Forum Forum finansoweInne

Inkaso czeków zagranicznych; najmniejsze prowizje, najkrótszy czas realizacji, dodatkowe bonusy

Inkaso czeków zagranicznych; najmniejsze prowizje, najkrótszy czas realizacji, dodatkowe bonusy

rekińczyk / 89.231.107.* / 2014-03-18 00:36
Witam,

Szukałem trochę informacji w sieci na ten temat.
Z mojego krótkiego "riserczu" wynika że, teoretycznie, najmniejszą prowizję pobierają Citibank Handlowy oraz PKO BP (cena zaczyna się od 10 lub 13 zł) i jeszcze Bank BPS.
Deutsche Bank pobiera bardzo dużą, bo od 30zł wzwyż plus jeszcze 65zł i 50zł jako dodatkowe prowizje innych banków ( https://www.deutschebank.pl/product-doc-3768320.bdoc ).

Ale nie mam jednoznacznej odpowiedzi:
W jakim banku w Warszawie najbardziej opłaca się zrealizować inkaso czeku zagranicznego?
Głównie czeków z USA (w moim przypadku będzie to czek z Wells Fargo Bank).

Ile płaciliście za realizację czeków z USA, prowizja waszych banków, prowizje banków trzecich, czas realizacji, jakieś dodatkowe wymagania (np. wymóg posiadania konta przynajmniej miesiąc w banku)?

Czy wasze banki oferują zbiorcze inkaso czeków, np. inkaso wielu czeków na raz w cenie prowizji jak za jeden czek (w przypadku realizacji czeków do tego samego banku), albo tylko jednorazowa opłata prowizji banku pierwszego?

Wiem że Wells Fargo Bank realizuje czeki na kwotę nie mniejszą niż $250 a od tego jeszcze potrąca prowizję własną $75. Tak więc do prowizji np. 20zł "mojego banku" musiałbym doliczyć te $75.

Co można jeszcze zaliczyć do terminu "prowizji banków trzecich"?

Jaka jest dokładnie droga takiego czeku z "banku źródłowego" do docelowego? Wiem że na pewno z "banku źródłowego" czek idzie do Narodowego Banku (np. NBP w przypadku Polski) i ten NB też pobiera jakieś prowizje. A potem gdzie? Do jakiegoś Centralnego Banku Europy?

Prosiłbym o szczegółowe odpowiedzi.

Pozdrawiam.

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: