Forum Forum ubezpieczeńNa życie

ING ZYCIE strategia lwa jak sie wycofac???

ING ZYCIE strategia lwa jak sie wycofac???

krzysiek29 / 2008-02-14 08:44
mam ubezpieczenie na zycie z ING ze strategią lwa 4lata i chcialbym zrezygnowac z tego. tylko agen mi mowi jak zrezygnuje to strace czesc srodkow jak ktos ma pojecie o tym produkcie prosze o pomoc
Wyświetlaj:
Były Agent ING / 87.96.124.* / 2010-02-02 16:10
dokładnie tak, dlatego że jest to polisa na życie z funduszem kapitałowym, czyli część wpłaconych składek idzie na ochrone ubezpieczeniową, a część jest inwestowana, nawet jeśli ta umowa bedzie 10 lat trwała to nigdy nie wyciągnie sie tego co wpłaciło
Były Agent ING
jula222 / 2010-12-28 21:04
Witam ja również padłam ofiarą strategi lwa . Dopiero po zapłaceniu pierwszej składki agent przesłał mi kosztorys tych składek i boże aż 600 zł rocznie idzie do ing. Zapłaciłam pierwszą składkę ale nie mam zamiaru płacić więcej co dalej robić złożyć wypowiedzenie czy to olać? Co się stanie jeżeli przez 90 dni nie zapłacę ani złotówki?
be-ata / 95.49.104.* / 2010-11-25 11:23
Popieram w 100%
Jacek K / 192.100.130.* / 2010-01-22 09:36
Witam
Mam do Was pytanie o poradę /PORADĘ a nie atak agentów…./
Od 2000r jestem wraz żoną posiadaczem trzech polis w ING:

Ubezpieczenie na życie z funduszem kapitałowym „Strategia Lwa” (FIR1) – obecna składka 167,89 PLN
Kapitałowe ubezpieczenie na życie (E1R0) – obecna składka 209,73 PLN

Ubezpieczenie na życie z funduszem kapitałowym (ULR1) – obecna składka 144,84 PLN

Jedna z nich to tzw. Polisa „posagowa” dla obecnie już 17 letniej córki.

Moje pytanie jest następujące. Zostać czy się wycofać ? Wpłaciłem tam sporo pieniędzy przez te prawie 10 lat a cały czas wartość wykupu jest niższa niż wpłacone pieniądze.
Co robić?

Wykupić np. w PZU „Plan na życie” + jakieś dodatkowe ubezpieczenie na życie i odkładać np. 200 zł na jakiś fundusz ?

Naszym celem było:
1. systematyczne odkładanie pieniążków dla córki (niewielka skłądka, ale przez tyle lat coś by się uzbierało)
2. ochrona na życie w przypadku śmierci, wypadku itp. aby zapewnić rodzinie cokolwiek
3. oszczędzanie na przyszłą emeryturę

Teraz z perspektywy czasu widzę, że pieniądze bardzo słabo na siebie pracują, tylko czy opłaca się wyjść z ING ? Jak wyjść z jak najmniejszą stratą ?
Obecny model ani nie daje dobrej ochrony, ani inwestycji.
Jeśli potrzebne są dodatkowe inf to przekażę.

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc
Waldixc / 212.244.160.* / 2010-09-27 13:36
proponuję rozdział ubezpieczenia od inwestycjii, pytanie dlaczego Pana agent z ING proponuję produkty innych firm- przenióśł się? A tak a propos, czy on coś z tego ma- a Pan pracuje dla idei?
Jacek K / 192.100.112.* / 2010-04-08 08:16
Witam
Wracając do mojej sytuacji, wczoraj był u mnie mój agent.
Przypomnę, że miałem trzy polisy w ING, opłacane przez 10 lat
1. Ubezpieczenie na życie z funduszem kapitałowym „Strategia Lwa” (FIR1) – obecna składka 167,89 PLN
2. Kapitałowe ubezpieczenie na życie (E1R0) – obecna składka 209,73 PLN
3. Ubezpieczenie na życie z funduszem kapitałowym (ULR1) – obecna składka 144,84 PLN

Naszym /moim i żony/ celem było:
1. systematyczne odkładanie pieniążków dla córki – obecnie 17 lat (niewielka składka, ale przez tyle lat coś by się uzbierało)
2. ochrona na życie w przypadku śmierci, wypadku itp., aby zapewnić rodzinie cokolwiek
3. oszczędzanie na przyszłą emeryturę

Oto proponowane zmiany:

1. Zamykamy polisę FIR1 (wartość wykupu to 13140 z 14236)

2. Zamykamy polisę ULR1 (wartość wykupu 10271 z 11471)

3. Agent proponuje przerzucić zgromadzone środki z tych polis, /czyli wspomniane wcześniej 13,1+10,2 tyś/ jako „poduszkę” do TFI Idea lub BPH. Powiedział, że „otworzy” to nam. Nie wiem czy on coś z tego ma? Ja mogę sam chyba to zrobić przez np. mbank

4. Polisa - Kapitałowe ubezpieczenie na życie (E1R0) – obecna składka 209,73 PLN,zapewniająca ochronę na życie, zostaje, ale nie będzie już nigdy indeksowana /mam cały czas wątpliwości czy jest sens ją trzymać?/

5. Wykupienie polis uzupełniających na życie w MACIFie dla mnie na 70 tyś, żona 40tyś – składki rosną w miarę wieku, ale w każdej chwili można zrezygnować. Obecnie rocznie za nas to 195 + 178 zł (za ROK!) W wieku chyba 65 lat będzie to już o ile pamiętam ok. 1000zł za rok za osobę.

6. Do oszczędzania zaproponował polisę Generali Omni Profit gdzie ponoć pieniążki nieźle na siebie pracują, z pełnym dostępem przez net, możliwością zmian do 10 razy bezpłatnie w ciągu roku alokacji środków w kwocie ok. 300 zł za miesiąc. Na razie zaproponował 50% akcje i 50% obligacje

7. Czy Ew myśleć o wpłacaniu jakiś drobnych sum np. 100zł miesięcznie na IKE Waszym zdaniem?

Dziękuję za rzeczowe porady. Mam nie za wiele czasu, bo zbliża się płatność składki w ING a raczej nie chcę jej tam płacić
lezdrub@interia.pl / 83.24.173.* / 2010-04-08 14:13
Panie Jacku. Ja już dawno dałem panu rozwiązanie tego tematu.

Wszystkie polisy rozwiazać.
Załozyć jedna polise perfect multi ochrona. Polisa bezterminowa z bardzo szerokim zakresem ochrony i o kosztach stałych. Najkorzystniejsza polisa na rynku.

Przyczym nowa polise na zycie trzeba uruchomić przed wygaśnięciem poprzedniej.

Polisa w macif jest polisa terminową. PO 65 roku nie ma mozliwośći kontynuowania .
Czyli klient płaci całe zycie. Mija 65 rok i firma mówi. Dziekujemy.

Wszelkie nadwyżki z tamtych polis wplacać do IKE Arka. Zero kosztów, dobre zyski,i brak podatku. Mozna wpłacac nawet 700 zł/m. transfery przez internet i telefon.

Pieniadze z wypłat z tamtych polis można wpłacić do tfi idea.
dobrym rozwiazaniem jest też tfi Aviva, tez przez internet można dokonywać konwrsji.
Transfer polecony do godz, 14 jest realizowany w tym samem dniu.
Nie ma podatku przy transferach. jest podatek na końcu inwestycji.
I właśnie z tego programu kiedyś umorzyłby Pan kapitał dla córki.

Natomiast z IKE na emeryturę, bo nie zapłaci Pan podatku.

O ile pamietam warunki OWU perfect multi ochrona panu wysyłałem poprzez e-mail.

Podaje mój telefon 600 942 367.Prosze nie zwlekać.
Bo nić lepszego w tej materi juz nie ma.
Jacek K / 192.100.112.* / 2010-04-08 15:17
Wysłał Pan tak, wszystko dostałem.
Cały czas się biję z myślami, oferta wydaje się być atrakcyjna
ironlord / 217.113.226.* / 2011-07-28 15:51
Są lepsze rozwiązania. Decyzja już zapewne zapadła :)
lezdrub@interia.pl / 79.185.105.* / 2010-02-09 22:08
Panie Jacku. Przeciez Plan na Zycie w PZU niczym nie rózni sie od Strategi Lwa w ING.
Więc co taka zamiana pomoże??/

Z deszczu pod rennę.

Tu trzeba czystoochronne dobre ubezpieczenie -,Perfect multiochrona
Kapitał dla córki budować w funduszach inwestycyjnych (arka)-dobre zyski
Kapitał na emeryturę budować w IKE na funduszach inwestycyjnych tez proponuję arkę(zero kosztów dobre zyski i bez podatku belki.

To jest cala recepta do sukcesów i bezpieczeństwa.
jip_live / 2010-02-15 17:35
Nie wiem czy się nie różni Plan na Zycie w PZU , ale z Waszych wypowiedzi wynika że tak, ale ja jestem zadowolona,a takiej formy ubezpieczenia jeszcze nie spotkałam .
lezdrub@interia.pl / 79.185.113.* / 2010-02-15 18:32
jip_live.W takim razie nawet nie wiesz co sobie wykupiłaś.
Ale po latach sie dowiesz. Dowiesz sie tak, jak ci co sobie wykupili strategie lwa, czy uu plus, czy perspektywe, czy nowa perspektywę.
Były Agent ING / 87.96.124.* / 2010-02-02 16:21
tak jak wypowiedział sie mój przedmówca zrezygnować, może nie koniecznie PZU bo są firmy które oferują naprawde fajne oferty HDI Gerlin, Generali, Aviva, wiem bo sama szukałam dla siebie najlepszej oferty i przerobiłam troche tego, a że jestem byłym doradcą ING to wiem na co mam zwracać uwagę, co moge doradzić to przede wszystkim analiza finansowa żeby zabezpieczyć jedną polisa życie, a odkładanie kapitału to najlepiej założyć program oszczędnościowy gdzie alokacja skłądki w całości idzie na oszczędzanie a nie część na ochrone, a kryzys, kpina, zadaniem doradcy ING jest m.in obsługa klienta i doradzanie mu co ma robić, a nie spisać wziąść pieniądze i na tym sie kończy, to Pana święte prawo, nie ważne w jakiej firmie sie Pan ubezpieczy, trzeba wymagać opieki doradcy, a produkty ING to jedna wielka ściema, ale co sie nie robi dla kasy....
lezdrub@interia.pl / 79.185.77.* / 2010-02-02 20:49
A jaki to wspaniały produkt ma Aviva. Aviva ma takie same produkty jak ING.
lezdrub / 79.185.84.* / 2010-01-22 14:59
Panie Jaacku.Z tych informacji, które Pan podał. Całkowicie sie z tym zgadzam,że są to umowy niefektywne w obu dziedzinach (ochrony i inwestycji).

Bardzo często spotykam sie z takim przypadkami.
Mam dla pana skuteczne rozwiązania w kwesti ochrony ubezpieczeniowej,składania kapitału na dodatkową emeryturę, jak również poprawienie skuteczności budowania kapitału dla córki.
Zapewniam Pana,że już wielu klientom z takimi problemami pomogłem i dzisiaj już sie z tego wszystkiego śmieją. Widzą konkretne rezultaty moich rozwiązań.widza je niemal codziennie obserwujac rachunki

Proszę o podanie E-maila i wyślę Panu wszystkie informację na skrzynkę e_mail.

