Forum Spółki giełdowe Orange Polska SA

Internet 1Gb/s nie jest już problemem. Orange zapowiada, jak rozwijać się będzie superszybka sieć w Polsce

Internet 1Gb/s nie jest już problemem. Orange zapowiada, jak rozwijać się będzie superszybka sieć w Polsce

Wyświetlaj:
PrawieAnonim / 94.254.142.* / 2018-03-24 12:37
A to 1gb bedzie jako prędkość rzeczywista czy na speedteście?...
podatnik! / 89.78.230.* / 2015-11-16 10:33
Tekst to czysta propaganda szczególnie,że wypowiada się członek znający się podobno na finansach( członkiem zarządu w PRL'u bis może być osoba niepiśmienna)! Krajów zachodnich PRL bis nie dogoni nigdy natomiast zestaw internet 250mb/s,rozmowy z tel. stacjonarnego na nr. stacjonarne i komórkowe na cały świat plus telewizję kablową można mieć za 220PLN czyli plus minus 50 Euro!
Emc2 / 37.47.50.* / 2015-11-16 10:06
Warszawa..tu jest juz 20 innych dostawcow tv i internetu za mniejsze pieniadze. Po co wiec sie pchac? Natomiast wyjezdzajac 40 km od Warszawy, do 50 tysiecznego miasta, na duzym osiedlu jest problem zeby zalozyc VDSL, zero inwestycji..null. Natomiast siecinkablowe oplotly miasto swiatlowodem. Orange niestety nie zyskuje klientow tylko traci. Nie jest konkurencyjny technologicznie, poza kilkoma blokami w duzych miastach nadaje jeszcze na starych miedzianych kablach. Taka jet prawda, a inne bajeczki o 80 mbps czy 600 mbps to tylko lokalne bajki.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
parani / 78.11.152.* / 2015-11-15 22:24
Ciekawe czy ci najwięksi boją się tych mniejszych co powoli wchodza na rynek? Podobno Sferia ma być w całej Polsce...
jaro609 / 176.61.98.* / 2015-11-15 20:25
posiadam internet 250mb/s i rozmowy z tel. stacjonarnego na nr. stacjonarne i komorkowe na caly swiat za 50 euro( to 3 godziny pracy) taka oferta w polsce kosztowala by ok 800zl na prosty rachunek jeszcze minie wiele lat zanim dogonimy kraje zachodnie.(DUBLIN. IRL.)
ZbynekK / 83.9.174.* / 2015-11-15 19:36
Kilka tygodni temu kończyła mi się umowa na Neostradę (do 10 Mb/s). Zdecydowałem o przedłużeniu tej oferty przez stronę Orange. Konfigurator jest tak skonstruowany, że najpierw trzeba podać numer tel. stacjonarnego oraz kod pocztowy. Podałem, czekam na weryfikację linii i po chwili info: "na twojej linii możliwa jest Neostrada do 80 Mb/s". Super, nie potrzebuję aż tyle z koniecznością przejścia na VDSL, zamówiłem opcję do 20 Mb chociaż cena taka sama 39.90. Następnego dnia otrzymuję telefon, że wysyłana jest nowa umowa (plus gadżet za 1 zł) na zawrotną prędkość... do 10 Mb. Moje protesty na nic się zdały, "brak możliwości technicznych" ucina całą dyskusję. Wziąłem, dopóki nie będzie u mnie zasięgu internetu LTE skazany jestem na francuską łaskę. Przypuszczam, że ten ich obiecywany internet 30 Mb dla wszystkich Polaków będzie tak samo istniał tylko jako animacja na stronach Orange.
seen / 80.55.149.* / 2015-11-15 18:21
Jedyny stabilny internet nadający się do czegokolwiek to ten, co siedzi w światłowodach.
Gawir / 185.15.0.* / 2015-11-15 17:59
Orange (dawniej Telekompromitacja Polska) nie potrafi podłączyć TELEFONÓW STACJONARNYCH w podwarszawskich miejscowościach (25 km od PKiN, na wsiach, gdzie telefony - we dworze i w parafii - bywały już PRZED II wojną), a piepszy o szybkim internecie....
rklew / 95.40.27.* / 2015-11-15 17:22
