Forum Forum finansoweBanki

IDEA Bank - uwaga

IDEA Bank - uwaga

Aurora / 78.30.104.* / 2012-03-30 19:46
Witam!

Idea Bank ma aktualnie w swojej ofercie limitowany produkt-konto w banku 8% z ominięciem podatku Belki. Dość interesujące więc zostawiłam mój numer telefonu na stronie.Następnego dnia oddzwonił do mnie konsultant i umówił na spotkanie. Zadałam kilka pytań min. czy to jest zwykłe konto czy też są haczyki typu konto emerytalne, inwestycyjne, czy muszę zainwestować dodatkowo w fundusze itp. bo takie rozwiązania mnie nie interesują.
Konsultant powiedział, że tak to jest wyłącznie konto, nie ma ukrytych haczyków i o wszystkim poinformuje mnie doradca Idea Banku. W międzyczasie na forum bankier.pl znalazłam kilka opinii,które ostrzegały przed traceniem czasu na wizytę w banku bo konto okazywało się w rezultacie IKE. Przed spotkaniem napisałam emaila do konsultanta z podanym linkiem do forum i pytaniem czy jest to prawda bo jeśli tak nie będę marnowała mojego cennego czasu na spotkanie. Następnego dnia Pan B. skontaktował się ze mną ponownie i zapewnił, że informacja na forum jest wyssana z palca, zapewnił,że to wyłącznie konto 8% z którego będę mogła wpłacać i wypłacać w dowolnej chwili i nie zapłacę podatku Belki, nie ma żadnych haczyków. Pojechałam na spotkanie. Zostałam oszukana przez Idea Bank. Przemiły doradca zaproponował mi IKE(Indywidualne Konto Emerytalne). Wyjaśniłam,że taka inwestycja mnie nie interesuje i że konsultant przez telefon zaproponował mi coś zupełnie innego. Doradca zastrzegł, że o niczym nie wie i konsultanci wciąż wprowadzają ludzi w błąd gdyż za każdą osobę która pojawia się na spotkaniu otrzymują prowizję. Szybko wyszłam. Nikt nie jest winien, nikt nic nie wie (przynajmniej teoretycznie). Klienci są wprowadzani w błąd, przez zwykłe kłamstwo (inaczej tego nazwać nie można)tracą swój cenny czas i energię. Nikogo nie można pociągnąć do odpowiedzialności. Apeluję nie dajcie się oszukać i nabrać na piękne słówka i obietnice bez pokrycia. Szkoda czasu dla Idea Bank. Acha linki z ostrzeżeniami od innych osób na innych forach zostały oczywiście szybko usunięte;)))a pan B. zarobił na moim czasie prowizję
Wyświetlaj:
Morusińska / 83.28.133.* / 2013-10-07 12:15
Nie wiem od czego to zależy ale ja jestem zadowolona . To znaczy, nic nieprzyjemnego mnie nie spotkało.
batik / 5.185.81.* / 2018-03-16 14:13
na początku też byłam zadowolona. Dają tanie kredyty na początek. Jak złapią rybkę to już ją potem wypatroszą.
ola546 / 5.184.6.* / 2018-07-16 19:29
oszuści omijajcie tę lichwiarnie, naciagacze
Aga11Aga / 83.26.72.* / 2017-06-14 09:54
Ja mam niestety u nich kredyt firmowy. To jakie doliczają dodatkowe koszty, to masakra. Większa ilość moich klentów płaci gotówką, oni teraz wymagają aby wpłaty były na konto, co przy moim profilu działalności jest niemożliwe.
Chyba taniej byłoby się zadłużyć w lombardzie ;-(
OLI65421 / 37.47.52.* / 2020-03-05 18:09
NACIĄGACZE, MONIT 200 PLN za brak obrotu na r-ku UWAGA NA TE BANCZYNE
Mil_Lena / 31.0.125.* / 2017-06-22 21:03
No ale przecież wiedziałaś na jakich warunkach bierzesz kredyt. Nie piszesz, który wzięłaś, ale ja akurat mam w tym samym banku i nie zgadzam się z taką opinią. Jak jesteś w porządku i spłacasz regularnie to nie czepiają się.
lena34567 / 37.47.38.* / 2018-07-16 10:26
UWAGA NA TEN NIBY BANCZEK, OSZUSCI NACIAGACZE
batik / 5.185.81.* / 2018-03-16 14:06
Co innego mówi doradca. Co innego na umowie. Kłamią w żywe oczy. Uważać i omijać.
Edi1234567 / 37.248.255.* / 2015-01-11 20:25
