Forum Forum nieruchomościRynek nieruchomości

Hotel 4 kolory Władyslawowo

Hotel 4 kolory Władyslawowo

arcada / 2012-01-28 13:45
Niedawno natrafilam na ofertę zarabiania na pokojach hotelowych we Wladyslawowie.
wyglada to tak, że kupuje sie pokoj w hotelu (moze byc na kredyt), a nastepnie dzierzawi się operatorowi na okresloną ilosc lat. W tym czasie mozna spedzić w pokoju parę dni i nie martwi sie o remonty itp.
Ceny sa wiadomo - różne w zależności od pokoi. Pytanie czy taki układ ma szanse zarobic?
Wyświetlaj:
MadMax901 / 31.174.31.* / 2013-12-06 16:27
Co za bzdury ludzie wypisują. Każdy zdroworozsądkowy człowiek wie, że jak bank zaangażował w coś pieniądze to nie dopuści do upadku spółki w momencie trwania inwestycji. Chyba, że ludzie zaczną zbiorowo wypowiadać umowy, ale to i tak na nic się im nie zda, gdyż tylko bank i to w niewielkiej części odzyska swoje pieniądze. Zawsze inwestycja w trakcie budowy to ułamek jej wartości. Dopiero jak podpiszą ci właściciele akty wtedy to co innego. Tu Getin rozdaje karty ale musi się liczyć z tym, że jak sam będzie opóźniał wszystko to i on na tym straci.
jpr / 178.181.149.* / 2013-11-16 23:17
Hotel 4 kolory - w mojej opinii za inwestycją przemawia sposób finansowania projektu. Udział partnerów typu Home Broker. Bank finansujący Getin. Doświadczenie Pana Guzka. Miejsce. TO SĄ ATUTY.

Oczywiście inwestycja jest opóźniona i to bardzo poważnie. Widać, że coś się tam dzieje na linii banku finansującego - dyskusje, audyty - wszystko się przedłuża. Czasami tak jest, że pomysł jest genialny ale potrzebuje trzymania przedsiębiorcy na krótkim pasku.

Jak w każdym projekcie w mojej opinii do momentu zakończenia inwestycji - w ryzyku są inwestorzy, Home Broker, Getin itd.

Pieprzenie po internecie o tym że coś się przedłuża jest niepoważne.

Projekt jest jeszcze nie ukończony. Płaci chociaż z opóźnieniem i mam nadzieje, że trudności zostaną rozwiązane.
walman / 83.12.98.* / 2013-11-18 11:21
@jpr
wytłumacz mi proszę jak 5 letniemu dziecku, co w Pana ocenie przemawia za tą inwestycją?
Jeżeli jest Pan inwestorem, to proponuję zajrzeć do księgi wieczystej. Polecam dział III, a w szczególności IV.
Hipoteki przymusowe jakie są ustanowione w celu zabezpieczenia wierzycieli łącznie są do kwoty ponad 8 mln zł. Nie uwzględnia to oczywiście hipotek banku finansującego inwestycję. Pierwsze hipoteki ma GNB, jedna na przeszło 8 mln CHF, druga do kwoty 48 mln zł. Proszę mi więc powiedzieć jak Pan widzi szanse na skuteczne zakończenie tej inwestycji. Co przyjedzie jeździec na białym koniu i wybawi wszystkich z problemu? Wolne żarty.
Mike282 / 164.126.22.* / 2013-11-08 22:55
Condo to super sprawa, wiadomo, pierwsze śliwki robaczywki. Dobrze, że są tacy ludzie jak p. Darek Guzek, którzy przecierają ślady następnym. On pierwszy w PL zastosował system condo w velavesie i do dziś z nim współpracują właściciele. Wracając do 4 kolorów, to duża inwestycja, napewno się opłaci dla każdego. do takiej infrastruktury ludzie będę przyjeżdżać z drugiego końca polski. Ludzie małej wiary, zawistni i zazdrośni zawsze będą kłaść kłody pod nogi i anonimowo będą wypisywać bzdury. Niech powiedzą to Guzkowi wprost a nie jak tchórze na forum.
walman / 83.12.98.* / 2013-11-15 10:07
Condo to super sprawa dla tych, którzy te projekty sprzedają, a następnie dla operatorów którzy z nich żyją strzygąc owieczki, które w nie włożyły pieniądze, "inwestorzy" są zwykłymi dawcami kapitału.
Najważniejszą zasadą jest, że owieczki się strzyże, a nie zarzyna. O tym należy pamiętać ;)
Przynajmniej tak jest w 4 Kolorach. Stawiam, że lada moment zmienią nazwę, bo przy tej nie mają już chyba szans na pozyskanie kolejnych "inwestorów". Pan Dariusz Guzek ma duże doświadczenie biznesowe za sobą, to prawda i nie ulega wątpliwości. Jaki finał ma biznes firmowany jego nazwiskiem można bez problemu sprawdzić. Wystarczy wygooglować co się dzieje z poprzednimi jego spółkami: VELAVES HOTEL SPA SPÓŁKA Z O.O. KRS 233987, TYTAN DEVELOPMENT SPÓŁKA Z O.O. KRS 87718. Czy tak samo skończą 4 KOLORY? W mojej prywatnej ocenie bardzo prawdopodobne. Oczywiście za chwilę pokażą się kolejni twierdzący, że nie popełnia błędów tylko ten co nic nie robi i że 4Kolory Panu Guzkowi na pewno wyjdą, bo przecież nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki ;)
Żeby nie było, jestem jednym z tych łosi, których Home Broker wsadził na te krzywe sanki. Przejrzałem na oczy zbyt późno. Niestety.
Mark964 / 164.126.114.* / 2013-11-15 12:27
Walman, daj pan spokój, co Pan chce uzyskać swoim zachowaniem? Czy zależy Panu aby ta inwestycja upadła? Jak Pan pisze, zainwestował Pan w ten projekt, a wypisując takie rzeczy przyczynia się Pan do tego, że może Pan ich nigdy nie odzyskać. Panie Walman, każda działalność niesie ze sobą ryzyko niepowodzenia, co innego postawić budkę z kebabem a co innego budować hotel na 1000 pokoi. Sam jestem budowlańcem i wiem co to znaczy. To droga przez mękę. Nieruchomości to jest dobra inwestycja ale zanim coś powstanie to człowiek może na zawał zejść wcześniej. Więc proszę Pana, niech Pan wystopuje, myślę, że inwestycja wyjdzie, pytanie tylko jak długo się to będzie ciągnąć.
walman / 83.12.98.* / 2013-11-15 13:59
@Mark964
Dla kogo w Pana ocenie ta inwestycja ma się udać? Jedynym jej beneficjentem jest grupa GNB, bo jak już oni kogoś wezmą w swoje obroty, to raczej nie ma szans, żeby został on z jakimiś pieniędzmi. Czy myśli Pan, że jak znajdą kolejnych naiwnych na te apartamenty, to coś się zmieni?
Brudy należy prać we własnym domu, zgadzam się z tym w 100%, niestety Pan Admin wyprosił mnie z forum w mało nieuprzejmy sposób. Skoro nie można prowadzić rzeczowej dyskusji na forum bezpośrednio zainteresowanych i forum inwestorów, to prowadźmy wszyscy dyskusję na forum otwartym dla wszystkich. Przynajmniej tutaj nie ma cenzury.
Ja utopiłem, więc przyjąłem to na klatę. Zaakceptowałem tą stratę. Dużo mnie nauczyła. Ale nie widzę żadnych powodów żeby ktoś inny miał utopić kasę. Więc jeżeli mogę pomóc komuś uniknąć straty, to dlaczego mam tego nie zrobić? Nie wiem czy Pan w tą utopię również zainwestował środki. Jeżeli tak, to czy poczuje się Pan lepiej jak ktoś jeszcze utopi? Ja takiej mentalności nie wyznaję.
I żeby było jasne. Ja nie mam nic przeciwko ponoszeniu ryzyka inwestycyjnego, o ile robi się to świadomie. Mnie zakup tego lokalu naraił Home Broker, jeszcze w dodatku wzięli ode mnie za to prowizję!!!. Musieli doskonale wiedzieć co wciskają. Jak kupowałem lokal, to inwestycja jak wiem dzisiaj miała już chyba roczne opóźnienie.
Musieli sprawdzić dokładnie Guzka i jego wcześniejsze osiągnięcia, bo przecież bank z tej właśnie grupy go finansował. Wiec jestem przekonany że świadomie wsadzili wspólnie drobnych inwestorów na tą minę. I tego będę dowodził razem ze swoimi prawnikami. Będę też dochodził do upadłego swoich praw i pieniędzy. Nie odpuszczę.
tralala / 91.231.25.* / 2013-11-15 18:18
Popieram takie podejście, po to są fora by można dyskutować, wyciągać wnioski i liczyć na to że inni mówią prawdę, a nie pakują jedni drugich na minę bo sami wdepnęli...

Sam zastanawiałem się nad lokalem w tej inwestycji zachęcony sukcesem jakim było inwestowanie na samym początku w apartamenty w kompleksie velaves - w pierwszym skrzydle decydując się na etapie dziury w ziemi cena wynosiła nieco ponad 2 tys/m2. Apartamenty wynajmowały się same nawet bez pośrednictwa hotelu velaves (który nota bene pokazał że "wielki" prezes nie umie zarządzać hotelem w dłuższej perspektywie czasowej). Niestety te czasy się już nie powtórzą rynek się zmienił bardzo przez te kilkanaście lat... Znam tą branże i ten rynek i cała koncepcja jest po prostu zła.
Lemon Park pokazał że jakieś nadzieje można wiązać we Władysławowie z Parkiem wodnym (Sukces odnosi Primavera w J. Górze), ale jako od początku planowane rozwiazanie, a nie partyzantka która się rozsypała po pierwszym silniejszym wietrze, dmuchane "jednorazowe"zjeżdżalnie były codziennie klejone.
Popatrzcie na ceny pakietów i noclegów na portalach zakupów grupowych - rynek hotelowy jest nasycony i stopu zwrotu są już minimalne. Wiara że ktoś poza sezonem ściśle wakacyjnym będzie miał ochotę zapłacić jakieś przyzwoite pieniądze w tandetnie wykończonym pokoju bez balkonu, niezbyt dużym na peryferiach Władysławowa bez normalnego ogrzewania, gdzie jest kilkaset anonimowych pokoi ??? No chyba że inwestorzy tych pokoi marzą o takich wczasach...
walman / 83.12.98.* / 2013-11-26 20:32
osoby dochodzące swych roszczeń w tej sprawie proszę o kontakt na prv: wal.man@gazeta.pl. Zależy mi przede wszystkim na wymianie posiadanych informacji oraz doświadczeń, jeżeli ktoś już dochodzi swych roszczeń, a jeżeli będzie to możliwe, to ewentualnym połączeniu sił w sprawie odzyskania należności
Poznań / 31.61.140.* / 2013-12-22 10:38
ja o wszystkim dowiedziaałam się zdecydowanie za późno, oczywiście ,że chce się dołączyć do ogółu osób walczących o swoje pieniądze i prawa .
wal.man / 89.66.113.* / 2013-12-22 16:12
@Poznań
Napisz proszę maila na prv: wal.man@gazeta.pl
Może uda się połączyć siły :)
Meggi_waw / 31.174.59.* / 2013-11-02 21:02
ja tam słyszałam, że płaci, ale z opóźnieniem, a skąd wiesz gdzie kasa idzie? Przecież, mają kredyt + kasę ze sprzedaży apartamentów. Przecież wszystko sprzedali a kredyt też jest duży. Więc nie pisz jak nie wiesz
haban / 109.243.189.* / 2013-10-28 23:54
Jak każdy? Gdyby każdy został poszkodowany (albo zostałyby mu niewypłacone wynagrodzenia) to ta spółka dawno by już upadła. A to, że ktoś kasy nie dostał to pewnie dlatego, że nie zrobił czegoś jak należy albo nie dokończył w terminie, ogólnie odstawił fuszerkę. Sam budowałem sporo i wiem jaka masakra to jest użerać się z podwykonawcami, którzy tylko patrzą jak oszukać i obskubać robiąc jak najmniej.
Rafal426 / 91.226.68.* / 2013-10-31 01:44
o wszystkich hotelach condo w Polsce można pisać i czytać: http://www.hotele-condo.pl/
weekend267 / 91.231.25.* / 2013-11-03 12:17
No to znowu kilka ciekawych informacji w temecie "condo" - potwierdzają się moje przypuszczenia że to nierentowny biznes, a raczej biznesowy wałek na grubszą kasę....
wmw / 91.231.25.* / 2013-10-28 08:27
Nie piszcie bzdur że wszystko ok. - praktycznie każdy kto wszedł na budowę został "wyrucha.." dostawcy betonu,stolarki okiennej ekipy meblowe etc. i nie na drobne, ale setki lub miliony złotych. Aktualnie komornik już ma prawomocne wyroki i będzie chciał odzyskać należności,co oznacza dla inwestorów oddalenie wypłat czynszu o kolejne lata. Kilka osób ma naprawdę duże kłopoty finansowe przez to że się dali w to wciągnąć - więc opinie jakiś osłów co im nie przeszkadza że pieniądze dostają po roku lub dłużej mogą brać pod uwagę tylko tacy inwestorzy...
Bob568 / 164.126.162.* / 2013-10-21 10:50
Jasne, że płaci, ja mam lokal w Velavesie i wszystko uregulowane do zera. To są czyste pomówienia i grono pieniaczy, które chce oczernić i tyle.
velaves / 5.109.249.* / 2013-11-02 18:37
Kto to pisze? Chyba pan prezes DG? veleves nie placi czynszu najmu od dwoch lat tlumaczac sie ze potrzebuja pieniedzy na dokonczenie 4 kolorow, Tam idzie kasa, zeby tych naiwniakow uspokoic. Za kilka lat spotka ich to samo. Zostana z badziewiastmi "apartamentami" i niesplaconymi kredytami. Zerknijce na fora wlascicili velaves. kilka dni temu komornik mial licytowac majatek hotelu. Na razie spolka sie obronila, tylko czyim kosztem?
anonim926 / 83.25.231.* / 2013-11-25 19:46
kosztem pracowników i ich pensji i frajerów z apartamentów 4kolorów a prezes ma ich w 4literach
haban / 31.174.57.* / 2013-10-19 18:12
co za bzdury, Velaves płaci, ale z opóźnieniem, ja też od 1,5 roku nie dostaję czynszu, ale wierzę, że kiedyś dostanę, bo p. Guzek zawsze płacił, nawet jak miał poważne problemy - np. przebudowę Vlelavesu. Wtedy hotel nie funkcjonwał ale on płacił. Obecna sytuacja jest ciężka ale nie bez wyjścia. Ludzie opamiętajcie się. Dajcie człowiekowi prowadzić inwestycję a wszystko będzie dobrze.
WYKONAWCA / 193.200.51.* / 2013-10-28 10:51
Tylko ciekawe komu zapłaci najpierw - właścicielom apartamentów czy może wykonawcom inwestycji?? Każdy zainwestował, czas i pieniądze a zapłaty za wykonane prace jak nie było tak nie ma!!! Szanowny Pan Guzek tylko potrafi chować głowę w piasek i udawać, że nie ma czasu na spotkania, wyznacza pierwszy lepszy termin jaki mu przyjdzie do głowy, kompletnie absurdalny, na rzekome otrzymanie kredytu z banku (20.10 - niedziela!!!!!!!!!!!!!!!!!) i myśli, że ma do czynienia z idiotami. Jak trzeba było robić i się spieszyć na otwarcie to co 5 minut zawracał nam gitarę - a to chcę tutaj, a to jeszcze tam, a dlaczego nie ma tego i tamtego, a może się spotkamy dzisiaj, szczegóły jutro, i pojutrze też!! BO MY PRZECIEŻ NIE MAMY CO ROBIĆ TYLKO POŚWIĘCAĆ CAŁY CZAS PANU GUZKOWI! A gdy nasza rola jako wykonawcy się skończyła to Pan Guzek zapadł się pod ziemię i już nie ma potrzeby spotykać się co 2 godziny!!
zly / 178.56.61.* / 2013-10-20 19:33
Placi? Ciekawe !!!! To niech biezace Obowiazania splaci. Bo ludzie wykonywali dla niego uslugi i teraz chca swojej zaplaty. Tak sie nie robi, jak mozna tak ludzi oszukiwac. By spojrzal chociarz ludziom w twarz !!!!
Leszek921 / 164.126.76.* / 2013-10-16 01:54
bla bla bala. Fora jest to jedno wielkie kłębowisko żmij. Ludzie opamiętajcie się i zajmijcie się własnymi sprawami a nie porządnego człowieka będzie oczerniać. Stop radykałom w stylu Macierewicza. Stop zwolennikom teorii spiskowych zakonu iluminatów, masonerii i żydo-komunie. Żyjcie i dajcie żyć. 4 Kolory powstanie prędzej czy później ale wy szybciej na wrzody padniecie od tej sączącej się wszędzie żółci.
anonim926 / 83.25.231.* / 2013-11-25 19:54
odezwał się przydupas prezesz
ARKADIUSZ LOBO / 2013-09-30 10:06
Też brałem pod uwagę 4 kolory, ale jednak zdecydowałem się na Osadę Śnieżka. Zdążyłem jeszcze kupić apartament w trzecim etapie, bo sprzedają się bardzo szybko. Lokalizacja jednak zdecydowała, no i warunki jakie proponują. Góry wygrywają z morzem. Co tam nad morzem, sezon dwa miesiące (jak nie pada) i potem głucha cisza. Do tej pory jestem zadowolony. Prace idą zgodnie z planem, szybki, sprawny proces sprzedaży. Sprawdzony deweloper.
jacek_777 / 78.10.87.* / 2013-07-28 15:46
Zainwestowałem - płacą faktycznie z opóźnieniem. Więcej miałbym zaufania jakby płacili w terminach. Inwestycja jest w dobrym miejscu. Rynek nieruchomości mocno siadł jednak miejsce się broni. Inwestycja jest kontynuowana, a więc podnosi się wartość obiektu.
Jak będą obsługiwać płatności czynszu terminowo to może nawet zainwestuję jeszcze.
kom / 178.36.113.* / 2013-09-13 07:52
naciagaja byłem 6 września w maju kol zainteresowalmnie ta inw od maja zadnych postepow inwestycyjnych normalna klapa
Adam 4kolory / 77.253.204.* / 2013-07-30 20:29
drodzy naiwni klienci 4 kolorów , ostrzegam was przed tego typu inwestycją w kolosa ,który stoi na słomianych nogach. Umowa wygląda jak z bajki,najem gwarantowany na 20 lat 10% od wkładu netto.Hmmm tylko brać i nikogo o nic nie pytać, a właściwie poza pośrednikiem z firmy Home Broker w dniu podpisywania umowy już nie będziecie mieli z kim rozmawiać.Firma jest zadłużona po same pachy i tylko patrzeć kiedy ogłoszą upadłość. Nie płacą za czynsze jeszcze za zeszły rok. Księgowość nie osiągalna ani telefonicznie ani meilowo.Nie płacą podwykonawca za wykonane roboty. Kwoty w ciężkich milionach które rosną co miesiąc . Nie polecam a wy zrobicie co chcecie.
edmund66 / 2013-05-27 15:45
Nie wiem kto tym kreci ale robi to naprawdę w iście szatański sposób. Ludziom się nie płaci a jak już to do tzw. "ręki". Ostatnio krystian G. Tam pracował kilka lat jako ochroniarz na bramie i w nocy,to są jemu 2000 zł winni i jak sie o to upomniał to dostał natychmiastowe zwolnienie. Inni też ludzie się procesowali. Makabra. Opinia jest taka jak o włoskiej mafii
zd / 80.94.25.* / 2013-05-25 14:19
Otrzymałem ofertę zakupu takiego pokoju w 4 kolory oferta na oko wygląda świetnie. Jeżeli jednak się zacznie liczyć to okazuje się, że developer przelał całe ryzyko na kupujących i jeszcze zlewarował się ceną zakupu takiego apartamentu - ok 13 000 m2 z VAt. Ludzie rozmawiajcie z księgowymi, którzy rozumieją podstawowe zasady ekonomii! Branie takiego ryzyka na siebie przy zysku 10% rocznie jest mało rozsądne. Proszę także wziąć pod uwagę, że inwestując w nieruchomość powinno się zarabiać przy zakupie. Przy takiej cenie raczej okaże się że ludzie zarobią 10% w skali roku przez jakiś okres a przy sprzedaży stracą sporo kapitału z ceny którą zapłacili za mieszkanie. Każdy księgowy pokaże wam przy jakiej kwocie odsprzedaży takiego apartamentu oddacie zysk z 10% lokaty. To dziwne, że po tym co się dzieje w tym kraju np. AmberGold ludzie się niczego nie uczą!!!
A życie toczy się dalej...
jacaaa123op / 46.112.71.* / 2013-07-17 18:34
Co za bzdura. 10 % to rentowność z czynszu a nie z zakupu i odsprzedaży. Sam idź na kurs ekonomii albo zmień księgowego, bo ten Twój to podstaw nie rozumie.
antyoksydant / 2013-05-06 08:20
a to przypadkiem nie nazywa sie timeshiring?? jakos tak to fukncjonuje,. ale wcale nie chcialbym inwestowac w cos co niema pewnosci realizacji zysku.... za pare dni w roku przebywania tam
Arek,46 / 91.226.68.* / 2013-04-29 00:18
Ja kupiłem 2 lokale w 4 kolorach, jeden w skrzydle cytrynowym a drugi w skrzydle morskim. Inwestycja taka jak wszędzie z drobną różnicą polegającą na tym że nigdzie nie dają 10% jak tu oraz nigdzie nie ma umowy na 20 lat najmu. Sprawdzałem ostatnio i okazuje się że w innych Hotelach typu condo również nie płacą w terminie pomimo że mają niższą rentowność czyli mniejszy zwrot z inwestycji i pomimo że już działają i mają przychody czego nie można powiedzieć na obecną chwilę o 4 kolorach. Na pewno trzeba zdać sobie sprawę również z wielkości inwestycji jaką jest budowa 4 kolorów, bo będzie to największy Hotel typu condo w Polsce, czyli nie może tu być żadnych porównań do innych Hoteli. Kupując te 2 lokale wybrałem się specjalnie do Władysławowa do Hotelu Velaves gdzie budował i zarządza nim ten sam Inwestor i po pobycie tygodniowym nie miałem żadnych obiekcji przed inwestycją w kolejny projekt tego Inwestora. Mam zamiar zainwestować jeszcze w jeden lokal w skrzydle oliwkowym oczywiście jak pojawi się w ofercie sprzedaży i nie mam żadnych obaw w tym temacie. Pozdrawiam współinwestorów.
artur448 / 80.51.0.* / 2013-10-17 22:12
Jestem włascicielem apartamentu w Velaves-Spa który podlega wynajmowi prowadzonemu przez Velaves-Rent sp z.o.o gdzie prezesem zarządu jest p.Dariusz Guzek.Od początku były problemy z terminową regulacją płatności,ale w końcu otrzymywałem pieniądze.Co prawda wypłaty były realizowane z coraz wiekszym opóznieniem,a w tej chwili Velaves -Rent przestał płacić wogóle i nie ma widoków na spłatę zaległości.Czynsz nie jest płacony w moim przypadku od roku.Pamiętać należy że każdą umowę najmu można aneksować-w moim przypadku po roku funkcjonowania umowy obniżono w aneksie wysokość należnego rocznego czynszu o 14000 pln.Jak widać Velaves to fikcja condo,a 4Kolory to kontynuacja tej fikcji na większą skalę.Ostrzegam przed tą inwestycją i przed prowadzeniem interesów z w/w zarządem
kom / 178.36.113.* / 2013-09-13 07:56
picujesz tam nic się nie dzieje typowe naciąganie od maja zadnego postępu tam już powinien być prokurator ciekawe czy będą ogrzewac to co wybudowali
Rokobaroko / 109.243.196.* / 2013-08-09 01:33
Guzek???haha...,ludzi Judasz i na forach jeszcze siedzisz.?to może wypłaci mi czynsz za ostatnie 6 miesięcy....
Adam 4 kolory / 77.253.204.* / 2013-07-30 20:37
Widać że jesteś kompletnie nie poinformowany albo podstawiony. Przyjacielu pogadamy w styczniu 2014 roku jak już ogłoszą upadłość.Źródło tak pewne jak długi 4 kolorów.
Kondi1986 / 212.111.103.* / 2013-07-04 09:45
rozne pozytywne opinie z tego samego IP...
P833222 / 46.112.81.* / 2013-06-12 23:43
Taaa raz Arek, potem Jerzy, a potem Karol, a IP zawsze to samo: 91.226.68.* Jak to dawniej mawiano: Każdy Żyd swój towar chwali.

Najnowsze wpisy