaspokoją się z kupionych lokali...
I taki wielki manager miał zarządzać tym "hotelem". Budki z kebabem by nie ogarną, a co dopiero hotel...
wal.man@gazeta.pl
Marzena74 / 164.127.82.* / 2014-04-01 19:22
=> ZbigMar

Na ile % jesteś w stanie potwierdzić, że żeczywiście Home Broker wznawia sprzedasz i że skrzydło morskie będzie budowane?
Doradca z HB powiedział, ze będzie ale nie wie kiedy.
Piszesz, że :
"
NAJWAŻNIEJSZE - Getin Noble Bank podjął dziś ostateczną decyzję o dalszym finansowaniu budowy SKRZYDŁA MORSKIEGO - to dla właścicieli z tego skrzydła chyba długo wyczekiwana informacja.
- Home Broker wznawia też promowanie i sprzedaż lokali w tym skrzydle. Wkrótce mają ruszyć spotkania z inwestorami na terenie całego kraju. Ma też powstać specjalny fundusz, inwestujący w tego typu obiekty."

O jaki fundusz chodzi? O ten co założył go Guzek czy jakiś inny? Wszystko to wygląda dość tajemniczo. napisz coś więcej.
ZbigMar / 46.113.58.* / 2014-04-01 19:43
Marzena74

Wieści mam ze swoich źródeł, których nie mogę zdradzić z oczywistych względów ale jest to ktoś bardzo blisko całej sprawy. Prowadził nie takie projekty jak ten Guzka.

Co do % to jest to pewne na 99 %, że sprzedaż ruszy bo sprzedaż jest zabezpieczeniem dla Getin Banku i wpływy muszą być.

Argumentem za jest napewno to, że 4 kolory są jedynym takim hotelem w tej części Polski i ten biznes bez najmniejszych trudnosci musi się spinać. To oczywiste, że Guzek a tym bardziej bank nie pchał by się w coś co w przyszłości nie przynosiło by pieniędzy.

Bank udzielił w sumie kredytu na kilkadzisiąt baniek i chce dalej na łożyć więc analitycy banku, jednogłośnie stwierdzili, że ten projekt musi wypalić

Co do funduszu to szczegółów nie znam, ale ze względu na to, że condosy cieszą się bardzo dużą popularnoscią i są bezpiecznym aktywem to pewne podmioty chcą utworzyć fundusz inwestujący w takie projekty. Tyle wiem, ze ma być jeszcze bezpieczniej i jeszcze wyższa stopa zwrotu. Zresztą takich funduszów nieruchomościowych jest mnóstwo nie tylko na świecie ale i w polsce. Sam mam zainwestowane w coś takiego sporo pięniążków.

Condo jest bardzo aktrakcyjne zwłaszcza na zachodzie, w bułgarii i w grecji. W polsce to dopiero raczkuje ale mnóstwo klientów chce w to inwestować bo hotel to hotel zawsze się znajdą chętni na nocleg.

Guzek wiedzial co robi. Władek w sezonie pęka w szwach od wczasowiczów. Ja byłem kiedyś i widziałem. Mam też apartament w Jastrarni i tam też mam spore obłożenie - średnio mogę się przyznać, że mam spokojnie 7 %. Zarzadza mi tym firma. ja nie płacę za żadne media, koszty itd.. więc nawet jak Guzek tego nie będzie prowadził to są firmy które spokojnie to pociągną.

Inaczej się ma sprawa z obecną sytacją. bank się bał, że wszyscy będą się wycofywać i to padnie, nadal jest taka możliwość ale narazie bank chce zamknąć to skrzydło cytrynowe. Morskie rusza za miesiąc. Ponoc ma zostać uruchomione na sezon ziomowy i razem z cytrynowym i lemon parkiem ma działać całą zimę. Oby....

Co do reszty to Home Broker ma w ciągu tygodnia wysłać jakieś pismo, ze już można podpisywać akty. Z tego co wiem, to HB ma też pokrywać koszty aktów. To dobra wiadomość bo grosz zostaje w kieszeni.
Marzenka74 / 164.127.82.* / 2014-04-01 16:59
To świetna wiadomość, ja mam lokal w skrzydle morskim i też bałam się, że nic już z tego nie będzie. Ale jeśli Getin zadecydował wczoraj, że będzie to dalej finansował to bardzo dobra wiadomość.
A wiesz coś np. na temat czynszów?
Kiedy możemy się ich spodziewać?
marcin946 / 95.40.168.* / 2014-04-01 17:40
na świetego Nigdy
Marzena74 / 164.127.82.* / 2014-04-01 17:55
być może hehehe
ja dzwoniłam dziś do Home Brokera, powiedzieli, że w ciągu miesiąca kasa będzie. Opóźnienia są już prawie pół roku więc, czas najwyższy aby zapłacili.
marcin946 / 95.40.96.* / 2014-04-02 10:31
Przygotuj duży worek na kase i weż kogos do pomocy
ZbigMar / 31.175.94.* / 2014-03-31 22:00
Hotel 4 Kolory - informacja ogólne dla kupujących

Inwestycja condo - ponad 1000 lokali w obiekcie nad morzem we Władysławowie.

W dniu podpisania umowy podpisuje się UMOWĘ DZIERŻAWY na 20 lat

Stopa zwrotu - 10 % - gwaratntowana wekslem i majątkiem Operatora.

Inwestorem jest 4 Kolory Idea Sp. z o.o. SKA - firma, która wybudowała i zarządza hotelem Velaves we Władysławowie - www.velaves.pl

W chwili obecnej wybudowane jest pierwsze skrzydło i w ciągu miesiąca dojdzie tam do podpisania umów własności z właścicielami 300 lokali.

Inwestorem i gwarantem sukcesu inwestycji jest konsorcjum banków z grupy najbogatszego Polaka - Leszka Czarneckiego - są to banki : Idea i Getin Noble Bank.

Banki udzieliły juz finansowania na kilkadziesiąt milionów i chcą projekt finansować dalej. W tej chwili trwają procedury majace na celu uruchomienie kolejnych transz na budowę.

W ofercie są lokale w skrzydle morskim.

Ceny : od 175 000 zł - 200 000 zł

Czynsz dzierżawy : 17.500 - 20.000 zł płatny 4 razy do roku.

Kupujący dostaje 21 dni w roku do wykorzystania w ramach pobytu właścicielskiego plus różne rabaty w Velavesie.

Inwestycja już stoi i od maja zaczyna działać.

Jest wybudowany Lemon Park - tymczasowa inforastruktura : lemonpark.pl

W skład infrastruktury wchodzą : 5 basenów o powierzchni 5000 m2, 7 zjeżdżalni, restauracja, ścianki wspinaczkowe, ping pong, atrakcje dmuchane dla dzieci, bary, występy na żywo.

Lemon Park wraz z wnajmem pokoi rusza od maja tego roku.

Planowane zakończenie budowy skrzydła morskiego to koniec tego roku. Pokoje z tego skrzydła zostaną włączone do działalności operacyjnej Lemon Parku.


Dystrybutorem pokoi jest Home Broker S.A. - kolejna spółka - największy doradca nieruchomości w Polsce. Kolejna spółka w wchodząca w skład grupy Leszka Czarneckiego.

Jest możliwość finansowania zakupu kredytem bankowym.

Hotel 4 Kolory :
- położenie : 1 km od morza
- każdy lokal będzie posiadał wyodrębnioną księge wieczystą.
- umowa dzierżawy na 20 lat
- najwyższa stopa zwrotu w Polsce - 10 %
- pierwszy etap zakończony

Więcej informacji napewno udzieli Państwu Home Broker,

Sama posiadam lokal w skrzydle cytrynowym, gdzie już w przeciągu maksymalnie miesiąca dojdzie do podpisania umów przenoszących własność.

Ważne - pomimo przejściowych kłopotów, bo warto o tym wspomnieć, inwestycja idzie do przodu. banki zgodziły się dalej finansować ten projekt, a Home Broker sprzedaje lokale.
E.G. / 31.175.215.* / 2014-03-29 23:29
Czy ktoś wie kiedy mają być podpisywane akty notarialne? I jak z czynszem? Opóźnienie to już ponad pół roku.
Erazm671 / 109.243.220.* / 2014-03-30 21:08
Jakie pół roku?
INWESTOR188 / 79.191.35.* / 2014-03-23 09:13
,,Deweloper, bank i pośrednik zarobili już wystarczającą ilość pieniędzy na tym projekcie, a w dzisiejszych czasach chyba trudno będzie znaleźć kolejnych frajerów, którzy w to jeszcze zainwestują.
Teraz co najwyżej trzeba sie liczyć z tym, że ludzie którzy zobaczyli w jakie bagno zostali wciągnięci zrobią wszystko, żeby sie z tej inwestycji wymiksować.
Nawet jeżeli dojdzie do przeniesienia własności lokali w skrzydle cytrynowym, to ich wartość rynkową szacuję na 4-5 tys. zł. Jeżeli uda się je przejąć bez obciążeń hipotecznych, to jest szansa, że części z Państwa uda się zminimalizować straty. Trzeba się natomiast licyzć ze znaczna podażą tych lokali na rynku wtórnym, więc wyjście z tej inwestycji nie będzie należało do łatwych.
Moja kancelaria prawna była na tyle skuteczna w działaniu, że ja mogę powiedzieć, że jestem już byłym inwestorem.
Praktycznie na tym nie straciłem, udało się zminimalizować straty.
Kancelaria prawna, która mnie reprezentowała zarobiła sowite wynagrodzenie, bo płaciłem im za sukces i ten sukces osiągnęli.
Państwu, którzy pozostali na pokładzie szczerze współczuję i życzę powodzenia z całego serca.
wal.man@gazeta.pl ,, Nikt przy zdrowych zmysłach nie inwestuje w niepewną inwestycje,za takie pieniądze macie apartamenty w Hiszpani na Costa Brawa w Alicante,Torevija,-gdzie lato jest przez 300 dni w roku,a średnia z wynajmu 6%,a nie obiecane 10% dla przyciągnięcia kapitału.Poprostu to było by nieopłacalne dla zarządzajacego przy obłożeniu 50% w roku,a większego nie będzie.
SylwiaB. / 31.175.101.* / 2014-03-23 02:56
Czy ktoś wie jak wygląda teraz sprawa podpisania aktów? Mieszkam za granicą, dostałam ostatnio maila z projektami umów ale od pory cisza, a minęło już ze dwa tygodnie. Jak ktoś wie to proszę o info.
InvestCapital / 5.173.56.* / 2014-03-22 16:11
Jeszcze jedno pytanie : czy ktoś wie ile w tej inwestycji zostało wolnych lokali?
Czy w przypadku zakupu większej ilości lokali np. 5 można uzyskać jakiś większy rabat?

Mam w Kołobrzegu 3 lokale w Marinie Sand i tam dostałem 60 tyś zniżki w sumie.
Ciekaw jestem ile w 4 Kolorach bym dostał
Stachu7893 / 46.113.73.* / 2014-03-22 22:07
W całym hotelu ma być ok. 1000 pokoi.
W tej chwili sprzedane jest prawdopodobnie ok. 400 - 500 apartamentów. Dokładnie nie wiem, ale jak w skrzydle cytrynowym sprzedało się 300 to na min 100 musiało się sprzedać w morskim.
Ze zniżkami to ciężko, jak kupiłem 2 lokale w pierwszym etapie i raczej mowy nie było o rabacie. Potem chciałem dokupić jeszcze dwa w morskim i dali mi 8 % na zjeździe, które organizował Home Broker i Noble bank w Velavesie, było to jakoś w kwietniu zeszłego roku. Od tamtej pory już nie organizują takich spotkań inwestorskich. Na spotkaniu byli Dyrektorzy z banku i GNB, Guzek i ok. 60 klientów. Z tego co wtedy się działo wiem, że sprzedawało się dużo lokali. Ludzie tego samego dnia podpisywali po 2 - 3 umowy. Od mojego doradcy z Hb wiem, że takich spotkań w sumie było kilkadziesiąt od stycznia 2013 do lipca 2013. W sumie z tego co mówił to udało im się sprzedać ok. 150 apartamentów więc chyba sporo. Ja się nie zdecydowałem bo byłem akurat wtedy rozkręcałem nowy biznes.
W każdym razie lokali pewnie jest jeszcze sporo, tylko nie wiadomo w jakiej cenie to będą sprzedawać. jak uda im się rozkręcić pierwszy etap i te baseny to sprzedaż napewno pójdzie do przodu. ja cały czas czekam na akt na moje 2 lokale. Opóźnienie to już ponad 1.5 roku. 4 kolory tłumaczą to opóźnieniami banku. Home broker nie wypowiada się w tym temacie a mój doradca finansowy z Nobla każe się kontaktować z inwestorem, a stamtąd nie płyną żadne konkrety i mamy koło zamknięte. Dobrze się zastanów nad kupnem. jak chcesz chętnie Ci sprzedam. Jeśli jesteś zainteresowany to napisz. Podam ci maila.
GrażynaWaw / 164.127.216.* / 2014-03-22 13:01
Hotel 4 Kolory - informacja ogólne dla kupujących

Inwestycja condo - ponad 1000 lokali w obiekcie nad morzem we Władysławowie.

W dniu podpisania umowy podpisuje się UMOWĘ DZIERŻAWY na 20 lat

Stopa zwrotu - 10 % - gwaratntowana wekslem i majątkiem Operatora.

Inwestorem jest 4 Kolory Idea Sp. z o.o. SKA - firma, która wybudowała i zarządza hotelem Velaves we Władysławowie - www.velaves.pl

W chwili obecnej wybudowane jest pierwsze skrzydło i w ciągu miesiąca dojdzie tam do podpisania umów własności z właścicielami 300 lokali.

Inwestorem i gwarantem sukcesu inwestycji jest konsorcjum banków z grupy najbogatszego Polaka - Leszka Czarneckiego - są to banki : Idea i Getin Noble Bank.

Banki udzieliły juz finansowania na kilkadziesiąt milionów i chcą projekt finansować dalej. W tej chwili trwają procedury majace na celu uruchomienie kolejnych transz na budowę.

W ofercie są lokale w skrzydle morskim.

Ceny : od 175 000 zł - 200 000 zł

Czynsz dzierżawy : 17.500 - 20.000 zł płatny 4 razy do roku.

Kupujący dostaje 21 dni w roku do wykorzystania w ramach pobytu właścicielskiego plus różne rabaty w Velavesie.

Inwestycja już stoi i od maja zaczyna działać.

Jest wybudowany Lemon Park - tymczasowa inforastruktura : lemonpark.pl

W skład infrastruktury wchodzą : 5 basenów o powierzchni 5000 m2, 7 zjeżdżalni, restauracja, ścianki wspinaczkowe, ping pong, atrakcje dmuchane dla dzieci, bary, występy na żywo.

Lemon Park wraz z wnajmem pokoi rusza od maja tego roku.

Planowane zakończenie budowy skrzydła morskiego to koniec tego roku. Pokoje z tego skrzydła zostaną włączone do działalności operacyjnej Lemon Parku.


Dystrybutorem pokoi jest Home Broker S.A. - kolejna spółka - największy doradca nieruchomości w Polsce. Kolejna spółka w wchodząca w skład grupy Leszka Czarneckiego.

Jest możliwość finansowania zakupu kredytem bankowym.

Hotel 4 Kolory :
- położenie : 1 km od morza
- każdy lokal będzie posiadał wyodrębnioną księge wieczystą.
- umowa dzierżawy na 20 lat
- najwyższa stopa zwrotu w Polsce - 10 %
- pierwszy etap zakończony

Więcej informacji napewno udzieli Państwu Home Broker,

Sama posiadam lokal w skrzydle cytrynowym, gdzie już w przeciągu maksymalnie miesiąca dojdzie do podpisania umów przenoszących własność.

Ważne - pomimo przejściowych kłopotów, bo warto o tym wspomnieć, inwestycja idzie do przodu. banki zgodziły się dalej finansować ten projekt, a Home Broker sprzedaje lokale.

Jeśli mają Państwo jakiej pytania to zapraszam do dyskusji
antybankster / 89.66.112.* / 2014-03-23 17:53
@GrażynaWaw
To co wypisujesz, to marketingowy bełkot bez żadnego poparcia w faktach.
Przeanalizujmy twoje rewelacje:

"Stopa zwrotu - 10 % - gwaratntowana wekslem i majątkiem Operatora."
Kłamstwo 1: Wiele osób złapało się na tech chwyt - do dnia dzisiejszego nikt nie zobaczył takiej stopy zwrotu (brak wypłacanych regularnie czynszów, mimo umowy), niewielu zobaczyło jakiekolwiek czynsze, a ostatnie zostały wypłacone chyba rok temu. Więc jest to nieprawda. Weksel jest wart tyle, ile jego wystawca, jeżeli wystawca jest niewypłacalny, a tym samym nie posiada majątku, weksel jest bezwartościowy. tak jest najprawdopodobniej w tym przypadku. Więc gdzie ta "gwarancja"? Gdyby deweloper przedstawił gwarancję bankową, wówczas można byłoby mówić o gwarancjach, a ta mówimy tylko o mżonkach.

"Inwestorem jest 4 Kolory Idea Sp. z o.o. SKA - firma, która wybudowała i zarządza hotelem Velaves we Władysławowie - www.velaves.pl"
Kłamstwo2: 4 Kolory Idea Sp. z o.o. SKA nie wybudowała hotelu w Velaves, bo spółka powstała pod koniec 2011 r. w wyniku przekształcenia spółki jawnej Pana Guzka i jego (siostry?) Renaty.
Kłamstwo 3: 4 Kolory Idea Sp. z o.o. SKA nie zarządza hotelem VELAVES.

"W chwili obecnej wybudowane jest pierwsze skrzydło i w ciągu miesiąca dojdzie tam do podpisania umów własności z właścicielami 300 lokali."
Kłamstwo 4: Budynek nie ma pozwolenia na użytkowanie, nie zostały odebrane kondygnacje 1 (parter) i 5 (ostatnia), lokale na pozostałych kondygnacjach zostały odebrane, ale ciężko korzystać z lokalu w budynku, który wciąż jest w budowie. człowiek musiałby przechodzić przez plac budowy. Deweloper chce wiec podpisać umowy z naiwnymi inwestorami, bo jak przeniesie na nich własność w tych lokalach, to na nich przejdą koszty ich utrzymania. I o to w tym wszystkim chodzi. Bo przypominam Państwu, że macie podpisaną umowę na "zarządzanie" tymi pokojami hotelowymi. Co to oznacza? Że nie macie szans zobaczyć choćby złotówki za czynsze, bo nie wy będziecie władali tymi pokojami. Jeżeli dotąd czynsze nie były płacone, to jaka jest szansa, że nagle coś się zmieni?

"Inwestorem i gwarantem sukcesu inwestycji jest konsorcjum banków z grupy najbogatszego Polaka - Leszka Czarneckiego - są to banki : Idea i Getin Noble Bank."
Kłamstwo 5: Czarnecki nie jest najbogatszym Polakiem.
Kłamstwo 6: banki nie są inwestorami, one finansują ten projekt, a dokładnie robią wszystko, żeby odzyskać pieniądze wsadzone w ten projekt kosztem naiwnych inwestorów. czy to nie dziwne, że bank chce pożyczyć osobie trzeciej pieniądze na zakup pokoju w hotelu i za taką pożyczke bieże powiedzmy 6% w skali roku, a inwestor kupuje, bo "ma gwarantowaną" stopę zwrotu na poziomie 10%. to byłoby irracjonlne zachowanie. Jaki z tego wniosek, te 10% zwrotu to totalna ściema. Gdyby było inaczej, to przyszedłby inwestor i zgarną cały projekt i tym zarządzał we własnym zakresie, bo skoro przy zarządzaniu zewnętrznym można mieć 10% zwrotu w skali roku, to przy zarządzaniu całym obiektem pewnie można wycisnąć 15% w skali roku. Bierzemy więc kredyt na 6% w skali roku i mamy 9% na czysto!!!

