Forum Forum finansoweInne

Jak kupować działkę rolną?

Jak kupować działkę rolną?

Money.pl / 2007-06-16 22:59
Komentarze do wiadomości: Jak kupować działkę rolną?.
Wyświetlaj:
arti603 / 195.205.166.* / 2015-04-13 10:32
Fajnie mi zaplanowali finansowanie zakupu nowych hektarów ziemi w Wielkopolsce ludzie ze Spin Kredyt – www.spinkredyt.pl. Już od dawna chciałem zainwestować, ale nie miałem pomysłu jak skręcić pieniądze.
Wojciech89 / 89.77.25.* / 2011-05-21 12:22
Szczegóły
Zakupu
Działki:

http://dzialki-budowlane.zlotemysli.pl/wp,TanioICudownie/

Wejdź
I
Nie
Daj
Się
Oszukać
Justaaa / 2011-03-01 11:08
mój problem jest taki, że miejscowość w której chcę się wybudować ma dobrej klasy ziemię II/ III. W gminie mi powiedziano, że nikt mi nie wyda pozwolenia na zabudowę na takich terenach:/ Mój tato jest rolnikiem i ma ok 5 h ziemi jednak wszystkie z dala od wioski tylko w tzw. polu. W naszej miejscowości jest jedna działka do kupienia tylko że rolna w formie ok 20 arów klasy II bądź III , znajduje się na końcu miejscowości jest idealna pod zabudowę. Pytanie czy mój tato może ją kupić jako działkę siedliskową?? Gospodarz który chce ją sprzedać jest nam bardzo przychylny i zaoferował, ze w miarę swoich możliwości zrobi co będzie w jego mocy byśmy mogli się wybudować... Co możemy robić??
Proszę o rady
peterson / 41.204.224.* / 2011-11-03 08:39
Potrzebujesz kredytu?

Dajemy kredyt dla firmy i osoby w potrzebie, aby kupić kredyt
samochodowy na zakup domu też.

Dajemy szybki kredyt na obchody Bożego Narodzenia w ogóle do tych,
którzy potrzebują pieniędzy.

Jeśli potrzebujesz pożyczki chcemy skontaktować się z nami szybko na
nasz e-mail: petersonloan30@mail.com

Wypełnij wnioski kredytowe.

Twoje imię .......
Kwota potrzebna ....
Twój numer telefonu ...
Roku życia .....


Tak dla twojej informacji kredytowej dajemy żadnych urget szybki i
szybkie, a którzy potrzebują kredytów na zapłacenie rachunków.

Pobierz wypłaty pożyczki Boże Narodzenie swoją firmę bonaza kredytu w
świecie kredytów dla przedsiębiorstw biskupa Sylwestra.

Dzięki peterson
stefan27 / 82.170.190.* / 2011-01-14 20:33
Witam mam pytanie - mamtroche pieniedzy, nie jestem rolnikem, mam plan, mam zamiar kupic działke rolną(ok. 1hektara) przekfalifikoeac na budowlanlą podzielic na 4-5 mniejszych dzialek i puzniej sprzedac z zyskiem.Pytanie czy jest to prawnie możliwie i co musze dokładnie zrobic?
ario / 89.187.248.* / 2011-10-10 12:06
zeby przekłąształcic ziemie na budowlaną musisz mieć projekt zabudwowy. Nie ma czegos takiego jak przekształcanie teraz. Robisz to dopiero przy budowie domu,
wiwan / 2011-01-19 10:18
Jest możliwe. Prawo pierwokupu ANR dotyczy już działek od 5 ha wzwyż. Tu więcej w artykule:

http://dom.money.pl/wiadomosci/poradniki/artykul/jak;kupowac;dzialke;rolna,212,0,241108.html
stelmet / 2010-11-15 17:23
Witam, zamierzam kupić działkę rolną z kredytu, Ale by dostać kredyt muszą być wydane warunki zabudowy na tą działkę., no i zaczynają się schody.
1- Gmina wydała mi odmowe warunków zabudowy bo nie jestem rolnikiem

Pytanie brzmi czy wystarczy ze wydzierzawie 3 hektary (taka jest średniaw naszej gminie) od osoby prywatnej to czy ja bede płacił podatek od tej działki rolnej czy właściciel.
geodeta1 / 178.36.149.* / 2010-11-15 19:35
Czegoś nie rozumiem. Kupujesz działkę rolną czy budowlaną? Przeznaczenie działki określa miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Jeżeli takiego planu w gminie nie ma przesądza, o tym stan jaki jest wpisany w ewidencji gruntów. Jeżeli wykazane są użytki np R, Ps, Ł , i td to jest to działka wykorzystywana rolniczo. Wydanie pozytywnej decyzji o warunkach zabudowy zmienia jej przeznaczenie i może wtedy stać się działką budownictwa mieszkaniowego jednorodzinnego, usługowego, przemysłowego czy innego. zależy Jakie jest sąsiedztwo.
Domyślam się, że nie jesteś rolnikiem i nie kupujesz działki rolnej na powiększenie swojego gospodarstwa tylko działkę rolną z myślą o przekształceniu na działkę budowlaną. Poszukaj innego banku, który da Ci kredyt na działkę rolną. Jeśli kupisz działkę rolną będziesz miał mniejsze koszty zakupu. Życzę powodzenia.
damianoro / 87.105.212.* / 2010-10-27 13:14
a ja mam inny problem, posiadam w sumie 1,5 ha działek, wszystkie rolne,wszystkie w jednej gminie jednak w różnych częściach i oddalone od siebie, jestem rolnikiem, i na jednej z działek o powierzchni 0,4 ha chciałbym się wybudować na zasadach zabudowy siedliskowej (ponieważ normalna zabudowa jest niemożliwa, w poblizu nie ma zadnych zabudowań) ; jednak w gminie dostałem informację, że aby skorzystać z zabudowy siedliskowej muszę posiadać minimum 5,9 ha z czego 1 ha może być dzierżawiony... ja posiadam tylko 1,5 ha a dokupienie dodatkowych 4 ha wiąże się ze sporym kosztem... ma ktoś może pomysł jak to przeskoczyć ?
Miszon86 / 79.191.239.* / 2010-11-02 21:31
Witam,
Nie jestem pewien, ale w twoim przypadku chyba mozlwie jest zaczac budowe domu od garazu, tzn podobno jest taki przepis, ze mozna wybudowac pomieszczenie gospodarcze (np. przyszly garaz) jako miejsce gromadzenia plonow, pozniej gdy cos takigo juz istnieje mozna starac sie o budowe budybku mieszkalnego. Sa to jednak pobiezne informacje. Mysle ze bede musial zmierzyc sie z tym samym, bo rowniez jestem rolnikiem i chce kupic dzialke rolna na ktorej bede sie kiedys budowal, takze wszystko przede mna. W kazdym razie powidzenia
Grunty - Ankieta / 83.24.79.* / 2010-07-14 13:42
Witam,
Jestem studentką UW i do celów badawczych przeprowadzam badania ankietowe dotyczące rynku nieruchomości - a konkretnie transakcji kupna-sprzedaży gruntów. Prosiłabym bardzo osoby, które ostatnio nabyły grunty o wypełnienie poniższej ankiety - jest ona anonimowa, nie ma w niej osobistych pytań, ani szczegółów dotyczących transakcji, wypełnienie zajmuje 2-3 minuty. Z góry dziękuję a oto link:
http://www.esurveyspro.com/Survey.aspx?id=d5e49139-9cec-4352-8f70-1a2c4a5a3934
baobab32 / 2010-06-01 19:35
kupiłam działkę rolną około 60 km od Warszawy. Notariusz sporządził AKT NOTARIALNY/Jakiś wstępny/ za który zapłaciłam ok. 668 zł. Za około 2 tygodnie mam podpisać AKT NOTARIALNY, za który mam zalacić ponad 1800 zł. Działka kosztuje 24 tys. zł. Jednej sprawy nierozumiem. Dlaczego koszty notarialne są tak wysokie? Wynoszą ponad 10% wartości działki.Czy jeszcze będę musiała płacić podatek w US? Kto powinien dostarczyć do Notariusza mapkę gruntów?Proszęo odpowiedż.
wiwan / 2010-06-02 10:15
Przede wszystkim notariusz pobiera podatek od czynności cywilno-prawnej (PCC) w wysokości 2%, wpis do księgi wieczystej 200 zł, założenie ksiegi, o ile jej nie było 60 zł, opłata sądowa 200 zł, taksa notarialna przy tej kwocie to 590 zł +VAT , ileś jeszcze kosztują odpisy aktu notarialnego.
No i najważniejsze - nie wiem jak notariusz policzył fakt , że będą to dwie umowy- jaką taksę wziął za umowę przedwstępną.
Dodaj zatem ten słupek i sprawdź go jeszcze w tym kalkulatorze:

http://www.money.pl/eurobank/pomocne-narzedzia/kalkulatory/koszty-zakupu-nieruchomosci/
pailina / 89.79.140.* / 2010-06-05 15:54
Dziękuję za odpowiedź. Notariusz za umowę przedwstępną wziął 295 zł + VAT. Czy jeszcze raz będę płaciła tez tyle samo?
wiwan / 2010-06-06 19:14
Tak. Jasno z tego widać, że za umowę przedwstępną policzył 50% taksy notarialnej należnej za całą transakcję, pozostałą część przy umowie ostatecznej.
Na końcu aktu jest zresztą wyszczególnienie pozycji tego 'rachunku'.
pailina / 89.79.140.* / 2010-06-18 22:55
Witam.
Za umowę przedwstępną notariusz wziął 50% taksy notarialnej, ale za umowę przeniesienia wziął 495,00 zł + VAT /tj. 603,90/ . Wydaje mi się, że za dużo. Gdy zapytałam dlaczego tak dużo, nic nie odpowiedział. jeszcze druga sprawa mnie bulwersuje, a mianowicie opłata sądowa. policzył 460 zł. Proszę mi odpowiedzieć czy te naliczenia są takie jak powinny być.
Z góry dziękuję zaodpowiedż i pozdrawiam
wiwan / 2010-06-19 00:16
Poprzednio podałem link do kalkulatora. Sprawdź. Weź pod uwagę, że w związku z dwoma umowami, część czynności jest powtórzona, więc kosztuje podwójnie.
Poza 200 zł za wpis do KW ( na rzecz sądu ) jest jeszcze 200+Vat (dla notariusza) za wniosek notariusza do sądu o założenie KW i dokonanie tego wpisu. To pasowałoby do tej drugiej części taksy (295+200 )+ VAT=603.9 zł.
Czyli taksa 590+Vat rozbita na dwie raty + (200 +Vat ) za wniosek notariusza do sądu.
Wszystko ujęte jako taksa.
Opłata sądowa 60 za zał. KW, 200 wpis do KW. Umowa przedwstępna była notarialna. Ta 'przedwstępność' została do KW wpisana ( roszczenie Twoje jako przyszłego właściciela).Pobrano 200. Potem przy umowie ostatecznej dokonano kolejnego wpisu, Ciebie jako właściciela. Stąd kolejne 200 za wpis ostateczny. Czyli dokonano dwu wpisów w odstępie kilkunastu dni.
Moim zdaniem jest OK.
brosol / 83.238.42.* / 2010-04-23 12:50
MAM PYTANIE, JAKIEŚ DZIESIĘĆ LAT TEMU KUPIŁAM DZIAŁKĘ W SZEREGU NA TERENIE POROLNYM. SPRZEDAJĄCY ZAPEWNIAŁ NAS, ŻE LADA MIESIĄC MA WEJŚĆ "USTAWA POROLNA", JEDNA OCZYWIŚCIE TAK SIĘ NIE STAŁO... NIE MOGĘ JEJ SPRZEDAĆ, BRAK ZAINTERESOWNIA MIMO BARDZO DOBREJ LOKALIZACJI, W TCZEWIE, TUŻ PRZY CENTRUM... NIE WIEM, DLACZEGO TAK JEST, CZY TO, ZE TO DZIAŁKA W ŚRODKU SZEREGU, CZY TO ŻE TO DZIAŁKA POROLNA NIPRZEKSZTAŁCONA POWODUJA BRAK REAKCJI ZE STRONY RYNKU? BARDZO PROSZE O PODPOWIEDŹ, CO MOGĘ W TEJ SYTUACJI ZROBIĆ, ABY JĄ ZBYĆ...!!!
DOZDOZ / 88.156.24.* / 2009-03-29 12:14
Ziemia rolna - sprzedaż obsługuje Bank Ziemi

www.ziemiarolna.pl
zumo / 91.192.58.* / 2009-02-05 20:56
Kilka miesięcy temu znalazłem ładną gospodarkę rolną ( działka rolna z zabudowaniami -2500 m2). Jako że mieszkam z rodziną w mieście i nie posiadam wykształcenia rolniczego musiałbym zakupić tą działkę za pośrednictwem Agencji Rolnej co wiązało się z ryzykiem że Agencja będzie chciała skorzystać z prawa pierwokupu przez co okazja przejdzie nam koło nosa.
Zdecydowałem się więc na nieco inny wariant…mamy w tej samej gminie wujka rolnika który grzecznościowo zakupił tą działkę na siebie w ramach powiększenia swojego gospodarstwa rolnego.
I teraz mamy dylemat co robić dalej?
Chcemy mieć tą działkę jako typowo wypoczynkową, zabudowania które się tam znajdują po drobnym remoncie idealnie nadają się do okresowego (weekendy,lato) zamieszkiwania.

-wiele się pisało że ma wejść ustawa dzięki której grunty poniżej 1 ha można sprzedawać bez zgody Agencji…czy ktoś wie na jakim etapie jest ten projekt ustawy?
-czy możliwy jest akt darowizny tzn. wujek przepisuje tą działkę na nas jako darowiznę ?
-jakie są ewentualnie inne możliwości by opisana działka oficjalnie stała się naszą własnością.

Będę wdzięczny za okazaną pomoc.
Pozdrawiam
shadow7 / 91.213.255.* / 2010-01-12 04:08
Mam w tej chwili podobną sytuację. Czy zna ktoś odpowiedz na to pytanie??? działka troszkę mniejsza 0,6h ale ma status rolnej z istniejącą zabudową ( oczywiscie ciezko to nazwac zabudową) Czy agencja ma nadal prawo pierwokupu? jak sie przed tym zabezpieczyc. pozdrawiam
gonia2x / 2008-09-16 20:36
mam pytanie ale najpierw przedstawię sprawę.znalazłam działkę rolną w dobrej cenie.został złożony przez właściciela wniosek o przekształcenie na działkę budowlaną w latach 2009/2010 ale ten okres może się wydłużyć przez dużą ilość złożonych wniosków.mąż od kogoś dowiedział się, że kupując działkę rolną musi kupić minimum działki rolnej, które wynosi np 3000 m/kw.czy to prawda z tym minimum?czy jednak mozna kupic 1000-1500 m/kw którego tylko tyle jest nam potrzebne?
as1 / 89.78.104.* / 2008-09-17 14:19
nie, jeśli nie jest ona z zamiarem uprawy. można kupić dowolną wielkość działki, jeśli jest możliwość przekształcenia ją np.na budowlaną. dla banków jest ona jeszcze bardziej atrakcyjna.
psznao / 2010-03-21 21:01
mam pytanie-to znaczy ze moge kupic dzialke rolna 3000m2 i wystapic o warunki zabudowy z zamiarem podzialu na trzy dzialki po 1000m2.
Czy Gmina bez aktualnego planu zagospodarowania moze odrzucic wniosek mimo spelnieni wszystkich warunkow dotyczacych zmiany warunkow zabudowy.
Czy jak w planach Gminy jest tam ziemia rolna to czy jest jakas szansa ja odrolnic-klasa ziemi V i VI
Dziekuje za pomoc
www.epdf.pl / 80.54.171.* / 2008-09-04 21:46
Zapraszam na forum www.kerdyt-w-czestochowie.pun.pl, gdzie dowiedzą się Państwo jak uzyskać kredyt hipoteczny na specjalnych warunkach.
Bartosz Jankowski / 88.156.24.* / 2008-08-28 19:17
Działkę rolną, należy kupować przede wszystkim szybko :)
w ostatnich trzech miesiącach grunty rolne wokół Warszawy podrożały o 25%. Grunty rolne warto również kupować z pomocą doradcy zajmującego się obrotem gruntami, który oceni atrakcyjność lokalizacji, wynegocjuje lepszą cenę i zadba o to, aby kupowane grunty rolne były wolne od wad prawnych. Pozdrawiam - www.gruntyrolne.pl
Clarie / 87.205.153.* / 2008-06-21 14:14
A jak jest z osobami, które mają wykształcenie rolnicze? Czy na ziemi rolnej taka osoba może bez problemu wybudować zabudowania gospodarcze i dom (no bo gdzieś rolnik musi mieszkać!) ? Czy także trzeba ją odrolnić?
as-t-ra / 83.21.132.* / 2008-06-28 01:24
Gdzieś czytałam że w takiej sytuacji może być tak: załatwiasz pozwolenie na budowę na tej działce, projekt domu i możesz odrolnić tylko tyle metrów kwadratowych ziemi ile zajmie budynek. Wtedy podatki za nieodrolnioną ziemię płacisz niższe niż za ziemię pokrytą budynkiem.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: