Forum Forum dla firmKsięgowość

Jak mam to zaksięgować?

Jak mam to zaksięgować?

Mariusz D. / 83.30.212.* / 2008-05-31 19:26
Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą. Od kilku miesięcy moja firma nie przynosiła praktycznie żadnych dochodów. Stwierdziłem, że zmieniam branżę. Razem z znajomym składamy się po 3 tys. zł na towar do handlu. On nie jest moim pracownikiem, ani współwłaścicielem firmy. Więc dla urzędu jest kompletnie obcą osobą. Od momentu zakupu towaru do handlu będę robił interesy razem z nim, ale narazie nie będę go zatrudniał ani wpisywał jako współwłaściciela firmy. I teraz pytanie. W jaki sposób muszę udokumentować jego 3 tys. zł?
Wyświetlaj:
poldd / 194.42.116.* / 2020-01-08 09:29
Aby łatwo prowadzić księgowość oraz rozliczać odpowiednio swoje podatki firmy warto wybrać oprogramowanie, które łatwo na to pozwoli oraz będzie cały czas rozwijane i wspierane. Przetestuj jakie funkcje oprócz księgowości może zaoferować twojej działalności Firmao.pl program w chmurze CRM/ERP. Dzięki takiemu oprogramowaniu zaoszczędzisz wiele pracy i czasu. Z kodem UYGDE543 uzyskasz 10% rabatu, pierwsze 14 dni jest za darmo. Firmao.pl/oferty
MaxROK / 83.10.28.* / 2018-02-20 03:31
Nie baw się w samodzielną księgowość, to zbyt duża odpowiedzialność. Pewniej jest zatrudnić biuro rachunkowe. Znają się na zaksięgowywaniu napewno lepiej ;) Możesz zaufać biuru Gama na Tarchominie - jeśli jesteś z okolicy :)
Mariusz D. / 83.30.212.* / 2008-05-31 19:27
zapomniałem dodać, że jestem na zasadach ogólnych - księga przychodów i rozchodów.
Halina45 / 2008-06-15 10:56
Rozliczając się na zasadach ogólnych nie księgujesz rozliczeń finansowych w postaci kasy czy banku, więc taka pożyczka nie będzie miała żadnego wpływu na zapisy w księdze, musisz tylko pamiętać o tym aby uwzględnić w rejestrze prowadzonej działalności nowo zakładaną działalność, zmiana branży wymaga zmian jak przy rejestracji firmy.

Najnowsze wpisy