"Banki udzieliły juz finansowania na kilkadziesiąt milionów i chcą projekt finansować dalej. W tej chwili trwają procedury majace na celu uruchomienie kolejnych transz na budowę."
Kłamstwo 7: jeżeli inwestorzy w skrzydle cytrynowym wpłacili całość należności (a jezlei nie wpłacili całości, to do wpłacenia została im ostatnia rata), to pokryli koszt budowy, zysk dewelopera, bank jezeli nawet finansował winien być spłacony. W skrzydle morskim sprzedano ponoć połowę lokali Zaawansowanie prac - kondygnacja 3 naziemna stan surowy. Wpłaty są nieproporcjonalne do zaawansowania prac, zatem za to co ci inwestorzy wpłacili powinien stać stan surowy zamknięty ze stolarką. co się zatem stało z wpłaconymi pieniędzmi - nie wiadomo. GNB udzielił pierwszego kredytu jak wiadomo z hipoteki kredyt w CHF, rok 2008. Wiadomo ile wówczas kosztował frank (2 zł), a ile kosztuje dzisiaj (3,4 zł). I proszę mi powiedzieć jaki sens ma uruchomienie kolejnego finansowania? A że ptocedury trwają, to nie oznacza, że zapadną decyzje o dalszym finansowaniu. Podtrzymuje raz jeszcze to co napisałem - jeżeli deweloper dostał taką ilość pieniędzy od inwestorów, jeżeli dostał finansowanie z banków, przy kosztach jakie poniósł na tym projekcie, to co się stało z tymi pieniędzmi? Wyparowały?


"Sama posiadam lokal w skrzydle cytrynowym, gdzie już w przeciągu maksymalnie miesiąca dojdzie do podpisania umów przenoszących własność.
Ważne - pomimo przejściowych kłopotów, bo warto o tym wspomnieć, inwestycja idzie do przodu. banki zgodziły się dalej finansować ten projekt, a Home Broker sprzedaje lokale."
Kłamstwo 8: od 2 lat inwestycja i deweloper stoją na granicy bankructwa. Nie regulują zobowiązań. Marzeniem inwestorów posiadajacych umowy na zakup pokoi w skrzydle cytrynowym jest przeniesienie ich własności. Jeżeli posiadacze um
GrażynaWaw / 31.175.74.* / 2014-03-23 22:05
Ale się Pan wysila. Co drugie słowo to kłamstwo i demagogia. Gdyby ta inwestycja nie była dobrze przemyślana to już dawno banki by by się wycofały z jej inwestowania. A tak zgadzają się to robić.


Jest pan naganiaczem z jakiejś podrzędnej kancelaryjki co ledwo zipie. Niech Pan swoje mądrości zachowa bo to co pan pisze to przekłamywanie faktów.

A na dodatek nie umie Pan liczyć. Inwestycje hotelowe tyle kosztują. Niech Pan sprawdzi oferty :

- Marine Sand Hotel
- Mielno,
- Ostróda

Tam wszystkie pokoje są ponad 13.000 zł za metr2.

Ba! Te ceny są nawet wyższe. Np niedaleko Karpacza lub w bliżej Władysławowa są inwestycje po 15.000 zł/m2. I co teraz Panu głupio?

Niech Pan sprawdzi fakty a później pisze.
antybankster / 89.66.112.* / 2014-03-23 23:06
@GrażynaWaw
Które słowo to kłamstwo i demagogia?
Konkretnie proszę obalić argumentami to co napisałem.
Owszem, zgadzam się, ta inwestycja jest dobrze przemyślana, tyle, że jeżeli patrzy się z punktu widzenia: dewelopera (on wybuduje, sprzeda i zarobi), pośrednika (on wciśnie ten chłam każdemu komu się da, żeby zarobić prowizję), zarządzającego (bo ci naiwni klienci nie zdają sobie sprawy, że żeby osiągać sensowny zwrot z inwestycji trzeba tym zarządzać, bądź dać w zarządzenie, a to kosztuje), banku, bo ci pośrednicy sprzedają te lokale na krechę, więc się cieszą, że łapią klienta, który nie będzie w stanie tego sprzedać później. A kredyt będzie musiał spłacać. Taki niewolnik finansowy, co miesiąc w zębach przyniesie ratę, to co mają się nie cieszyć.

A co do mnie, to zajmuję się windykacją od lat. Skutecznie. I mówią o mnie skuteczny windykator :D. Wyrwałem kasę dla mojego klienta od 4Kolorów. On odzyskał pieniądze, ja zarobiłem prowizję, układ był uczciwy. Biorąc pod uwagę, że takich, co by od ręki pozbyli się tej "inwestycji" gdyby tylko udało im się odzyskać przynajmniej zainwestowany wkład jest wielu, co widać nawet po wpisach na tym forum, to on osiągnął sukces. Na nic już nie musi czekać i niczyją łaskę liczyć. Ma kapitał, którym rozporządzi wedle uznania.

I podkreślam ponownie, ci którzy mają umowy na skrzydło cytrynowe, to mają jeszcze cień szansy na to, że te lokale dostaną, obciążone, czy też nie, to już inna sprawa.
Że ze zbyciem ich będą mieli problem, to inny temat. Nie zakładam, aby ktoś to kupił za więcej niż 4-5 tys. zł/m2. I to najszybciej lokalsi, którzy są na miejscu i zabraknie im kwater w pensjonatach ;)
Ale ci z morskiego są w bardzo głębokiej i czarnej d... Jeżeli nic nie zrobią z tematem, i deweloper przeniesie własność tych lokali w skrzydle cytrynowym, to ci z morskiego w mojej ocenie nie zobaczą nawet złotówki.

Jeżeli chodzi o ceny pokoi hotelowych, to tak jak na rynku, kosztują tyle ile ktoś jest w stanie za nie zapłacić. Płacenie po 3,5 tys. euro za m2 pokoju w Polsce oznacza, że nigdy nie otrzyma się zwrotu z zainwestowanego kapitału, a alternatywne inwestycje przyniosą lepsze, a przede wszystkim bezpieczniejsze stopy zwrotu.
Ale żeby to zrozumieć, to trzeba umieć liczyć. Większość klientów HB nie potrafi liczyć, dlatego projekt się tak właśnie sprzedał (no może pomógł mu sposób w jaki był sprzedawany, jako "bezpieczna" inwestycja, alternatywna do lokaty bankowej, ale w ci sami ludzie i regularne programy oszczędzania na 20-30 lat potrafili sprzedać 60-70 latkom jako bezpieczne produkty inwestycyjne, alternatywne do lokat bankowych, więc wiele mnie już nie zdziwi).
A co do przyszłości systemu condo-hotel, to wystarczy sobie poczytać na temat sukcesów hotel-system, przynajmniej ze dwa zbankrutowały, chyba żaden nie przynosi zysków inwestorom prywatnym, a jeżeli przynosi, to stopy zwrotu są niesatysfakcjonujące i odbiegające od alternatywnych. Raz jeszcze podkreślam, że gdyby dało się na tym zarobić w Polsce na wynajmie, to nikt nie pozwoliłby na sprzedaż tego na wolnym rynku. Funduszy inwestycyjnych mamy tu co nie miara, powstawałyby jak grzyby po deszczu, żeby inwestować w takie właśnie projekty i osiągać ponadprzeciętne stopy zwrotu.

A co do talentów inwestorskich i zarządczych Pana Guzka, to pozwolę sobie tylko zapytać co to się stało, że jedna z jego spółek zbankrutowała, a sąd umorzył postępowanie upadłościowe ze względu na brak majątku?
A zobowiązania wobec Urzędu Skarbowego Pan Darek już pospłacał? To niech prześle zaświadczenie o niezaleganiu, tak, żeby się uwiarygodnić...
Antybankster@gazeta.pl
GrazynaWaw / 46.113.84.* / 2014-03-24 12:01
Skoro jest pan windykatorem, prawnikiem czy kimś tam - dlaczego nie przedstawi się Pan z imienia i nazwiska???

Niech się Pan uwiarygodni w oczach tych wszystkich do kogo Pan kieruje, a nie Pana klient "Walman" podaje swojego maila.

Wygląda mi to na zorganizowane oszustwo - naciąganie na usługi Kancelarii Widmo.

Prawdziwa Kancelaria działaby otwarcie - podałaby dane firmy, adres, osobę reprezentującą.

Ja każdego tygdonia dostaję min. 2 propozycje współpracy od wszelkiej maści windykatorów i kancelarii - ostatnio dzownił jakiś prawnik z Poznania i zachwalał jaki on jest wspaniały i zna sprawę.


Panie Antybankster - niech Pan się ujawni. Poda imię, nazwisko, dane firmy i adres.

Niech mi Pan uwierzy - ja też mogę sobie pisać, że mój klient odzyskał kasę i jestem super windykatorem.

Dziś trzeba być transparentnym. To co Pan robi śmierdzi jakimś przekrętem.

Antybankster - szczerze, nigdy w życiu nie dałbym 1 złotówki komuś, kto reklamuje się na forum, bez podawania danych a dodatkowo podpisuje się pseudonimem jak z komiksu.

Wydoroślej Pan, bo takie zagrania to podstawówka. Tak samo Walman, skąd mam wiedzieć, że Pan odzykał kasę. Kim Pan właściwie jest? Chwali się Pan, że wie to i tamto a tak naprawdę pewnie nic Pan nie wie.

Po drugie - cały czas obydwóch piszecie, że 4 Kolory to bankrut, po czym mówicie, że odzyskaliście kasę. Czy to nie przeczy sobie wzajemnie?

To 4 Kolory ma czy nie ma tą kasę? Jest bankrutem czy nie? Odzyskaliście tą kasę czy nie??

Może po prostu jesteście kolejną kancelarią ale z tej szemranej strefy co do odzyskania używa dużych i łatwo dających się prowadzić "łysych i duzych chłopaków"

Myślę, że o kasie to wy dopiero gadacie, chcąc pozyskać tutaj klientów a żadnej kasy nigdy nie widzieliście.
wal.man / 89.66.113.* / 2014-03-24 12:24
@GrazynaWaw
Ja odzyskałem pieniądze z tej inwestycji. Reprezentowała mnie kancelaria prawna. Nie zamierzam robić jej żadnej reklamy, bo mi za to nie płacą, ale jak ktoś jest zainteresowany, to wszystkim, którzy wysłali maila na prv udzieliłem informacji jaka to kancelaria.
Czy skorzystają z ich usług, czy też nie, nie wnikam, bo nie ma to dla mnie znaczenia. W mojej sprawie zadziałali skutecznie. Umowa była jasna. Nie przyjmują innych spraw do prowadzenia przeciwko 4Kolorom, dopóki nie załatwią mojej sprawy. Jak załatwią, to płacę im wynagrodzenie za sukces. Załatwili, wynagrodzenie otrzymali. Z tego co wiem, to z umowy się wywiązali i nie przyjęli żadnej innej sprawy. Umowa została zrealizowana, mają więc możliwość przyjęcia kolejnej sprawy do prowadzenia. Mogę pochwalić się publicznie, że dokonałem dobrego wyboru, co niniejszym czynię. Jeżeli komukolwiek uda się dzięki temu również odzyskać pieniądze, to będzie super. Podwójny sukces.
Jeżeli Antybankster twierdzi, że on również odzyskał pieniądze dla swojego klienta, to być może tych szczęśliwców, którzy odzyskali należne im pieniądze jest więcej. Potwierdza więc to że warto walczyć, a ci co walczą mają szansę na ich odzyskanie.
Co do niewypłacalności dewelopera, to tak jak pisałem już wiele tygodni i miesięcy wcześniej na tym forum. Deweloper (4kolory) nie reguluje swoich zobowiązań, w księdze wieczystej wpisane są hipoteki przymusowe (łącznie liczone w milionach), przynajmniej 2 komorników prowadzi dzisiaj egzekucję (tak przynajmniej wynika z analizy działu III księgi wieczystej nieruchomości na której prowadzona jest inwestycja). Co to oznacza? W mojej ocenie, że dłużnik jest niewypłacalny.
Jeżeli Pani to interpretuje inaczej, to proszę o uzasadnienie swoich wypowiedzi. Bo jedyne co Pani robi, to reklamuje tą inwestycję, a adwersarzy obrzuca błotem, próbując ich zdyskredytować. Najgorsze jest jednak to, że nie przedstawia Pani absolutnie nic na poparcie tego co Pani tu wypisuje.
wal.man@gazeta.pl
GrazynaWaw / 46.113.84.* / 2014-03-24 13:01
Panie Walman - takich kancelarii od początku zgłosiło się do mnie min. 10.
Skąd mam pewność, ze Pan otrzymał pieniądze, skoro twierdzi Pan, że deweloper od 2 lat jest niewypłacalny???

Albo Pan kłamie albo nie wie co mówi.

Zaprzecza Pan sam sobie, bo jeśli ma egzekuje, to dlaczego Panu miałby zwrócić pieniądze. To nijak się kupy nie trzyma.


Po drugie - nie obchodzi mnie jak Pan się rozlicza z tą kancelarią. Bo moim zdaniem Antybankter i Pan to ta kancelaria i klient czyli Pan.

Obydwóch podajecie maila, licząc na naiwność ludzi, którzy już nie chcą czekać na pozytywne zakończenie.

Trudno Panu uwierzyć bo jest Pan niewiarygodny, namwiając na kontakt z Kancelarią Widmo, niby bardzo skuteczną.

Jesli to byli by prawdziwi profesjonaliści to poleciłby ich Pan pisząć dane a tak ośmiesza się Pan tylko wciskając ludzim kit


Niech się zastanowi co Pan robi, bo takie zagrania mają bardzo szemrany, z pogranicza prawa wydźwięk.

Według mnie Pan, Antybanskter i INWESTOR to kancelaria, których mnóstwo jak hieny ostatnio gromadzące się wokół całej inwestycji. Liczą tylko na szybki zysk i wbicie klientów na minę.

A dlaczego tak piszę , że minę - to proste :
lada moment będą podpisywane akty, jeśli ktoś się wycofa z inwestycji teraz to zejdzie z pół roku conajmniej aby się wpisać na hipotekę, przy czym po drodze są może oddalić wniosek itd..
W międzyczasie ludzie podpiszą akty a ci, którzy odstąpili niech np. w niemocy swojej innych działań zgłoszą wniosek o upadłość.

I co wtedy Panie Walman?

Już Panu piszę :

Ci, którzy pozostali w inwestycji będą mieć lokale, a Ci, którzy odstąpili teraz lub nawet jakiś czas temu nie dostaną nic. A działając agresywnie i doprowadzając do upadłości nie dostaną nic. ZOSTANĄ Z WPISEM NA HIPOTECE, SYNDYKIEM I BANKAMI, które wszystko zgarną.

Dlatego teraz warto jeszcze chwilę czekać i wierzyć. Bo wycofanie się teraz wróży jedno - BRAK MOŻLIWOŚCI ODZYSKANIA KAPITAŁU I JEGO UTRATA

Ma Pan jeszcze jakieś argumenty? Czy nadal będzie Pan namawiał do konatktu z super hiper kancelarią.

Już same Pana teksty mówią : deweloper to bankrut ale nasza kancelaria pomoże odzykać kasę. Panie Walman - niby skąd?? Skoro Inwestor to bankrut ???

Licz się Pan ze słowami i nie rób ludziom wody z mózgu.
wal.man / 89.66.113.* / 2014-03-24 15:30
@GrazynaWaw
Uporządkujmy pewne kwestie:

1. nikogo do niczego nie namawiam.

2. nie interesuje mnie ile kancelarii się do Pani zgłosiło i co Pani z tymi zgłoszeniami robi. Może się zgłosić i tysiąc. Nie wierzę ponadto po treści Pani wpisów, że jest Pani inwestorem i że posiada umowę na lokal. Raczej jest Pani z ekipy Guzka, która obawia się, że projekt im się wysypał, forum 4kolory legło w gruzach i stracili kontrolę nad tłumem (na szczęscie). Z drugiej strony do mnie nie zgłosiła się żadna, to ja znalazłem kancelarię, która mnie reprezentowała, a nie ona mnie. Zasady etyki zabraniają z tego co mi wiadomo reklamowanie się kancelariom, więc zakłądam, że to co Pani wypisuje to są wierutne bzdury. Nawet gdyby była to prawda, to skąd te kancelarie miałyby Pani dane, żeby się zgłąszać z ofertami? Może nas Pani oświecić?

3. nie mam pojęcia jak to kancelaria zrobiła, że 4kolory zwróciły mi pieniądze. Tak jak napisałem, to oni prowadzili moją sprawę, więc to pytanie do kancelarii prawnej, która mnie reprezentowała, ja ich nie pytam jak i dlaczego odzyskali tą kasę, co to mnie obchodzi. Widocznie mają swoje know-how. To kancelaria prawna, więc działa zgodnie z obowiazującym prawem.

4. nie wydaje mi się, żebym znał Antybankstera, ani Inwestora.

5. nie rozumiem rónież dlaczego nazywa Pani tych ludzi hienami, tak można chyba nazwać tych co ludzi w tą inwestycję wsadzili(czyli m.in. i Panią, bo próbuje Pani pogrążyć inwestorów ze skrzydła morskiego), a nie tych co z tego bagna ich wyciągają.

6. co do ustanowienia hipotek, to nie wiem dlaczego ludzie mieliby czekać pół roku, wnioski rozpatrywane są w ciągu miesiąca.

7. podtrzymuję to co napisane było wcześniej w wielu postach. Jeżeli inwestorzy ze skrzydła morskiego pozwolą na ustanowienie odrębnej własności lokali na rzecz inwestorów w skrzydle cytrynowym, to szanse na odzyskanie przez nich (inwestorów ze skrzydła morskiego, żeby było jasne) pieniędzy są bliskie zera. Nie mówiąc o wybudowaniu tych lokali, bo niby kto miałby tą budowę finansować, jak kasa poszła na spłatę kredytów. Ilu jeszcze naiwnych uda się znaleźć na ten projekt, przecież jak to zacznie działać, to każdy będize wiedział, że nie ma co liczyć na zwrot w tej inwestycji.
Dlaczego nie powinni na to pozwolić inwestrozy ze skrzydłamorskiego? Bo te skrzydło cytrynowe to w rzeczywistiści jedyny wymierny majątek tej spółki wydmuszki. Wbrew temu co Pani pisze, to w mojej ocenie mimo, że GNB ma tak wielką hipotekę, to zadłużenie wcale nie musi być tak duże. Dlaczego? Bo co się stało z pieniędzmi z tego kredytu, skorzo inwestorzy ze skrzydła cytrynowego wpłacili całość, bądź niemal całość należności, a inwetorzy ze skrzydła morskiego przeszło 50% wartości inwestycji? Ano bo kasa wpłacana przez iwnestorów szła w pierwszej kolejności na spłatę zobowiązań spółki wobec banku.
A jeżeli deweloper zabezpieczał inne kredyty na tej nieruchomości, to istnieje duża szansa, że syndyk i sąd unieważnią tą hipotekę. I jeszcze złożą zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. I wówczas ugotowany byłby bank. Ale to mistrz LC, więc zapewniam Panią, że on się odpowiednio zabezpieczył na taki wypadek, a to oznacza, że Pan Darek i Pani Renata są ugotowani, bo to oni na bank poręczali wszystkim co mają (a więc całym swym majątkiem) za spłatę tych kredytów. Więc finał mógłby być całkiem ciekawy przy takim scenariuszu.
Inwestorzy odzyskują pieniądze, bo syndyk sprzedaje lokale/całą inwestycję na wolnym rynku (pewnie nie wszystkie, ale jakąś cześć), bank odzyskuje pieniądze, bo licytuje Państwa G. (o ile cokolwiek prócz długów jeszcze mają), tylko Państwo G. zostają z niczym.
No ale tak to już jest, jak to mówią: chciwy traci dwa razy.
wal.man@gazeta.pl
GrazynaWaw / 46.113.84.* / 2014-03-24 20:00
Panie Walman - pisze Pan niebywałe scenariusze. Powinien Pan zostać bajkopisarzem - fantastą. Naprawdę...

Po pierwsze to co Pan pisze w ostatnim akapicie jest tak nielogiczne jak pustynia na Kamczactce albo pingwiny na Saharze.

Pani Walman zabiło mnie to stwierdzenie, cytuję :
" A jeżeli deweloper zabezpieczał inne kredyty na tej nieruchomości, to istnieje duża szansa, że syndyk i sąd unieważnią tą hipotekę

To niby Panie Walman - profesorze prawa i ekonomii po co się tam wpisywał??? Dla draki?

Według Pana sąd może unieważnić hipotekę?
Złożą zawiadomienie do prokuratury??

Niby dlaczego mieli by to zrobić - tzn te obie rzeczy zaraz??

W ogóle nie rozumiem Pana retoryki. Dzielenie i skółcanie między sobą właścicieli z morskiego i cytrynowego itd...
Czemu to ma służyć??? Pan straszy tutaj jakąś katastrofą i próbuje zgarnąć klientów dla tej pseudo kancelarii.

Pani Walman, niech Pan się nauczy logicznie myśleć i twardo oglądać rzeczywistość bo to co Pan wypisuje to jakieś mrzonki licealisty.

Ile ma Pan lat, aby tak ludziom robić wodę z mózgu.


Pana słowa, cytuję :
"Inwestorzy odzyskują pieniądze, bo syndyk sprzedaje lokale/całą inwestycję na wolnym rynku (pewnie nie wszystkie, ale jakąś cześć), bank odzyskuje pieniądze, bo licytuje Państwa G. (o ile cokolwiek prócz długów jeszcze mają), tylko Państwo G. zostają z niczym. " - świadczą o kompletnym ingnranctwie i braku wiedzy w temacie 4 kolorów.

Myśli Pan, że w tej chwili, gdyby doszło do upadłości, ktoś poza bankiem (hipteki na 8 mln CHF i 48 mln zł) dostałby cokolwiek ???

Nic by nikt nie dostał, bo w pierwszej kolejności poza tymi co są na hipotece, dostaje US, ZUS, Gmina, pracownicy itd...

A dopiero później Ci co są na hipotece i to w kolejności. Więc kasę dostałby tylko bank i to pewnie w jakiejś części.


Niech Pan mydli ludziom oczu i niech Pan wprost nie kłamie, że inwestorzy odzyskają swoje pieniądze bo to totalne kłamstwo.

ta kasa o której Pan pisze nie poszła w całości w budowe, to są też odsetki do banku, koszty ludzi, maszyn itd... nie tylko działka i materiały budowalne.
Ale Pan pewnie nigdy w zyciu nic nie postawił więc nie Pan pojęcia o czym pisze.


Radzę, nie zabierać głosu w sprawach o których nie ma Pan zielonego pojęcia, ciekawe czy miałby Pan odwagę spojrzeć ludziom, których Pan przekonuje, że dostaną kasę, na końcu, kiedy 4 kolory rzeczywiście by upadło a oni zostali z niczym....

Co by im Pan powiedział??
antybankster / 89.66.112.* / 2014-03-24 22:43
@GrazynaWaw
Gdyby to co tu wypisujesz było prawdą, to pewnie bank byłby pierwszym, który złożyłby wniosek o ogłoszenie upadłości tego dewelopera. Dlaczego? Bo skoro w spółce nie ma kasy, to jaki sens z punktu widzenia banku jest w przenoszeniu własności lokali w skrzydle cytrynowym? Traci aktywo stanowiące zabezpieczenie spłaty kredytu. Zostaje z budynkiem, a właściwie rozgrzebaną budową w stanie surowym otwartym, kondygnacja +1, w który zapakować trzeba kupę kasy. Której przecież rzekomo przecież nie ma. To jak to? LC/GNB jest instytucją charytatywną? Od kiedy?
Gdzie tu sens i logika? Bank ma działać na swoją niekorzyść? Przeniesie lokale i co wówczas? Z czego się ma niby w twojej ocenie zaspokoić? Z tego budynku, który jest w trakcie budowy? a jakaż jest jego wartość i cóż to za zabezpiecznie dla banku?
Z czynszów? Nie rozśmieszaj nas i nie rób z siebie pajaca na forum publicznym. Przecież zgodnie z umową czynsze ma generować operator, a to jakby tu delikatnie powiedzieć zupełnie inny podmiot niż 4Kolory. Łapiesz różnicę, czy tylko przyszłaś tutaj, żeby bić pianę?
Dobrze pisze Walman robiąc stosowne wyliczenia. Ustawienie wysokich hipotek, to standardowy straszak, żeby zniechęcić wierzycieli. I co więcej z reguły działa na tych, którzy nie mają pojęcia, że hipoteka to prawo akcesoryjne. Co to oznacza? że ściśle powiązane jest z wierzytelnością, którą zabezpiecza. Jeżeli kredyt jest na 10 mln zł, a hipoteka zabezpieczająca jego spłatę ustalona jest na 50 mln zł, to nie oznacza, że dług wynosi 50 mln. zł. Dług wynosi tyle ile zobowiązanie. Więc nie mydlij proszę oczu tymi hipotekami. Napisz szczerze i uczciwie ile zostało kredytu do spłacenia, przecież wiesz. Od listopada 2011 sprzedano znaczną część lokali ze skrzydła morskiego. Tak jak napisał Walman przychody z tego tytułu to jakieś 25 mln zł. Gdzie poszła kasa? do banku. Jakie koszty z tego tytułu poniósł deweloper? wyliczył ci. co z resztą? co Dariusz i Renata G. zrobili z kredytem, który rzekomo dostała spółka? Gdzie poszła ta kasa? Na ich prywatne konto? Zmasakruje ich średnio rozgarnięty prokurator za taką akcję, a kolesie z banku bekną za współudział. Dariusz i Renata G. są chyba z Łodzi, a tam właśnie odywa swoje wakacje małżeństwo Marcina i Katarzyny P. znanych twórców Ambergold. Będa mieli o czym pogadać więc. Darkowi G. to pewnie się ten resport nawet spodoba znając jego preferencje ;)
Ten kraj to wciąż dziki zachód, ale zaczyna się na szczęście po trochu cywilizować. Nie można na żywca naciągać biednych ludzi. Kosa moż etrafić na kamień i co wtedy?
Nie pisz więc proszę, że bank, w szczególności GNB wypuści z ręki zabezpieczenie w postaci hipoteki, bo do tego sprowadza się twoja argumentacja. Twierdzisz, że bank ma wielki kredyt, ale tym inwestorom ze skrzydła cytrynowego pozwoli kupić lokale, za ktore już przecież zapłacili. Więc bank nie dostanie z przeniesienia własności właściwie nic. To jaki ma w tym interes? jaki sens ma ta zabawa z punktu widzenia banku? Budowa skrzydla morskiego zaawansowana na poziomie max 15-20%, kasa wzięta za 65%, to z czego ma powstać reszta i zostać spłacony bank? Z powietrza? Z czynszów, które będzie otrzymywał zupełnie inny podmiot, bo na pewno nie trafią przecież do inwestorów. Oni znow będą musieli uzbroić się w cierpliwość, tak jak ci z Velaves...
Z wypiekami na twarzy czekamy wszyscy tu na twoje uzasadnienie i merytoryczną argumentację.
Jeżeli nie uzasadnisz merytorczynie oznacza, że jesteś tylko w celu bicia piany i mącenia w głowach ludziom, którzy nie ogarniają tematu.
A inwestor z ciebie jak z dupy trąba. Więc albo rozmawiamy merytorycznie, albo zamknij się na zawsze. Podobnie jak twoi poprzednicy. Spadaj na 4kolory.fora.pl, tam znajdziesz poparcie.
Zdaje sobie sprawę, że niezły w**** musi was ogarniać, że z tego forum nie można wyrzucić ludzi, którzy myślą inaczej, wypowiadają się publicznie, że nie można zakneblować ich, wykasować ich posty, albo przenieść na forum zamknięte, bo tak zadecydowało forum decyzyjne. I najlepiej wprowadzić jeden słuszny punkt widzenia. Twoje szczekanie na niewiele się zdaje, mimo że starasz się jak możesz i na lewo i prawo plujesz jadem :D:D:D
antybankster@gazeta.pl
GrazynaWaw / 31.174.127.* / 2014-03-24 22:52
@Antybankster

Jesteś totalnie zielony :

Hipteka może być udzielona maksylanie do 200 % wartości kredytu.

Więc w przpdku Guzka gdy hipoteka ma wartość 48 mln - kredyt wyniósł min, 24 mln zł. Więc jak będzie upadłość to jedynie bank coś zgarnie. Zgadzasz się ze mną??


Poczytaj o przepisach regulujących ustanawianie hipotek na nieruchomości a dopiero później pisz bzdury,

Antybankster, Ty nawet podstaw prawa nie znasz a to co piszesz jest tak nielogiczne że śmiać mi sie chce.
antybankster / 89.66.112.* / 2014-03-24 23:07
@GrazynaWaw
Bajki piszesz. Sam mam ustanowioną hipotekę umowną 4x wartość zobowiązania. Jak się nie znasz, to nie kompromituj się. Sąd wieczystoksięgowy nie bada wartości zobowiązania to po pierwsze. Po drugie wierzyciel może nie wypłacić całego kredytu, bo robi to z reguły PO USTANOWIENIU ZABEZPIECZEŃ. Więc słyszałaś, że gdzieś dzwonili, ale bladego pojęcia nie masz gdzie. Lata praktyki, takich leszczy jak ty zjadamy na śniadanie ;D Kilku wsadziliśmy za kraty. Kiblują tam do dzisiaj. Kilku złodziei zrujnowaliśmy, nie ma to jak zrujnować złodzieja :D
I dlatego jesteśmy skuteczni. A złodzieje, oszuści i ich nieudolni pomagierzy nienawidzą nas i plują jadem. Tyle im zostało. Więc skoro nie potrafisz merytorycznie odnieść się do argumentacji, to spływaj już, wystarczająco się skompromitowałaś, tak jak twoi poprzednicy. I daruj nam swoje dalsze wypociny i nie zaśmiecaj proszę dalej tego forum swoim bełkotem.
antybankster@gazeta.pl
GrazynaWaw / 164.127.61.* / 2014-03-25 01:19
@Antybanskter

Takie są fakty - ustawa reguluje wysokość ustanowionej hipoteki i w tej chwili nie może być ona wyższa niż 200 %. Tak mówi prawo.
Ja też wierzę, że każdy kto oszukuje, kradnie i krzywdzi innych prędzej czy później trafi za kratki. W przypadku Redy jeśli tak było, i Guzek oszukał inwestorów to prędzej czy później wszystko wyjdzie i zapłaci za to. Zresztą z tego co tu ktoś pisał wcześniej jest jakieś zawiadomienie złożone do prokuratury. Ale nie oceniajmy przed wyrokiem, bo najpierw jeśli coś takiego było to trzeba udowodnić. Ale w to, że Gzuek tak zrobił nie wierzę, bo dla mnie wyznacznikiem jest to, że bank dalej chce finansować tą budowę. Jeśli coś byłoby nie tak to audyty by to wykazały bank nie dał by kasy.

Panie Antybankster przestań więc Pan już tutaj pisać takie bzdury.

Wracając do zabezpieczeń, nie może być absolutnie większych niż 200 % wartości kredytu. Na pewno nie może być tak jak Pan pisze 4 x większe zabezpieczenie niż dług - nawet przy hipotekach przymusowych jest to maks 150 %. Banki mają ograniczenia narzucone prawem bankowym i tak jak pisałem to też nie może być więcej niż 200 %.

Oczywiście, może tak być, że kredyt nie musiał być wypłacony w całości, niemniej jednak w chwili ogłoszenia upadłości myślę, że i tak właściciele lokali nie dostaną nic albo niewielki ułamek tego co wpłacili.
Po drugie sprawa będzie trwać latami. Licytacja nieruchomości - kto teraz kupi taki projekt na etapie budowy i kto nim będzie później zarządzał? To nie są prywatne pokoje i parę pań do sprzątania które trzeba zatrudnić.
Oczywiście, na dokończenie tej budowy są inne drogi - syndyk może chcieć dokończyć projekt ale kto się tego podejmie? To droga długa i wyboista i wymaga zgody wszystkich wierzycieli, więc tak łatwo nie jest.

Parę lat temu brałam udział przy likwidacji majątku jednego z większych importerów części samochodowych i wiem ile to trwa i jakie są procedury, to trwa latami, a jeśli wierzyciele nie chcą się ułożyć to jeszcze bardziej komplikuje sprawę.

Więc niech Pan nie wciska kitu, że możemy odzyskać kasę, bo to bzdura w tej chwili jaką mamy.

Ja też mam swojego prawnika, i nigdy nie władowałby mnie na taką minę jak w chwili obecnej, kiedy Reda chce podpisywać akty.
antybankster / 89.66.112.* / 2014-03-25 23:00
@GrazynaWaw
Na początek zła wiadomość. Dzisiaj widziałem listę 500 najbogatszych Polaków magazynu Sukces. I niestety dla ciebie jak i pozostałych inwestorów nie zauważyłem tam na tej liście Dariusza Guzka. Co to oznacza, że chyba nie jest potężnym milionerem, jak to co poniektórzy tu próbują utrzymywać.
A teraz do meritum.
Zarówno twój prawnik jak i ty sama nie macie bladego pojęcia o wierzytelnościach i zabezpieczeniach. Więc proszę, nie kompromituj się publicznie, bo będziesz musiała odszczekać te bzdury, które tu wypisujesz.
Zarówno u ciebie, jak i u twojego prawnika (jak rozumiem tego jednego, z dziesięciu, którzy zgłosili się do ciebie) leży i wkiczy logika, analiza i kojarzenie faktów.
Hipoteka umowna DO KWOTY 48 mln zł ustaniwiona została w formie aktu notarialnego, a nie na podstawie oświadczenia banku. co to oznacza? Ano, że właściciel obciążający nieruchomości mógł ją ustanowić ją w dowolnej wysokości. Bo sąd tego nie bada. Ma wniosek o wpis hipoteki, to ją wpisuje. Ma wniosek o wykreslenie hipoteki, to ją wykreśla, niezależnie od tego, czy wierzytelność została spłacona, czy też nie i żeby było jasne, do wykreślenia hipoteki wymagana jest zgoda wierzyciela.
Sama w swoich postach najpierw twierdziłaś, że kredyt jest na 48 mln zł, później już zmieniłaś zdanie i teraz twierdzisz, że ten kredyt jest na 24 mln zł. To zdecyduj się na ile był/jest ten kredyt, bo się ośmieszasz. Ale niezależnie od tego nawet na ile był, to ILE ZOSTAŁO Z NIEGO WYPLACONE? I ILE ZOSTAŁO DO SPŁATY? Czy dociera do ciebie i twojego średniorozgarniętego prawnika, że skoro deweloper twierdzi, że bank wstrzymał im finansowanie, to jest to równoznaczne, z tym, że nie wypłacono kredytu w całości? czy dociera do was, że kredyt mógł być "wzięty" na całość inwestycji, czyli na 4 budynki i infrastrukturę, a wypłacony tylko jakiś ułamek z tego co jest w umowie kredytowej? Dlaczego? Bo bank tak naprawdę uszczelnia dlużnika, a nie finansuje inwestycję. A może dociera, tylko nie rozumiecie co to oznacza?
Zauważ, że bank wstrzymywał już rzekomo kilka razy finansowanie, a potem rzekomo uruchamiał. Sprzedaż szła? Szła. Zauważ, że dodatkowym zabezpieczeniem prócz hipotek był przelew wierzytelności z umów sprzedaży lokali. Co to oznacza? Że kasa ze sprzedaży szła na spłatę kredytu w znacznej części. A że ludzie wpłacili tu kupę pieniędzy, to ile kredytu zostało do spłaty w ocenie twojej i twojego prawnika?
Ja nie wiem, ale ty widac wiesz dużo.
Kilka postów wcześniej twierdziłaś, że lokale w tego typu inwestycjach sprzedawane są po 13 tys. zł za m2. A teraz wypisujesz, że ty kupiłaś lokal za 7 tys. zł za m2? To kim ty jesteś? szwagierką Dariusza G., czy żoną zarządzającego HB? To ja się nie dziwię, że "inwestorzy" skrzydła cytrynowego robią wszystko, żeby uwłaszczyć się na tej inwestycji, bo sfinansowało ją 150 frajerów, którzy kupili lokale w skrzydle morskim po 13,5 tys. zł netto za m2.
Tym bardziej na miejscu tych z morskiego zrobiłbym wszystko, żeby nie doszło do przeniesienia własności lokali w cytrynie. Bo jak lokale zostaną przeniesione, to nie zostanie już nic z majątku. To chyba logiczne. Dzisiaj jest dług wobec banku (bezsporne), więc pieniądze wpłacone przez inwestorów nie wystarczyły na spłatę kredytu (bezsporne, tak rzekomo jest). Co to oznacza, że spółka jest niewypłacalna (bezsporne). Do tego momentu się chyba zgadzamy. Co więc oznacza przeniesienie własności lokali na rzecz inwestorów ze skrzydła cytrynowego? Że w spółce zostaną już tylko same długi, bo majątek "wyjdzie". To chyba jest logiczne i do tego etapu wciąż nadążasz? Prawnik również powinien łapać, chyba, że zajmuje się prawem pracy, a nie zobowiązaniami. Taka sugestia za free, sprawdź na wszelki wypadek, bo jak wybrałaś słabego prawnika, to zostaniesz z niczym, tak jak znaczna większość pozostałych inwestorów.
zastanów się też kiedy 4Kolory zaciągnęły kredyt? Oświadczenie o ustanowieniu hipoteki jest z czerwca 2012 r.
co to oznacza? Że dług został zaciągnięty PO podpisaniu umów sprzedaży ze znaczną częścią, a dokładnie większością inwestorów. co to oznacza? że taką umowe będzie można próbować unieważnić. Dlaczego? bo dłużnik być może obciążył majątek ponad miarę i bez uzasadnienia. Kto jest beneficjentem wpłacanych pieniędzy? Bank. Wiesz już w kogo powinien bić syndyk?
Ale żeby w tym burdelu cokolwiek zrobić, to trzeba mieć kogoś, kto ogarnia tematy. Najlepiej syndyka, bo on ma odpowiednie uprawnienia, żeby zrobić z tym porządek. Żeby wystąpić do sądu, do prokuratury, żeby zabezpieczyć majątek.
Bo jeżeli nie załapałaś do tej pory, to rola, którą pełni GNB w tej całej zabawie nazywa się potocznie w języku branżowym: uszczelnianie dłużnika, czyli Dariusza i Renaty G.
Kosztem drobnych inwestorów bank, pośrednik i oni oboje kręcą tu ostre lody, żeby ograniczyć swoje straty i zgarnąć ile się da na tym wałku.
Dotrze to do ciebie kiedyś, czy też nie?
Dlaczego Guzek zrobił wiele, żeby zagasić PKO BP? Bo kredyt tam brał jeszcze jako s
ZbigMar / 46.113.58.* / 2014-04-01 19:48
Tu się nie zgodzę z tym panem. Kredyt został uruchomiony w całości i jest to kwota bliska hipotece. Nie mogę powiedzieć więcej ale na 100 % nie jest to co ten Pan tu wypisuje. Kredyt został wypłacony w całości i ogłoszenie upadłości spowoduje, że mali inwestorzy nie dostana nic - wszystko zgarnie bank.
antybankster / 89.66.112.* / 2014-03-25 23:01
Dlaczego Guzek zrobił wiele, żeby zagasić PKO BP? Bo kredyt tam brał jeszcze jako spółka jawna, odpowada swoim majątkiem. Dlaczego podpisywali aneksy z inwestorami już jako przekształcona spółka 4 kolory, żebyście później roszczenia kierowali do spółki, a nie do Dariusza i Renaty G.
Więc im szybcije ktoś wejdzie i zrobi z tym porządek, tym więcej ludzi ma szanse uzyskać cokowliek.
Ale na tym trzeba się miła Pani znać. Cięty język to nie wszystko. Trzeba jeszcze przynajmniej odrobiny wiedzy i kupę doświadczenia.
Więc dla dobra sprawy lepiej zamilcz.
antybankster@gazeta.pl
wal.man / 89.66.113.* / 2014-03-24 20:46
@GrazynaWaw
Mam z Panią nieziemski ubaw.
Przejdźmy więc do konkretów, czyli liczb, bo one mówią wiele. Tylko proszę, żeby tak jak poprzedni adwersarze w momencie przejścia do liczb Pani się nie wycofała i nie zniknęła na zawsze. Szkoda byłoby po raz kolejny...

