Forum Forum ubezpieczeńNa życie

ING ZYCIE strategia lwa jak sie wycofac???

ING ZYCIE strategia lwa jak sie wycofac???

krzysiek29 / 2008-02-14 08:44
mam ubezpieczenie na zycie z ING ze strategią lwa 4lata i chcialbym zrezygnowac z tego. tylko agen mi mowi jak zrezygnuje to strace czesc srodkow jak ktos ma pojecie o tym produkcie prosze o pomoc
Wyświetlaj:
naiwny, / 81.190.72.* / 2011-12-01 23:03
Im prędzej zrezygnujesz ,tym mniej stracisz.
Też przerabiałem podobne sprawy i nigdy więcej żadnych ubezpieczeń na życie ! Odkładając w domu , lepiej na tym wyjdziesz.
marcus222 / 78.30.116.* / 2011-12-02 18:27
Popieram co napisał kolega. Ja również czuję się naiwny... Okradziono mnie w biały dzień. Prosty rachunek: przez 2 lata odkładałem po 208 zł z czego 200 szło na inwestycje a 8 na ubezpieczenie. Licząc na szybko 24 mies. x 200 zł = 4800zł. Ile mi oddadzą po 2 latach "inwestowania? Uwaga 2200 zł. Jestem wściekły i nie zostawię tego tak sobie. Kobieta która zachęciła mnie do tej cudownej inwestycji zapewniała mnie kilkanaście razy że wyjmę wszystko co uda się zainwestować. Tym czasem nie otrzymam nawet połowy. Ludzie omijajcie ING szerokim kręgiem!!!
jsss / 79.184.91.* / 2014-03-16 00:33
Myślisz pazerny bałwanie,że są głupsi od ciebie i zapewnią twojej rodzinę wypłatę np. 100tys w razie twojej śmierci za 8zł np już na drugi dzień po zawarciu umowy i jeszcze ci napchają kasę bez ponoszenia ryzyka, jeżeli jesteś taki mądry to zabezpiecz mi na koncie 100tys a ja ci zapłacę po 200zł, po dwóch latach strzelę sobie w łeb a ty zapłacisz mojej rodzinie 100tys(to ci gwarantuje ING w Stategii Lwa)
frychu / 83.22.254.* / 2012-01-16 18:50
mam ten sam problem
przedstawiciel zapewnil mnie ze po dwoch latach moge podjac decyzje czy wszystko wyciagnac czy bawic sie w to dalej
teraz okazalo sie ze moge wyjac ale niecale 2300 zamiast 4800(tyle powinno byc a jest 3800 wartosc calego rachunku)
wartosc wykupu z wartoscia rachunku zrowna sie jak mnie poinformowano po okolo 20 latach!!!! i ja mam placic i patrzec jak mi kasy ubywa??/
mskmargh / 81.15.192.* / 2011-12-22 13:13
Mam pytanie, czy przy rezygnacji z tego bubla ktoś otrzymał jakiekolwiek rozliczenie. Ja po 6-u latach ubezpieczenia otrzymałam około połowy wpłaconej kwoty. Nie przekazano mi żadnego rozliczenia. Czy to jest taki standard, że zwracają kwotę, jaka im pasuje, bez żadnego komentarza?
nieyadowolonz / 62.122.118.* / 2011-11-10 12:30
Masakra 4 lata skladek po okolo 150zł z tego co miesiac 75zł to koszt ubezpieczenia a wiec skladek inwestowanych powinno byc okolo 3600zł + to co te pieniadze zarobily a tu 1200zł do wypłaty a tlumacza sie ze kryzys na rynku i sa straty!!! To sie pytam w co wy barany inwestowaliscie!!!!!!! rezygnuj jak najszybciej bo i tak stracisz !!!!
Joanna27 / 79.110.206.* / 2011-09-28 18:01
