Forum Forum prawneBudowlane

Jak kupić ziemie rolną od agencji zasobu skarbu państwa?

Jak kupić ziemie rolną od agencji zasobu skarbu państwa?

beata 67 / 2008-04-04 10:07
Jak kupić ziemie rolną od agencji zasobu skarbu państwa?
Od 1999r. jestem dzierżawcą a uprawiam ta ziemie od 1985r. Ziemia orna jest o powierzchni 0,6800ha graniczy ona z trzech stron z moim podwórkiem i budynkami mieszkalnymi W 2004 r wystąpiłam o kupno tej ziemi odpowiedz agencji była następująca { działki w tym obrębie będą przeznaczone na cele nie rolnicze głównie pod budownictwo mieszkaniowe} i wystąpiłam o dalsza dzierżawce. Teraz sprawdziłam w stadium uwarunkowań planu przestrzennego gminy, iż agencja nie wystąpiła o przekształcenie działki na budowlana urzędnik sprawdził po mojej interwencji ze jest to ziemia typowo rolna. Chciałam już kilkakrotnie kupić ta ziemie niestety decyzje otrzymuje odmowna a gdy interweniowałam w urzędzie agencji przedstawiciel agencji podał mi kwotę działki jak by to była działka budowlana 55zł za m kwadratowy dodam ze jest to ziemia znajdująca się na wiosce. Co mam zrobić dalej, aby wykupić ta ziemie? Czy istnieje możliwość zmniejszenia kwoty zakupu tym bardziej ze to nie jest ziemia budowlana a kwoty rynkowe ziemi rolne zamykają się w kwocie 35zł za m. Gdzie mogę się odwołać od decyzji agencji. Nie jestem rolnikiem
Wyświetlaj:
.doradca. / 81.190.61.* / 2013-01-08 00:03
Musisz "odpalić im w łapę" ,to od razu cena spadnie.
prawnik2 / 188.33.21.* / 2009-06-09 17:53
polecam ustawę z 19.10.1991r. o gospodarowaniu nieruchomościami rolnymi Skarbu Państwa, w oparciu o którą działa i dokonuje sprzedaży nieruchomości Agencja Nieruchomości Rolnych
Papik / 194.0.103.* / 2009-05-24 15:55
Nie widzę powodu, żeby sąd lub ktokolwiek inny zmusił właściciela do sprzedaży albo dzierżawcę do kupna nieruchomości....
Dzierżawca zna właściciela, bo ten zwracał się do niego z propozycją odkupu, zapewne
płaci czynsz dzierżawny, zatem nie może być w takim przypdku podstaw do żadania uznania zasiedzenia. Ale to tylko moje zdanie.
marlowe / 2009-07-02 18:02 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
zgadza się to z przepisami. Jakakolwiek umowa dzierżawy oznacza, że właściciel ma władztwo nad nieruchomością a dzierżawca użytkuje ziemię w jego imieniu.
Do zasiedzenia potrzebny jest okres posiadania samoistnego 20 lat w dobrej wierze lub 30 lat w złej wierze. Okres ten oznacza faktyczne władztwo nad rzeczą, mimo że tytuł prawny posiada właściciel.
Przy dzierżawie władztwo należy do właściciela, więc o zasiedzeniu nie może być mowy.
halusia / 77.254.237.* / 2010-01-23 09:13
Mam podobny problem i nie wiem co zrobić? bowiem kupiłam w ubiegłym roku działkę i po wyjęciu ze starostwa tzw, mapy okazuje się, że sąsiad zajął sobie płotem kawałek działki ok. 1500 metrów. i taki stan ponoć był już dość dawna tj. poprzedni włascicel nie wiedział o tym i poprzedni też nie.
nie mam pojęcia o zasiedzeniu samoistnym. co tj. zasiedzenie samoistne? jak interpretować to pojęcie i jaki krok trzeba by podjąc żeby wyprostować sprawę. działka na "papierze" ma tak i taka ilość arów za która płacę podatki i poprzedni właściciele też, a płot sąsiada ograniczył o 1500 m kw. tę działkę. jestem na początku tej drogi i nie wiem co począć?
Bieniu / 83.21.204.* / 2008-10-14 18:43
Złoz wniosek o zasiedzenie nieruchomosci... koszt ok 2000 pln pozdrawiam
Haka / 83.31.85.* / 2008-07-04 11:44
Współczuję, najpierw do centrali Agencji o potem to tylko chyba do Sądu Administracyjnego. Powodzenia .Haka.

Najnowsze wpisy