Skrzydło cytrynowe.
300 lokali po ok. 15 m2 każdy.
Nie wiem jaka była cena lokali w skrzydle cytrynowym, ale skoro Pani ma w nim rzekomo lokal, o zaraz nas Pani wszystkich oświeci.
liczę po tyle, po ile były sprzedawane w morskim, czyli 13.500,00 zł m2.

300 lokali x 15 m2 każdy x 13.500,00 zł/m2 = 60.750.000,00 zł netto!!!
Słownie: sześćdziesiąt milionów siedemset piećdziesiąt tysięcy złotych.
Za blok w szczerym polu wśród ogródków działkowych bez infrastruktury na krańcach Władysłaowa.
Jaki koszt tej inwestycji wraz z "wyposażeniem" tych pokoi w łóżko, meblościankę, toaletę (brak przyłączy typu gaz, brak kuchni itd. itp).
Stan surowy 2.500,00 zł netto + wykończenie, zaszalejmy 2 tys. zł za m2 (przy tej skali stawiam, że mniej). Łącznie 4.500,00 zł netto.
Policzmy więc czyste koszty tej inwestycji:
300 lokali x 15 m2 każdy x 4.500,00 zł/m2 = 20.250.000,00 zł
dwadzieścia milionów dwieście pięćdziesiąt złotych.
Różnica: 40.500.000,00 zł
Jak wiemy za skrzydło cytrynowe wszyscy zapłacili, zostały co najwyżej symboliczne dopłaty.
Więc deweloper kasę zainkasował.
Nie przeniósł jeszcze żadnego lokalu na właściciela.

Ale to nie wszystko, nie cała kasa.
w skrzydle morskim sprzedano ponoć 150 lokali.
Zgodnie z umową, przy zaawansowaniu prac na poiomie kondygnacja +1 inwestorzy winni wpłacić 65% całości.
Zakłądamy, że wszyscy wpłacili, tyle co należy.
Policzmy:
150 lokali x 15 m2 x 13.500,00 zł/m2 * 65% zaawansowania = 19.743.750,00 zł netto!!!
Policzmy czyste koszty.
Wybudowanie tego etapu (stan surowy, kondygnacja +1) szacuję na 1 tys. zł netto za m2 i to z dużym okładem.
300 lokali x 15 m2 x 1.000,00 zł/m2 = 4.500.000,00 zł
Różnica: 15.243.750,00 zł

Przychody na projekcie:
60.750.000,00 zł + 19.743.750,00 zł = 80.493.750,00 zł
Koszty projektu:
20.250.000,00 zł + 4.500.000,00 zł = 24.750.000,00 zł
Zysk: 55.723.750 zł
Od tego trzeba można odjąć koszty marketingu i sprzedaży, powiedzmy 5 mln zł (szaleństwo, bo przecież nie było reklamy w TV).
Zostaje 50 mln zł.

To ja mam pytania następujace:
1. co się stało z kasą?
2. Jak wysoki kredyt pozostał do spłaty?

Jeżeli mimo takiego projektu w spółce na chwilę obecną nie ma kasy i spółka posiłkuje się kredytem, to szanse na to, że inwestorzy skrzydła morskiego zobaczą swoje lokale w mojej ocenie jest absolutnie żadna.
Jeżeli ktoś potrafił przewalić 50 mln zł i ma same długi, to szansa, że dokończy ten projekt jest równa zero.
Jeżeli pomimo tego, że osiągnął taki wynik finansowy nadal ma kreskę w banku, to powinien zająć się prowadzeniem budki z kebabem, a nie inwestycji za cudze pieniądze.

Teraz proszę merytorycznie się do tego ustosunkować.
Ja byłem inwestorem w skrzydło morskie, uważałem, że nie mam nic do stracienia. Postawiłem na jedną kartę i wygrałem. Uważam, że jeżeli pozostali odważni zrobią podobnie, to mają szansę odzyskać cokolwiek. Jeżeli pozwolą na wyodrębnienie lokali i przejęcie ich przez właścicieli skrzydła cytrynowego, to zostaną sami z roszczeniami do spółki bez majątku. Taka jest moja dubiektywna ocena sytuacji. A każdy umie myśleć i zrobi jak będzie uważał.
Uważam też, że Państwo G. mają przerażenie w oczach, bo mieli zarobić, a okaże się, że może zarobić bank.

A co do hipotek ustanawianych na zabezpieczenie innych zobowiązań w przyapdku projektów deweloperskich, to odsyłam Panią do sprawy Leoparda z Krakowa.
Oni też próbowali wydymać inwestorów "obciążając" nieruchomość. I chyba się przeliczyli ;)
GrazynaWaw / 31.174.127.* / 2014-03-24 22:46
Tracę do Pana już siły. I brak mi już słów.
Jak Pan to wyliczył te 13.500 zł/m2?
Ja płaciłam 168 000 zł za lokal. w umowie mam, że lokal ma 23 m2 więc za metr wychodzi 7300 zł, więc połowę tego co Pan tam wypisuje.

Nie chce mi się wyliczać dalszej części ale łatwo policzyć, że to dużo mniej niż Pan podał.

Panie Walman, czy brał Pan kiedyś udział w realizacji projektu budowlanego?
Wie Pan ile kosztuje roboczogodzina np. murarza lub malarza? Nie wie Pan.

Operuje Pan na jakiś liczbach z kosmosu.

NAJWAŻNIEJSZE - czy myśli Pan, że bank wyłożyłby 48 milinów złotych gdyby coś się nie zgadzała z kasą ze sprzedaży apartamentów w skrzydle cytrynowym???


Te 48 mln zostały przyznane w 2012 roku - czyli w rok po sprzedaży pokoi w skrz. cytrynowym a więc BANKI doskonale znały sytuację finansową w jakiej był inwestor.

Czy to nie daje Panu do myślenia, że kasa ze sprzedaży została dobrze i prawidłowo rozporządzona???

BANK GNB z tego co Reda pisała w pismach wielokrotnie prowadził audyty : finansowe i budowlane i audyty te potwierdziły, że wszystko jest ok.

Te Pana wyliczenia - śmiech na sali. Czy myśli Pan, że dziś, z inwestycji, którą firmuje jeden z potężniejszych banków w Polsce, największy pośrdenik w nieruchomościowy może wyparować 40 mln zł???
Nie wiem w jakich Pan realiach żyje, i jakie bajki Panu czytano na dobranoc ale to trochę poprzestawiało Panu w głowie.

Dziś tak duże inwestycje są kontrolowane przez podmioty, które je finansują.
W tym wypadku jest to bank, a jak Pan wie banki nie lubią tracić.

Czy myśli Pan, że Getin zaryzkowałby udzielając kredytu na 48 milionów gdyby coś było nie tak???

No niech Pan odpowie???

To co Pan sugeruje w swoim wywodzie nie trzyma się kupy i każdy lepszy budowlanie potwierdzi Panu ile kosztuje wybudowanie hotelu.

Proszę jeszcze raz przeliczyć to wszystko sobie i wtedy napisać prawdę a nie jakieś wydumane z kosmosu liczby.
antybankster / 89.66.112.* / 2014-03-23 17:55
c.d.
Kłamstwo 8: od 2 lat inwestycja i deweloper stoją na granicy bankructwa. Nie regulują zobowiązań. Marzeniem inwestorów posiadających umowy na zakup pokoi w skrzydle cytrynowym jest przeniesienie ich własności. Jeżeli posiadacze umów na lokale w skrzydle morskim do tego dopuszczą, to zostaną z przysłowiową ręką w nocniku. Dlaczego? Bo z pieniędzy tych inwestorów ze skrzydła morskiego sfinansowana została po części ta inwestycja w skrzydle cytrynowym. Wiadomo po ile lokale kupowali inwestorzy w skrzydle morskim: 13,5 tys. zł netto!!!. Przecież to czyste szaleństwo. W tej cenie sprzedaje się apartamenty w centrach największych miast, gdzie koszt 1 m2 ziemi jest bardzo wysoki i ma znaczący wpływ na cenę ostateczną mieszkania. A w przypadku tej inwestycji, w szczerym polu, wśród ogródków działkowych na krańcu Władysławowa taka cena za m2 daje kosmiczną górkę nad nakładami i wszelkimi kosztami. I mimo to, mimo tak olbrzymich pieniędzy ta inwestycja ma niesłychane problemy.

Jaki z tego morał? Taki, że ludzie, którzy otrzymali te pieniądze musieli je przejeść, wydać, albo od samego początku mieli założenie, że je zbiorą z rynku, a inwestycji nie zakończą.
Zainteresowanym mogę próbować pomóc wyjść z tej inwestycji. Jest to trudne zadanie, ale być może wciąż możliwe. Ostatniemu klientowi pomogłem skutecznie, odzyskał to co zainwestował. Nie jestem w stanie pomóc wszystkim, bo nie ma takiej możliwości, aby wszyscy odzyskali tu pieniądze. Takie są realia w tym przypadku. Zainteresowanych zapraszam: antybankster@gazeta.pl
SylwiaB. / 31.175.101.* / 2014-03-23 02:59
Czyżby sprzedaż ruszyła? Ostatnio mój doradca mówił, że do momentu wyjaśnienia przez banki sprawy z finansowaniem nie polecają tej inwestycji.
Jak czytam powyższy wpisy, też byłabym zainteresowana odsprzedażą swojego lokalu ze względu na to, że na stale mieszkam za granicą a w PL bywam raz na dwa miesiące więc trudno mi zarządzać aktywami w polsce. jak ktoś jest chętny to podam maila.
InwestCapital / 5.173.56.* / 2014-03-22 15:27
A co z opóźnieniem czynszu? Słyszałem, że już pół roku jest nie płacone?
Dowiedziałem się też od dyrektora regionalnego z HB, który sprzedał mi inne nieruchomości inwestycyjne, że 4 Kolory wracają do gry i będą flagowym produktem HB, gdyż banki zdecydowały się finansować cały projekt, ale martwi mnie to opóźnienie.
@GrazynaWawa - jeśli masz jakieś informacje to daj znać jak z tym czynszem. Jestem zainteresowany zakupem lokalu.
Stachu212121 / 46.113.73.* / 2014-03-22 22:17
To prawda mają opóźnienia, ja nie wiem ile dokłądnie bo to mi księgowa prowadzi ale już napewno z pół roku to minimum. Cięzo od nich kasę wyciągnąć ale z drugiej strony oni nie zarabiają żadnej kasy jeszcze. nie wiem kto im pisał taką umowę ale to dla mnie mało poważne aby wypłacać kase kiedy nie ma przychodów. Zastanów się nad tym zakupem. Home Broker widzi tylko swoją prowizję a nie nasze dobro. Dla mnie byli dobrzy i mili kiedy chciałem kupić, teraz nawet na telefony nie odpowiadają, podobnie z 4 kolorami. Ale ja też słyszałem, ze bank jednak widzi w tym sens i chce inwestować dalej w ten pier***k, więc myślę, ze oni wiedzą lepiej czy to się opłaca i jakie są szanse na to aby to wreszcie zaczęło zarabiać. Moja opinia jest taka , że poczekaj jeszcze trochę, nawet jak HB albo Noble bank ciśnie, niech ruszy budowa i otworzą pierwszy etap później tam się przejedź i zobacz co kupujesz. Chyba, ze HB i GNB znów będa organizować takie spotkania to się wybierz. Będzie tam Guzek więc będziesz mu mógł zadać wszystkie pytania co cię dręczą. Teraz jak chcesz to możesz moje kupić - mam już pozwolenie na użytkowanie i wszystko spłacone. Sprzedam za tyle za ile kupiłem.
GrażynaWawa / 164.127.216.* / 2014-03-22 12:36
Ja też jestem pozytywnej myśli, że budowa ruszy niebawem. Ostatnio ktoś z Home Brokera dzwonił do mnie z pytaniem gdzie mogę podpisać akt. Powiedziałam, że w Warszawie. Zapytałam też o czynsze i kiedy ruszy budowa, powiedzieli, że w ciągu miesiąca ruszy budowy a wniosek o wypłatę czynszu jest w banku. Powiedziałam też, że nie mam pieniążków aby płacić za raty kredytu a oni powidzieli, abym napisała do Idea Banku bo może coś uda się w tej sprawie zrobić.

Widać najbardziej na tym aby inwestycja ruszyła zależy teraz bankom i Home Brokerowi.

To dobrze, z racji tego, że są większościowym udziałowcem w całej inwestycji i pilnują swoich interesów.
BigBrother / 46.113.236.* / 2014-03-22 03:27
Zgodzę się z moim przedmówcą. Ja tez mam info, że wszystko idzie do przodu w tej inwestycji. Napewno jeszcze chwilę to potrwa ale myślę, że w kwietniu zaczniemy podpisywać akty not.
Ponoć czynsz ma bank wypłacać - ratami do końca maja. Oby tak było, bo już czekamy wszyscy długo i cierpliwość się kończy. Zawiedziony jestem forum 4 kolory. To forum umarło. Nic tam się nie dzieje a ludzie chyba wszyscy czekają na to aby podpisać akty. To dobrze. Bo takie fora to są mekką dla naciagaczy co to reprezentują niby bezstronne ale często zaprzyjaźnione kancelarie i ciagną z tego procent niemały a dla pieniądza człowiek wszystko zrobi ja mam tylko nadzieję, że bank pozowli jak najszybciej podpisac akty bo jak tak długo będzie czekał to da pożywkę dla tych ludzi. Czasu coraz mniej i dobrze aby wszyscy jak najszybciej decydowali sie na podpisanie umow bo nie można czekać kiedy te kancelrie działają. A ludzie tacy jak walman to tylko dodają oliwy do ognia. jednyne co sie liczy teraz to spokoj. bank wie co robi i na pewno nie da tej inwestycji upaść, choć wiadomo róne są scenariusze pisane przez życie, najwazniejsze aby nie panikowac i zachować zimną krew. niebawem powinnicmy być już właścicielami i miec z tego wreszcie jakis pieniądz, bo każdy czeka na czynsz z utęsknieniem. dla mnie osobiscie najwazniejsz ajest wlasnosc i księga bez obciazeń. Ponoc ma tak być. Poczekamy zobaczymy. Wazne aby też ruszyli z wynajmem od maja aby to wreszcie przyniosło guzkowi jakiś pieniądz bo i wtedy nie będzie strachu, że coś nie wypali a będzie mógł się uniezależnić od banku. trzymajmy zatem kciuki za oststnie ustalenia z banku i miejmy nadzieję, że napijemy się szmapana w lemon parku już w maju
ser1001 / 91.231.25.* / 2014-03-25 19:50
Akurat jestem na miejscu, przejeżdżałem wczoraj obok. Zdemonotowali drugi żuraw - tak więc nie ma już żadnego.
Touax zabrał kontenery budowlane...
Teraz tylko czekać aż wyprowadzi się ochrona i menelstwo się tam osiedli...
antybankster / 89.66.112.* / 2014-03-25 23:15
@ser1001
Od momentu jak wstrzymane zostały prace budowlane na skrzydle morskim było wiadomo, że to zdechnie. Liczyli jeszcze, że ubiorą naiwnych w lokale w skrzydle cytrynowym, ale teraz już chyba dotarło, że nie dadzą rady. Za dużo trzeba byłoby wyłożyć, żeby zagasić pożary. Wysypało się i Dariusz i Renata G. już do końca życia będą się musieli ślizgać i nie kupią nic na siebie...
Ale nic to, może zrobimy w tym roku jakąś wspólną pikietę pod Velaves? Mam znajomych redaktorów w Super Expresie. Chętnie przyjadą, pstrykną kilka fotek i zrobią materiał. A my będziemy mieli szansę się poznać. Nic tak ludzi w końcu nie zbliża jak wspólne nieszczęście :)
antybankster@gazeta.pl
RozważnyInwestor / 164.126.93.* / 2014-03-27 20:54
http://www.e-hotelarz.pl/mht/?p=24080

Poczytajcie sobie. Jest o piśmie do KNF przeciw Getinowi i Home Brokerowi.
Myślę, że oni powinni odpowiadać za to, bo wkręcali ludzi w niby to bezpieczną inwestycję. Bezpieczna inwestycja ??? hahaha Ja takiej nie znam. A już napewno nie nie jest nią hotel w budowie na 1000 pokoi w szczerym polu bez finansowania banku.
GregorS6 / 188.33.239.* / 2014-03-21 20:10
Dziś kontaktowałem się z tą kancelarią co to niby ogarnia te akty dla ludzi z forum jakiś śmiech na sali nic wogóle nie wiedzą, nie mają żadnych odpowiedzi czy akty są ok czy nie. Chciałem się przyłączyć normalnie do grupy ale jakaś tam zmowa chyba jest. Swoją drogą w tych aktach nic takiego nie ma - zwykłe akty sprzedaży lokalu jakich się tysiące podpisuje, więc może dobrze, że nie zapłaciłem kancelarii w kartuzach, która nawet nie wie o co chodzi. Pewnie tą sprawę traktują jako coś pobocznego i nieistotnego a ludzie z forum po raz kolejny jak owieczki ufają każdemu komu zapłacą. Żałosne.

Swoją drogą, po rozmowach z pewnymi osobami - kontakt "z góry" z GNB, wiem, ze wszystko jest na dobrej drodzie i lada chwila powinny być podpisywane akty. WAŻNE - czynsze też ma bank wypłacać, ale w drugiej kolejności po załatwieniu cytryny.

Te informacje każą mi spać spokojnie, bo nad wszystkim czuwają osoby kompetentne z grupy HB-GNB, co według mnie daje duże gwarancje, że inwestycja wyjdzie.

Z info od znajomej osoby z górnych szczebli banku wiem, że cytryna ma ruszyć najpóźniej w czerwcu. teraz chcą jak najszybciej przenieść akty.

Rozsądnym ludziom daję pod uwagę - czy myslicie, że bank, który wyłożył już dziesiatki milionów na tą inwestycję, chciałby aby to upadło??? I co z tym zrobi? Tu trzeba porządnego zarządcy i operatora a na przykładzie Velavesu, Guzek wydaje się jedyną kompententą osobą do tego. Velaves funcjonuje od dobrych 10 lat i generuje bardzo duży pieniądz. Z 4 kolorami będzie tak samo. jaki Guzek jest taki jest, ale zarabiać to on potrafi.

Nie dajcie się nabijać w butelkę kolejnym kancelariom, które niczym hieny będą czychać na łatwy zarobek. Ten hotel to inwestycja na min. 20 lat więc każdy tu będzie zarabiał pieniądz. teraz są nieznaczne opóźnienia ale wkrótce wszystko ruszy i przyniesie nam zyski.
INWESTOR188 / 79.191.35.* / 2014-03-23 09:04
Sami się pocieszacie ,a niedługo będziecie płakać ,że nie dostaniecie kasy za wynajem i włożony wkład-nikt tego NIE kupi.Powody: wysokie opłaty za pokoje /w Hiszpani mamy taniej o 30%,a pogoda przez 300 dni w roku,tam wynajmują bogaci Anglicy ,Rosjanie ,Niemcy/
Polaka nie stać za takie pseudo luksusy przy niepewnej pogodzie i zimnym morzu ,alternatywa np. Hiszpania, Chorwacja.
Ale głupich nie sieją sami się rodzą i do tego w to wszystko wierzą.
do początku nowsze
1 2 3 4 5
skomentuj

Najnowsze wpisy