Tak tylko zapominają, że budując w największych aglomeracjach jedynie stwarzają dodatkową konkurencję istniejącym na tamtym rynku sieciom kablowym, sieciom osiedlowym radiowym. Pomijają te obszary, gdzie dostępu do sieci internet nie ma bądź ogranicza się jedynie do internetu z sieci komórkowych.
To jest jedynie ograniczanie i dodatkowe budowanie różnic między społeczeństwem wiejskim i miastami.
Gratuluję pomysłów i marginalizowania takich jak ja. Mam internet właśnie z sieci kablowej. Z TP( obecnie Orange) zrezygnowałem jak po raz 2 odmówiono mi włączenia usługi Neostrada ze względów technicznych, gdzie sam wiem( ze względu na zawód), że techniczne możliwości nie stanowiłyby problemów jakby ktoś chwilę pomyślał i zmienił jedynie kilka połączeń pomiędzy tak by było bliżej. Ale najwyraźniej właściciel obecny i poprzedni nie dba o klienta tylko o potencjalnego klienta chcąc jedynie podebrać innym na rynku.
Pozdrawiam. Jeśli kiedyś uda mi się mieszkać w mieście to na pewno nie skorzystam z oferty Orange a dostępnej akurat sieci kablowej- a co jeśli oni mogą mnie dyskryminować tu to tym bardziej ja tam ich również.
Stan79 / 178.36.199.* / 2015-11-15 18:00
Co tam zmiana kilku połączeń. Orange nie jest w stanie nawet prawidłowo skonfigurować reguł dostępności. Tam gdzie mieszkam jest bez żadnych przełączeń dostępny VDSL, ale system tego nie pokaże jak ktoś ma ADSL BSA. A na wiosce która nie ma ulic nie pokaże dostępności po adresie choćby do DSLAMa był kilkaset metrów. Jak tylko dostępna u mnie kablówka odświeży ofertę lub wejdzie druga to Orange - prawdopodobnie raz na zawsze - utraci przychody z BSA i kolejnego abonenta stacjonarnego. Że też Orange nie wyciągnęło żadnych wniosków z porażki jaką była próba konkurowania ofertą VDSL z kablówkami.
rafalx1 / 31.183.131.* / 2015-11-15 17:15
orange to najgorsza firma pod internetu miałem neostrade do 2015 lutego 6 jak wystąpiła awaria , 1 data usunięcia miało być w ciągu 30h , 2 data 1 tydzień , 3 data 3 tygodnie i nie naprawili , podkreślam duże miasto łódz , złożyłem wypowiedzenie nie mam ochoty mieć nic wspólnego z orange
argh / 89.66.53.* / 2015-11-15 15:49
ale Polska nie ma się czego wstydzić. Mamy najszybszy i najłatwiej dostępny internet w Europie. Jedźta do Hamburga i zobaczcie jak tam "chodzi" internet. Najwięcej narzekają Ci którzy nigdy nie wychylili nosa z Polski
yahoo9 / 92.13.221.* / 2015-11-15 18:38
Zgadzam sie w 100 procentach. Mieszkam w Anglii ozd kilku lat i dopiero nie dawno jest mozliwosc zakupu super szybkiego internetu, a jest to, prosze nie smiejcie sie 35-40 mb/s, smiech na sali, za kfory place w przeliczeniu 180 zl. Zenada, Polska bije na glowe i lopatki Angoli
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
2+2=7 / 159.205.140.* / 2015-11-15 15:22
Specjalnie dla Państwa Speed Test teraz włączyłem i nasze 10 Mbps = 4,21 tych tam mega per second:))) Potęga!!!
gie-es / 109.134.130.* / 2015-11-15 14:27

Kiedy prędkość internetu w może dojść do wartości 1 Gb/s?

Kluczową kwestią jest popyt i rachunek ekonomiczny. Technologicznie - w przypadku światłowodów - jest to możliwe.


Gdyby pytanie było o 1Tb/s to przez chwilę bym się zastanowił. 15 lat temu brałem udział w budowaniu połączeń o przepustowości 400Gb/s w każdej parze włókien. Pytanie jest kto jest w stanie z tego skorzystać?
wałek / 5.172.252.* / 2015-11-15 14:32
Oczywiście miał na myśli do 30Mb
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy