Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

interpretacja rekomendacji giełdowych

interpretacja rekomendacji giełdowych

flamenco / 194.150.96.* / 2007-10-11 02:10
Witam,
Ośmielony tytułem forum "pierwsze kroki" proszę o informację dot. interpretacji rekomendacji wydawanych przez instytucje giełdowe. O ile przekaz "trzymaj", "kupuj", "sprzedaj" jest oczywisty o tyle dla mnie sytuacja w przypadku neutralnie, akumuluj, przeważaj, niedoważaj, neutralnie, redukuj bardzo się komplikuje. Niestety nie udało mi się znależć odpowiedzi w drodze samodzielnych poszukiwań.
Z góry dziękuję ...
flamenco / 194.150.96.* / 2007-10-11 13:02
Udało mi się w rezultacie otrzymać "jakąś" informację ... na zasadzie okularów Pana Hilarego ... albowiem po prostu zasięgnąłem informacji u maklera w moim banku. Słowem pod latarnią najciemniej. Jako że wychodzi na to, że uczestnicy / moderatorzy tego forum nie pokusili się o odp. na mój post ... być może z powodu niewiedzy, to ja podzielę się informacjami ... dla dobra ludzkości.
Zastosowanie przez instytucje klauzul w rekomendacjach konkludujących pewien ewentualny przyszłościowy sposób zachowań giełdowych wynika ze stonia rozbierzności pomiędzy aktualną cena na rynku a ceną docelową in minus bądż in plus wyrażoną w procentach. Zatem rekomendacja "kupuj" wskazuje na najwyższą róznicę "na korzyść" ceny docelowej. "Akumuluj" to różnica mniejsza ... i tak dalej via doważaj, trzymaj, neutralnie, niedoważaj, redukuj aż do sprzedaj gdzie ta różnica jest najwyzsza ale "na korzyść" ceny aktualnej. Oczywiście należy brać pod uwagę element horyzontu czasowego rekomendacji oraz fakt, ze ten sam komunikat np redukuj nie koniecznie oznacza to samo dla rekomendacji pochodzących od dwóch róznych instytucji.
Mam świadomość wątpliwego i często poddawanego pod wątpliwość znaczenia rekomendacji, nie mniej jednak wiem z autopsji (dostałem swego czasu po łbie jako posiadacz akcji jednej ze spółek z WIG20) że rekomendacja może w przeciągu 30min przyczynić się bądż być może sprawić, mocny "zjazd" w dół (nie założyłem stop loss'a)
Wypowiedz mało fachowa i bardzo ogólne ale zawsze ...
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy