Na skróty
Forum Forum dla firmKadryJak liczyć chorobowe pracownicy w ciąży

Jak liczyć chorobowe pracownicy w ciąży

skomentuj
Wyświetlaj:
Karina s / 89.70.210.* / 2014-07-16 20:26
Dziękuje za pomoc. W takim razie w mojej sytulacji, kiedy z mężem chcemy sie starac o dziecko warto byłoby porozmawiać z pracodawca o zwiększenie etatu i kwoty odprowadzanych składek. Ile musiałabym przepracować na zmienionym wymiarze czasu pracy i przez jaki okres pracodawca musiałby odprowadzać zwiększone składki aby ZUS wypłacił wiecej zasiłku ?
szklarek / 2014-07-21 13:01 / Tysiącznik na forum
Zmiana wymiaru etatu powoduje liczenie podstawy od nowa- czyli wystarczyłoby gdyby nastąpiła ona nie później niż w miesiącu powstania niezdolności do pracy/porodu.
Sama zmiana wynagrodzenia, bez zmiany wymiaru etatu powoduje, że podstawa zasiłku obejmuje wynagrodzenia sprzed podwyżki nawet z 12 mc- na zasadzie ogólnej.
Karina s / 94.254.204.* / 2014-07-16 12:46
Dziekuje za odpowiedz. Czyli prostymi słowami ZUS zapłaci w obecnej sytulacji ok 300 zł ?
szklarek / 2014-07-16 17:07 / Tysiącznik na forum
Więcej- bliżej tych 360. No chyba, że znów zmieni Pani wymiar etatu lub uzyska podwyżkę lub podejmie dodatkowo inną pracę.
Karina s / 89.70.210.* / 2014-07-16 01:13
Dziekuje za odpowiedz. Czyli mam rozumieć, ze w wypadku zajścia w ciaze ZUS bedzie płacił kwotę jaka otrzymuje obecnie tj 360 zł ? Jeśli miesiąc przed ciaza etat sie zwiększy otrzymam wyższy zasiłek ? Pogubiłam sie w tym wszystkim księgowa mowila ze pomimo zmiany etatu średnia zostanie wyliczona z ostatnich 12 miesięcy.
szklarek / 2014-07-16 09:59 / Tysiącznik na forum
Księgowa nie ma racji. Byłoby tak, gdyby miała Pani zmianę wynagrodzenia BEZ zmiany wymiaru etatu.

Zasiłek chorobowy wylicza się od podstawy, która jest wyliczana z wynagrodzenia brutto. Nawet przy jednoskładnikowym stałym wynagrodzeniu zasiłek 100% za pełny miesiąc kalendarzowy nie jest idealnie równy wynagrodzeniu netto. Różni się choćby w taki zakresie, w jakim jeden miesiąc ma dni 31, a jeden 30. Zresztą na zasiłku majowym przecież też nie miała Pani przelewu idealnie na 944 zł. Wynika to m.in. z tego, że zasiłek nie podlega skł. zdrowotnej i z tego, że PIT nie jest idealnie liniowy.
Karina s / 89.70.210.* / 2014-07-15 00:57
Witam. Od listopada ubiegłego roku tj 2013 pracowalam na 3/4 etatu moje wynagrodzenie netto wynosiło 944 zł od 31.03 bieżącego roku do maja 2014 przebywalam na l4 chorobowym nie związanym z ciaza. Po powrocie do pracy pracodawca zmienił mi etat na 1/4. Obecnie otrzymuje przelew na konto w kwocie 360 zł. Jak ZUS obliczy mi zasiłek za l4 w ciazy ?
szklarek / 2014-07-15 09:10 / Tysiącznik na forum
Zmiana wymiaru etatu skutkuje tym, że podstawa zasiłków przypadających po tej zmianie jest ustalana od tej zmiany- czyli wynagrodzenia z 3/4 etatu do niej nie wejdą. Czyli sytuacja taka, jakby w ogóle zmieniła Pani pracę/pracodawcę. Wynika to z art. 40 ustawy zasiłkowej tj. USTAWY
z dnia 25 czerwca 1999 r.
o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego
w razie choroby i macierzyństwa.

Czyli obecnie zwykłe chorobowe będzie wynosić ok. 38% tego kwietniowego, a ciążowe (100%) ok. 48%.
szklarek / 2014-07-03 12:06 / Tysiącznik na forum
"Dzień dobry ja mam pytanie odnośnie:
-zasiłku chorobowego w ciąży [...]

pierwsze chorobowe wyplacał mi pracodawca w wysokości 1344zl.
Teraz przyszedł mi przelew na konto z zusu 621,44zl.
Moje pytanie dlaczego tak mało?

hmmm. zastanawiam się czy nie zaszła jakaś pomyłka!

zapomniałam napisać że moje pierwsze chorobowe trwało:

-od 05.05 do 25.05
drugie:

-od 26.05 do 22.06

a trzecie (TERAZ):

-od 23.06 do 20.07"

Jak rozumiem przed 5 maja żadnej niezdolności do pracy w 2014 r. nie było.

33 dzień przypadł 6 czerwca. Nie znam podstawy zasiłku. Najprawdopodobniej chodzi o to, że wynagrodzenie chorobowe od pracodawcy dotyczy okresu 5-31 maja, bo wypłaca je tak jak zwykłe wynagrodzenia- czyli na początku miesiąca następnego. Za 6 dni czerwca- pewnie w terminie lipcowej wypłaty za czerwiec.
Natomiast ZUS - zasadniczo w ciągu 30 dni od uzyskania ZLA, a tu pośredniczy pracodawca, co kwestię opóźnia.
Czyli najprawdopodobniej przelew z ZUS dotyczy tylko II zwolnienia w zakresie w jakim należny jest zasiłek- czyli za okres 7-22 czerwca, zwolnienia III jeszcze nie 'przetrawił'.

Choć porównanie kwot wskazuje, że pracodawca w tej sytuacji wypłacił chorobowe również za owe 6 dni- mamy mamy proporcję 32/15. Inna rzecz, że nigdy to się nie da co do grosz porównać, bo wynagrodzenie chorobowe podlega poza PIT jeszcze s. zdrowotnej, zasiłek już nie, no i przy wypłacie za pełny mc. kalendarzowy pojawia się jeszcze miesięczna kwota zmniejszająca podatek 46,33 zł.
julka159 / 5.172.247.* / 2014-06-26 18:42
Witam. Zapewne wątek się powtórzy, jednakże chciałam zapytać o sytuację kiedy przebywam na L4 od 24.03.14r wtedy płaci mi wynagrodzenie pracodawca, od maja wypłaca ZUS i tu pojawia się problem gdyż najpierw wypłatę ucięli mi o 10 zł, a za czerwiec jest aż160 zł różnicy. Nie rozumiem skąd taka rozbiezność, a księgowa nie za bardzo potrafiła mi ową zalezność wytłumaczyć. Dodam że moje stanowisko pracy od 2 lat jest to samo jednakże wcześniej byłam zatrudniona poprzez agencję pracy a dopiero od pażdziernika 2013 otrzymałam umowę bezpośrednio od pracodawcy.Kwota brutto wynosiła na umowie 1700zł. Bardzo proszę o jakąś podpowiedź.
szklarek / 2014-06-27 10:10 / Tysiącznik na forum
Przyczyny istniejące i możliwe:
1. jeśli przed 24 marca nie było niezdolności do pracy w 2014 r., to wynagrodzenie chorobowe obejmuje okres do 25 kwietnia, zasiłek chorobowy jest od 26 kwietnia.
2. zwolnienie nie jest jedno długoterminowe, tylko przedłużane- zatem np. to o 160 niższe nie obejmuje całego miesiąca kalendarzowego
3. miesiące różnią się liczbą dni
4. przy identycznej podstawie i liczbie dni w miesiącu wynagrodzenie chorobowe różni się od zasiłku (kwoty netto) bo to pierwsze podlega PIT i s. zdrowotnej, a ten drugi już tylko zaliczce PIT- choć to skutkuje sytuacją odwrotną, tj. nieco wyższym zasiłkiem niż wynagrodzeniem.
Basia1234 / 83.23.55.* / 2014-06-19 09:08
Mam pytanie jak zostanie wyliczony mi zasiłek chorobowy w przypadku gdy: jestem zatrudniona na pełen etat powyżej 4 lat, na zwonienie z powodu ciąży wybieram się od 14.07.2014 r. natomiast w okresie od 11.03.2014 r. do 06.04.2014 r. przebywałam na zwolnieniu chorobowym (nie będąc jeszcze w ciąży). Srednie miesieczne wynagrodzenie z ostatnich 12 m-cy wynosi 2600 brutto.
szklarek / 2014-06-22 22:07 / Tysiącznik na forum
Podstawa najbliższego zasiłku będzie identyczna jak zasiłku marzec/kwiecień, tylko stawka 100% zamiast ówczesnej 80%, bo nie pisze Pani, że było to zwolnienie szpitalne (70%).

Czyli będzie 1,25 raza wyższy w ujęciu dziennym brutto.

To, że nie wylicza się podstawy w tej sytuacji na nowo wynika z art. 43 ustawy zasiłkowej.
Katarzyna185 / 89.231.206.* / 2014-05-26 11:11
Witam,

Proszę o pomoc w wyliczeniu L4 w ciąży bo troszkę się już pogubiłam. Zastanawiam się czy nie zaszła jakaś pomyłka przy wypłacaniu pieniążków z Zusu..
Od lutego przebywam na zwolnieniu, zatrudniona jestem na pełny etat, czas nieokreślony.
Wynagrodzenia: za luty oraz marzec 2013 płaca zasadnicza 1600 zł brutto, pozostałe miesiące 2780 zł brutto - średnia 2583,33 brutto.

Zwolnienia L4 oraz otrzymane pieniążki:
4.02 - 4.03 - 2002,33 - od pracodawcy jako pierwszy miesiąc
5.03 - 2.04 - 1645,37 + 500,21 wyrównania od pracodawcy za marzec
3.04 - 28.04 - 1523,75
29.04 - 12.05 - 1085,80

Proszę o podpowiedź czy jest to poprawnie wyliczane. Skoro za luty otrzymałam 2002,33 to nie powinnam za pozostałe miesiące otrzymywać średnio takiej samej kwoty?
wiwan / 2014-05-26 20:16 / Tysiącznik na forum
Tak naprawdę poprawność kwot można ocenić po zakończeniu zwolnienia- bo takie dostarczanie zwolnień/przedłużanie niezdolności do pracy powoduje, że niemal za każdym razem nie 'trafia się' w cykl wypłat- czy to przez pracodawcę (ubezpieczający ponad 20 osób) czy ZUS.
Identyczne tak naprawdę powinny być kwoty zasiłku za pełne miesiące kalendarzowe liczące tyle samo dni.

Poza tym wynagrodzenie chorobowe podlega poza PIT skł. zdrowotnej, zasiłek już nie.

Na pierwszy rzut oka jednak stwierdzam, że skoro niezdolność powstała w lutym, to wynagrodzenia za luty i za marzec nie weszły do podstawy, ale zasadniczo za okres luty 2013- styczeń 2014.
Kulka965 / 46.21.214.* / 2014-05-19 12:27
Czy ktoś może mi podpowiedzieć jak będzie liczone chorobowe w mojej sytuacji.
Od 1 czerwca chce iść na zwolnienie w związku z ciążą. W październiku 2013 byłam tydzień na L4 ze wzgl nie związanych z ciążą. Czy moje "wynagrodzenie" na zwolnieniu ciążowym będzie liczone od 6.2013-5.2014 czy tez ze wzg na zwolnienie w październiku będzie weryfikowany czas od 11.2013 do 5.2014 i na tej podstawie wyznacza mi 100%?
szklarek / 2014-05-19 12:52 / Tysiącznik na forum
W związku z tym, że po ostatnim zwolnieniu były pełne 3 miesiące kalendarzowe bez zasiłku- podstawa najbliższego będzie ustalona na nowo, tj. zasadniczo z wynagrodzeń za okres VI 2013- V 2014. Gdyby nie było owych 3 miesięcy- podstawa zasiłku w czerwcu byłaby ta sama co poprzedniego.
kapka85 / 2014-05-07 10:37
Witam

Mam pytanie odnośnie tego wątku 17 lutego rozpoczęłam pracę dosłownie parę dni później dowiedziałam się, że jestem w ciąży, w powodu ciąży zagrożonej poszłam na zwolnienie od 19 marca. Mam pytanie jak będzie naliczane chorobowe skoro nie przepracowałam pełnego miesiąca kalendarzowego? Nadmienię, iż 17 lutego rozpoczęłam nową pracę, a 16 lutego rozwiązałam umowę w poprzednim miejscu pracy. Czy ZUS naliczy chorobowe tylko z nowego miejsca pracy czy weźmie pod uwagę również 11 poprzednich miesięcy ze starej pracy skoro nie było dnia przerwy między umowami.
karolina787 / 193.150.37.* / 2014-05-13 20:12
Witam mam pytanie, od czerwca 2012 do pażdziernika 2013 pracowałam na etacie brutto 2600, od listopada 2013 do listopada 2015 etat brutto 3000 od lutego 2014- 2 etat 8000 brutto na czas do maja 2015 od 1 maja na L4 ciążowym. Jakie dostanę chorobowe? z łącznej sumy? a zasiłek z obojga? czy tylko z tego dłuższego? dziękuję za odpowiedz
szklarek / 2014-05-13 21:48 / Tysiącznik na forum
Czemu służy zdawanie pytania z innymi danymi pod innym nickiem na ten sam temat ? Wystarczyło napisać, że chodzi o sytuację potencjalną, zdarzenie przyszłe.

Etat w odróżnieniu od DG jest zawsze tytułem obowiązkowym do ubezpieczeń społecznych, w tym do obowiązkowego ubezpieczenia chorobowego.

W takiej sytuacji powstaje prawo do dwu niezależnych zasiłków z podstaw z obu etatów.
A więc zasiłek od podstawy 8000 + zasiłek od podstawy 3000, jeśli wynagrodzenie 2600 było z innej umowy/z innego wymiaru etatu u tego samego pracodawcy. Albo zasiłek od podstawy 8000 + zasiłek od podstawy liczonej z odpowiedniej liczby miesięcy z wynagrodzeniem 2600 + i odpowiedniej liczby miesięcy z wynagrodzeniem 3000 (łącznie co do głównej* zasady 12) jeśli to ciągle ta sama umowa, a po prosto doszło na niej do podwyżki wynagrodzenia.

* pomijam szereg innych zasad, np. związanych z tym, że nie liczy się podstawy na nowo dla zasiłku, jeśli po zasiłku poprzednim nie było pełnych 3 mc kalendarzowych bez zasiłku.
szklarek / 2014-05-09 13:20 / Tysiącznik na forum
Podstawą najpierw wynagrodzenia chorobowego od pracodawcy, a potem zasiłku chorobowego z ZUS (granica 33/34 dzień niezdolności do pracy licząc od 1 stycznia 2014 r.) będzie wynagrodzenie tylko z obecnego zatrudnienia, bo niezdolność do pracy powstała w jego czasie.
To, że niezdolność powstała już w drugim miesiącu trwania owego tytułu do ubezpieczeń spowoduje, że podstawa będzie wyliczona po prostu z :
- wynagrodzenia określonego w umowie o pracę, jeśli jest ono określone jako stałe miesięcznie
- wynagrodzenia rzeczywiście uzyskanego w marcu proporcjonalnie podwyższonego w stosunku liczba dni normalnej pracy w marcu/ liczba dni faktycznie przepracowanych- jeśli płaca jest określona w umowie jako zmienna.

Wynika to z art. 37 ustawy zasiłkowej.
Karola630 / 89.64.212.* / 2014-04-28 18:25
Witam

Mam kilka pytań odnośnie tego wątku. Jestem zatrudniona na pełny etat. Mój średni dochód miesięczny to 3300 zł brutto +600 zł brutto premia. Jakie będzie moje wynagrodzenie będąc na zwolnieniu lekarskim? Wybieram się na urlop 2-tygodniowy do którego dostanę dofinansowanie. W związku z tym czy kwota dofinansowania będzie brana pod uwagę i "podniesie" moje wynagrodzenie jeżeli pójdę później na zwolnienie lekarskie?
Dziękuję za odpowiedź.
szklarek / 2014-05-09 15:06 / Tysiącznik na forum
To, czy premia wchodzi, czy nie oraz w jakim stopniu do podstawy chorobowego zależy od tego, za jaki okres jest ona wypłacana i jak prawo do niej jest ustalone (regulamin,umowa) w przypadku gdy pracownik nie jest obecny w pracy przez część okresu, za jaki jest ona należna.
Natomiast dofinansowanie z ZFŚS na podstawie § 2 ust. 1 pkt 19 Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 18 grudnia 1998 r. w sprawie szczegółowych zasad ustalania podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne nie podlega oskładkowaniu, więc nie wchodzi do ww podstawy.
misia2 / 78.159.79.* / 2014-04-23 09:21
Aktualnie pracuję od roku na pół etatu na stawce najniższego wynagrodzenia, czy jeżeli zwiększy się etat do pełnego teraz i za 2 miesiące pójdę na zwolnienie do końca ciąży to czy będę miała prawo do pełnoetatowego chorobowego i później macierzyńskiego?
szklarek / 2014-04-23 10:32 / Tysiącznik na forum
Tak. Zmiana wymiaru etatu 'odcina' grubą kreską wynagrodzenia sprzed tej zmiany, a więc nie wchodzą one do podstawy wynagrodzenia chorobowego jak i wszystkich zasiłków z ub. chorobowego.
W tym konkretnym przypadku- zakładając zmianę od 1 maja i zwolnienie np. od 17 czerwca- do podstawy wejdzie wynagrodzenie tylko za maj- będzie to po prostu średnia z jednego miesiąca, a nie z 12.

Wynika to z art. 40 ustawy 'zasiłkowej' tj. USTAWY
z dnia 25 czerwca 1999 r.
o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego
w razie choroby i macierzyństwa
misia2 / 78.159.79.* / 2014-04-23 22:59
Dziękuje za info, a jak to aktualnie jest - jak długo pracodawca wypłaca z własnej kieszeni chorobowe? Czy to prawda, że przez pierwsze 30 dni a później już dalej chorobowe i macierzyńskie idzie z ZUS czy pracodawca też ponosi jakieś koszty?
szklarek / 2014-04-23 23:30 / Tysiącznik na forum
Przez pierwsze 33 dni ( a w przypadku pracownika w wieku 50 i więcej lat- przez 14 dni ) niezdolności do pracy w roku kalendarzowym pracownik ma prawo do wynagrodzenia chorobowego z art. 92 Kodeksu Pracy, a więc obciąża to pracodawcę. Po tym okresie jest już to zasiłek chorobowy z ubezpieczenia chorobowego z ZUS. Inne zasiłki- a wiec przede wszystkim macierzyński od pierwszego dnia pochodzą ze środków ZUS.
Więc wtedy pracodawca już wprost nie ponosi kosztów. Tyle, że bywają koszty ponoszone nie wprost- np. zatrudnienia kogoś na zastępstwo, nadgodziny dla pracownika, który przejmuje część obowiązków pracownika nieobecnego z powodu np. urlopu rodzicielskiego itp.
misia2 / 78.159.79.* / 2014-04-24 11:43
z podziękowaniem :)
aldona1984 / 2014-03-10 20:04
Dodam jeszcze, że za luty składki społeczne z umów wyniosły 0 zł. Czy to znaczy, że w tym czasie nie byłam objęta ubezpieczeniem/ była przerwa w ubezpieczeniu?
szklarek / 2014-03-10 21:51 / Tysiącznik na forum
TRZECI raz proszę Panią o niebałaganienie na forum i kontynuowanie dyskusji w WĄTKU.

1. składki zerowe nie oznaczają braku ubezpieczenia chorobowego z tyt. zatrudnienia. Nie było w lutym żadnego wynagrodzenia, które wchodziłoby do podstawy ub. społecznych, więc składka od zero, wynosi zero.

2. tak, przy dobrowolnym ub. chorobowym okres wyczekiwania na prawo do zasiłku wynosi 90 dni, ale do owych 90 dni wlicza się poprzednie ub. chorobowe, dobrowolne lub obowiązkowe, o ile nie zakończyło się dawniej niż 30 dni od obecnego. Skoro wciąż istnieje obowiązkowe ub. chorobowe z etatu/etatów, to przerwa ta wynosi zero dni, więc okresu wyczekiwania nie ma.
aldona1984 / 2014-03-10 16:15
Na stronie internetowej Zusu przeczytałam " Osoba podlegająca ubezpieczeniu chorobowemu dobrowolnie prawo do zasiłku chorobowego nabywa po upływie 90 dni nieprzerwanego ubezpieczenia." Oraz " Zasiłek chorobowy za okres po ustaniu tytułu ubezpieczenia chorobowego nie przysługuje, gdy osoba niezdolna do pracy: nie nabyła prawa do zasiłku w czasie ubezpieczenia z powodu nie przepracowania wymaganego okresu wyczekiwania".
Na zwolnieniu jestem od 16 stycznia do 16 marca. Czy to znaczy, że wracając do pracy od 17 marca powinnam pracować przynajmniej 90 dni żeby idąc znowu na zwolnienie należał mi się zasiłek chorobowy z działalności i z umów?
aldona1984 / 2014-03-03 15:41
Pana odpowiedź z 21. lutego "Do 'odnowienia' ub. chorobowego wystarczy terminowe złożenie DRA za luty uwzględniającej ponownie ub. chorobowe i terminowe opłacenie składek"

1. Czy nie trzeba też złożyć ZUA, albo czy nie zaszkodzi tak na wszelki wypadek złożyć ZUA? i czy można to zrobić skoro nadal jestem na zwolnieniu do 16 marca?

2. Od 3 stycznia do 16 stycznia ( potem zwolnienie)podstawa wymiaru składek na ub. chorobowe wyniosła 942,54zł. Czy to znaczy, że gdyby przysługiwał mi zasiłek chorobowy to byłby liczony od tej właśnie podstawy czy od takiej którą bym za cały miesiąc płaciła.

3. 17 marca zamierzam wrócić do pracy. Na umowy zarabiam mniej niż 1680 zł. Rozumiem, że w dniu, kiedy pójdę na kolejne zwolnienie będą należały mi się zasiłki z tytułu umów o pracę i z działalności. Czy jeśli np. w następnym miesiącu od zwolnienia dostałabym jakiś dodatek w pracy z umów, który by spowodował że przekroczę 1680zł to automatycznie wstrzymają mi wypłatę zasiłków z działalności. Księgowa zapewniła mnie, że taka sytuacja się nie powinna zdarzyć do mojego porodu jednakże będą jakieś dodatki we wrześniu czyli po porodzie. Czy wtedy przestałby przysługiwać mi macierzyński z działalności. Jest to dla mnie bardzo ważna kwestia, gdyż nie chciałabym się martwić co miesiąc czy przekroczę minimalna krajową i ewentualnie złożyłabym wypowiedzenie z 1 umowy zawczasu.
Dziękuję za wcześniejszą pomoc.
szklarek / 2014-03-03 18:42 / Tysiącznik na forum
1. moim zdaniem nie, ZUA byłoby konieczne gdyby doszło do wyrejestrowania w ogóle z ubezpieczeń społecznych na skutek np. zawieszenia DG.

2. z art. 49 ustawy zasiłkowej po ostatnich zmianach (na skutek wyroku TK) wynika, że podstawa zasiłku za niezdolność powstałą w pierwszym miesiącu ub. chorobowego jest pełnomiesięczna, czyli 2 247,60

3. taki miesiąc z podstawą przekroczoną z etatu, a więc brakiem ubezpieczenia chorobowego z działalności nie przerywa zasiłku, do którego prawo już powstało- jest on wypłacany mimo ustania tytułu do ubezpieczenia.
do początku nowsze
1 2 3 4 5
skomentuj

Najnowsze wpisy