Forum Forum ubezpieczeńNa życie

ING ZYCIE strategia lwa jak sie wycofac???

ING ZYCIE strategia lwa jak sie wycofac???

krzysiek29 / 2008-02-14 08:44
mam ubezpieczenie na zycie z ING ze strategią lwa 4lata i chcialbym zrezygnowac z tego. tylko agen mi mowi jak zrezygnuje to strace czesc srodkow jak ktos ma pojecie o tym produkcie prosze o pomoc
Wyświetlaj:
KOZII / 109.197.174.* / 2012-11-10 19:04
Witam Czuje się oszukany przez ING, założyłem fundusz zmyślą o starości, po 4 latach zamiast mieć więcej mam coraz mniej wręcz mniej o polowe co wpłaciłem. Dzwoniąc do pani która mnie na to Gówno namówiła tłumaczyła się kryzysem, czytając o ludziach co płacili 15 lat i nie-mają ani polowy to współczuje. rezygnuje i to odrazu. Powiem tyle kup-ująć mieszkanie na kredyt i wynajmując je to nie-dość ze inflacja nie zeżre moich pieniędzy to będę miał bezpieczne zabezpieczenia na starość. bo sprzedając je za 30lat będzie na-pewno to kwota która mi wystarczy na skromne życie. czuje się Okradziony w biały dzień ale cóż w naszym kraju to standard. tworzy się dziwne twory gdzie naciąga sie ludzi a później niema bata żeby dojść sprawiedliwości przed jakim kol wiek sądem.
Powinniśmy wszyscy którzy czują się oszukani złożyć pozew zbiorowy, choćby po to żeby pokazać ludziom Jak w Polsce nabija sie ludzi w butelkę i jak można oszczędzać na starość. ŚMIEJE :) sie i jestem pełen złość ze dałem sie świadomie naciągnąć. jeśli mi ktoś napisze ze wiedziałem co podpisywałem to odpisze TAK WIEDZIAŁEM ale miałem nadzieje ze będzie to zabezpieczeniem na starość i nie bylem świadomy ze z każdym rokiem będę miał coraz to mniej.
RomekX / 79.189.211.* / 2014-02-28 15:41
Jestem ciekawy czy byś się podzielił zyskiem z ING gdyby fundusze przynosiły krocie...
SecretSpirit / 5.173.129.* / 2013-10-02 10:24
Zanim zdecydujecie się na podpisanie takiej umowy, wypadałoby przeczytać Ogólne Warunki Ubezpieczenia! Strategia Lwa jest produktem łączonym, ubezpieczeniowo - inwestycyjnym! Jeżeli chcesz zabezpieczyć najbliższych na wypadek np. twojej nagłej śmierci, to tak, jak najbardziej się opłaca ale jeśli chcesz zarabiać, to rzeczywiście produkt jest nierentowny gdyż większość składki miesięcznej pożera ubezpieczenie, reszta trafia na inwestycje. Odliczcie sobie jeszcze koszty, które w tym produkcie są strasznie wysokie i macie na koniec mniej niż więcej. TO JEST PRODUKT TYPOWO UBEZPIECZENIOWY! Ludzie, jeżeli chcecie zarobić, to tylko na polisach gdzie jest 100% alokacji składki, a nie tylko jakaś jej część. Prościej się nie da...
iksińska / 164.126.198.* / 2013-10-25 22:47
Na polisach jest 100% alokacji-ale z kolei to jest czarna magia jak przeliczają jednostki funduszy w przypadku gdy posiada się 2 funusze 60% jednego funduszu a 40$ drugiego Ja tak miałam.ile z tego idzie na koszty zarządzania??? To prawda my ich wszystkich sponsorujemy a oni nie ponoszą zadnej odpowiedzialności za nasze straty,za złe zarządzanie naszymi pieniędzmi Hieny, Sępy po trupach do bogacenia się.
KrzysztofP / 89.230.53.* / 2012-12-29 01:13
Witaj. Nie za bardzo rozumiem Twoj tok myślenia. Myślałeś o starości i po 4 latach chcesz się nagle wycofać? To w końcu jak z tym jest. Myślisz o starości czy traktujesz polisę jako element szybkiego zarobku. Bo jeżeli to drugie, to chyba troszkę Ci się pomyliły produkty. Z drugiej strony rynek wygląda tak, że czasami spada, a czasami rośnie. Zupełnie nie rozumiem dlaczego ludzie jak widzą, że wszystko się sypie to uważają, że ktoś ich oszukał. Tak po prostu jest. Są okresy lepsze i gorsze. W długim okresie najczęściej wychodzi się do przodu ale myślenie z perspektywą starości i później pisanie, że po 4 latach chcę się wycofać jest delikatnie mówiąc spekulankie. Kolejny problem jak zakładam dotyczy tego, jaką wersję produktu wybrałeś. Pewnie jest to fundusz dynamiczny. Jeżeli chcesz oglądać ciągłe wzrosty to wybiera się stabilny fundusz pieniężny albo obligacyjny. Zarabiasz najczęściej dużo mniej ale po 4 latach masz plus, a nie minus. Po 30 latach pewnie zarobek będzie dużo mniejszy ale nie będziesz po drodze narzekał, że ktoś Cię oszukuje. I ostatnia ważna rzecz. Kupując polisę na życie z funduszem kapitałowym przede wszystkim kupujesz pilisę na życie. To jest mniej zabezpieczenie na starość a bardziej zabezpieczenie dla Twojej rodziny, jak kopniesz w kalendarz. Jeżeli chcesz zbierać na emeryturę to wybierz inny produkt (IKE albo zwykłe fundusze inwestycyjne). Polisa na życie to jest polisa na życie. I na pewno nie masz z roku na rok mniej. W ciągu ostatnich 4 lat Twój portfel zwiększył się średnio o ponad 10%. Łącznie było to na pewno więcej, bo systematyczne wpłaty dają dodatkowo efekt dodatni zakupu w dołku. W ciągu ostatnich 3 miesięcy zarobek wyniósł natomiasy prawie 9% (czyli w przeliczeniu ponad 30% rocznie). A jeżeli o widniejącą wartość do ewentualnej wypłaty to obejmuje ona ewentualną karę za wypłatę środków wcześniej niż na emeryturze. To jest cecha polis na życie. Wybiera się je raz i nie zmienia. Jak masz kryzys zmień skład portfela na bezpieczny (a możesz to bez problemu zrobić), ale nie zmieniaj ubezpieczenia. To jest podstawowa zasada. Jeżeli chcesz cały czas coś zmieniać to raczej nie myślałeś o emeryturze tylko o szybkim zarobku. W polisach na życie nie ma szybkich zarobków i nie ma sensu ciągłe sprawdzanie stanu konta. To nie ten produkt. Jeżeli chcesz spekulować kup sobie akcje, baw się na foreksie albo weź się za zwykłe fundusze. Jeżeli chcesz odkładać na starość bez polisy na życie zapisz się na jakiś program systematycznego oszczędzania. Ale nie mów, że ubezpieczyciel chce Cię oszukać jeżeli decydujesz się na działania niezgodne z przeznaczeniem danego produktu.
madry / 89.229.155.* / 2014-01-07 11:59
dobre rady dają dziady. tylko te dziady co podpisywały ze strony ING umowę powinny dbać o nas i poinformować o kryzysie i możliwości zmiany portfela inwestycyjnego na bezpieczniejszy ale mentalność polaczków jest inna. Proponuję zakładajcie polisy jakie chcecie ale nie w Polsce lepiej już w Czechach tam już jest inna kultura pracowników tego segmentu
Lepiej kupic złoto / 31.182.144.* / 2013-04-16 17:58
Żeś się wysmętnił , już wiadomo że jesteś jakimś pracownikiem , szpiegiem , akwizytorem czy "psem gończym" swojej firmy , Twoje odpowiedzi są pod dyktando Twojej KORPORACJI w której tyrasz więc się więcej nie produkuj bo Twoje odpowiedzi nie są kompetentne dla klienta , tylko pod dyktando zarządu Twojej firmy
nabrany / 62.21.104.* / 2013-11-29 22:36
Święta racja. Innej prawdy nie ma, przecież wszyscy ubezpieczyciele jakiejkolwiek maści by nie byli potrzebują bieżących wpłat na SWOJĄ działalność i wypracowywanie sobie profitów stąd te wszystkie "czułe " słówka i obietnice tylko żeby "złapać" jak najwięcej osób wpłacających regularnie gotówkę na podane konto. Oni nie mają duszy nie wspominając o sercu skubią równo wszystkich których zwerbują
becia711 / 87.207.235.* / 2013-04-26 09:21
nie jestem związana z ING ale zajmuję się branżą doradztwa finansowego i nie naskakiwałabym tak na osobę która ma bardzi dużo racji w tym co pisze .Produktów na rynku jest mnóstwo , każda firma ma wachlarz kilku do kilkunastu więc w skali kraju robi się pokazna ilość i rzeczywiście pretensję o stratę albo o brak zysku ponosimy w dużej mierze sami , dlatego ,że kupujemy co nam "dają " a nie to co nam "potrzebne ". Dopasowujmy produkt do Naszych potrzeb bo na rynku naprawdę jest w czym wybierać i zwracajmy uwagę ,że w tych czasach zabawa funduszami akcyjnymi , agresywnymi to jak skok bez spadochronu z lecącego samolotu .
Jord Van Der Vart / 83.4.229.* / 2013-07-05 19:29
Ale tu nie chodzi o wielki zysk i nikt na taki nie liczył .Wystarczyła by stopa zwrotu na poziomie WIBOR,po prostu ten fundusz przejada nasze składki .Podam mój przykład ,w 6 lat wpłaciłem 27 500 zł ,wartość wykupu 15 500 ,czyli za agenta obsługę i polisę na życie 140 000 zł zapłaciłem w 6 lat 13 500 zł co daje wiecej niż 2000 zł rocznie za śmieszną polisę którą można kopić za 300 zł rocznie w PZU/Allianz /Warcie itp.
prof. / 77.255.103.* / 2013-07-02 23:27
"w tych czasach zabawa funduszami akcyjnymi , agresywnymi to jak skok bez spadochronu z lecącego samolotu ."
nie mam pytań
jan 2000 / 89.191.147.* / 2013-01-27 17:00
Mam tzw. 3 filar. Co misiąc wpłacam składki, które miały być inwestowane i pomnażane. Przez 18 lat wpłaciłem 23.000 zł, a dzisiaj stan konta wynosi 19.800 zł. To gdzie te inwestycję??? Gdybym te pieniądze wpłacał na najgorszą w Polsce lokatę to miałbym zyski,a nie straty. Koszty ING zjadły nie tylko odsetki ale i moj kapitał. Odkładałem 18 lat i poniosłem same straty. Zarobili tylko dyrektorzy i właściciele ING.
bbubu / 93.105.241.* / 2012-07-30 12:05
witam wszystkich problem oczywiście dotyczy ing strategii lwa
wpłacałam 6 lat nazbierało się około 13 tyś zadzwoniłam ostatnio bo chciałam wybrać pieniądze i przejść gdzie indziej pani pow że na dzień dzisiejszy to koszt około 4 tyś ale jak bym chciała wybrać to muszę zapłacić podatek belki?pani jednak nie poleca bo w strategii jest coś takiego jak ubezpieczenie kredytu gdybym chciała kupić w przyszłości mieszkanie a i poinformowała mnie jeszcze że co roku mogę wybrać 5 tyś ale wtedy będzie mniej na późniejsza emeryturę proszę o pomoc bo się pogubiłam w tym wszystkim.
KrzysztofP / 89.230.53.* / 2012-12-29 01:19
No tak. Tylko, że Pani miała całkowitą rację. Polisy na życie nie likwiduje się po 6 latach. Jeżeli liczyłeś się z tym, że będziesz tych pieniędzy potrzebował to wybór polisy na życie był poważnym błedem. Do tego są inne produkty. Polisa na życie to zabezpieczenie dla twojej rodziny jak coś ci się stanie. Zbierany kapitał jest tylko uzupełnieniem. Zastanów się więc o co ci właściwie chodzi i dopiero wtedy wybierz produkt dla siebie. Jeżeli nie potrzebujesz zabezpieczać swojego życia zrezygnuj z tej polisy i weź coś innego. Ewentualnie poczekaj jeszcze 4 lata i będziesz mógł całość wypłacić. Oczywiście stracisz polisę na życie ale będziesz mógł wybrać bardziej dla siebie odpowiedni produkt. Najważniejsza zasada jest następująca: POLIS NA ŻYCIE SIE NIE ZMIENIA I NIE WPYŁACA SIĘ ŚRODKÓW PRZED USTALONYM TERMINEM. A podatek zawsze trzeba zapłacićm chyba że zbiera się do samej emerytury. Pani również miała rację. Ale Ty też powinieneś o tym wiedzieć decydując sie na polisę...
Krzysieke / 89.230.53.* / 2012-09-14 15:07
Kolego. Ubezpieczenia na życie się nie zmienia :) To jest inwestycja DŁUGOTERMINOWA. Inaczej tracisz. Jeżeli chcesz sobie zmieniać to odpuść sobie ubezpieczenia i kupuj fundusze inwestycyjne :)
Gość145 / 79.163.146.* / 2012-09-05 15:09
Witam jestem doradcą finansowym i trochę się orientuje w temacie, miałam już do czynienia ze strategią lwa u moich klientów. Wygląda to mniej więcej tak że w tego typu produktach jest tzw "policjant Finansowy" więc całość kwoty uzbieranej jest dostępna dopiero po 10 latach bez dodatkowych kosztów. Natomiast co można z tym zrobić ? Jeśli chce się Pani tego pozbyć to można wypłacać cześciowo kwoty albo po prostu wyjść całkowicie z pewną stratą, jednakże dziś są już takie możliwości i produkty na rynku, które bardzo szybko pomogą te straty odrobić, a i ubezpieczenia kredytu nie jest dziś problemem ale nie polecam mieć wszystkiego w jednym produkcie bo w efekcie są wyższe koszty, a mniejsze sumy ubezpieczenia. Jeśli jeszcze mogę jakoś pomóc proszę o więcej informacji na maila. Pozdrawiam
rorczarowana / 95.50.38.* / 2012-11-09 10:43
Jest mi niezmiernie przykro, że jest Pan Doradcą Finansowym i tylko trochę orientuje się Pan w temacie.
Rad519 / 81.219.200.* / 2012-08-20 21:35
Ta Pani to idiotka, albo z Ciebie robi idiotkę. Wycofaj się jak najszybciej. Jak potrzebujesz pomocy napisz do mnie.
KrzysztofP / 89.230.53.* / 2012-12-29 01:21
A kim ty jesteś, żeby pomagać w takiej sprawie? Mafia? Bo z tego co Pan napisał wyżej wszystko jest dokładnie tak jak powinno być. Ten Pan powinien o tym wszystkim wiedzieć, bo to są rzeczy OCZYWISTE.
gdynianka 39 / 46.186.68.* / 2012-08-01 22:15
witam jeśli chodzi o rezygnację to trzeba napisać wypowiedzenie z kserem dowodu na zwrot kapitału czeka się nawet do 3 m-cy.Jeśli chodzi o zgromadzony kapitał to nie jest to jednoznaczne z sumą wpłaconych składek a jego wartość zależy od wartości jednostek udziałowych w funduszach i jest zmienna codziennie - informacja jest zawsze podawana w rocznicę i jest to kwota wykupu tzn ile się dostanie pieniędzy w chwili rezygnacji polisy.Obecnie fundusze (giełda) nie stoją dobrze więc będzie zawsze różnica większa pomiędzy kwotą wpłąconych składek a kwotą wykupu niż gdyby giełda stałą dobrze.Nie można jednak różnicy pomiędzy wpłaconymi składkami a kwotą wykupu traktowć jako straty ponieważ przez 6 lat miałaś ochronę i gdyby coś Ci się stało w tym okresie i otrzmałabyś Ty lub Twoi najbliżsi sumę ubezpieczenia to nie rozpatrywałąbyś tego jako straty ( tak wtedy mogłoby powiedzieć ING wpłąciłaś np 13 tys a dostałąś 60 tys.).Jeśli dalej masz wątpliwości zadzwoń 609 203 557
kasia1133 / 89.73.45.* / 2012-07-17 23:19
moze mi ktos napisac jak im napisac wypowiedzenie wraz ze zwrotami kosztow i co im trzeba wyslac oprocz wypowiedzenia
Rad519 / 81.219.200.* / 2012-08-20 21:36
Podaje maila pomogę r12769@o2.pl
gdyniaka 39 / 46.186.68.* / 2012-06-21 21:03
jestem w trakcie procedury oczywiście z problemami( trwa to miesiąc) więc będę składała skargę do KNF rzecznik ubezpieczonych zróbcie to samo bo inaczej nic się nie zmieni.Zapisy w OWU nic nie mówią o takich proceurach wiem też że sporo osób wycofuje się z ING powiedzieli mi w oddziale jak składałam wypowiedzenie- może już kasy nie mają:),ja przeniosłąm się do Pramerica tam przynajmniej mam część gwarantowaną i od razu wiem ile będę miała kasy za 10 lat a ile za 20 i jest to wypisane na polisie
DF Sebastian / 80.51.87.* / 2012-10-19 00:52
hehe śmieszne podstawie policzyli ci wysokość polisy za 10,20 lat przecież to mogą być jedynie symulacje, nikt nie jest w stanie przewidzieć jak będzie wygladał rynek za 20 lat
justysia33 / 78.88.35.* / 2012-06-20 18:31
Powiedzcie mi ile czeka się na pieniądze.Ja zrezygnowałam po okresie 2lat,(oczywiście straciłam połowę mojego wkładu),napisałam pismo tak jak mnie poinformowali na infolini wysłałam priorytetem poleconym ,po miesiącu przyszło mi pismo od ING że mam załączyć nr.konta (który podałam wcześniej oczywiście)i kopie dowodu osobistego o której wcześniej mnie nie poinformowali .Napisałam praktycznie to samo pismo załączyłam kopie dowodu i wysłałam priorytetem poleconym.Teraz w sumie miną drugi miesiąc i ani żadnej informacji ani pieniędzy.Proszę o odpowiedz
była klienta ING / 109.107.0.* / 2012-06-26 21:00
Witam. Miałam ten sam problem. Po trzech latach wycofałam się ze strategii lwa gdyż nie chciałam podwójnej ochrony ubezpieczeniowej i jakież było moje zdziwienie gdy okazało się że z wpłaconych 4500zł otrzymam raptem 3000zł. Ale cóż - za ubezpieczenie się płaci i za własne błędy też musiałam ponieść konsekwencje. Niemniej- ja czekałam ok. 2 miesięcy bo doczytałam się w OWU że mają chyba 60 dni na wypłatę środków od momentu zakończenia ochrony ubezpieczeniowej czy jakoś tak. (Mam nadzieję że niczego nie mieszam). W każdym razie po ponad 2 miesiącach odzyskałam resztkę swoich pieniędzy. Na razie nigdzie nie zainwestowałam bo strasznie się boję tych wszystkich funduszy. Pozdrawiam!
Robert979 / 95.51.121.* / 2012-07-01 18:41
Cześć-jestem agentem konkurencyjnej firmy i powinienem psioczyć na ING i cieszyć sie że maja problem ale tego nie zrobię.
Problemem waszym jest to ze nie dogadaliscie sie ze swoimi agentami czego tak naprawdę chcecie-ubezpieczać sie czy inwestowac.Polisy typu Strategia Lwa które łacza w sobie ubezpieczenie z oszczędzaniem przeznaczone sa dla osób które chcą w długim okresie czasu odłozyc kapitał a przy okazji chcą sie zabezpieczyć od zdarzeń które im to uniemozliwią typu,choroba,operacja ,wypadek,śmierć.Wycofanie sie z takiej umowy po dwóch ,trzech a nawet czterech latach zawszw będzie wiazac sie z utrata części wpłaconych składek które ida na koszty ubezpieczenia.Nie ma sie co baćfunduszy bo to teraz jedyny praktycznie sposób na inwestowanie pieniędzy-trzeba tylko znależć naprawde zaufanego ipoleconego agenta ktory was nie oszuka o co niestety trudno bo tam gdzie kasa to niestety i oszuści-pozdro-Robert
908jjk / 193.111.236.* / 2012-07-18 12:14
Dramatem większości firm finansowych są agenci którzy nie potrafią przedstawić oferty i klienci którzy kiwają głową w momencie podpisywania umowy a potem są zdziwieni jak chcą wypłacić pieniądze z polisy osczędnościowej - polisa oszczędnościowa nie jest inwestycją jest ubezpieczeniem z dokładnie określoną sumą ubezpieczenia czy to tak trudno zrozumieć? to nie klienci są nabierani ale poprostu nie rozumieją co się do nich mówi i boją się zapytać o dodatkowe wyjaśnienia. Żeby było jasne nie jestem agentem, tylko klientem i płacę co miesiąc na Lwa - ale dokładnie wiem co to oznacza i jak likwidowaliśmy ten produkt wykupiony dla żony - było dla nas jasne że dostaniemy mniej niż wpłaciliśmy ale przez ten czas żona była ubezpieczona
Meredith / 79.110.197.* / 2012-08-19 16:42
niestety agenci wprowadzają w błąd ja słuchałam i zadawałam pytania i teraz mam ten sam problem co reszta, chciałam inny produkt niż dostałam i przy wycofaniu się mogę odzyskać tylko 50 % wpłaconych pieniędzy a to chyba lekka przesada.
KrzysztofP / 89.230.53.* / 2012-12-29 01:26
Bo niestety jak się ma jakieś pieniądze i chce się zainwestować to trzeba się na tym znać. Agenci to tresowane szczurki, które mają realizować target. Jeszcze żaden nie potrafił odpowiedzieć na moje pytania dotyczące istoty inwestowania. Oni wiedzą tylko tyle ile im powiedzą na szkoleniu. Jeżeli sama nie wiesz czego potrzebujesz to na pewno nie wyjdziesz na tym dobrze. Produkty ubezpieczycieli czy firm inwestycyjnych nie są złe tylko musisz wiedzieć czego chcesz. A odnośnie tych 50% to zakładam, że wzięłaś polisę na życie z funduszem kapitałowym. Podstawowa zasada takich polis jest taka, że się ich nie likwiduje przed emeryturą. To jest przede wszystkim POLISA NA ŻYCIE, a kapitał zbiera się przy okazji.
krukq / 83.29.238.* / 2012-05-21 12:04
Jesli ktos podpisywal umowe na stretegie lwa z Panem Szawłem Nawracaj z Wrocławia prosze o kontakt - 697758380
Elmer Fudd / 89.74.134.* / 2012-02-25 22:44
Słuchajcie. Ja też jestem w podobnej sytuacji. Akwizytor mi nie wyjaśnił jak to działa, a z umowy wcale tak jasno nie wynika jakie są koszty. Jest nas wielu. Może zorganizować pozew zbiorowy przeciwko ING - na kształt Nabitych z BRE banku? Co Wy na to? Może na forum jest prawnik, który mógłby pomóc zacząć? Pozdrawiam Zjedzonych Przez Lwa.
pz252 / 79.110.206.* / 2012-04-19 21:24
A co ja mam powiedzieć ?? Wpłacam składki do ING od 11 lat.. Wpłaciłem już prawie 25 tyś zł. Część składki miała być inwestowana, i wiecie co ... po jedenastu latach inwestowania ING zarobiło dla mnie 300 zł (słownie: trzysta złotych) czyli delikatnie więcej niż 1%... Super wynik PRAWDA ?? Ech już od dawna wiem że w ING pracują sami nieudacznicy którzy nie potrafią inwestować.. Sam bawię się na giełdzie i przez 5 lat pomimo kryzysu sam zarobiłem więcej niż ING przez 11 lat. Rzucą nam ochłapy a sami sobie kieszenie napychają !!!
oszukany 2008-2012 / 80.53.151.* / 2012-07-13 05:34
Uwaga na agenta od siedmiu boleści z Katowic nazywa się Bartosz Kowalewski.Wszyscy ktòrzy wpłacali pieniądze przez lata zawsze tracą, i nie pomogą żadne pisma do instytucji bankowych
jolka111 / 83.4.206.* / 2012-02-20 17:18
A czy ktoś słyszał o "Planie na Życie" z Pzu? Pytam bo mam taka ofertę i nie wiem czy skorzystać?
lezdrubinter / 79.185.99.* / 2012-02-20 17:47
To jest takie same rozwiązanie jak Strategia Lwa w ING. Rezultaty bedziesz mieć takie jak Ci klienci,którzy sie tu żalą na Strategie LWA.
>>OSZUKANY / 46.113.45.* / 2012-02-15 08:41
Od 5 lat miałem ubezpieczenie na życie strategia lwa w sumie wpłaciłem kolo 8tys z czego około połowa to koszta ubezpieczenia. Druga połowa tej kwoty powinna zarabiać, więc te 4tys powinienem minimum wypłacić jak zrezygnuję a tu niemiła niespodzianka. Po 5latach Pani wyliczyła mi 1,3tys do wypłaty, zrobiłem wielkie oczy i pytam o co tu chodzi miało być inaczej a ona na to - kryzys itd. Pieniądze zarabiały ale dla ING. W związku z tym stanowczo odradzam tego typu inwestycje a w szczególności współpracę z ING. Lepiej pieniądze wpłacać do banku na lokatę lub chociażby do skarpety, wtedy mamy pewność że tyle ile włożymy tyle wyciągniemy ;)

ING to OSZUŚCI i NACIĄGACZE!!!!!!
closter-celler / 31.175.212.* / 2012-07-04 13:45
Masz oczywiście rację, że łączenie ubezpieczenia z inwestycja to był duży błąd, ale lokata i skarpeta to również złe rozwiązanie kapitał przez inflację traci na wartości, fundusze owszem ale pod stałą kontrolą wspólnie z doradcą, zachowasz wtedy wartość wpłaconych pieniędzy i powinieneś zarobić. Ciekawych odsyłam na www.lifeways.pl, uczymy naszych klientów jak i w co inwestować, kiedy przenosić środki, a przede wszystkim dajemy im wiedzę żeby sami mogli rozpoznać kiedy ktoś chce ich nabić w butelkę
żebrający wśród wilków / 91.233.234.* / 2012-11-20 20:19
Każdy produkt czy ubezpieczeniowy czy inwestycyjny sprzedawany przez tych, którzy nazywają się "doradcami" obarczony jest ogromnymi kosztami związanymi z utrzymaniem towarzystw czy prywatnych firm doradczych. Klient zyskuje najmniej. Hasło powszechnie używane - etyka ma się jak pięść do nosa, bo gdzie się nakłada plany sprzedażowe, to kto pamięta o etyce.
KrzysztofP / 89.230.53.* / 2012-12-29 01:29
Czyli uważasz, że firmy inwestycyjne powinny pracować charytatywnie?
kago4 / 2012-02-14 15:10
Oczywiście nie będę gorsza i mam to samo po kilku latach "oszczędzania" zostałam z ręka w przysłowiowym wielkim Nocniku. Jedynym usprawiedliwieniem dla nas naiwnych jest to że ufamy. Dziś doradzono mi abym wypłaciła ze "strategii lwa" i zaczęła odkładać kasę na GENERALI OMNI PROFIT ze składka regularną, bez żadnego ubezpieczenia.
Jeżeli ktokolwiek miał z tym tematem coś wspólnego to pomóżcie.
doradca_konto_pl / 2012-02-16 16:42
Witam,
odradzam wszelkiego rodzaju rozwiązania ze słowem "polisa" w nazwie. Zawierają w sobie potężne koszty.
proszę założyć sobie IKE, IKZE i inwestować fundusze, bezpośrednio lub w ramach programów regularnych.
Każda zdobyta garść informacji na temat rynku i zasad inwestowania, to tysiące złotych w przyszłości...

pozdrawiam
Robert797 / 95.51.121.* / 2012-07-01 18:55
To tylko częściowa prawda-koszty kosztami ale sa polisy z bardzo małymi kosztami a to ze sa nazwane polisą na zycie daje bardzo ważne dodatkowe korzyści.
Jedna z nich jest to że w razie śmierci klienta kapitał jest wypłacany osobie uposazonej bez zadnego podatku i problemu-moze to byc ktoś całkiem obcy np partnerka zyciowa co dla wielu osób jest bardzo wazne.Nie ma też problemów wynikajacych z dziedziczenia ustawowego ani np.problemów z wybraniem kasy gdyby była np . na lokacie.
Tak że każde rozwiazanie moze być dobre tylko trzeba świadomie kupić a przy naszym rynku z zaledwie 22 latami doświadczenia ludzie nie maja pojęcia o takich rzeczach.Ja mam ponad 500 klientów i w 99% sa zadowoleni a maja bardzo różne polisy-ale takie jakich oni konkretnie potrzebowali.I nikt sie nie dziwi ze po 2 latach ma na na koncie np. 0 złotych bo wiedza ze ubezpieczenie na duże sumy musi kosztować.Ciekawe co mówiliby ci niezadowoleni z inwestycji klienci gdyby częśc ubezpieczeniowa zadziałała w trakcie trwania polisy i otrzymaliby np 100 tys zł odszkodowania za urwana nogę?-że zarobili i ze to jednak była swietna inwestycja?-pozdro-Robert
DO ROBERTA / 78.29.208.* / 2012-08-18 21:42
tak to moze odpowiesz co robic mam polise pol na pol pol jest inwezstowane pol bezpieczne minelo 15 LAT I CIAGLE MAMY PLECY MYSLISZ ZE ZAROBIA ZLOTOWKE JAK DOJDE DO EMERYTURY AGENT KTORY NAS NABIL W BUTELKE OBIECYWAL PEWNE PIENIADZE I TO PODWOJNIE HUK Z TYM PODWOJNIE ALE CHOCIAZ SWOJE ODZYSKAC
lezdrub@interia.pl / 79.185.84.* / 2012-02-14 18:08
Jezeli chcesz mieć ubezpieczenie i zbierać kapitał, to należy to ubezpieczenie zamienić na:
- czystoochrone ubezpieczenie
- załozyć program do oszczedzania czystoinwestycyjny. jezeli na emeryture to powinno to być IKE na funduszach inwestycyjnych. Naprzykład w Uni korona.
Lub program który pozwoli na bardziej szerszą strategię i możliwość dywesyfikacji inwestycji na wszystkich kontynetach a tym samem pozwala inwestować w walory wyceniane w innych walutach.

Takie programy sa w Aegonie, Nordea daje aż 100 funduszy.

Aby inwestować w te programy i były dobre rezultaty trzeba znać dobrze rynek finansowy, lub miec doradcę, który bedzie w odpowiednim momecie doradzał strategię.
kago4 / 2012-02-14 22:20
Mi własnie doradził doradca abym wycofała z ING i pieniądze zainwestowała w GENERALI OMNI PROFIT. Moim zdaniem to jest logiczne jeżeli nie chce płacić na ubezpieczenie. Obawiam się tylko aby to nie był kolejny zły pomysł. Na rynku jest tak dużo firm że trudno podjąć decyzję. potrzebuję aby kapitał na siebie pracował i nie chcę już żadnych ubezpieczeń. dzięki za każda podpowiedź.
Robert979 / 95.51.121.* / 2012-07-01 19:08
Cześć-jestem agentem Generali i podpowiem ci co zrobić-Omni profit jest produktem Generali sprzedawanym przez multiagencje-jest to czysta inwestycja -koszty to ok 10 zł miesiecznie za prowadzenie konta( nie ma nic za darmo)oraz opłata za zarządzanie na poziemie ok 2 % rocznie.
To dobra umowa bo niejako wymaga na nas abysmy w sposób regularny odłozyli kapitał.
Jedyny problemem dla Ciebie ( a dla mnie zaletą) moze byc to że wycofanie środków przed 10 rokiem trwania polisy obciązone jest opłatą-jest ona bardzo duża na poczatku nawet 90 % w drugim roku polisy i maleje z kazdym rokiem(np. 5% po 9 latach).Zaleta dla mnie jest to ze prawdopodobnie będziesz odkładał kapitał przez co najmniej 10 lat bo nie będziesz chciał tej lkary zaplacic-to dobry bat bo kasa kusi.
Gdybys potrzebował(ała) pomocy to pisz na mojego maila to Cie poprowadzę-pozdro-Robert
wojtet / 89.74.135.* / 2012-06-19 20:30
jest to dobre rozwiązanie tylko proszę pamiętać że Generali Omni Profit jest inwestycją w fundusze,a nie każdy fundusz zarabia w danym okresie. Potrzebne jest wyselekcjonowanie funduszy i inwestowanie w takie co dadzą nam zysk a nie stratę. OM daję ogromne możliwości jeżeli umiem z tego kozystać
ewa1505 / 83.238.165.* / 2012-05-29 13:06
proponuje produkt " gwarancja renta" z compensy. jest to 100 % gwarantowanej renty po 65 roku zycia dozywotnio wypłacana. nie ma takiego drugiego produktu. jest to renta austriacka SPRAWDZONE
klienting / 83.28.160.* / 2012-03-24 12:44
Doradca zawsze Ci powie, że trzeba się wycofać i przejść do niego bo ma z tego pieniądze. Zanim cokolwiek zrobisz, zobacz jaka jest wartość wykupu twojej polisy, czy jest opłata likwidacyjna i czy nie opłaca się poczekać. Ja zamieniłem strategie lwa na sposób na przyszłość i jestem zadowolony, wiem za co płacę, bez niespodzianek
asiekr599 / 91.94.95.* / 2012-05-17 02:21
Dobry pomysł z "pomysłem na przyszłośc" człowiek w końcu wie ile płaci na ubezpieczenia a ile ma się odłożyc. polecam
lezdrubinter / 79.185.87.* / 2012-02-15 14:56
kogo4.Weejdź sobie na stronę Aegona i tam masz wyniki wszystkich funduszy.
Multi PIN 2008, lub Multi PIN 2008 plus - to sa programy systematycznego oszczędzania.

Masz możliwość jasnej oceny tych funduszy.
masz możliwość robienia konwersji przez internet 12 razy w roku bezpłatnie.
Gosia26 / 164.127.108.* / 2012-01-24 22:03
Hej 1 lutego miną 2 lata jak wpłacam kasę na polisę, chce zrezygnować z wiadomych względów, nie będę nikogo dofinansowywać. Już się pogodziłam z tym,że dostanę jakąś marną część moich pieniędzy. Możecie mi podpowiedzieć kiedy mam napisać wypowiedzenie i czy muszę jeszcze opłacać jakieś składki? pozdrawiam
doradca_konto_pl / 2012-01-26 19:04
opłacanie czegoś, czego się nie potrzebuje i nie rozumie to jak spuszczanie pieniędzy w ubikacji.
Wszystko jest w owu i załącznikach.
ewentualnie polecam kontakt z infolinią
Lwi grosz / 81.219.218.* / 2012-02-19 12:36
Aleś się wysilił "doradco". Właśnie z powodu takich doradców, jak ty, ludzie tracą pieniądze, bo wam wierzą i ufają, a wy to wykorzystujecie, aby za każdego klienta ściągniętego do f-szu wziąć swoją dolę.
Jak cię nie stać na przetłumaczenie na zrozumiały polski język, tego co w owu i załącznikach, to się nie wymądrzaj.
doradca_konto_pl / 2012-02-19 12:50
witam panie lwi grosz,
ludzie tracą pieniądze, bo nie chce im się czytać. a wykorzystują to sprzedawcy, dla własnej prowizji.
ale proszę mnie nie do nich nie przyrównywać. ja tylko doradzam jak zrobić plan i pokazać najlepsze wg mnie warianty. ale ja niczego nie sprzedaję. już dawno zrezygnowałem z jakichkolwiek uprawnień w tej kwestii.
chętnie bym pomógł zaanlizować owu. nie zostały jednak podane które to owu, jaki produkt. sama polisa może również zawierać dodatkowe zapisy dot. kwestii likwidacji.
dlatego, aby się nie wymądrzać i pisać informacji wyssanych z palca, sugerowałem lekturę posiadanej dokumentacji lub kontakt z infolinią.
ma pan lepsze rozwiązanie?
lezdrubinter / 79.185.81.* / 2012-02-19 13:23
Widać byłeś kiepskim Doradca skoro zrezygnowałeś.

Ja jednak myślę,że znów kłamiesz.

Z innych postów wynika,że pracujesz dla Avivy.
Komu te plany finansowe robisz ??

I co wstydzisz się przyznać ???
doradca_konto_pl / 2012-02-19 14:05
panie lezdrubinter, to że ktoś nie neguje jakiegoś produktu avivy, wcale nie znaczy że dla avivy pracuje.
dowód - ostatnio mówiłem o zaletach nowej perspektywy z avivy i acti ochrony z macifu. przy pana lezdrubintera logice, jest pracownikiem i avivy i macifu.. taki znawca tematu avivy powinien wiedzieć, że aviva podpisuje umowy tylko na wyłączność...

nie nie pracuję, dla avivy. a nowa perspektywa jest w swojej klasie najlepszym produktem na rynku.

pozdrawiam
lezdrubinter / 79.185.81.* / 2012-02-19 14:30
Tak. Zerowa klasa. A TY najlepszym Doradcą.

To moge wiedzieć jakie firmy doradca reprezzentuje ???

jakie produkty zaleca po wykonaniu klientowi tego planu finansowego???
zły / 83.28.160.* / 2012-03-24 12:47
Do doradca konto pl widze kolego, że jedziesz po bandzie, trochę skomentuje tu, trochę tam, może kogoś uda się do siebie przekonać, wedź się za robotę uczciwą, a nie ludźmi manipulujesz, ot niezależny doradca się znalazł. Ciekawe ile prowizji zarabiasz za przechwycenie takiego poszkodowanego klienta?
doradca_konto_pl / 2012-02-19 14:46
panie lezdrubinter.
specjalnie dla pana. po raz kolejny.
nie reprezentuję żadnej firmy.
i żadne towaryztwo ubezpieczeniowe, inwestycyjne lub żaden pośrednik nie płaci mi za to co robię.

o zalecanie produktów do jakiego planu finasowego pan lezdrubinter zapytuje?
lezdrubinter / 79.185.81.* / 2012-02-20 00:32
Tak jestes fachowiec,ze już nawet nie chcesz się pzyznać co polecasz klientom.

Jestem jednak 100% pewny, ze Nowa Perspektywę.

Szwarc mydło i powidło.
nabity w butelkę / 83.30.136.* / 2012-01-16 21:25
UWAGA NA ZŁODZIEI Z SALWATORA Z KRAKOWA – ZŁODZIEI SUŁOWSKICH. PO TRZECH LATACH OD KUPNA NIERUCHOMOŚCI DOWIEDZIAŁEM SIĘ ŻE MOJA NIERUCHOMOŚĆ JEST ZADŁUŻONA NA PONAD 160 TYS. ZŁ. BANDA ZŁODZIEI TO WSZYSTKO. MAM DUŻE PROBLEMY ABY ODZYSKAĆ SWOJĄ NIERUCHOMOŚĆ.
Paweł33 / 89.69.84.* / 2012-01-15 09:19
przedstawicielka ING zaproponował mi formę oszczędzania z możliwością ubezpieczenia na życie,przez 2 lata wpłacałem po 200zł z czego 15 miało iść na ubezpieczenie a resztę firma ING miała pomnażać z zyskiem. Po dwóch latach łatwo obliczyć wpłaciłem 4800zł nowy mój doradca finansowy (poprzednia pani już nie pracuje w ING)zaproponował mi do wypłaty 2300zł.Pytam!!! gdzie są moje pieniądze które mieliście tak pomnażać okazuje się że pani z ING 2 lata temu nie poinformowała mnie co to za produkt (zataiła informacje) i nie przekazała wiarygodnych danych (czyli okłamała ). Ostrzegam wszystkich firma ING puściła na rynek gówniany produkt dała dużą prowizje dla agentów a oni wciskają to nie informując o "wszystkim" (jak to określił nowy doradca finansowy). Zabrali mi ponad 2500zł tak właśnie można oszczędzać w ING
mjm455 / 89.167.65.* / 2013-02-03 20:15
Ja również z 6000 zł dostałem po 3 latach 3000. Zaufałem agentce i nie przeczytałem i tak niezrozumiałych definicji. Zależało mi na ubezpieczeniu na życie ale skoro tak pięknie te inwestycje wyglądały.... więc skorzystałem "". Oczywiście agenta tego juz dawno tu nie ma i nikt się ze mną nie kontaktował aby przesunąć frofil na bardziej ubezpieczeniowy. Jedno jest pewne - LEW nie potrafi inwestować bo straty ich były spore. No i koszty, które z każdej składki się im płaci są "nieeleganckie". Więc się wycofałem - straciłem 3000 ale przynajmniej miałem ubezpieczenie przez te 3 lata - tylko nie wiem jak byłoby gdybym zginął bo ponoć też nie wszystko jest jednoznaczne ale to już nie moja opinia.
justa33 / 78.88.35.* / 2012-06-20 18:13
Ja mam tą samom sytuacje co Paweł33.Dwa lata temu też podpisałam umowa ,wpłacałam po 200 potem po 214zł po czym dzisiaj mija drugi miesiąc jak czekam na marną połowe tego co wpłaciłam przez ten czas.
GB12 / 178.43.150.* / 2012-02-14 10:57
Zgadzam sie. To banda zlodziei!
DDDDDDDD / 83.5.254.* / 2012-02-02 21:02
Ja miałem podobną sytuację.Przez 4 lata "odkładałem"na emerytuę 170 zł.Po tym czasie wycofałem pieniądze i otrzymałem 2500 zl.Jak podpiszesz umowę,nikt później nie interesuje się twoimi pieniędzmi,najważniejsza jest prowizja dla przedstawiciela.Ludzie nie dajcie się nabijać!!!
doradca@konto.pl / 81.190.240.* / 2011-12-30 20:54
polecam lekturę OWU.
Najlepiej przed podpisaniem umowy.

pozdrawiam
Frajerka / 81.15.192.* / 2012-01-09 11:49
Zaliczyłam lekturę OWU, lecz nie znalazłam tam żadnej wzmianki na temat rozliczenia, które moim zdaniem powinno się otrzymać przy rezygnacji. Ja, po 6 latach płacenia składek na strategię lwa dostałam na konto przelew stanowiący ok 50% rzeczywistych składek, bez jakiejkolwiek informacji, w jaki sposób została wyliczona. Czy Pan/Pani,mniemam obeznana/y w temacie, mógłby mi coś poradzić?
doradca_konto_pl / 2012-01-09 17:58
Witam,
Co do dokładnego rozliczenia składek - myślę że ING jest w stanie coś takiego przygotować - polecam kontakt z infolinią.
Np. z Avivy wysyłają na żądanie, z Aegona - regularnie. Stąd myślę że ING nie pozostaje w tyle..

Co do lektury OWU - integralnym załącznikiem jest tabela limitów i opłat.
najnwowsze są np. na: http://www.ingzycie.pl/media/pdf/ES/TLiO4_2011.pdf
powinna pani takie otrzymać w momencie zawierania umowy - zazwyczaj podspisuje się odbiór wraz z wnioskiem lub z otrzymaniem polisy.
Koszty przy wypłacie - w tym produkcie raczej skromne:
a) 0,3% wysokości wypłaty, ale nie mniej niż 9 zł i nie więcej niż 72 zł
b) Różnica między ceną zakupu a ceną sprzedaży jednostki uczestnictwa:
5% ceny zakupu

Proszę pamiętać o pozostałych opłatach:
a) Miesięczna stawka opłaty administracyjnej (art.24): 9,80 zł
b) koszt ochrony życia
c) opłata za zarządzanie funduszami
Dodatkowo likwidacja polisy w okresie spadków giełdowych - kolejny czynnik zmniejszenia wartości kwoty do wypłaty.

Ewentualnie znając pani wiek, SU, terminy i kwoty wpłat, wybranie fundusze wraz ze zmianami, da się dokonać dokładnej symulacji historii pani rachunku polisy.
pozdrawiam
antek2 / 213.238.92.* / 2011-12-28 16:00
Ja też dorzuce coś o ING. 11 lat temu mama zawarła umowe ubezpieczenia na życie. Od samego początku agentka ładnie informowała że w razie jej śmiercie zostanie wypłacone 100% kwoty ubezpieczenia. Tak sie zdazyło że kilka tyg temu mama zmarła. Agentka przyjechała i wszystko ładnie cacy że wypłata do 30 dni i cała kwota zostanie wypłacona. No i... przyły pieniadze ale tylko 50% tego co było kwotą ubezpieczenia. Jak sie okazało to agenta przez 11 lat jakoś "przeoczyła" informacje o tym że umowa jaką podpisała mama gwarantuje w razie śmierci tylko 50% wypłaty, baaa nawet jak przyjechała po śmierci mamy żeby wypełnić wnioski o wypłate odszkodowania też zapewniała że 100% zostanie wypłacone. No jak tu ufać agentom ubezpieczeniowym - to ludzie naprawde fałszywi i z założenia działający na niekorzyść klienta. Liczy sie tylko prowizja a że klient troszke nie doinformowany to już nie ważne. NIE POLECAM ING! OMIJAĆ Z DALEKA! - żerują na tym że starsze ososby nie zawsze wczytują sie w OWU i moim zdaniem celowo wprowadzają w błąd.

Najnowsze wpisy