Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Ile w przyszłości zapłacimy fiskusowi - przedwyborcza debata Money.pl

Ile w przyszłości zapłacimy fiskusowi - przedwyborcza debata Money.pl

Wyświetlaj:
starzgred / .* / 2005-09-19 03:55
Zadziwiające ilu jest zwoleników podatku liniwego.Można by sądzić,że w Polsce większość zarabia pokilkadziesiąt czy kilkaset tys.zł.i w wyniku tego po-datku znacznie poprawi swój los.Prasa donosi,że jednak zdecydowana większość zatrudnionych mieści się w pierwszym przedziale podatkowym czyli zarabia do 1100zł.na m-c.Nie mogę sobie wyobrazić jak ci ludzie żyją.Ja żyję bardzo skromnie,nie mam nikogo na utrzymaniu a mimoto wydaję więcej.I takim ludziom podnosić podatek-zgroza.Podobno ci dobrze zarabiający jak w wyniku podat-liniowego będą mieli jeszcze więcej to zainwestują istworzą nowe miejsca pracy.Po znaczącej obniżcepodatku CIT co się stało.Firmy wypłacają wysokiedewidendy.Banki donoszą,ze drastycznie spadła ilość udzielanych kredytów bo firmy mają własneśrodki.Pomimo tego inwestycje nie ruszyły i nowychmiejsc pracy nie ma.Bo niby poco miały by powsta-wać,kto kupiłby dodatkową produkję jak społeczeń-stwo przy tak niskich płacach niewystarcza nawet nażycie i leki,a po wprowadzeniu podatku linowego ina to nie będą mieli.Dziś inwestować mogą tylkoeksporterzy,w Uni mają pieniądze choć tak bardzosię martwimy o ich słaby wzrost gospodarczy.Nierozumiem też dlaczego nie wzorujemy się naHiszpani,Irlandji czy innych lepiej rozwiniętych krajach tylko mamy brać przykład z Rosji,Słowacjiczy Estoni.
Obywatel Polak / .* / 2005-09-10 10:59
tak się głupio składa że to właśnie dzięki towarzyszom z PO PiS SLD PD mamy gospodarke na tym poziomie rozwoju jaki mamy,,, to nie kosmici rządzili przez ostatnie 16 lat tylko właśnie ONI,,,niech teraz nie cfaniakują i nie wymądrzają się jak by to oni mogli nas uszczęśliwić jak tyko dorwą się do koryta - świnie won !!! idżcie się paść gdzie indziej a Polske zostawcie Obywatelom Polakom !!!
SS / .* / 2005-09-18 18:33
Niech mnie Pan Bóg tylko broni przed takimi Polakami jak "Obywatel Polak". Taki dopiero dałby mi popalić.
wr / .* / 2005-09-09 21:44
szkoda ze w debacie podatkowej w PORTALU FINANSOWYM zagrakło chociaż jednego pytania o podatek od oszczędności i od zysków kapitałowych :((((((((((((
Michal / .* / 2005-09-09 19:26
Do przeciwnikow podatku liniowego.Zgadzam sie - podatek liniowy jest niesprawiedliwy. I to bardzo. Malo tego - moim zdaniem jest on sprzeczny z konstytucja. Tam jest zapisane, ze wszyscy sa rowni wobec prawa , maja takie same obowiazki wobec panstwa i panstwo wszystkim powinno zapewnic to samo. A w przypadku podatku linowego jest tak, ze osoba zarabiajaca np. 10 000 przy 15% podatku liniowym zaplaci 1500 a osoba zarabiajaca 100 000 dziesiec razy wiecej tzn. 15 000. To gdzie tu te same podatki, te same prawa i obowiazki. To jest zlodziejtwo. To tak jakby w sklepie obawiazywaly rozne ceny na ten sam chleb - dla tych co zarabiaja 800 zo 1 dla tych co 8000 - 10. Przeciez to absurd.........
jliber / .* / 2005-09-10 06:43
Jak będe miał wiecej pieniedzy na prawnikow (mam nadzieje ze ich ceny spadna dzieki zlikwidowaniu władzy korporacji prawniczych), to zrobie serie procesów sądowych z naszym państwem o nierowne traktowanie wobec prawa.
DD / .* / 2005-09-18 18:39
No to chyba bedzie też czas zacząć szukać nowego Lenina. Nie ma wyjścia.
silver / .* / 2005-09-09 17:38
W Estonii kwota wolna od podatku wynosi 20 400 EEK (5 123 PLN) w skali roku. To jest odpowiednik tego 1 200 PLN, ktore przewijaja sie w tekscie.Caly system mozna sobie przesledzic ponizej:http://www.poola.ee/uus/pl/podatkowy/?m=4&jutt=143&keel=plNo i niech posel SLD nie mowi, ze nie ma sensu sie porownywac z innymi krajami. To podstawa, tym bardziej ze malutka Estonia bije nas na glowe. Wypadaloby sie wreszcie obudzic i zaczac dzialac.
Entliczek / .* / 2005-09-09 19:13
Argumenty przeciwników podatku liniowego są naciągane. Wiadomo nie od dziś, że bogaty nadwyżkę pieniędzy zainwestuje, a państwo przeje. W efekcie wybór sprowadza się do alternatywy nowe miejsca pracy vs. przywileje socjalne. Ja więc wolę, aby więcej pieniędzy zostawało w kieszeniach podatników niż w budżecie, z którego, zamiast do najbiedniejszych, powędrują one na przykład do górników.
starzgred / .* / 2005-09-09 15:55
Dla mnie PO jest najbardzie populistyczną partią.Głośno trąbi o obniżeniu podatków i uproszczeniuadministracji i biurokracji.W rzeczywistości chodzio obniżenie podatków tylko dla najbogatszych.Najwięcej na reformie podatkowej zyskają ci,którzybiorą po 700tys.zł samej odprawy za 16 dni pracy.Za to co zyskają najbogatsi zapłacą ci którzy utrzy-mują z głodowych dochodów około tys.zł.Straty na podatku ma wyrównać bilżej nieokreślony,ale bardzo skomplikowany system pomocy społecznej,chyba w ramach upraszczania biurokracji.Najgorzej,że nie ma żadnego dowodu na to,że w wyniku tegonastąpi rozwój gospodarki.Twierdzenie,że wyższywzrost gospodarczy,który mieliśmy niedawo był wynikiem zmniejszenia CIT jest poprostu nadużyciem.Jak podkreślano w dyskusji,żadne rozwinięte gospodarczo państwo na świecie nie kwapi się do wprowadzenia podatku liniwego.
jliber / .* / 2005-09-10 06:40
Jakbyś był przedsiębiorcą chociaż przez chwilę, to byś zrozumiał dlaczego obniżenie podatków spowoduje rozwój gospodarki. Na razie obniżamy podatki tylko zagranicznym korporacjom i firmom ze znajomościami w specjalnych strefach ekonomicznych. Pora aby wszyscy mogli z tego korzystać.

Najnowsze wpisy