W tym e-mailu będa wskazane wszystkie szczególy tego rozwiązania(bardzo precyzyjne)
Dużo może się Pan dowiedzieć dzwoniąc pod tel 600 942 367.
estih / 79.191.125.* / 2010-01-26 13:39
Skąd może Pan wiedzieć że te umowy są nieefektywne skoro Pan Jacek podał jedynie wysokość składki a nie wysokość zebranego kapitału. na jakiej przepraszam podstawie uważa Pan że są one nieefektywne??? Moim zdaniem jest Pan oszustem szukającym kolejnego Kozła ofiarnego!!!!!!!!!!!!!!!!!! Panie Jacku skoro są to umowy długoterminowe to jak sama nazwa wskazuje potrzeba dłuższego czasy na to by przynosiły one widoczny zysk. Skoro zbiera Pan pieniążki już tak długo radzę poczekać jeszcze jakieś dwa lata. Większość funduszy przyniosła straty lub nie wielkie zyski z powodu oststniego kryzysu i to nie ważne czy to ING, PZU, AXA ... Jeżeli nie da się Pan nastraszyć i nie ulegnie panice to za jakiś czas wszystko wróci do normy. Niech Pan się nie da nabrać oszustom typu lezdrub
lezdrub@interia.pl / 79.185.83.* / 2010-01-26 19:32
estich.Ty mnie chcesz nazywać oszustem??
Otóz ja znam te produkty ubezpieczeniowe, które posiada pan Jacek.
Znam koszty tych produktów i ich mozliwośći inwestycyjne w stosunku do całego rynku Ubezpieczeniowo - finansowego.
Otóz Strategia Lwa jest produktem ubezpieczeniowym w którym teoretycznie ubezpieczenie na zycie kosztuje częsć składki, a praktycznie kosztuje całą składkę.
I to właśnie nazywam oszustwem w białych rekawiczkach.

Ja sprzedaję ubezpieczenia,bez tych właśnie oszustw w białych rękawiczkach.estih. Nazwałeś mnie oszustem,chociaz nie wiesz jakimi rozwiazaniami z rynku ubezpieczeniowo- finansowego chciałem klientowi zastąpić te nieudolne rozwiazania ING

Uważasz,ze nie ma na rynku lepszych rozwiazań w tej dziedzinie, aby dokonanie tych zmian było korzystne dla klienta????

estih.Pytam jakim prawem mnie tak nazwałeś. Konkretnie i merrytorycznie prosze o odpowiedź.

Po drugie klient napisał,że kapitał jest duzo mniejszy od wpłat więć znam skutki tych umów.

estih. Piszesz,ze był kryzys i dlatego tej kasy jest tak mało.
To ja się pytam, gdzie był agent ING, i dlaczego nie doradził klientowi,aby przejść na okres bessy do funduszy bezpiecznych.

I co ma dalej płacić,tak jak mu doradzasz i przy następnym kryzysie stracić jeszcze więcej.

Podsumowując wszystkie fakty, to myślę,ze forowicze będa mieć odmienna ocene mojej osoby.
kasia10.1982 / 91.94.148.* / 2010-01-18 21:17
zawsze każdy klient ma prawo zrezygnować z umowy, tym bardziej że strategia lwa jest umową bezterminową, jest to umowa ubezpieczeniowa i zawsze na takiej umowie ponosi sie koszta za ryzyko ubezpieczeniowe, a jeśli już jest jakis kapitał przy jakiej kolwiek polisie to nie można napewno na tym zarobić, jedynie mieć częściowy zwrot kosztów związanych z ubezpieczeniem, jeśli chcesz zrezygnować to najlepiej napisz pismo bezpośrednio ce nentrali a nie słuchaj głupot, to Twoje świete prawo nr. na infolinie 801-20-30-40, Warszawa Ludna 2, jeśli chodzi o programy oszczednościowe to szukaj produktów gdzie nie ma umów ubezpieczeniowych a jeśli już jest umowa gówna(śmierć ubezpieczonego) to musi być jak najniższa kwota (mas do 500 zł), rada odemnie uciekaj z tej fimry jak najdalej i tak jak sie zdecydujesz na rezygnację na pieniadze będziesz czekać przynajmniej 3 miesiące
agapi16 / 213.7.155.* / 2010-02-02 15:55
Witam
Miałam polise strategie lwa i ją zlikwidowałam po 2,5 roku. Umowe wypowiedziałam listownie pod koniec grudnia i pieniądze dostałam na konto po miesiącu.
Powody: podpisując tą umowe byłam zapeniana że będe oszczędzać na moją emeryture, więc uwierzyłam, ale prawda okazała się bolesna, a raczej droga w skutkach dla mnie oczywiscie. Nie ważne że starciłam, bo niby kiedy miałabym zarobić bo 20 latach nie dziękuje. Dość kłamst agentów ING!!!!
Piotrek efect / 77.253.184.* / 2010-01-21 10:37
dobra panowie i panie wiedze ze musze zareagowac... jestem doradcca z firmy efect... 1 pytanie jakie musimy sobie zadac to czy chcemy sie ubezpieczyc czy chcemy oszczedzac jezeli to 1 to idziemy do firmy ktora tylko i wylacznie nas ubezpieczy a jezeli to 2 to do instytucji ktora bedzie tylko i wylacznie pomnazac nasze srodki... w strategi lwa i innych tego typu produktach po ok 15 latach bedziemy miec tyle ile wplacilismy a to dlatego ze najpierw zbieramy sobie sume ubezpieczenia ok 60 tys (oczywiscie przeplacamy bo placac 250 zl miesiecznie mamy SU 60 tys no nieporozumienie wedlug mnie) dobra teraz moj konik czyli w co jak i gdzie inwestowac... po 1 dywersyfikacja portfela czyli potrzebujemy miec wybor z min 25-30 funduszy akcyjnych (nie tylko inwestujacych w akcje ale takrze w sorowce i nieruchomosci) (nie tylko inwestujacych w polsce z min 4-8 roznych TFI poprostu nie moga byc ze soba powiazane (najlepsze polskie fundusze akcji Arka BZ WBK Akcji i Legg Mason Akcji) dalej potrzebne jest nam ok 15 funduszy sredniego ryzyka czyli fundusze zrownowazone i ok 15 funduszy bezpiecznych czyli rynku pienieznego obligacji i papierow dluznych... nastepnie musimy miec mozliwosc przechodzenia z funduszu do funduszu bez placenia oplat za wyjscie i za wejscie i oczywiscie bez podatku belki... oplaty za zazadzanie w skali roku nie moga byc wyzsze niz 3 % (3% to jest max.... powinny wachac sie od 1,90-2,3%) oplata administracyjna do 11, 55 zl miesiecznie za co to placimy za 3 rzeczy 1indywidualne konto bankowe gdzie wplacamy skladki podstawowe 2 konto dodatkowe na ktore wplacamy kiedy chcemy i wyciagamy kiedy chcemy min wplata i wyplata 1000 zl 3 konto online CODZIENNIE mamy wglad do tego jak pracuje nasza polisa ile mamy pieniedzy itp... PELNA KONTROLA.... co jest wazne musimy wziasc pod uwage cykl koniunkturalny i w jakiej fazie cyklu sie znajdujemy aktualnie... trzeba wiedziec ze podczas kryzysow drozeje zloto dlaczego bo inwestorzy uciekajac z rynkow finansowych chca miec cos pewnego cos namacalnego i cos co nie ulegnie zniszczeniu... trzeba wiedziec kiedy w indiach jest okres slubow bo tam panna mloda w posagu dostaje zloto i w tym okresie cena zlota idzie do gory... trzeba wiedziec ze chiny do 2025 roku chca wybudowac 20 miast powyzej 5 mln mieszkancow co przyczyni sie ze beda potrzebowac duzej ilosci surowcow.... trzeba mniej wiecej troche umiec analize techniczna... i trzeba trzymac sie zasady Warrena Buffeta kupuj gdy krew sie leje... a jezeli sie tego wszystkiego nie wie to od tego jestem ja i Efect i dzial obslugi klienta oraz pan Alfred Adamiec ktory uklada portfele modelowe dla naszych klientow.. :] piotr.gorskidoradztwofinansowe.pl jak by ktos mial pytania
Metodolog / 89.79.54.* / 2010-02-09 19:34
Drogi Panie Piotrku Górski vel efect. Już po kilku pierwszych Pana zdaniach widać, że pojęcie o Startegii Lwa "i tego typu produktach" ma Pan bardzo mgliste... a co do "prawdziwego konika", to czytać się odechciewa, nawet gdyby to było super mądre (a też nie jest...), ze względu na BYKI i styl. Mam wielką nadzieję, że mówi Pan o wiele lepiej niż pisze, bo jeśli nie to biada nam wszystkim doradcom finansowo-ubezpieczeniowym, oj biada... Taką Pan nam wystawia laurkę, że płakać się chce. Apeluję o więcej pokory, skromności a zwłaszcza o nieco więcej dobrego smaku, bo styl jest żenujący i chyba nic już nie da się z tym zrobić. Wstyd.
Bułek / 77.113.93.* / 2010-01-17 09:57
Widzę, że kupiłeś obietnicę pieniędzy a nie produkt. Sam jestem Agentem ale zawsze ubezpieczenie będzie ubezpieczeniem i będą koszty ubezpieczenia, które w pierwszych latach są wysokie. Gromadzenie kapitału to druga funkcja takiej umowy. I zyski będą widoczne po kilku a nawet kilkunastu latach. Jeżeli Twój agent by Ci wytłumaczył dokładnie zasadę działania tej umowy nie było by dzisiaj tego zdziwienia. W ING obowiązuje nas co roczna wizyta serwisowa, na której agent podchodzący poważnie do swojego biznesu szczególowo omawia to co dzieje się z umową u klienta. W każdej branży jest są czarne owce ale i klienci muszą myśleć przy podejmowaniu decyzji. Jedni pracują w ubezpieczeniach latami i prowadzą poważny biznes inni rok lub dwa tylko dla prowizji.
lezdrub / 79.185.105.* / 2010-01-17 20:00
Bułek. Ty też jesteś czarna owcą. Strategia Lwa- to bubel dwa w jednym)

Ani nie daje dobrej ochrony, ani inwestycji.
To jest wspaniały produkt dla firmy ubezpieczeniowej,ale kiepski dla klienta.
Łct / 195.117.37.* / 2009-10-17 17:27
Nie lepiej mieć kogoś takiego kto mógłby doradzić w jaki program czysto inwestycyjny warto inwestować ? Obecnie poproszono mnie abym zmienił taki program z ING znajomym bo co się okazało na emeryturze będą mieli 20 000 zł.. Trzeba mieć ten komfort pracy w wybieraniu rożnych firm i różnych rozwiązań indywidualnie do potrzeb klienta a typowy "agent ubezpieczeniowy" tego nie ma.
lezdrub / 79.185.82.* / 2010-01-13 00:12
Lct. a na co im zamieniłeś????
vivaro78 / 85.237.180.* / 2010-01-13 00:05
Jeśli znasz się trochę na unit linkach i wiesz z czym to się je, możesz spróbować wyrwać coś z rynku wtórnego - masz serwis www.sprzedajpolise.pl
gini / 2010-01-14 11:50 / Bywalec forum
Ja niedawno zainwestowałam w Plan na życie, przynajmniej mogę oszczędzać i inwestować według swoich możliwości.
Margareth / 2010-01-19 22:51 / Bywalec forum
Moim zdaniem ten plan to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą zaoszczędzić a przy okazji szukają ubezpieczenia na życie
aaudytor / 2010-05-13 12:20 / Bywalec forum
Ing tez ma tego typu ofertę, ale faktycznie plan jest chyba bardziej funkcjonalny, pepspektywiczny i elastyczny przede wszystkim.
kazik123 / 87.206.26.* / 2009-11-05 16:50
Szczera prawda. Czytałem post o człowieku, kótry chciał zbierać kasę dla córki i został nabity w butelkę. Ja mam ten sam problem. Agent powiedział mi, że to doskonały produkt do budowania kapitału, żeby np. za 15 lat opłacić córce studia. Okazuje się, że to jeden, wielki ch...j. Oczywiście zapomniał też wspomnieć, że przez pierwsze 2 lata tracę 100% wpłaconych środków, a później zabierają większą część wpłaconej sumy.Wyniki, które pokazują fundusze w corocznych zestawieniach to jakieś pier..one kłamstwa. Wszyscy piszą o zyskach rzędu 10% rocznie, więc jak to się stało, że na innych dwóch polisach jestem również w plecy? Jedną opłacam 11 lat i zarobiłem 400 zł (więc szybko ją kasuję), a druga po 7 latach wpłat przynosi obecnie 3000 zł strat.
Kur..wa, ludzie to za nasze pieniądze powstają to błękitne wieżowce. 11 lat wpłat i kazuje się, że lepiej było wybrać tą niby kiepską lokatę lub wręcz zwykły ROR. W dupie mam takie"inwestowanie".
be-ata / 95.49.104.* / 2010-11-25 11:40
kazik123 Święta prawda!
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx / 94.42.49.* / 2009-11-05 18:24
Oto oplaty wystepujace w polisach typu unit link:

1. Prowizja wstępna, czyli bezpowrotny przepadek części/całej
składki - zwykle przez pierwsze 1 rok - 2 lata

2. Prowizja od wpłacanej kwoty (stawki jakie wdziałem - od 3% do 8%
wpłacanej kwoty)

3. Opłata administracyjna - może być ujęta kwotowo, co jest
korzystne przy większych wpłatach lub procentowo od wartości
rachunku (gorzej)

4. Opłata za zarządzanie - często mylnie uważana za opłatę z tytułu
zarządzania funduszem inwestycyjnym - nic bardziej błędnego!!! To
jest najczęściej opłata za nic, za samo pośrednictwo danego
ubezpieczyciela w zakupie jednostek TFI (inna sytuacja może być
tylko wtedy, gdy chodzi o fundusz własny danego ubezpieczyciela np.
Amplico Stabilny, Zrównoważony, Dynamiczny itp.)

4a. Prawdziwa opłata za zarządzanie funduszem inwestycyjnym - zwykle
niewidoczna, bo ujęta w cenie jednostki tegoż funduszu

5. Opłata za ryzyko - za to, że w razie śmierci ubezpieczyciel
wypłaci uposażonym kwotę polisy/kwotę wpłaconych składek niezaleznie
od bieżącej wartości rachunku.

6. Opłata likwidacyjna - z tytułu przedwczesnej likwidacji rachunku,
czyli przed okresem na jaki została zawarta umowa. Najczęściej jest
to 10 lat, ale w tradycyjnych polisach dożyciowych może być nawet i
40 lat.

7. Prowizja końcowa od wypłaty zgromadzonych środków - jeśli jest,
to zwykle standardowo 3% zgromadzonych środków

8. Podatek Belki - wiadomo... Może go nie być, ale zdarza się to
wielokrotnie rzadziej niż mamią nas ubezpieczyciele. Jeśli chodzi o
umowę unit-link to podatek Belki zwykle jest

9. Opłata za ochronę ubezpieczeniową - zwykle jakieś kombo z umową
ubezp na życie.

---------------------------------------------------------------------

UWAGI DODATKOWE

1. Własne fundusze inwestycyjne ubezpieczycieli mają wg mnie
znacznie gorsze wyniki niż TFI, a ich prawdziwa wycena jest jeszcze
gorsza niż się to wydaje, ponieważ wartość jednostki nie uwzględnia
kosztów za zarządzanie i innych kosztów ubezpieczyciela oraz
masakrycznych prowizji za zbycie/nabycie jednostek.

2. W wielu produktach np. słynnym eventusie (golden future) nie
sposób się niczego dowiedzieć o prawdziwych kosztach, bo są one
skrzętnie ukrywane. Wiele firm rozpisuje się na temat tego co komuś
da za 30-40 lat, pomijając fakt, że rezygnacja z produktu przed tym
zadeklarowanym w umowie okresem może oznaczać przepadek większości
wpłaconych pieniędzy. I to jest ta prawdziwa prowizja! GIGANTYCZNA!
Dodajmy, że nikt z nas tak naprawdę nie wie, czy będzie w stanie
płacić składki przez kilkadziesiąt lat. Wiele się może wydarzyć...
zwłaszcza wielką głupotą jest zawieranie takich umów na duże kwoty
regularnych składek.
ania1126 / 78.88.228.* / 2010-07-30 11:34
dla przykładu moja sytuacja:
po ponad dwóch latach moja wartość funduszu to 1454 zł.
Zrezygnowałam i na piśmie dostałam wartość wykupu tj. 441zł
z bólem serca to przyjęłam, po przeczytaniu regulaminu
a wypłacili...... 260zł

już nic nie trzeba dodawać więcej o tego złodziejstwa

mogłam zamiast tego kupować obligacje państwa
Lukas 36 / 77.115.94.* / 2009-07-17 22:54
Powiem tak, rezygnacja to na 100% strata po pierwsze nie odzyska się wpłaconych środków ponieważ to jest UBEZPIECZENIE z funduszem kapitałowym (z naciskiem na ubezpieczenie) a takie zawsze kosztuje.
Ludzie piszecie nie wiedząc co... Czy ubezpieczając samochód czy mieszkanie przez 10 lat nie korzystając z wypłaty odszkodowania odda Wam ktoś choć złotówkę?? NIE i należy tak rozumieć ubezpieczenie, a wyniki funduszy kapitałowych są uzależniony od kilku czynników po pierwsze w jakie fundusze WY zdecydowaliście się inwestować swoją część składki, po drugie wyniki funduszu uzależnione są od wyników giełdy papierów wartościowych. Im więcej produktów akcyjnych w funduszu tym zysk może być szybszy MOŻE BYĆ a nie będzie na pewno, ponieważ takie inwestycje wiążą się z ryzykiem. Ja mam swoją polisę 8 lat, kontroluję sytuacje na rynku i zarządzam swoimi funduszami za pośrednictwem mojego agenta, nie powiem wartość wykupu jest większa niż suma wpłaconych składek, Więc nie bardzo wiem do kogo Wy macie pretensje... Jeżeli do przedstawicieli ING to niesłuszne.
lezdrub / 79.185.72.* / 2009-07-23 17:32
Lukas36. A widzialeś ubezpieczenia samochodu z funduszem inwestycyjnym???

niech ING sprzedaje ubezpieczenia oddzielone od budowania kapitalu.

W tym jest lukas problem.
I dla tego sa pretęsje klientów.
ingtodno / 94.42.50.* / 2009-07-20 14:01
glupoty piszesz, az mi komputer zadymilo. idz do jakiejkolwiek firemki i powiedz, ze chcesz oszczedzac na emeryture... wszedzie odpowiedz bedzie jedna: POLISA. i jak takis madry odpowiedz nam, dlaczego? klient nie prosi o ubezpieczenie, prosi o produkt emerytalny!
lezdrub / 79.185.71.* / 2009-07-24 22:20
Typowym produktem emerytalnym jest IKE na fundiuszach inwestycyjnych =male koszty dobre zyski i bez podatku belki.
hunta123 / 77.113.251.* / 2009-05-28 19:02
NIE POLECAM!
W 2006 roku chciałam zacząć zbierać pieniądze na tzw. czarną godzinę i myślałam, że taka godzina przyjdzie późno, ale niestety przyszła zbyt wcześnie.
"Kolega" agent ING zagwarantował mi, że podpisując z nim umowę zaoszczędzę 200 pln miesięcznie wpłacając na polisę, a po latach jako że jest to produkt i ubezpieczenie z funduszem gwarancyjnym i część idzie w inwestycje, to zacznę zarabiać. Dał mi fałszywą gwarancję.

Przy mojej inwestycji 5 tysięcy od maja 2006 teraz na maj 2009 moja wartość wykupu polisy wynosi 1823 pln. Czuję się oszukana i dodatkowo okradziona na 3 tysiące. Przeglądając fora internetowe odnośnie Strategii Lwa widziałam że ludzie płacą np. 12 lat i jeszcze nie odzyskali tego co wpłacili, a nie ma mowy o zarobku z inwestycji!!
wrusik@wp.pl / 188.146.108.* / 2010-09-24 20:51
Nie polecam czytania tych bzdur.ING jest dobrą firmą a jak zainfestujemy w kilka funduszy +dynamiczny to i zyski bedą
be-ata / 95.49.104.* / 2010-11-25 11:48

2010-09-24 20:51:24 | 188.146.108.* | wrusik@wp.pl
Nie polecam czytania tych bzdur.ING jest dobrą firmą a jak zainfestujemy w kilka
funduszy +dynamiczny to i zyski bedą

Kiedy pytam?! Po śmierci???!!!
Justyn1 / 85.232.234.* / 2010-05-19 20:54
U mnie polisa "strategia lwa" 3 lata wpłacone ok 9 tys kwota wykupu ok 2 tyś -to jest rozbój w biały dzień nie ma sensu generować dalszych strat rezygnuję z tego badziewia . Przy rozmowie na infolini ing zapytałem wprost "czy ten produkt ma jakieś ukryte walory oszczędzania -bo takie kity wciskał mi agent otrzymałem odpowiedź że te wg mnie skradzione pieniądze poszły na pokrycie ryzyka -jak zwróciłem uwagę że jak będę miał 58 lat to chyba ryzyko jeszcze wzrośnie -bez odpowiedzi ... zgadzam się również z opiniami na tym forum na temat AVIVY "SPOKOJNA PRZYSZŁOŚC " - wielkie g..... Nie chcę się żalić bo świadomie chciałem się zabezpieczyć ale samemu inwestując w fundusze i giełdę lepiej się na tym wyjdzie a jak się wtopi to przynajmniej nie dam nikomu satysfakcji że mnie po prostu wydymał.
Wizytator / 89.73.247.* / 2010-05-20 11:39
... dodam tylko że trzeba rozróżnić dwie kwestie. Polisa dla rodziny na powiedzmy 20 lat od czasowej, kilkuletniej ochrony (jako zabezpieczenie z cesją na przykład). Strategia Lwa i Nowa Perspektywa są źle sprzedawanymi produktami a nie złymi produktami, ot co!
Oborowy / 79.185.82.* / 2010-05-26 23:54
Panie wizytatorze. Jezeli jest dobry produkt, to nie mozna go źle sprzedać.
Kwestia jest inna. Produkt jest do bani.
Wizytator / 89.73.247.* / 2010-05-20 11:35
Panie Justin1, powiedzmy dla 30 letniej osoby "oszczędzanie" na polisie za 140 zł polega na tym że za "jakiś czas" zwraca się jej cała wpłacona składka, przy czym "jakiś czas" to najczęściej 10 lat i więcej. Oczywiście zawsze można za "to samo" zapłacić 70 zł ale wtedy za 10 lat mamy na minusie 70 zł x 12 mies. x 10 lat = minus 8400 zł. Proszę sprawdzić jak to wyjdzie w ING Strategia Lwa lub Aviva Nowa Perspektywa?
lezdrub@interia.pl / 79.185.99.* / 2010-05-23 22:30
Tak panie wizytatorze. Tyle,że jak za polise ochronną zaplacimy 70 zł zamiast 140zł. I tą róznice 70 zł zainwestujemy w IKE na funduszach inwestycyjnych to po 10 latach bedziemy mieć około 13 tys na rachunku.(zysk średni 10%)

Rzecz druga,że w razie smierci rodzina otrzyma o te 13 tys więcej.
I jeszcze Trzecia rzecz,że w kazdej chwili pieniadze z IKE mozna wybrac w razie potrzeby, a ubezpieczenie zachowaść, płacac dalej tylko ubezpieczenie.

I nastepna rzecz,że jezli bedziemy inwestować na IKE do emerytury to niezaplacimy podatku od zysku, a w programie Strategia Lwa, podatek od zysków trzeba bedzie zapłacić..

Panie wizytatorze te programy to czysty KIT.One nie nadaja się ani do ochrony,ani do inwestycji.
pavlix / 78.8.62.* / 2009-11-25 09:29
Przecież było załamanie giełdy w tym czasie
Pewnie chciałbyś aby ciebie ominęło :) ale nikogo nie ominęło wszyscy stracili :(
lezdrub / 79.185.81.* / 2009-12-06 18:45
Nie pavlix. Tych, którzy wporę przeniesli z akcyjnych do bezpiecznych funduszy bessa krzywdy nie zrobiła.
Ale to trzeba mieć program, z stałem dostepem do rachunku przez internet,a nie takie bzdurne programy, gdzie zmiany funduszy można dokonywać tylko droga papierową.

To jest prawdziwe dziadostwo, żeby klient inwestowal i niemógł dokonywać konwersji miedzy funduszami poprzez internet.

Takie programy trzeba opuśćić i zmienić na nowe.W przeciwnym razie straty będa dalej.
romandarek / 2009-10-16 23:06
no to fajnie - agent obiecywał cuda wianki - a tu mam prysznic
jestem klientem ING od 12 lat w różnych produktach
a jutro zrywam wszystko łącznie z kontem osobistym
nienawidzę oszustwa!!!!
fajna stronka
dzięki za info
pozdrawiam
zdzkrz1 / 213.238.75.* / 2009-11-29 22:46
Też uważam że to są oszuści w białych rękawiczkach.
Precz z naciągaczami!
xara / 83.23.165.* / 2010-02-02 22:33
dokładnie! jedyne co obchodzi agenta to jego prowizja a klient byle podpisał umowę! tylko wystapić z takiego kraju!!!
Buczek7886 / 77.113.251.* / 2009-05-28 19:00
NIE POLECAM!
W 2006 roku chciałam zacząć zbierać pieniądze na tzw. czarną godzinę i myślałam, że taka godzina przyjdzie późno, ale niestety przyszła zbyt wcześnie.
"Kolega" agent ING zagwarantował mi, że podpisując z nim umowę zaoszczędzę 200 pln miesięcznie wpłacając na polisę, a po latach jako że jest to produkt i ubezpieczenie z funduszem gwarancyjnym i część idzie w inwestycje, to zacznę zarabiać. Dał mi fałszywą gwarancję.

Przy mojej inwestycji 5 tysięcy od maja 2006 teraz na maj 2009 moja wartość wykupu polisy wynosi 1823 pln. Czuję się oszukana i dodatkowo okradziona na 3 tysiące. Przeglądając fora internetowe odnośnie Strategii Lwa widziałam że ludzie płacą np. 12 lat i jeszcze nie odzyskali tego co wpłacili, a nie ma mowy o zarobku z inwestycji!!
adachoo / 213.158.199.* / 2009-12-04 23:28
Ja na szczescie po 2 latach oprzytomnialem. 140/mies *24mies z czego połowa na inwestowanie dało przy wykupie 390 zł. Ale sie zdziwilem "startegią LWA". Głupota kosztuje. Ciesze sie ze nie wplacalem dodatkowo jak proponowal agent.
rania / 77.113.251.* / 2009-05-28 18:56
Wycofać się i nie płacić za to czego nie otrzymujesz, natomiast założyć lokatę w banku i oszczędzać w ten sposób.
NIE POLECAM SL !
W 2006 roku chciałam zacząć zbierać pieniądze na tzw. czarną godzinę i myślałam, że taka godzina przyjdzie późno, ale niestety przyszła zbyt wcześnie.
"Kolega" agent ING zagwarantował mi, że podpisując z nim umowę zaoszczędzę 200 pln miesięcznie wpłacając na polisę, a po latach jako że jest to produkt i ubezpieczenie z funduszem gwarancyjnym i część idzie w inwestycje, to zacznę zarabiać. Dał mi fałszywą gwarancję.

Przy mojej inwestycji 5 tysięcy od maja 2006 teraz na maj 2009 moja wartość wykupu polisy wynosi 1823 pln. Czuję się oszukana i dodatkowo okradziona na 3 tysiące. Przeglądając fora internetowe odnośnie Strategii Lwa widziałam że ludzie płacą np. 12 lat i jeszcze nie odzyskali tego co wpłacili, a nie ma mowy o zarobku z inwestycji!!
zyskunia / 62.61.37.* / 2009-01-28 08:43
ja też mam Strategię Lwa i też chcę zrezygnować i też szukam pomocy na forum i uważam że OBRZYDLIWE ! ! ! jest to, iż zamiast opinii innych użytkowników lub ludzi którzy zrezygnowali i mają jakieś doświadczenia - czy to się opłaca, czy warto poczekać, czy cokolwiek co mogłoby nam naprawdę pomóc wyciągnąć jakieś wnioski - wszystkie takie fora służą agentom do pozyskiwania "zbłąkanych duszyczek" szlag mnie trafia jak kolejny raz czytam "zadzwoń, to Ci pomogę"
Niech Ci agenci przestaną się między sobą kłócić na forum o to kto ma rację tylko podadzą konkretne argumenty za i przeciw. Bo po to właśnie ktoś zadał takie pytanie zaczynając ten wątek.
karol1903 / 89.79.61.* / 2009-03-29 16:58
Ja dałem się nabrać na firmę AEGON UNa Zycie i straciłem wszystkie środki po roku wpłat kapitałowych. Był to kolejny błąd gdzie w firmie EXpander doradca finansowy ( opłacany przez AEGON) wmanewrował mnie w niekorzystny interes
Zdecydowanie odradzam ubezpieczenia w AEGON. Jest to złodziejska firma której działanie doświadczyłem na własnej skórze. Podstepnie łapią potencjalnego klienta pokretną umową na 10 letni okres pseudo ubezpieczenia z wkładem kapitałowym, w moim wypadku na 60 tys. przy wpłacie miesiecznej raty 1000 zł, Firma tak konstruuje umowę że po zorientowaniu się klienta o niekorzystnej inwestycji nie pozostawia mu zadnej drogi wyboru. Każe sobie przez 10 lat płacić na swoje utrzymanie, gdzie już w pierwszym roku klient zaliczaq 30% stratę wpłaconych srodków na obsługę ubezpieczenia. Umowa z góry jest niekorzystna działa na szkodę klienta a w razie rezygnacji przepadają wszystkie zgromadzone srodki i zaden Sąd , Komisja Nadzoru Finansowego i UOKiK nie jest w stanie nic zrobić. Jest to wykorzystanie nieświadomości klienta oraz luk prawnych w naszym systemie finansowym. Mogę stracić za zerwanie umowy nawet 30% zainwestowanego kapitału ale nie 100%. Tylko w naszym dziwnym kraju takie złodziejskie działania są tolerowane. Zagarnia się w majestacie prawa cudze środki finansowe bez żadnego wysiłku. Jest to najlepsza forma zarabiania kasy przez różnego rodzaju nieuczciwych ubezpieczycieli oraz wszelkiej maści kombinatorom finansowym i oszustom. Tak że proszę zastanowić się z kim się tańczy. bo zostaniesz grabieny ze wszystkich zgromadzonych środków. Po tym niemiłym doświadczeniu według mnie najlepszym i pewnym ubezpieczeniem jest samodzielne gromadzenie finansów bez nieuczciwych pośredników
lezdrub / 79.185.93.* / 2009-03-29 18:52
Karol. Ty musisz być bardzo nie kumaty.
Jak podpisywales umowe to juz znaleś wrunki.

Otóż. Firma Aegon nie przyjmnie zadnej umowy do realizacji, gdy nie jest podpisany zalącznik do umowy, w którym to zaączniku są zapisane wszystkie koszty.

Drugi raz mialeś te koszty zapisane, gdy zostala wystawiona polisa.
Jezeli Ci sie warunki nie podobaly, to po co zawieraleś taka umowę.
A nawet, jak ją zawarleś mialeś jeszcze 60 dni na rezygnację z niej.

Jest wiele produktów ubezpieczeniowych, na rynku, gdzie te koszty nie są jasno zapisane zmieniają sie w czasie umowy (Ubezpieczenia hybrydowwe)


Jezeli chodzi o koszty jakie zawiera polisa to do Aegona nie mozna mieć pretensji.
Są one jasno i czytelnie zapisane.
I albo klient przyjmuje warunki, albo nie.

Teraz oglaszasz, żeczy które mialeś jasno zapisane od poczatku.

To jest godne pożalowania z twojej strony. Oskarżasz firme o oszustwo.
Chociaż jasno dwa razy znaleś koszty i warunki umowy.
karol1903 / 89.79.61.* / 2009-04-01 10:07
Widzę że trafiłem na agenta AEGO-nu.
Miły panie 79.185.93.* | lezdrub,, ------nie zna pan całego przebiegu zawierania umowy w biurze doradztwa finansowego, gdzie klientowi przedsatawia się produkt w różowych barwach, zapewniając same korzysci finansowe. Mówiono mi że mam wiele możliwości co do wpłat, mogę zawiesić składkę czasowo wrazie kłopotów finansowych, obniżyć składkę do poziomu odpowiadającego mojej kondycji finansowej. Następnie podsuwa się do podpisania umowę i 45 stron regulaminu, którego nikt nie jest wstanie przeczytać na miejscu.
W moim przypadku nie powiedziano mi że mam 60 dni na rezygnację i nigdzie tego nie wyczytałem. Tak ze zastanów się Pan kogo bronisz . Z drugiej strony dowiedziałem się że od każdego zwerbowanego klienta agenci dostają niezłą prowizję w moim przypadku 3 tys. zł . Wszystkie te niby zalety wyszczególnione w postach tgo wielka lipa i nie dajcie się ludzie nabrać.
Moja żona prze 11 lat zbierała w CU ubz. na Zycie, na swoją emeryturę i prawie straciła wszystko. Zostało jej 35% ze zgromadzonego kapitału. Reszta wyparowała z kryzysem. Tak jej doradzał agent opłacany z jej prowizji, Najlepsza ponoć życiowa nwestycja okazała się wielką lipą.
lezdrub / 79.185.114.* / 2009-04-01 18:18
Prosze pana zalącznik do umowy , gdzie wyszczególnione są wszystkie koszty to zaledwie 2 kartki.Polisa miala jedna kartke -dwie strony i na niej byly wyszczególnione wszystkie koszty i Pan twierdzisz , ze nie byl pan wstanie tego przeczytać??????

Infolinie tez Pan mial zapisaną na Polisie.

Gównym powodem tych obu inwestycji jest pańska niewiedza na temat rynku finansowego.
Tego typu produktów nie kupuje sie w okienku bankowym.
Tam umieją tylko wypelniac dokumenty do umowy.

Ja proszę pana jak sprzedaje taki produkt z Aegona,to od razu umawiam sie z klientem że będe ten program obslugiwal(to znaczy robil konwersje między funduszami.

Programy tego typu trzeba wykupywać u Specjalistów, a nie w okienku bankowym.
Umowę spisza i uważaja ,ze wszystko zalatwili.

Jeżeli chodzi u umowy takie jak w CU miala żona, to wogóle nie polecam

Prosze pana ja nie jestem agentem Aegona.
Ja wspólpracuje z kilkoma firmami z Aegonem też.

Jezli klient chce kupić taki program o wieloletnim wplacaniu.
To pierwsze na co zwracam uwagę to wlaśnie te oplaty karne za zerwanie umowy.
Jeżli klient twierdzi,że mu to nie przeszkadza bo i tak zamierza placić dluższy czas niż ten wymieniony w umowie, to wówczas omawiam caly program i proponuję wspóprace w obsludze tego programu.

Program jest bardzo dobry. Ma wielkie możliwości na rynku finansowym.
Trzba tylko znać rynek i umieć skutecznie z tego programu korzystać, a sukcesy będą.

Pozdrawiam. Zawsze może Pan do mnie zadzwonić po Informacje 600 942 367.
eme / 83.22.32.* / 2009-04-02 21:27
lezdrub :) jak zawsze pieprzysz. Ludzie nie sluchajcie tego naciagacza.
lezdrub / 79.185.108.* / 2009-04-03 22:50
Eme. Znów masz jakieś problemy zdrowotne.
Idz do lekarza.

Przeczytaj sobie swoje posty na wszystkich forach napisane przez Ciebie.

Przypieprzasz sie do wszystkich bez zdania racji.
Niektórzy juz cię róznie nazwali: Beton i jeszcze inne określenia.
Ale dalej szukasz szczęśia.

Ja jeszcze raz ci mówię, to forum jest dla jasnych i precyzyjnych wjaśnien zapytań na tematy ubezpieczeniowe i inwestycyjne.

Na takie tematy jak ty piszesz to jest forum Nasz klasa.
Mam nadzieję,że jakąś zawodówkę skończyleś.
Odszukaj więc sobie tą klasę i tam sobie gaworz.
karol1903 / 89.79.61.* / 2009-04-02 09:15
Wszystko to jest bardzo piękne w słowach, w praktyce już nie. Nie dam się jnigdy nabrać na żadne fundusze i wszystkim odradzam. 10 lat jest to bardzo długi okres i wszystko może się zdazyć. Sprubujcie wycofać się z tego interesu a doświadczycie problemów nie do pokonania. Zarobią : agent, bank, posrednicy, fundusze a klient straci wszystko. Dlatego banki za posdrednictwem różnych firm i opłacanych agentów walczą jak lwy o naiwnych klientów, aby łatwym kosztem zarobić kasę.
Czy ktoś mi powie jakie banki lub ubezpieczenia straciły----żadne, oczywiście straciły pieniądze swoich klientów bo jak wszystkim wiadomo pieniądze którymi obracają nie są ich własnoscią.
I co Pan powie na to panie agencie ubezpieczeniowy ??
Metodolog / 89.79.54.* / 2010-02-09 20:00
Powiem krótko: na poważną chorobę, śmierć, inwalidztwo, emeryturę i co tam jeszcze chcesz odkładaj do skarpety. Koniecznie wsadź ją do żyznej ziemi, podlewaj, nawoź i dokładaj nowego "siana". Będzie forsy przyrastać, że aż miło! A jak coś Ci się nie daj Boże przydarzy to zwyczajnie ze skarpety wyciągniesz - Ty albo Twoja rodzina jak ją poinformujesz gdzie tę skarpetę hodujesz. I jedno jest pewnie - wtedy na 100% nikt Cię "nie zrobi w Karola".
Zdrowia i szczęścia życzę.
lezdrub / 79.185.94.* / 2009-04-02 12:43
karol 903 .Ja pana nie namawiam na żadna umowę.
Ja tylko zaproponowalem ,że mogę pomóc w obsludze tej umowy, która Pan ma ,ąby przynosila zyski, a nie straty.
estih / 79.191.125.* / 2010-01-26 15:49
Czytając te brednie które wypisujesz panie lezdrub żal mi Pana klientów, jest Pan niedouczony!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Trzeba mieć pojęcie o czym się mówi. Jeżeli Twoja firma cię jeszcze nie zwolniła to znaczy że to cała banda oszustów i naciągaczy....
lezdrub@interia.pl / 79.185.77.* / 2010-02-02 22:49
estih.A kto ma mnie niby zwolnić???
To ja sobie dobieram firmy ubezpieczeniowe i produkty, które chcę.

Wybieram tylko te, które są korzystne dla klienta.

A jakie to niby wypisuję brednie. Konkretnie. Podaj argumenty
maddog / 87.205.177.* / 2009-08-13 17:21
widze ze pan jest doradca inwestycyjnym;) ktory ma uprawnienia do budowania portfeli modelowych klientom ;) a myslalem ze takich doradcow jest tylko 240 w calej polsce ;) pozdrawiam...
lezdrub / 79.185.99.* / 2009-08-20 20:44
To zle myslaleś.
Ja ngdy nie ukladam portfeli modelowych.

Jedyne rzeczy, które robie, to przenoszę kapital miedzy funduszami w zalezności co dzieje sie na rynku finansowym.

A portfele modelowe to mozna o kant dupy rozbić.
W Agegonie też byl taki fundusz aktywnej alokacji. Juz go zlikwidowali.
ania1979 / 83.143.165.* / 2009-04-02 14:28
Jestem "Szczęśliwą" posiadaczką "Strategii Lwa" - Ludzie!!!!!!!!!!!! Nie podpisujcie tego ani żadnych innych "polis"!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Są lepsze sposoby inwestowania własnych oszczędności zamiast utrzymywanie tych "naciągaczy"!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
loX2323 / 89.79.177.* / 2009-07-09 14:01
Widzę moja droga, że idea ubezpieczeń jest Ci rzeczą w zupełności obcą.
konteczek / 94.42.57.* / 2009-10-30 18:31
"ideą" ubezpieczeń jest jak najwieksze wyr****e klienta. to jest idea. idea kazdej firmy jest zysk, zysk firmy, a nie klienta, pamietaj o tym loX2323!!!
lezdrub / 79.185.80.* / 2009-04-02 18:02
Niewiasto ty wiesz chociaż co piszesz.
Pewno dobrze warunków umowy nie znasz.
Zadne ubezpieczenie hybrydowe nie jest dobre.
onek / 89.108.234.* / 2009-01-31 18:22
zalety
- ochrona ubezpieczeniowa ( choc sa firmy ,mające szerszy zakres ochrony Pramerica, Allianz )
- mozliwosc dopłat składek doraznych budujacych kapitał inwestycyjny.........i Emeryture
wady
koszty
mozliwosc zaproszenia nabadania lekarskie po 10 latach..
ale z drugiej strony nizsze koszty inwestowania w funduszu niz w skandii etc.. tylko oplata za zarzadzanie funduszem
a nie dodatkowa jeszcze 1 % jak w skandiach etc......
lezdrub / 79.185.88.* / 2009-03-19 03:41
onek. takie ubezpieczenie może wykupić tylko nie kumaty i idiota .
Jeżeli firma ma możliwość wryfikacji mojego stanu zdrowia po dziesięciu latach po ubezpieczeniu..

Firma ma raz na wstepie oszacowć , czy przyjmuje asekurację w określonym zakresie ochrony ubezpieczeniowej. I koniec. Kropka. ( to co piszesz to mnie śmieszy)
Póżniej ma wyplacać wszystkie zobowiązania z umowyu ubezpieczeniowej.

Ja tylko takie sprzedaję. Mój tel 600 942 367
lezdrub / 83.7.57.* / 2009-01-30 21:53
zyskunia. Jak sama wszystko wiesz to po co piszesz , aby ci doradzić???
Masz warunki umowy więc czytaj je dokladnie. wylicz sobie koszty na polisie.
Zobacz jak koszty ochrony będą rosly wraz z wiekiem.

Ja jak wszystko wiem to nei oczekuję pomocy i dorady od nikogo.

W sprawach ubezpieczeniowych i inwestycji kapitalowych nie szukam nigdzie wyjaśnień.

Czytam tylko warunki umowy i już wiem wszystko.
Wowa / 213.156.97.* / 2009-01-28 13:48
Powiem tak: Strategia Lwa jest dobra-ale tylko na wiele lat. Po kilkunastu latach, może szybciej (ale nie po 2 ani 4) na rachunku z zebranym kapitałem pojawi się tyle pieniędzy, ile wpłaciliśmy do tego momentu. Porównując to z czystym ubezpieczeniem należy się zastanowić, czy nie lepiej płacić więcej, ale od pewnego momentu być na plusie. I w ten sposób uzbierać nawet całkiem duże kwoty np: emeryturę czy cokolwiek.
Jeśli kupimy samo ubezpieczenie, może i będziemy płacić 2 razy mniej, ale wpłaconych pieniędzy nigdy nie zobaczymy-jak w OC samochodowym. Jest to dobre rozwiązanie, ale dla osób które mają dość pieniędzy na ub. i osobne inwestycje .
Dla kogoś, kto powie, że ma np: 150zł i chciałby i jednego i drugiego-jest to rozwiązanie optymalne. Oczywiście przy wyższej składce Polisa Kapitałowa nadal nie traci swoich walorów.
Agent mógł tego nie wytłumaczyć, Klient mógł nawet o to nie spytać. Każdy, kto kupuje nie chcąc znać szczegółów, sam robi sobie krzywdę. Klient nie powinien patrzeć na agenta jak na wilka, ale mieć też rękę na pulsie i przeczytać warunki ubezpieczenia i zadać każde pytanie, jakie przyjdzie do głowy.
kalafiorek / 83.23.165.* / 2010-02-02 22:14
popieram! właśnie niedawno dałam się wrobić w IKE... jak najszybciej chcę rozwiązać umowę! tylko jeszcze nie wiem jak... ktoś może wie jak to działa w AVIVA CU?
jestem na etapie spisania danych i przesłania ich do Warszawy w celu weryfikacji... zapłaciłam też pierwsza wpłate 135 zł.... myślę, że da się jeszcze z tego wyplątać przy minimalnych kosztach dla mnie... głupia jestem i tyle :/ a głupota kosztuje jak już ktoś zauważył.
xxxxxxxxxxxxxx / 94.42.42.* / 2010-03-07 18:59
po prostu napisz rezygnacje z tego produktu i wiecej nie plac. chyba, ze okres wypowiedzenia wynosi 3 miechy, to musisz im niestety to zaplacic. i jest net - pierw czytamy, pozniej podpisujemy. chyba proste.
lezdrub@interia.pl / 79.185.87.* / 2008-12-10 18:11
Panie Krzyśku.Jeżeli do tej pory twój problem nie został rozwiążany zadzwoń dostaniesz skuteczną receptę na twój ból
Kupiłeś poprostu w mojej opini bubla.
Mój telefon 600 942 367
Stracisz parę złotych zaoszczędzisz dziesiątki tysięcy żł. To jest pewne co napisałem.
PIPUF.pl / 89.108.234.* / 2009-01-31 18:10
Wydaje Mi sie, ze jest cos takiego jak kodeks etyczny posrednikow finansowych i lezdrub- chyba nei jest jego sygnotariuszem!!!
lezdrub / 79.191.211.* / 2009-02-01 00:08
piplf.Jakie konkretnie masz zarzuty do mojej etyki??? Konkretnie proszę udokumentować.
kruzyk1 / 83.25.20.* / 2008-09-04 10:21
Bo jak się zawiera Strategie Lwa to robi się to z odpowiednich powodów.

Po co zawarłeś tę umowę? Co tobą kierowało? Może agent podpisał za Ciebie?!
Skoro ją zawarłeś to albo dlatego, żeby mieć ochronę finansową albo dla ochrony i inwestycji. Za jedno i drugie się płaci (więcej za ochronę).

Strategia lwa to nie jest program, z którego rezygnuje się po kilku latach. To program do emerytury! Tylko wtedy możesz odłożyć jakiś kapitał, inaczej będziesz stratny. Jak chcesz sobie wpłacać kasę na 4 lata to załóż lokatę!

Nie masz środków finansowych żeby opłacać? Możesz zawiesić płacenie składek do 12 miesięcy. Powiedz o tym swojemu doradcy.

Więcej o tym produkcie można przeczytać tutaj - http://www.bankier.pl/forum/temat_re-ing-strategia-lwa-z-ike,6188864.html
deathbanks / 94.42.32.* / 2009-03-18 19:00
ZALETY:
- dostęp do wielu funduszy zagranicznych, które w normalnej dystrybucji są przy małych kwotach nieosiągalne
- brak podatku od zysków kapitałowych w trakcie inwestycji (mała jednak różnica)
- korzystne przepisy spadkowe
- produkt dla osób często zmieniających strategie inwestycyjne (a więc nie dla szarego Kowalskiego, który na giełdzie i inwestycjach się nie zna)
- opłacalność przy wpłacie jednorazowej dużej kwoty

WADY:
- bardzo duże opłaty (przeważnie ponad 10% od każdej wpłaconej składki)
- dodatkowa opłata pobierana corocznie od wartości całego uzbieranego kapitału
- długi okres trwania polisy (likwidacja polisy wiąże się zawsze ze stratą części lub całości włożonego kapitału)
- połączenie inwestycji z ubezpieczeniem na życie, które nie każdemu jest potrzebne
- agent nie zawsze mówi całą prawdę o wadach i wyłączeniach produktu, ponieważ za sprzedaż ma bardzo dużą premię
piterkol / 83.12.123.* / 2008-12-16 10:34
No właśnie ...istotnym jest aby agent zrozumiał potrzeby klienta, a nie tylko myślał o swojej prowizji...
W moim przypadku tak właśnie było, zgłosił się do mnie agent z ING. Byłem sceptycznie do tego nastawiony, ale pomyślałem mam małą córkę - chcę w jakiś sposób zabezpieczyć jej start w dorosłe życie. Zapytałem o produkt, który po około 20 latach będę mógł skonsumować na potrzeby córki. Agent -mówiąc kolokwialnie- nawinął mi makaron na uszy i zaproponował... Strategię Lwa!!! Skandal. Wówczas nie miałem żadnej wiedzy w tym temacie i zawarłem umowę. Inny aspekt tej sprawy to sposób w jaki mnie traktuje "mój agent". Nie stawia się na umówione spotkania, pół roku załatwia mi jedną sprawę! Po roku zdeterminowany zgłosiłem się do ING z wnioskiem o wypowiedzenie umowy...zapadła konsternacja..Pytano mnie kto jest moim "opiekunem" i doradzano że należy to rozważyć na spokojnie, Wszyscy się zbiegli w oddziale i jednym głosem mówili, że nie warto, bo wszystko stracę. W tym czasie mój agent był na wczasach. po powrocie od razu się zgłosił, "zaopiekował się mną" i rzeczywiście zostałem... W maju 2009 miną dwa lata od zawarcia umowy, a ja cały czas biję się z myślami czy nie wycofać się i nie poszukać produktu, który będzie dopasowany do moich potrzeb. Przecież za 20 lat z niego nie skorzysta moja córka, bo nie do tych potzreb został on stworzony. Czuję się po prostu oszukany, a to uczucie wzrasta przy każdej kolejnej wpłacie składki. Może ktoś mi doradzi jakie kroki powinienem podjąć. Jaki produkt jest rzeczywiście prszystosowany do moich zamierzeń związanych z córką. Moja poczta piterkol@interia.pl . Z góry dziękuję!
Kawi / 88.156.82.* / 2009-03-01 14:53
Ten produkt nie przyniesie oczekiwanych zysków finansowych dla córki po 20 latach.
Przy tym okresie są inne produkty które faktycznie mogą zapewnić oczekiwany rezultat.
W strategii lwa zbyt dużą sumę ze składki pożerają koszta ubezpieczenia . Jest za mało funduszy w które można inwestować, nie ma jak rozłożyć ryzyka inwestycyjnego. Trzeba się zastanowić czy chcemy się ubezpieczyć czy inwestować w celu przyszłych zysków. Przy inwestowaniu potrzebny jest produkt który będzie zarabiał a nie ubezpieczał. Należy wybrać jak najmniejszą sumę ubezpieczenia, max 5000 zł .
Wowa / 213.156.97.* / 2009-01-28 14:11
Proszę Pana. Jeśli wyraźnie prosił Pan o inwestycje, a dostał polisę z kapitałem, to wprowadzono Pana w błąd. Proszę sobie jednak przypomnieć tamte rozmowy z agentem i samemu odpowiedzieć, jak było.
Piję do tego, że zdarzają się nieporozumienia pomiędzy sprzedającym i kupującym. Oczywiście zdarzają się tez sytuacje naciągania Klientów na nieodpowiednie dla nich rozwiązania.
Na takiej polisie na pewno po 20 latach będzie Pan na plusie. Proszę popatrzeć jakie są wyniki funduszy inwestycyjnych obecnych na rynku od 8 czy 10 lat. Pomimo tych spadków ostatniego roku i tak po tych 8 latach sa na plusie. Średnioroczne zyski funduszy z takiego okresu czasu to wartości rzędu 7 do 12 %.
W Strategii Lwa jest Pan ubezpieczony na życie i jeśli tez Pan to wybrał-zdrowie. Jeśli myśli Pan o córce i chce zebrać dla niej $, to proszę samemu odpowiedzieć na pytanie, co będzie, jeśli zdarzy się Panu coś poważnego. Nie tylko nie będzie mógł Pan uzbierać $ na start życiowy córy, ale też może w ogóle pracować. Jeśli zbije Pan ten argument w sposób "mi się to nie przydarzy" to po prostu życzę szczęścia. W moim młodym życiu poznałem już kilka osób, których już nie ma, i kilka nadal młodych, ale po poważnych chorobach czy wypadkach. Zycie.
Oczywiście nie wiem, czy np: jest Pan już odpowiednio ubezpieczony, czy nawet gdyby miał Pan poważny wypadek to córka/rodzina byłaby zabezpieczona.
Radzę podejść to tematu spokojnie i przemyśleć za i przeciw. Jeśli uzna Pan, że część ubezpieczeniowa nie jest w ogóle potrzebna, to proszę zerwać umowę jak tylko będzie Pan mógł coś z niej wyciągnąć i rozpocząć nowe, tym razem czyste inwestycje.
asjdhssddsffsg / 94.42.32.* / 2009-03-18 19:03
polisa posagowa - placisz sklade regularnie, po okresie umowy wyplacaja kwote zawarta w umowie, nie pchac sie w zadne polisy, a w ing pracuja idioci. agent powinien wiedziec, iz to nie jest produkt, ktory spelni wszystkie wymagania klienta.
Wowa / 213.156.112.* / 2009-03-24 19:22
Po 1: nie uważam, żeby było trzeba obrażać pracowników ING.
Po 2: Ideą ubezpieczenia jest to, że opłaca ją dla przykładu 100 osób, a ewentualną wypłatę otrzyma 1 pechowa osoba. Wszyscy składają się na to, żeby w razie czego otrzymać odszkodowanie. Oczywiście to przykład, rzeczywistość jest bardziej brutalna: co 4 facet nie dożywa 65 lat, więc będąc ubezpieczonym mamy około 25% szans na to, że po naszej śmierci ktoś z bliskich otrzyma pieniądze. Z drugiej strony 75% facetów przeżyje dłużej, a skoro będzie już na emeryturze, to przydadzą się pieniądze na godniejsze życie (chyba że ktoś chce żyć jak dzisiejsi emeryci za 1100zł ....).

Ubezpieczenie posagowe (polisa z "z góry" określona sumą wypłaty-> o tym pan pisał) działa w ten sposób, że:
mówimy-za 20 lat chcę dostać 100 000 zł. I dostaniesz. W tym czasie też jesteś ubezpieczony na kwotę właśnie taką, jaką firma ma ci wypłacić za te 20 lat.
Ostatnim elementem jest to, że przez 20 lat wpłacisz mniej więcej tyle ile zażądałeś na koniec tego okresu, a prowadząc osobne inwestycje lub polisę w rodzaju Strategia Lwa można liczyć na zyski i zebranie większej kwoty, niż się wpłaciło (kwestia osobnych funduszy inwestycyjnych, lub konsekwencji w raz obranej drodze inwestycyjnej-> ponieważ w dłuższym okresie czasu zdecydowana większość funduszy zarabia i przynosi zyski).
Nie poleciłbym nikomu polisy posagowej - same jej założenia czynią to ubezpieczenie mało elastycznym. Strategi Lwa daje dość dużą możliwość ingerowania i zmieniania tego ubezpieczenia z III filarem pod kątem życzenia/potrzeb Klientów.
lezdrub / 79.185.117.* / 2008-12-16 19:46
Proszę zadzwonić poniewaz podal panmalo szczegółw. Postaram się doradzić jak mi je pan powie.
Mój tel. 600 942 367.

Otóz disiaj pwena pani reprezentujaca ING zadzwoniła do mnie i strszyła mnie KNF-em,
dlatego tylko że krytykuje wady tego produktu.
Wychodzi na to,że ona uwaza,że nie mozna mówić prawdy.
A fakt jest taki,że nieścisłości o tym produkcie wykryłem na stronie internetowwej ING.
W opisie produktu jest napisaneże jest podział składki na częsć, która pokrywa kosztyryzyka ubezpieczeniowego, a pozostała jest inwestowana w fundusze kapitałowe celem budowania kapitału.
Jest to nie prawda. W tym produkcie nie ma rozdziału ubezpieczenia od inwestowania.

Gdyby był taki rozdział, to wówczas wypłacana byla by suma ubezpieczenia + zbudowany kapitał.
Na stronie tej jest też symulacja budowania kapitału.
I znów dopatrzyłem sie nieścisłości w tej symulacji. Nie ma podane przy jakiej stopie zwrotu wychodzą te dane w tej symulacji.
Zwróciłem uwagę uwagę na infolini,aby te nieścisłosci zostały poprwione, bo inaczej zgłoszę do KNF.
Jezeli takie nieścisłości znajdują sie na stronie internetowej to co dopiero mówić o agentach tej firmy.
lezdrub / 79.185.87.* / 2008-12-10 18:00
Otóz Agencie kruzyk klient zawierając taka umowe nie zna podzialu kosztów.
Nie ma jasno w tych polisach napisane ile wynosza koszty ryzyka.
Ludzie dowiadują się po wielu latach jak widza,że kapital wolno rośnie i zastanawiają sie dlaczego tak się dzieje.
Gdyby w tym pt\rogramie był jasny pdzial wpłat na ubezpieczenie i inwestowanie to nie bylo by tych problemów.

Ale firmy sprzedają takie wlaśnie programy, gdzie te koszty śą ukryte i pózniej wychodza rozczarowania.(wszystkie polisy z gwarantowaną sumą ubezpieczenia z funduszem inwestycyjnem bez względu na firmę ubezpieczeniową mają tą samą konstrukcję budowania kapitału względem ubezpieczenia) - Są to bardzo dobre rozwiązania dla firm ubezpieczeniowych, ale nie dla klienta.

Ale ci klienci nie wykryli jeszcze najgorszego punktu takich umów.:
- na wypadek śmierci to kapital budują firmom ubezpieczeniowym.

Aby tak nie było ubezpieczenie musi być odzielone od inwestycji.

Wszystkich którzy maja takie umowy służe skuteczną pomocą
Wystarczy zadzwonić 600 942 367 Okolice Mielca do 60 km.
Na tym terenie takie rozwiązania leczę skutecznie.
Maty / 94.254.146.* / 2009-03-14 11:28
Oczywiście, że nie sposób wyliczyć kosztów, wystarczy poczytać OWU, jest to tak zawile tłumaczone, że ktoś bez przygotowania matematycznego nie ma szans tego wyliczyć. Można się o tym dowiedzieć po 2 latach. Mój przykład: przez dwa lata wpłacone 7200, wartość jednostek funduszu 3100 a do wypłaty w razie rezygnacji 2000. Prosty rachunek ING zabrało mi 5000 na swoje koszty. Takie polisy są jak kredyt najpierw spłaca się same odsetki, bo jakby klient zrezygnował to oni i tak są zarobieni. Moja rada: NIE PYTAĆ O RADĘ AGENTÓW, oni sprzedają tylko to z czego mają pieniądze a dobro klienta mają w dupie. Podcinają gałąź na której siedzą, bo stracili zaufanie i coraz trudniej im znaleźć dla siebie nowe ofiary. Te wszystkie polisy są nic nie warte, co z tego że po 20 latach możemy wypłacić tyle ile wpłaciliśmy. Jakoś nikt nie pisze o inflacji, która przez 20 zjada 50% tych pieniędzy. Mam polisy od 10 lat i wiem co mówię, teraz kiedy zacząłem się tym bardziej interesować tak z czystej ciekawości umawiam się na spotkania z moimi agentami i zadaję im bardzo konkretne pytania, a oni wiją się jak rosówki w słońcu, bo albo nie mają pojęcia co odpowiedzieć albo nie mają o konkretach żadnego pojęcia, to zwykli sprzedawcy tego co firma każe im sprzedawać, często sami nie zdają sobie sprawy, że są współwinni oszustwa tylko ubranego w elegancki garniturek. Jak ktoś myśli o ubezpieczeniu to lepiej iść do PZU, a jak zbierać kasę to kupować fundusze albo wybierać lokaty
gmadej / 80.51.214.* / 2010-05-26 20:21
Koszty ubezpieczenia na życie i od innych zdarzeń losowych pobierane są w ten sposób że w pierwszych latach klient sporo nadpłaca bo ryzyko ubezpieczeniowe niewielkie a składka wysoka, za to po 15-20 latach koszt ubezpieczenia jest znikomy w stosunku do ryzyka ponoszonego przez firmę ubezpieczeniową. Gdyby koszta nie były pobierane z góry to osoba która była by w wieku 45-50 lat nie była by w stanie się ubezpieczyć. Jeśli nie wierzysz to spytaj swojego doradcę jaki był by koszt ubezpieczenia na życie klienta w tym wieku na sumę 200-300 tysięcy złotych. Gwarantuje że mało kogo było by stać na taką polisę. Strategia jest dla ludzi którzy chcą się zabezpieczyć finansowo na okres 25-30 lat. Po 30 latach gwarantuję że zgromadzony kapitał będzie znacznie większy do tego co wpłaciłeś. !!! a przez te lata miałeś gratis poczucie bezpieczeństwa dla siebie i najbliższych !!!
lezdrub / 79.185.98.* / 2009-03-14 15:03
maty. dam ci lepsze rozwiązania niz te które na końcu swego komentarza przedstawileś.

Dobre zyski na lokatach już się kończą. Banki Już zmiejszają oprocentowanie.

Ubezpieczenie dam ci lepsze niż PZU. Zapewniam cię na 100%.

Pieniądze należy na dodatkową emeryturę zbierać w IKE opartych o fundusze inwestycyjne.(bez kosztów wstępnych, bez kosztów wykupu , z dobrym zyskiem i jeszcze bez podatku belki) SAME KORZYŚCI.

Proszę o tel 600 942 367.
dmoch / 83.16.94.* / 2008-02-25 15:58
Rzeczywiście dobry pomysł z rezygnacją z tego ubezpieczenia ponieważ jest ono całkowiecie nieefektywne.

Chętnie udzielę podpowiedzi jak do tego sie zabrać
mdmo2@gazeta.pl
krzysiek29 / 2008-02-14 17:51 / Uznany Gracz Giełdowy
nikt na tym sie nie zna???
lezdrub@interia.pl / 79.185.87.* / 2008-12-10 18:30
Na tym nawet wielu agentów co sprzedają te buble nie wie jaki udzial mają koszty,a ile zostaje do budowania kapitału.
Ja to stwierdziłem, gdy w obecności klienta agent nie potrafilł wyliczyć kosztów na polisie.
i to nie pierwszy raz miałem taki przypadek.

Ponieważ bardzo czesto proponuje klientom,ąby wezwali agenta w mojej obecności aby im wytłumaczyl dokładnie program który im sprzedał.

Prawda jest taka,że 80% klientów nie wie co kupiło.( z tąd te rozczarowania)
Chcieli kupić samochód, a dla zdrowia sprzedano im rower.
jerremi / 2008-02-18 21:52
Wycofać możesz się w każdej chwili. Agent ma rację, gdyż rzeczywiście nie otrzymasz całej kasy którą wpłaciłeś, ale może Ci w każdej chwili choćby telefonicznie udzielić informacji ile dostaniesz. W końcu Firma podjęła ryzyko ubezpieczeniowe Twojej osoby gdyby Ci sie coś przytrafiło, a to kosztuje.
Elunia / 83.4.195.* / 2008-05-28 12:49
w zupełności się z tym zgadzam. Ochrona kosztuje, a koszty ochrony, które pobiera Fundusz ze składki wcale nie są wysokie. To można sprawdzić kontaktując się ze swoim doradcą. W perspektywie dłuższego czasu środki jakie uzyskasz z funduszu z pewnością nie będą małe.
jamax / 79.173.12.* / 2008-06-07 09:30
W każdym towarzystwie i w każdej polisie wycofanie środków po krótkim czasie kosztuje.
Twoja ochrona kosztuje a czasu było zbyt mało, aby zgromadzone środki zdążyły odpowiednio zarobić , ale to powinien powiedzieć Tobie Twój agent( czytaj OPIEKUN POLISY )
lezdrub2interia.pl / 79.185.87.* / 2008-12-10 18:03
Gdyby to było skuteczne rozwiązanie to by żdązyło zarobić.
Wowa / 213.156.97.* / 2009-01-28 14:36
"Gdyby to było skuteczne rozwiązanie to by żdązyło zarobić. " Jaka bzdura. Ściemniasz tu ludzi, którzy się akurat nie orientują. Koszty polisy kapitałowej są największe na początku, dlatego dopiero po dłuższym czasie zarobi ona więcej. Ale to taka umowa-długoletnia.
Taki przykład:
Ubezpieczenie życia (bez zbierania kapitału) na 100tys zł kosztuje np: na okres 35 lat, dla 30 latka 100 zł/m. 35lat X 12 miesięcy X 100 zł = 42 000 zł wpłacone.
Ub. życia ze zbieraniem kapitału dla tego samego czasu i też na 100 tys zł - 200 zł. czyli o stówkę więcej. Wpłacone przez 35 lat będzie 84 000 zł. Warto płacić?
Policzyłem i tak naprawdę różnica jest niewielka (czy będziemy ubezpieczeni i będziemy prowadzić osobne inwestycje-każde za 100zł, czy połączymy to w jednym produkcie za 200zł).
Oczywiście wszystko zależy od tego, co preferuje Klient.
lezdrub / 83.7.57.* / 2009-01-30 21:32
Wowa. powiedz co firma w produkcie (dwa w jednym) wyplaca a wypadek smierci.
W każdym takim produkcie bez względu na firmę ubezpieczeniową. Wyplacana jest wartość wyższa. Suma ubezpieczenia, lub wartość zbudowanego kapitalu.

Gdy klient ma oddzielone ubezpieczenie od budowania kapitalu rodzina otrzymuje sumę ubezpieczenia + zbudowany kapital ( róznice idą w dziesiątki tysiecy zlotych)

Jeżeli dla ciebie nie stanowi to róznicy to nie ptrafisz mysleć i wyciągać wniosków.
lezdrub@interia.pl / 79.185.87.* / 2008-12-10 18:17
U mnie napewno. chcesz sprawdzić.
Ja nie sprzedaję kota w worku.
Jezeli inwestyccja to 100% inwestycja
Jeżeli ubezpieczenie to 100% ubezpieczenie.
Klient wie za co płaci i nie ma żadnych niedomówień.
Wie wszystko zanim podpisze jakąkolwiek umowę zna wszystkie koszty do grosza.
Slawek_1 / 213.158.196.* / 2009-01-23 22:38
Wydaje mi się, że to forum dla ubezpieczonych, a nie dla ściemniaczy sprzedających ubezpieczenia!!!
ING ,,, / 77.236.0.* / 2009-01-23 20:33
A ty do jakiej firmy ubezpieczeniowej namawiasz ? Albo działasz nieetycznie pracując też w ING albo konkurencja ,tylko chyba słaba skoro na forum szukasz klientów w sposób troszkę jak kupowanie marchewki na targu w Mielcu . Więc jak jest ?
zapobiegliwy / 195.114.162.* / 2009-01-31 06:37
lepiej łowić zwierzynę przy wodopoju i się na coś przydać, niż nękać ją telefonami w domu, kiedy chce odpocząć i nie ma ochoty na rozmowy z obcymi
lezdrub / 83.7.57.* / 2009-01-30 21:40
Ja mam wiele firm w ofercie.
Nordea - ubezpieczenia na życie
Aegon - Inwestycje kapitalowe
Compensa - ubezpieczenia majątkowe i NNW
Generali- OFE
IKE- Arka

To wystarcza,aby klient mial najskuteczniejsze rozwiązania.
eme / 83.22.46.* / 2009-01-31 10:07
lezdrub co ty oferujesz hahahaha. To zbieranina, zlepek produktow innych towarzystw.Nawet sie nie przyznawaj co masz w ofercie:):):)
leezdrub / 83.4.6.* / 2009-01-31 14:48
Eme . to sa firmy godne zaufania.
Tylko te firmy w tych dziedzinach dają najlepsze warunki dla klieta.

A ja reprezentuję interesy klienta.
To klient placi. Firmy są tylko wykonawcami uslug dla klienta.

Jeżeli eme tego nie zrozumialeś, to daleko nie zajedziesz.
Slawek_1s / 213.158.196.* / 2009-01-23 22:42
Popieram, komentarz. Jestem handlowcem i wiem, że dla nas liczy się tylko prowizja od umowy a reszta kogo obchodzi!!!
arronia / 83.23.165.* / 2010-02-02 22:22
a szkoda... też się czuję nabita w bambuko! jak najszybciej wycofuję się z polisy na życie i agentów omijam od dziś z daleka!
pavlix / 62.87.164.* / 2009-08-06 22:19
W ING każda akcja rezygnacji odbija się na twoim portfelu więc taki trick ma krótki nogi
lezdrub / 83.7.57.* / 2009-01-30 21:34
Bo jesteś kiepskim handlowcem i kiedyś wypadniesz z tego rynku.

To tylko kwestia czasu.
Tremmy / 188.33.35.* / 2009-05-31 15:47
Strategia Lwa z samego założenia nie jest produktem beznadziejnym. Ubezpieczenie na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym teoretycznie powinno działać świetnie. Teoretycznie - czyli przy założeniu, że po zawarciu umowy klient jest serwisowany, tzn raz na trzy miesiące [a w razie potrzeby częściej] zmieniany jest skład jego portfela inwestycyjnego. Jeśli chodzi o dostępne fundusze, jest ich tylko 7 co dosyć mocno ogranicza możliwości dywersyfikacji portfela. Podsumowując - produkt nie jest beznadziejny, ale zdecydowanie są lepsze na rynku. Ja osobiście nie jestem zwolennikiem jako takich hybryd [umów które mają być realnym ubezpieczeniem i inwestycją w jednym], uważam że bardziej opłaca się np. typowe ubezpieczenie na życie a osobno do tego ubezpieczenie na życie z ufk [gdzie de facto praktycznie nie ponosi się kosztów z tytułu ubezpieczenia, bo kwota ubezpieczenia to zazwyczaj wartość rachunku + jakieś drobne dorzucane przez towarzystwo ubezpieczeń]. Przy takim rozwiązaniu zarówno kwota ubezpieczenia jest większa, a i inwestycje dają lepsze możliwości osiągnięcia realnie wyższej stopy zwrotu.
Tremmy / 188.33.35.* / 2009-05-31 15:49
P.S. - oczywiście koszty takiego rozwiązania są odpowiednio większe, ale teraz pada pytanie - lepiej płacić mało i stracić czy więcej i faktycznie się zabezpieczyć?
iivoni / 188.147.161.* / 2010-02-22 18:25
Wszyscy piszecie wielkie głupoty!!! Pseudodoradcy!!! :P :P :P :P :P
masterblasterciaster / 94.42.42.* / 2010-03-07 19:06
iivoni - a ty skad sie urwales chlopczyku czy dziewczynko? masz jakies pojecie o ufk? jak nie to zamilcz. to sa przewaznie fatalne produkty, w ktorych towarzystwo dyma swoich klientow (raczej bym tu napisal ofiary, niz klientow, bo juz samo oferowanie takich produktow to klamstwo i patologia...).
osobiscie znam kilka osob ktore placa juz kilka lat a efektow zero. ale ich wybor.
marzka123 / 83.6.249.* / 2010-03-10 23:13
Ja też mam nieszczęsną "Strategię Lwa" (chociaż juz ostatniej składki nie zapłaciłam bo rezygnuję z tego dziadostwa). Szkoda że tak późno się obudziłam (chociaż jak czytam tu po ile lat inni w tym tkwili to można powiedzieć że jednak szybko sie obudziłam ;-)).

Płaciłam tylko a może aż 1,5 roku razem z mężem. Łącznie 320 zł miesięcznie x 18 miesięcy = 5760 zł, które muszę spisać na straty.
I tu moje pytanie - czy rzeczywiście jest tak że przed upływem 2 lat nie dostanę z tego ani złotówki? Bo jeśli tak to nawet pisma nie muszę do nich pisać prawda? Jest sens pisać jakiekolwiek pismo?

Oczywiście moja "agentka" ING nęka mnie telefonami i mówi jaką to ja głupotę robię itp itd Chce żebym została bo pewnie będzie musiała oddać część prowizji jaką z nas miała? Chcę się uwolnić od tej firmy, od tej agentki
Teraz ubezpieczam sie na życie osobno i oszczędzać też będę osobno (produkt jakiś znajdę bo rozeznana jestem w rynku przez tą pier...... STRATEGIĘ LWA). Ile czasu straciłam żeby wiedzieć co z czym sie je i co będzie dla mnie lepsze.

CZŁOWIEK UCZY SIĘ NA BŁĘDACH a ja cieszę sie że tak szybko się ocknęłam ;-)
sfsf / 89.73.231.* / 2010-04-03 14:59
Nie tylko wy stracicie te 5760 zł, ale i agentka straci całą prowizję, którą otrzymała od ING za tę polisę. Dlatego tak do was wydzwania, aby uratować tę polisę.
Radziłbym wam jeszcze raz wszystko dobrze przeliczyć, przeanalizować tabelę z wartością wykupu tej polisy w kolejnych latach i porównać to z prognozą wzrostu waszej nowej polisy inwestycyjnej w kolejnych latach minus koszty nowego dodatkowego ubezpieczenia na życie także w kolejnych latach.
Nie wątpię w to, że na takim rozdziale na dwie polisy można wyjść lepiej (ale niekoniecznie - jeśli to będzie inwestycja w akcje). Warunkiem sukcesu w tym przypadku jest umiejętność przewidywania ruchów na giełdzie, a czy pani i pani mąż jesteście na tyle dobrze zorientowani na giełdzie? Moja odpowiedź brzmi: najprawdopodobniej nie jesteście.
gmadej / 80.51.214.* / 2010-05-06 11:36
Większość z was płacze że strategia mało zarabia, widocznie zostaliście nie doinformowani, albo co pewniejsze słyszeliście tylko to co chcieliście usłyszeć. Pracuję w markecie gdzie na sprzęcie od pewnego czasu wiszą etykietki "przedłuż gwarancję do 5 lat" i większość klientów czyta tylko końcówkę, jakie jest ich zdziwienie gdy "dowiadują" się że sprzęt nie ma 5 letniej gwarancji tylko trzeba ją dokupić.
Strategia poza budową kapitału ma jeszcze jedną nie wiem czy nie ważniejszą funkcję, ochronę i poczucie bezpieczeństwa, co musi kosztować.
Ktoś pisał o zakopaniu pieniążków w skarpecie, obkładaniu ich siankiem i podlewaniu, - ciekawe co wykopie po 30 latach (będzie to wielkie g.... a z pewnością będzie tak pachniało).
Można budować sam kapitał ale trzeba mieć w tym przypadku inne zabezpieczenie dla siebie i rodziny. A co w przypadku śmierci, poważnego zachorowania .... itp sprzedasz mieszkanie, dom i co przeprowadzisz się pod most.
Dla osób które żyją z dnia na dzień i mogą sobie pozwolić na odłożenie ok 200 zł jest to naprawdę dobre rozwiązanie. Dla rekinów jest giełda, fundusze, inwestycje, dla większości zwykłych ludzi nie znających giełdy, rynku, finansów jednak nie nie.
do GMADEJ / 94.42.47.* / 2010-05-08 15:26
drogi GMADEJ, ja wole takich pieniedzy za 'poczucie bezpieczenstwa' nie placic. sam przyznales, ze polisy to szfindel!
wole placic za wymierne efekty, a nie poczucie tych efektow.
gmadej / 80.51.214.* / 2010-05-18 11:00
Chcesz wymiernych efektów są inne produkty, IKE, Emerytura Premium, fundusze inwestycyjne, giełda tylko pamiętaj że jak zostaniesz inwalidą i stracisz zdolność do pracy, lub w razie śmierci rodzina dostanie tyle ile wpłaciłeś lub niewiele więcej czyli po 4 latach jakieś 10.000 przy składce 200 zł/mc. i to przy założeniu że giełda w danym momencie nie będzie w dołku.

Przy strategii dostał byś w razie inwalidztwa nawet 600 000 co pozwoliło by na rehabilitację i przyzwoite życie, a w razie śmierci nawet 2 000 000 zł co by zabezpieczyło twoją rodzinę na lata.

Wiem że większość powie że mnie to nie dotyczy, jestem młody, silny, zdrowy ale ........ (tu sam sobie dopisz).

Jeszcze jedno Strategia jest idealnym produktem dla ludzi którzy chcą mieć ochronę powiązaną z gromadzeniem kapitału na przyszłość i przewidują utrzymanie polisy przez 20,25,35 lat. Wtedy wysokie koszta początkowe związane z uruchomieniem, utrzymaniem polisy i ochroną są znikome a efekt końcowy bardzo dobry, dla osób które planują się wycofać po kilku latach zdecydowanie odradzam. Pamiętaj że koszt utworzenia i utrzymania polisy jest naliczany na wstępie i pobierany stopniowo maksymalnie przez 25 lat co stanowi znikomy procent wartości polisy, przy zerwaniu jest potrącany z wartości wykupu w całości co w początkowym okresie może stanowić szok dla klienta.

Pamiętaj, polisa zawiera ochronę o czym nie każdy pamięta:

Przykład: Klient kupuje samochód na raty. W cenie raty jest zawarte również obowiązkowe ubezpieczenie AC i OC. Powiedzmy że 2 latach zrywamy umowę ratalną bo mamy gotówkę. Czy zakład ubezpieczeń zwróci nam wpłacone w ratach AC jak będziemy argumentować że przecież przez te pół roku nie było szkody i nic się nie stało?
Fidox / 83.7.117.* / 2010-04-21 15:12
Myślę że jak pójdziesz do PZU powiesz że chcesz przejść do nich i chcesz zrezygnować z "LWA" to chętnie Ci pomogą.
Marzka123 / 83.31.69.* / 2010-04-23 21:14
Nie dziękuję z PZU też nie skorzystam. A co Ty pracujesz w PZU???
chybadalemsienabic;/ / 87.206.94.* / 2010-05-21 10:53
Mam tą strategię lwa podpisana w tym roku , teraz jednak przeraza mnie to co znalazlem na jej temat w sieci wplacilem 2040 zl skladki rocznej , pozostaje mi teraz tylko liczyc sie z duza strata na tej pseudo inwestycji . Czy ktos zerwal z nimi umowe do roku czasu od momentu podpisana tego bubla? I na jakie straty moge sie narazic jak wycofam srodki juz teraz odnosnie skladki 170 na miesiac w tym 20 na polise.
marzka123 / 83.6.239.* / 2010-05-24 21:40
Niestety ale z własnego doświadczenia mogę napisać że jeśli rezygnujesz w przeciągu 2 lat to tracisz wszystko :-( (my z mężem płaciliśmy 1,5 roku i sie wycofaliśmy tracąc łącznie ponad 5 tys zł) Woleliśmy jednak wyjść z tego bagna niż brnąć w to dalej i dalej tracić
Przeraziły mnie informacje od znajomych którzy wpłacali na Strategię Lwa po 10-12 lat i mieli mniej niż wpłacili a to może człowieka załamać

Teraz wykupiliśmy sobie polisy w innej firmie CZYSTO OCHRONNE (bez żadnych kapitałów, emerytur itp) i mamy możliwość wykupu z gwarantowaną sumą w danym momenciea nie tak jak w ING w zmyślonych kwotach które obiecują nam AGENCI.
Po prostu wciskają produkt z którego mają największą prowizję , a gdy zrezygnowaliśmy to agentka wydzwaniała do nas i nawijała jaki to błąd robimy itp itd - a wiadomo że namawiała bo biedna musi zwrócić prowizję jesli ktoś zrezygnuje w ciągu 2 lat
kaszele5 / 193.105.122.* / 2010-05-26 12:28
Czysto ochronne z możliwością wykupu,super.A straciliście ,bo znajomi...A ja mam Strategię która po 4 latach przy częsciowej ww.miała podatek od zysku.A ze straciliście,na własne zyczenie,jest to produkt emerytalny a nie 2 letni.Na dwa lata to lokata albo TFI.
marzka123 / 83.6.238.* / 2010-05-27 21:52
kaszele5 a w której firmie pracujesz? W ING? czy może Avivie lub PZU????

Po 4 latach masz zysk??? Hehehehehe chciałabym to zobaczyć na własne oczy. Może porównamy za 20 lat jaką sobie emeryturkę uzbierałeś/aś

A zrezygnowałam bo czy to byłoby za 3 lata czy za 5 lat czy 10 lat to utopiłabym dużo więcej pieniędzy. Szkoda że dopiero po czasie przeczytałam dokładnie OWU i inne załączniki - kwoty opłat w ING mnie załamały dlatego teraz czytam dokładnie wszystko co podpisuję a nie wierzę na "gębę" jakiemuś AGENTOWI który tylko myśli o swojej prowizji a nie o człowieku z którego pod nosem się śmieje
kaszele5 / 193.105.122.* / 2010-05-28 09:28
Po 5 latach zysk,GSU na min.początek polisy 04.2002-wypłata częsciowej ww.04.2007-
f.dynamiczny -składka 100zł.Wniosek-koszty są wszędzie,ważny tak naprawdę jest fundusz ,który mimo wysokich kosztów potrafił wypracować zysk.A twoje opinie ze strata w kazdym momencie wynika z min.wiedzy o funkcjonowaniu tego typu produktów,same OWU nie wystarczą.Kazdy produkt mozna dobrze poprowadzić,a opinie kogoś kto rezygnuje po 3 latach(z tego typu produktu) i dziwi się ze poniósł stratę są smieszne,i z tego faktycznie można się uśmiać.A prowizja.Zastanów się co piszesz.Mam jezdzic do klienta przez całe lata za darmo,i pracować za darmo.A prowizje,wiesz o czym piszesz i jaka jest ich wysokosc w stos.do kosztów?Pracujesz za darmo,nie płacisz podatków?
Mam ten komfort ze po 10latach nie muszę ubezpieczać kazdego kto chce,a tego kto powinien ubezpieczenie miec i akceptuje zasady -płacę i wymagam..Nie ma nic za darmo
A Strategia Lwa-jaka jest.Zalezy .Ma plusy i minusy.Ale to osobny temat.Indywidualny.
marzka123 / 83.6.213.* / 2010-05-28 10:11
A jednak tak jak myslałam jestes z branży - to juz sie nie dziwie dlaczego tak zachwalasz strategie Lwa hehehe

A znam opinie osób nie tych które siedziały w tym 3 lata tylko conajmniej 10 lat, wiec wierze temu kto mi pokazał realne liczby a nie jakiemuś agentowi który wciska kit jak popadnie.
Nawet jesli po 10 latach bedzie jakis minimalny zysk (bo jakis wielkich sum nie należy sie spodziewać mając Startegie Lwa) to okaże sie że lepiej byłoby inwestować w inny sposób i rezultat byłby dużo większy. Jednym słowem jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego i na dzień dzisiejszy uważam że produkt łączony - ubezpieczenie na życie z funduszem jest bez sensu (lepiej te dwie rzeczy rozgraniczyć i tak też zrobiłam :-) )

Aaaaaa napisałes/as ze wystarczy dobrze poprowadzic produkt - tak oczywiscie prawda tylko ze trzeba sie na tym znac a agent tylko podpisze z toba umowe i potem ma głeboko w powazaniu jaki klient ma fundusz i czy on dobrze zarabia.
Wątpie zebys informował/a kazdego klienta z osobna ze dany fundusz nalezy zmienic bo to ... bo tamto... bo jeśli byś rzeczywiście tak robił/a to nie miał/a byś czasu przesiadywać na forach ;-)
kaszele5 / 188.147.226.* / 2010-05-28 19:37
Witam.Jestem z branży i jestem chłopcem(łatwiej z końcówkami).Uwierz,Strategia lwa z Ike ,indeksowanie tylko Ike co rok,daje niezłe wyniki,na pewno lepsze niż produkty typu Skandia,Aegon,plan Inwestycyjny Axa itp.Nie zachwalam Strategii ,piszę tylko ,ze produkt nie jest tak naprawdę tylko zły.Nie zmieniam często funduszy ,bo po co/Klient ma być tam gdzie powinien w danym momencie,a to nie oznacza ,ze często muszę mu zmieniać fundusze,ale jak trzeba to się zmienia.I nie przesiaduje na forach ,a tylko dlatego ze jesteś prawdopodobnie kobietą,z czystej kurtuazji Tobie odpowiadam.Pozdrawiam.
marzka123 / 83.6.231.* / 2010-05-29 20:44
To w takim razie serdecznie dziękuję za odpowiedź - na szczęście nie mam nic wspólnego już ani z ING Srategią Lwa , ani ze Skandią, Aegonem, Axą itp ;-)
Ubezpieczyłam się na życie w pewnej firmie i to mi wystarcza a oszczędności inwestuję w dogodny mi sposób w danym momencie i nie wiążę się z firmą na 10 czy 20 lat tylko sama decyduję jak mają pracować moje pieniądze
kaszele5 / 188.147.129.* / 2010-05-30 08:52
No i gratuluje.Miłego dnia.
1 2 3 4 5
na koniec starsze

Najnowsze wpisy