Witam wszystkich!
Też miałam ten sam sam problem jak wy. Znalazłam pomoc właśnie na tym forum. Polecam z całego serca Pana, który doskonale orientuje się w ubezpieczeniach. Jest bardzo kompetentny, uprzejmy, miły i wszystko super wam wytłumaczy. Naprawdę polecam. Jeżeli macie jeszcze jakieś wątpliwości - on super wyjaśni i na bieżąco zdaje relacje co załatwił. Kontakt do Pana: karuzel11@gmail.com
Bronek22 / 84.10.217.* / 2011-12-13 20:31
haha kolejny naciagacz
Leszek Hajduk / 83.238.242.* / 2011-10-14 21:52
Szanowni Państwo,
w każdym miejscu widzę słowa "złodzieje, oszuści", itp. Czy tak jest naprawdę?
Ja działam w ubezpieczeniach kilkanaście lat, w tej samej firmie - dzisiaj Aviva, więc już niejedno słyszałem i widziałem.
Niestety, najczęstszą przyczyną w/w problemów jest niezrozumienie potrzeb klienta (jego słów) przez agenta, a także plany sprzedażowe tych ostatnich...
Tak w wielkim skrócie - często klient mówi o emeryturze, a zapytany, czy jest dla niego istotne też to, jak będzie mu się żyło, gdy braknie mu zdrowia przed dojściem do emerytury, to oczywiście - on też chce na taką ewentualność ubezpieczenie. "Ale miała być emerytura?" "No też, ale do niej mam jeszcze daleko..." A po 10 latach, jak przeżył zdrowo, to zaczyna się płacz, że on jednak chciał oszczędzać. Owszem - nawet wtedy jest jakieś wyjście...
Wspomniałem też o planach sprzedażowych. Jest prawdą, że lepiej zarabiają agent i firma na produktach ubezpieczeniowych niż inwestycyjnych. Dlatego jest wielkie parcie na sprzedaż ubezpieczeń. A że nieraz klient jest traktowany jako narzędzie, na którym można zarobić, to niestety brutalna prawda... Ale ogólnie, to firma jest zadowolona, agent też, więc teoretycznie wszystko pasuje. Niestety...
Czy można się tego ustrzec? Sporą gwarancją daje staż osoby w branży ubezpieczeniowej, bo jeśli ktoś będzie sprzedawał co innego, niż potrzebuje klient, to szybko wypadnie z rynku. Też warto zapytać agenta o jego klientów - z kilkoma porozmawiać na temat tego, czy agent sprzedał im to, co kiedyś chcieli kupić, czy też są na tym portalu.
Też jakąś wskazówką jest zachowanie sobie wydruków zysków do produktu, który kupujemy, ale na kalkulatorach firmy, z której jest agent.
Jeszcze jedna uwaga. Kiedy już kliencie siedzisz z agentem i zastanawiacie się nad wysokością emerytury, to zwróć uwagę, jaki zysk został przyjęty do wyliczenia tej emerytury. Moim zdaniem - jeśli wezmę 7% w skali roku, to mogę się kiedyś mocno tłumaczyć. A zdarza mi się spotkać tak beztroskich agentów, u których róża urośnie tak jak sosna.
Pozdrawiam
Leszek Hajduk
lezdrubinter / 79.185.84.* / 2012-02-14 18:19
To jakie zyski zakladasz. Tojakie zyski zakładasz. takie jak na lokacie ??
To po co zakładać polise i płacic koszty jej obsługi. ???
Marius Ubezpieczenia / 2011-09-25 21:57
Witam

Wiele osób tu piszących czuje się oszukana ale to jest też częściowo wina nie czytania OWU oraz niestety wiary że produkty ubezpieczeniowe z ochroną dadzą zysk.

Strategia Lwa jest ubezpieczeniem na życie z funduszami kapitałowymi co oznacza że po wielu latach daje szansę na odzyskanie części poniesionych kosztów za ubezpieczenie.

Należy tu brać pod uwagę dwa punkty:
1. Ochrona i gwarantowana suma wypłacona na wypadek śmierci.
2. Możliwość odzyskania części poniesionych kosztów ochrony.

Aby był zysk koszt ochrony musi być niski a to oznacza że SG za ochronę jest niskie a większość jest inwestowana na funduszach, w takim przypadku mamy do czynienia z bardziej inwestycyjnym rodzajem tego ubezpieczenia.

Co by nie było że krytykuję konkurencję to pragnę zaznaczyć że sam posiadam to ubezpieczenie w wersji ochronnej.

Jeżeli chodzi o inwestycję to są na rynku inne produkty czysto inwestycyjne a do tego od stycznia 2012 roku wejdą nowe Indywidualne Konta Zabezpieczenia Emerytalnego gdzie wpłaty zgodnie z ustawą będzie można odliczyć od podatku.
Na chwilę obecną brak jeszcze dokładnych informacji ale na pewno dam o nich znać jak się pojawią.

Obecnie jeżeli kogoś nie interesuje ochrona a jedynie inwestycja to jest na rynku parę takich produktów jak choćby Allianz Rentier - fundusze inwestycyjne zamknięte w formie polisy, brak ochrony więc większość składki jest inwestowana.

W razie dodatkowych pytań proszę pisać na :
allianz.ubezpieczenia@gmail.com

ps.

Dostałem zapytanie po jakim czasie SG polisy będzie się równało rachunkowi polisy ?
Jest to uzależnione od wysokości składki, okresu ubezpieczenia, wybranemu rodzajowi ubezpieczenia czyli czy większa ochrona czy inwestycja oraz wybranym funduszom w polisie - dają straty czy zyski.
karolka8811 / 85.222.98.* / 2011-09-25 21:08
Witam,
tak czytam wasze forum i doskonale Was rozumiem, też była oszukana akieś 2 lata temu roziązałam umowe z ING i oczywiście wyęłam mniesza cześć gdzie to miało być zabezpieczenie emerytalnie a nie pół na pół z ubezpieczeniem na życie. Zrezygnowałam z tego dopiero w tedy kiedy kolezanka poleciła mi fana doradczynie finansową która mi uświadomiła. Wpłacałam i nie wiedziałam co i jak, ona pomogła mi rozwiązać tą umowe i zaproponawała o wiele lepszą oferte. Trochę się bałam wchodzić znów w jakąś inwestycje, ale zaryzykowałam.
Pani Karolina wytłumaczyła mi sposób działania i w jaki sposób to działa. Jeżeli kogoś interesuje zmiana bądź rozwiąznie strategii lwa śmiało piszcie na mojego e-maila siwa123@buziaczek.pl bądź na tel 517-492-553 Pozdrawiam Karolina
ollo / 46.148.0.* / 2011-09-09 21:59
wycofujcie się ja po dwuch latach na szczęście się oświeciłem
??????? / 77.253.223.* / 2011-08-26 21:19
Dlaczego wszyscy podchodzą do ubezpieczeń z taką rezerwą? posiadam polisę już 5 lat i w chwili obecnej wykupiłam ją i otrzymałam 3000 zawarlam nowa idalej mam ochronę! no i kasę której tak potrzebowałam!
czomolungma / 87.207.173.* / 2011-08-25 17:13
Mój wniosek o zamknięcie polisy:

"Oświadczam, iż korzystając z przysługującego mi prawa, wypowiadam umowę ubezpieczenia na życie z funduszem kapitałowym STRATEGIA LWA nr........ Do wypowiedzenia dołączam kopię dokumentu tożsamości. Z poważaniem.... "

Nie wiem czy ksero dowodu jest potrzebne, ale wolałem wysłać.

Co do Strategii Lwa: konsultant ING NIE PYTAŁ mnie czy chcę ubezpieczyć się na życie. Pytał CZY CHCĘ MIEĆ WYSOKĄ EMERYTURĘ. Wyliczał na kalkulatorze zyski już po 5 latach. Jego komentarz co do zysków po 10 letnim odkładaniu: "uuuu, tutaj już nam niezła sumka się uzbiera!" KOMPLETNA BZDURA.

Straciłem "tylko" 1320 zł, bo rezygnuję po pół roku umowy (składka 220 zł). Konsultant oczywiście uprzedził mnie że część składek idzie na ubezpieczenie i zachwalał to jako super bonus do mojego narzędzia inwestycji. Ale nie byłem świadom że ta "część" to blisko 80%!

A ile za to się nasłuchałem o wynikach UFK Dynamicznego - hohoho, że to świetny fundusz i doskonała decyzja na dłuższe oszczędzanie. Nie miałbym żalu do ING gdybym faktycznie chciał się ubezpieczać na życie. Ale ja chciałem inwestować, a nie się ubezpieczać. Konsultant wcisnął mi produkt którego tak naprawdę nie oczekiwałem.
"Jeleń" a nie Lew / 83.5.54.* / 2011-09-18 21:03
ZŁODZIEJE - to mało powiedziane !!!!
Przez dwa lata wpłacałam około 200,- na Strategię Lwa /to się miało odkładać i być zabezpieczeniem na starość/ i to był chyba najgłupszy pomysł mojego życia. Dodatkowo opłacałam składkę na ubezpieczenie na życie, taki pakiet rodzinny, około 130,- Jak łatwo policzyć wpłaciłam około 8 000 zł. Po dwóch latach dostanę 890 zł !!!!????
Każdemu kto wdepnął w to bagno radzę zrezygnować, bo szkoda się pogrążać dalej.
Przeciąganie sprawy to chyba ich specjalność i zastanawiam się, czy moja Agentka p. Stanisława z Krakowa nie musi tego ciągnąć żeby nie stracić prowizji za złapanego "jelenia".
Kiedyś czytałam, że Agent ubezpieczeniowy musi zwracać prowizję jeżeli umowa zostanie wypowiedziana przed upłynięciem jakiegoś czasu. Wiec Ci ludzie bez serca mamią nas jakimiś wyjaśnieniami, propozycjami itd i ciągną sprawę jak najdłużej.
lala72 / 46.134.211.* / 2011-08-01 20:29
ZLODZIEJE
2011-07-31 17:11 niedziela ~LALA | [+] odpowiedz
Wplacalam na ing 9 lat,mialo to byc ubez. emerytalne,ktore bylo dla mnie bardzo wazne.Przekonywal mnie ze obok emerytalnego jest to ubez. na zycie,wiec zgodzilam sie.Teraz wiem ze to nie ma nic wspolnego z moja przyszla emerytura.Nie mialam zbyt duzej kontroli nad dokumentacja, poniewaz od 12 lat przebywam poza granicami naszego kraju.Podpisalam bo wierzylam co mowi do mnie moj ubezpieczyciel,z samej umowy i tak bym nic nie zrozumiala.Po 9 latach skladki w wys.200 zl na mies.,pozniej z biegiem lat urosla do 260,wiecie ile dali mi zwrotu.....2052,87 ,czyli na tych zlodzieji wplacilam ponad 20 000 tys przez 9 lat,a dostalam 10 procent,tyle wyszly im koszty manipulacyjne 90 procent!!!!!!!zamiast odwrotnie.Uwazajcie ci zlodzieje za nasze piniadze kupuja luksusowe samochody i mieszkaja wluksusowych domach,znam paru takich.Jesten strasznie wsciekla,jutro jade tam wyjasnic to nieporozumienie,chociaz wiem ,ze nic to nie da,poniewaz oni sa szkoleni aby mowic tak abysmy nic nie zrozumieli.uwazajcie na te firme!!!
Chcialabym nadmienic ,ze po 8 latach chcialam zrezygnowac ale facet powiedzial ,ze bedzie lepiej jak jeszcze rok bede wplacac i dostane wieksza kwote.Ten rok kosztowalmnie 260 razy 12 miesiecy ,to prawie 3 tys. zl.Po tym roku minelo 9lat i dostalam wlasnie te 2 tys. za cale 9 lat wszystkich skladek.Jaki mial sens skladania jeszcze przezten rok skoro wplacilam wiecej niz dostalam przez te wszystkie lata.
WITT / 77.236.26.* / 2011-08-08 21:40
Chętnie pomogę w objaśnieniu Strategii Lwa, chociaż wiem, że każdy kto zrozumie jak to działa będzie chciał zrezygnować, w tej kwestii też chętnie pomogę. KONTAKT: karuzel11@gmail.com
piotrekm 1471 / 88.199.132.* / 2011-08-13 22:10
po przeczytaniu forum też chce się wycofać. co robić,mam się skontaktować z agentem czy lepiej bezpośrednio do ING wysłać pismo? jak sformułować wypowiedzenie i co powinno zawierać? możesz wysłać mi jakiś wzór.dzięki.
nizadowolony / 85.14.85.* / 2011-07-24 12:37
powiem ci tak ,rezygnuj w tym momencie bo stracisz o wiele więcej wpłacając dalej składki, ja po dwóch latach oszczędzania straciłem 2000.Ci doradcy z ing od siedmiu boleści naciągają tylko uczciwych ludzi.Poczytaj opinie o oszczędzaniu w ing to zmienisz zdanie do tej instytucji.Jedyny który tam zarobił to Marek Konrad za reklamy
hanna101 / 81.190.62.* / 2011-07-13 22:44
zrobiłam mały rachunek i wyszło mi że:
po 8 latach oddadzą mi 60% wkładu
po 9 latach oddadzą mi 65% wkładu
po 10 latach mam już 70%
i jak pójdzie tak dalej to nie będzie źle.
Ale i tak żałuję że dałam się w to wciągnąć
NAIWNA637 / 78.29.208.* / 2012-08-18 22:04
JASNE CZYLI ZA 20 LAT ODZYSKASZ SWOJE PIENIADZE )MOZE JAK NIE BEZIE KRYZYSU)A GDZIE ZYSK ????
AGAj / 212.160.96.* / 2011-07-22 13:41
czy ktoś może mi wyliczyć ile powinnam dostać po 3 latach w "strategii lwa" nazbierałam 4000 mniej więcej potzrebuję informacji bo z ich wyliczeń wyszło 960 zł
Marius Ubezpieczenia / 2011-07-07 23:38
No cóż, czytam wypowiedzi osób i z tego co widzę to większość osób była zainteresowana inwestycją a nie ochroną ubezpieczeniową na wypadek śmierci.
Strategia Lwa jest polisą ochronną, część składki w zależności od sumy ubezpieczenia jest inwestowana w Ubezpieczeniowe Fundusze Inwestycyjne co ma dać klientom w zależności od zysku/straty tych funduszy możliwość odzyskania po iluś latach części poniesionych kosztów za polisę.
TO NIE JEST PRODUKT INWESTYCYJNY !!!
Wszystkie osoby które liczą na zysk powinny zainwestować w produkty czysto inwestycyjne a nie polisy ochronno-inwestycyjne.
Wielka szkoda że wiele osób sprzedających ubezpieczenia jest bardziej zainteresowana własną prowizją niż tym czym tak naprawdę zainteresowany jest klient.

W razie pytań proszę o telefon: 501 704 195
k_pax / 62.148.66.* / 2011-09-10 19:50
Popieram Mariusa jestem co prawda świeżym przedstawicielem ING ale strategia lwa to program czysto ochronno-inwestycyjny, żeby myśleć o powiększaniu środków trzeba wybrać program czysto tylko i wyłącznie inwestycyjny.
Pozdrawiam k_pax
frychu / 83.26.242.* / 2012-01-16 20:32
czyli przedstawiciel klamal w zywe oczy i co ja mam mu teraz zrobic???
fido1982 / 79.191.138.* / 2011-06-17 18:11
mam własnie strategie lwa i chciałbym z niej zrezygnować.pienądze są inwestowane w ing ufk mieszanyi dynamiczny.Jaka moze byc wartość wykupu po 24 miesiącach.Przez rok płaciłem 120 a drugi 128 co daje kwotę 2976zł.proszę o odpowiedź
nikitaaaaaaaaaa / 188.33.18.* / 2011-07-18 18:19
witam, popełniłem ten sam błąd, tylko, że moja składka wynosiła 200 zł i po 24 miesiącach zrezygnowałem, bo to nie ma sensu i dostałem około 45 % wkładu. Pytałem o szczegóły mojego agenta i zapewniał mnie, że środki można wpłacać i wypłacać, a okazało się , że to jest bzdura. PIES J**** TO ING
wow1111 / 89.191.131.* / 2011-07-21 16:26
Racja ja też dałam się wykołować, a przedstawiciel -niezły/agent nie ponosi konsekwencji, że mnie oszukał. Ja też wiedziałam, że środki można wpłacać i wypłacać, a okazało się , że to jest bzdura. Jeszcze problemy,żeby wypłacić te ochłapy.
cycu75 / 79.184.185.* / 2011-07-07 22:06
niestety też dałem się omamić tym funduszem nazwa jak najbardziej adekwatna do działania LEW zjada nasze pieniądze a my dostajemy tylko ochłap. Ładnie to wyglądało przy podpisywaniu polisy (kalkulator agenta. Po 2 latach wpłat po 207 zł otrzymam ok 2tys z groszami a pozostałe pieniążki jak to Pan powiedział zostały przeznaczone na opłaty i jakieś koszty lepiej było do świnki wkładać teraz miałbym o wiele więcej. Pan stwierdził że to procentuje z wiekiem ciekawe ile bym zarobił na tym po 20 latach? może dobiłbym do 10000 nie wspominając o podwyżkach składki w międzyczasie? Pozostawiam do przemyślenia chyba lepsza jest świnka od LWA Świnka tyle nie je.
adaskas / 78.88.85.* / 2011-06-19 13:15
zadzwoń to pomogę 533-559-559
zawier_m3 / 2011-08-03 20:50
Ciągle miałem problemy z ING, np po przeprowadzce czekałem prawie pół roku na zmianę adresu w bazie danych, strasznie późno księgowali wpłaty co skutkowało tym że non stop były jakieś zaległości i oficjalnie mnie informowali że ubezpieczenie jest nieważne... teraz gdy to się w miarę uporządkowało zastanawiam się czy w ogóle warto dalej im wpłacać pieniądze... 150zł co miesiąc i uzbierało się już prawie 8tyś zł a ciekawe ile dostane gdy będę chciał zrezygnować bo np będą mi potrzebne pieniądze... w końcu to fundusz inwestycyjny, prawda ? czy jest sens pchać kasę w ich kieszenie ? Ile mogę odzyskać na chwilę obecną ? Mój ojciec gdy się na nich wkurzył i zrezygnował to sporo stracił i czekał prawie 2 miesiące na zwrot pieniędzy choć gwarantowali wpłatę po 14dniach... Jak najkorzystniej to rozegrać ?

zawieruchamaciej88@gmail.com

GG 8654823
fido1982 / 79.191.138.* / 2011-06-17 18:36
dodam jeszcze że suma ubezpieczenia t0 60480zł
lego / 77.254.133.* / 2011-03-28 21:35
tak stracisz część środków a dokładniej większą połowę, po prostu legalnie zrobili Cię w ...............
Lenka 85 / 77.236.12.* / 2011-04-06 15:25
Czy wiadomo po jakim czasie od rezygnacji z polisy po 24 miesiącach będzie wypłacone to co zostanie? Bo nawet termin wypłaty pieniędzy u nich to tak opisana sprawa że każdy wyraz trzeba tłumaczyć ze słownikiem?
Roberto7444 / 2011-02-10 20:43
Witam po podpisaniu umowy suma gwarantowana wynosiła 35000zł.Po płaceniu składek przez 10 lat wynosi teraz 44600, a wartość wykupu na teraz 6600 zł.Jak łatwo policzyć składki które płaciłem przez te lata wyniosły około16000.Co to jest ta suma gwarantowana i na czym to polega.Proszę o informację.Pozdrawiam
Marius Ubezpieczenia / 2011-07-07 23:41
Suma Gwarantowana oznacza kwotę wypłaconą uposażonym w wypadku Pana śmierci

Najnowsze wpisy