Forum Forum finansoweKredyty

IDEA BANK kredyt FAIR - jak oskubać klienta

IDEA BANK kredyt FAIR - jak oskubać klienta

el_car / 2017-06-10 15:36
Proszę o kontakt osoby, które tak jak ja zostały oskubane przez Idea Bank. W moim przypadku procedura jest bardzo prosta, wystarczy sprzedać klientowi kredyt, zwlekać z wypłatą drugiej transzy zganiając winę na "słabą obsługę po sprzedażową " tak żeby nie mógł czekać i kończył inwestycję zadłużając się w hurtowniach budowlanych ( przecież w końcu bank musi uruchomić drugą transzę ), hurtownie wystawiają fv , bank po kilku dniach przelewa drugą transzę , ja oddaję pieniążki w hurtowni a bank kasuje mnie 10 tyś karą , bo faktury są z datą z przed otrzymania drugiej transzy...... można bardzo FAIR zarobić na kliencie. Nie pomaga dowód przelewu na konto hurtowni ani tłumaczenie, że to oni nie uruchomili za późno pieniądze a budynek musiał być wykończony..... reasumując noszę się z zamiarem wytoczenia sprawy sądowej i poszukuję osób potraktowanych w ten sam sposób.
Wyświetlaj:
PolakWieSwoje / 5.173.184.* / 2018-11-14 23:17
Takie banki jak Getin czy IDEA, BGŻ, mBank itd. musza zarabiać na braku niewiedzy potencjalnego klienta, a myślicie, że pracownicy z tych banków, obsługa, informatycy na jakiej podstawie maja takie ogromne zarobki z uczciwej sprzedaży tych banków ? Uczciwości tam nie ma i nie będzie ! tez mam kredyt w Idea bank wkręcili mnie Naganiaczka z banku poinformowała, że tylko przez rok trzeba utrzymywać obroty na koncie minimum 8900zł a później już nie . jak sie okazało obroty trzeba utrzymywać jednak do końca kredytu co miesiąc lub monit karny 200zł co miesiac ! Oszustwo ale cóz teraz poradzić! Kredyt 0% FAIR dla firm z dotacją a prowizja z góry 6%-7% od wysokości kredytu ! Wcześniej nie opłacalna rezygnacja bo zapłaciłeś z góry 6% w prowizji + monity po 200zł ! Czarnecki jednak dobrze sobie to wykombinował ! Mało tego żądają rocznego zestawienia sytuacji finansowej firmy o czym tez nie informowała Naganiaczka IDEA BANKU zapisane było w regulaminie drobnym maczkiem !
Monika B. / 77.21.255.* / 2018-09-05 19:13
Ja też mam kredyt w Idea Banku. Miałam firmę zostałam okradziona i straciłam płynność finansową. Firmę zawiesiłam, na rachunek Idea Bank przestały wpływać pieniądze. I co? Idea nalicza mi co miesiąc 200 zł za niespełnianie warunków umowy. Żadne pisma do nich jak do tej pory nie poskutkowały. A prosiłam o nienaliczanie tylko tych 200 zł. Zamierzam udać się do RPK.
peter13 / 94.254.246.* / 2018-09-24 17:10
Tak jak wyżej opisany problem banku wpadłem w półapke artykółową. Okazuje się że bank nakłada na mnie kary 200zł, jak na koncie nie uzyskam przelewów 3500 tyś mieśiecznie .Mam na koncie po 4500 tyś przelewy ale jak się okazuje przelew z prywatnego konta nie jest uznawany .Hmm ok dzwonie do banku w tej sprawie co mam zrobić jak moje dochody są ze zprzedaży detalicznej (na ryneczku) tam sa złotówki i nie sadze zeby kazdy kupojacy cos za 5zł chcial robic mi przelewy.Bank poinformował ze przelewy muszą być spełnione według umowy wiec do konca umowy płacę kare nie polecam banku i menadrzerów ktorzy nie jasno okreslaja wszystkie zasady ktore zmieniaja sie po roku jak w moim przypadku. Ostrożnie podchodzcie do tego banku.
kkk123 / 83.30.84.* / 2019-01-28 18:08
To samo . Nigdy w życiu. Ludzie nawet tam nie wchodzcie!! Oskubią was !!
Veronika123 / 79.9.138.* / 2018-06-07 18:32
Wplacilam zaleglosci , po miesiacu przychodzi wiadomosc ze wisze nastepne oplaty + (niespodzianka) 3 razy doliczony monit po 200 zl. Poprosilam o wyjasnienie i niestety cisza ze strony Banku. Okradziona w bialy dzien. Gdzie sa ci co kontroluja Banki?
Sochex / 78.10.151.* / 2017-09-25 11:19
Właśnie ze względu na takie sytuacje moim zdaniem lepiej jest korzystać z kredytów bezpośrednio od zaufanych banków. Nie wiem czemu ludzie w tych czasach jeszcze tak ryzykują. Można wejść na porównywarkę taką jak https://direct.money.pl/kredytygotowkowe/ i bez problemu sprawdzić, który bank ma najlepszą ofertę.
TreleMorele / 188.147.41.* / 2019-04-25 12:18
Ryzykują, bo to jest kółeczko wzajemnej adoracji - Obrotomierz- Open Finance- Idea Bank :/ Mnie właśnie tak wrobili. Szansa na zakup fajnego (wtedy tak sądziłam) sklepu, potrzebny kredyt na rozpoczęcie działalności i nikt oprócz nich nie chciała go udzielić. Dziwna to była sprawa. Nawet niektóre parabanki dają lepsze warunki, gdybym wtedy się wstrzymała, to dziś nie miałabym takich kłopotów. Dziś tylko mogę ostrzegać. Lepiej założyć spółkę i dzielić zyski, ale i problemy, nie ufać „doradcom” i zastanowić się sto razy zanim się taki „cyrograf” podpisze. Oby ktoś w końcu potrząsnął tymi wampirami, zanim ludzie zaczną ze sobą kończyć. Jedyne co możemy, to składać na nich skargi. Pozdrawiam.
malhel / 2017-09-20 15:33
JA JESTEM TAK SAMO OSZUKIWANA CZAS Z TYM SKOŃCZYĆ
Krista / 37.47.59.* / 2018-03-21 18:37
Uważajcie na ten niby banczek, opłaty za monit 200,00PLN, uwazajcie , ostrzegajcie innych

Najnowsze wpisy