Przedstawiciel banku proponuje różne produkty podając tylko ogólne informacje. Szczegółów dowiecie się w chwili gdy podsuną wam umowę ale to nastąpi w ostatniej chwili i nie będziecie mieli czasu ani możliwości zweryfikować treści umowy. Przykład? Umowa dla małych i średnich przedsiębiorstw. Oprocentowanie 2% oraz ubezpieczenie. Dopiero z umowy wynika że musicie założyć u nich konto, kartę kredytową i za to wszystko płacić. Ale to nic. Musicie też dokonywać określonych obrotów na koncie bo inaczej podwyższą Ci oprocentowanie. Następny przykład? Karta kredytowa za darmo. Kłamstwo i oszustwo. Jeżeli będziecie dokonywali określonych obrotów na kocie to Was nie obciążą kosztami bo normalnie ta karta jest płatna jak i konto które oczywiście musicie założyć. Darmo jest tylko wtedy kiedy nic nie oczekuje się w zamian. Oszustwo.
Kasia384 / 176.200.186.* / 2015-02-13 13:22
Tez zostalam oszukana w tym banku...chcialam miec lokate na 3,6% na 3 miesiace a podsunal mi lokate strukturalna na 3 lata wmawiajac mi ze to jest ta ktora chce na 3 miesiace z oprocentowaniem 3,6%.Umowa byla napisana bardzo mala czcionka i dopieta do innej lokaty ktora zalorzylam.Po przejzeniu dokumentow w domu poszlam do banku jeszcze raz by upewnic sie ze jest wszystko ok..wmowiono mi ze tak ze mam jedna lokate na 5% a druga na 3,6%.Po miesiacu czasu przyszly mi jakies dokumenty do tej lokaty strukturyzowanej ktora miala byc na 3 miesiace z oprocentowaniem 3,6% i okazalo sie ze nie jest tak jak mi gwarantowal mily pan zostalam poprostu OSZUKANA PRZEZ OPERATORA W BANKU KTOREMU ZALEZALO NA WYSOKIEJ PROWIZJI...
lena3567 / 5.184.42.* / 2020-03-08 16:29
NAJWIĘKSI KRĘTACZE UWAGA
wkurzony / 91.123.176.* / 2020-07-22 15:10
To nie krętacze. To złodzieje czystej postaci w białych rękawiczkach.Proponują produkty długoterminowe gwarantując pewny zysk, po czym w momencie zakończenia okazuje się, że zysk równy jest "0". Dobrze jak odzyska się chociaż wkład bo i z tym bywa różnie.
Oszukany w IdeaBank_Loinsbank / 217.115.65.* / 2018-08-21 15:06
Mnie tez naciagneli - konkretnie w ich Oddziale Lionsbank w Szczecinie na 3-letbnia lokate Strukturyzowana - sami zarabiajac na tym kilka tysiecy prowizji, oplat itp. Doradca bedocy jednoczesnie darektorem placowki obiecywal super dochody jak i pewne dochody przytaczajac domniemane przyklady z przeszlosci. Czarowali super Managementem wkladow przez wyspecjalizowa team finansistow firmy XYZ obiecujac ponadprzecietne dochody z tejze lokaty. Teraz okazuje sie, ze lokata da zero dochodu!!! Moge byc tylko szczsliwy ze wybralem taka z gwarancja kapitalu - bo jakze Pan doradca jako pierwotna zaproponowal mi inna- bez gwaramji - ale napweno z leprzy prowizja dle siebie.
Zatem uwaga - uinikajcie tego Banku bo to oszusci zlodzieje (lokata z 0 PLN dochodu na trzy lata = oszusci, oplaty za umowe wysokosci kilku tysiecy = zlodzieje)
lena34567 / 37.47.38.* / 2018-07-16 10:28
UWAZAJCIE POLACY NA NICH OSZUKANCY
jabior / 78.10.255.* / 2015-02-01 16:43
To nie banda przypadkowych ignorantów !!!
To profesjonaliści i mistrzowie w dezinformacji, niedopowiedzeniach, obietnicach, zastawianiu pułapek finansowych, naliczaniu na każdym kroku opłat, przeciąganiu w czasie procedur ........ Sprawdzona, skuteczna technologia.
Maska spada jak zostaniesz "upolowany" czyli podpiszesz niekorzystną dla siebie umowę wierząc zapewnieniom doradców. (czytać umowy)
Wówczas masz zagwarantowane lekceważenie, zbywanie, olewactwo. Radź sobie sam i nie zawracaj głowy robaczku. TWOJA JEDYNA FUNKCJA TO PŁACIĆ I TO JAK NAJWIĘCEJ A KAŻDY PRETEKST DO DODATKOWYCH OPŁAT DOBRY !!!
Sławek671 / 195.187.84.* / 2012-09-03 16:25
Witam, Ja opowiem swoją historię z Idea Bankiem. Mam kilka lokat. Dostałem telefon z propozycją która jest składana "tylko nielicznym klientom". Zostanie mi podniesione oprocentowanie , ale muszę udać się do oddziału banku na spotkanie z doradcą. Na spotkaniu zamiast podniesienia oprocentowania lokat zaproponowano mi strukturę. Już raz zostałem oszukany przez Open Finance i wrobiony w strukturę. Podziękowałem i wyszedłem. Po miesiącu otrzymałem kolejny telefon z Idea Banku. Przygotowano dla mnie konto. Konto oprocentowane jest na osiem procent. Można wypłacać i wypłacać pieniądze w każdej chwili. Po przybyciu do oddziału okazało się, że zamiast konta z którego mogę wpłacać i wypłacać pieniądze zaoferowano mi konto IKE. Nie pamiętam już szczegółów oferty, ale wyszedłem zdenerwowany. Była pokrętna i nie gwarantowała zysków. Gigantyczne koszty wyjścia z produktu. Niepewne zyski. Nie myliłem się Potwierdzają to osoby które opisują swoje historie na stronie "wrobieniwgetin" Getin Bank i Idea Bank to banki bliźniacze. Bardzo ciekawa lektura. Polecam. Najbardziej irytuje mnie fakt okłamywania. W przypadku pierwszej rozmowy telefonicznej nie mogę mieć pretensji do doradcy. Nie padło słowo lokata. Zaproponowano mi "podniesienie oprocentowania". Słowo lokata "weszło " mi do mojej głowy samo. W Idea Banku miałem tylko lokaty. Nie pomyślałem , że doradca zaproponuje mi wypłatę pieniędzy z lokat i wpłatę na produkt zwany strukturą. W przypadku drugiej rozmowy telefonicznej prosiłem o potwierdzenie czy dobrze zrozumiałem i otrzymałem propozycję założenie konta z którego będę mógł wypłacać i wpłacać pieniądze w każdej chwili z oprocentowaniem 8%. Głos w telefonie potwierdził. Umówiłem się na spotkanie z doradcą. Oczywiście było to kłamstwo. Stracony czas i niepotrzebne nerwy.
ola546 / 5.184.6.* / 2018-07-16 19:35
ZŁODZIEJE OBUDZCIE SIĘ POLACY
slawek111 / 46.77.234.* / 2018-05-24 17:29
8% - to piramida finansowa
Aminokwasiasty / 87.207.161.* / 2012-07-29 01:41
Kwestia czasu aż Idea zostanie do końca włączona w struktury Getinu. Swojego czasu też zachęcali do swojej pożyczki, opowiadali bajki, zadawałem miliony pytań, dopytywałem o wszystko. Umówili mnie na spotkanie z doradcą. Przyszło co do czego to doradca mówił co innego niż konsultant. Odradzam, NIE POLECAM
dft / 86.149.139.* / 2012-07-28 23:34
To juz rozumiem skoro to nalezy do Czarneckiego. To dziala jak Getin oszukujac i kantujac ludzi. Poczytajcie na wrobieni.org to wam wszystko wyjasni. Uciekajcie i trzymajcie kase pod poduszka bo za kilka lat te banki przestana istniec. To jest dobrze zorganizowana grupa przestepcza.
ola546 / 5.184.6.* / 2018-07-16 19:37
TAK GRUPA PRZESTEPCÓW
biednemu wiatr w oczy / 83.238.109.* / 2012-07-25 09:52
o widzę, że to nie tylko Pani była w to wciągana. Owszem, ja tez, tle tylko, że podpisałam umowe, dłuugą jak diabli, i zaoytałam tylko, czy pieniądze poleżą jak na zwykłej lokacie, i nie musze inwestowac co miesiąc na jakis fundusz itp, czy mogę je wypłacic (nawet jesli po jakims czasie np. 3 lata) ale z gwarancja, że nie będzie ich mniej> Pan odpowiedział, że tak oczywiście, Po prostu zamiast leżec w domu poleża w banku. Oszustwo, Bank zainwestował z kwoty 3000 -250 zł i wzywa mnie do comiesiecznej płaty kolejne 250 zł. No to teraz wiem, ze doradcom sie nie ufa, To nie są doradcy, ale oszuści. Chamstwo i uświadomianie człowieka, że jest głupi i naiwny. Ja postaram sie tego tak nie zostawic, ale znając życie nic sie z tym nie zrobi, a Pan skretyniały doradca będzie sie dorabiał prowizjami od kolejnych frajerów, co to im zawsze wiatr w oczy.
good_job / 94.42.7.* / 2012-03-30 20:14
skoro ten banczek to stajnia pana Czarneckiego, to czego się spodziewać?
MIRO59 / 79.189.211.* / 2017-11-22 19:11
TEGO Z FAŁSZYWYM UŚMIESZKIEM CIĄGLE W TELEWIZJI?

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: