Forum Spółki giełdowe GPW SA

Jak na doniesienia z USA zareagują inwestorzy?

Jak na doniesienia z USA zareagują inwestorzy?

Wyświetlaj:
Do WykresyGieldowe / 89.200.162.* / 2013-10-11 06:32
Do WykresyGieldowe:
sprzedałem
EADS, zysk ok. 100% i
Western Digital, zysk ok. 180%

Gratulacje.
Szkoda, że nie ma portfela na Money. Może Twoje ruchy byłyby inspiracją dla innych.
Etermit / 2013-10-10 22:22 / Tysiącznik na forum
synonimie, tak jeszcze reasumując bajki które opowiadam: pewne rzeczy są oczywiste tak jak to że cukier słodzi herbatę

na dobranoc wrzucę Ci prosty wykres zależności CO2 i temperatury

http://ocean.am.gdynia.pl/student/oceano1/vostok-ice-core.jpg

i powiem Ci jeszcze jedno: ciesz się, że tak jest a nie inaczej bo zwyczajnie byś zamarzł

pozdrawiam
synonim / 2013-10-11 00:35 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
I jeszcze coś dodam:


na dobranoc wrzucę Ci prosty wykres zależności CO2 i temperatury


Skąd wiesz, że to CO2 wpływa tu na temperaturę a nie odwrotnie? To są właśnie te podstawowe błędy logiczne jakie popełniasz - twoja sofistyka jest pełna luk i dziurawa jak sito

Tak jak pisałem: analogia to nie genealogia

Nawet na stronie zwolenników globalnego ocieplenia można przeczytać, że wzrost temperatury oceanów powoduje wzrost CO2, czyli to nie CO2 ociepla klimat tylko kierunek jest odwrotny

It is reasonable that warming of the oceans is in fact causing CO2 increase in the paleo record. What I wonder about is how anyone can turn this into evidence that CO2 causes warming? I agree with you - correlation does not necessarily imply causation

http://terpconnect.umd.edu/~kenjudge/website%20folder/myth.html

Twoje pseudodowody na twą bajkę padają jeden po drugim jak muchy
synonim / 2013-10-10 22:58 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

na dobranoc wrzucę Ci prosty wykres zależności CO2 i temperatury

http://ocean.am.gdynia.pl/student/oceano1/vostok-ice-core.jpg


Etermit / 2013-10-10 20:43 /
tylko nie wrzucaj znowu linków bo w internecie można napisać wszystko co tylko wyobraźnia człowiekowi podsunie


i powiem Ci jeszcze jedno: ciesz się, że tak jest a nie inaczej bo zwyczajnie byś zamarzł


To może jeszcze wrzuć linka z kambru gdy było 11 razy więcej CO2 w powietrzu niż teraz a temperatura nie rosła
Etermit / 2013-10-10 23:20 / Tysiącznik na forum
jak zwykle odwracasz kota za ogon, mnie wystarczy ostatnie pół miliona lat i to aż nadto

już Ci tłumaczyłem, dlaczego w kambrze temperatura nie rosła ale wyparłeś to tak, żeby spasowało do Twojej teorii
synonim / 2013-10-11 00:04 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

już Ci tłumaczyłem, dlaczego w kambrze temperatura nie rosła


Wymyślona na poczekaniu bajeczka ad hoc wyssana z palca nic tu nie tłumaczy bo nie masz żadnego potwierdzenia na nią

A poza tym skoro jakiś trzeci czynnik w postaci Słońca może się tu wmieszać to tak samo nie masz gwarancji, że i tym razem Słońce nie jest odpowiedzialne za globalne ocieplenie a nie CO2 (zresztą niektórzy mówią, że właśnie Słońce)

Innymi słowy podciąłeś znowu gałąź na jakiej siedzisz
Etermit / 2013-10-10 22:27 / Tysiącznik na forum
aha byłbym zapomniał, tutaj masz jeszcze wyniki prostych pomiarów a proste wnioski wyciągniesz sam bez oczekiwania "niezbitych dowodów"

http://co2now.org/images/stories/data/co2-mlo-monthly-noaa-esrl.pdf
synonim / 2013-10-10 23:00 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

tutaj masz jeszcze wyniki prostych pomiarów


Ale to nie jest żaden dowód na to, że CO2 powoduje globalne ocieplenie, bezmyślna ofiaro ekopropagandy
Etermit / 2013-10-10 23:34 / Tysiącznik na forum
ja ofiarą? chyba żartujesz! po pierwsze nie cierpię ekopropagandy i samych ekologów bo to fantaści bez granic a po drugie przedstawiam Ci zależności z czysto fizycznego punktu widzenia

czyli: rośnie CO2 - rośnie temperatura
spada CO2 - spada temperatura

tutaj masz ambitniejszy okres I ŚCISŁE POWIĄZANIA

http://www.nature.com/nature/journal/v466/n7302/images/nature09149-f1.2.jpg

więc czego tam jeszcze nie rozumiesz?

ps. odbierasz mnie jako jakiegoś ekocośtam a ja od samego początku mówiłem o aspektach fizycznych - zaprogramowałeś się na fobię ekologiczną i mierzysz tym innych jak automat, kto powiedział, że każdy kto rozumie podstawy świata to ekooszołom? frazesy i oklepane slogany tylko i wyłącznie...

od ekologów proszę mnie trzymać z daleka
synonim / 2013-10-11 00:07 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

zyli: rośnie CO2 - rośnie temperatura
spada CO2 - spada temperatura

tutaj masz ambitniejszy okres I ŚCISŁE POWIĄZANIA

http://www.nature.com/nature/journal/v466/n7302/images/nature09149-f1.2.jpg

więc czego tam jeszcze nie rozumiesz?


Analogia to nie genealogia lub jak mówią angole: correlation isn't causation

I tego właśnie nie rozumiesz

A co do twoich linków to:

Etermit / 2013-10-10 20:43 /
tylko nie wrzucaj znowu linków bo w internecie można napisać wszystko co tylko wyobraźnia człowiekowi podsunie
synonim / 2013-10-10 21:08 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
jesteśmy mniej biegli w matematyce i czytaniu ze zrozumieniem niż wszyscy przebadani sąsiedzi Polski: Niemcy, Czesi i Słowacy. (...) OECD zbadała, jak ludzie w poszczególnych krajach rozumieją teksty pisane oraz jak potrafią użyć je w dalszym działaniu. Polacy zdobyli 267 pkt, co daje nam piąte miejsce od końca na 23 przebadane narody

http://makro.pb.pl/3366564,49058,niemcy-madrzejsi-niz-polacy

Na szczęście kanar wyjechał i dlatego nie byliśmy pierwsi od końca
Etermit / 2013-10-10 21:15 / Tysiącznik na forum
artykuł jest tendencyjny i wątpliwy, pewnie podłączyli do ludzi jakiś inteligometr i im wyniki wyskoczyły
synonim / 2013-10-10 21:39 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

artykuł jest tendencyjny i wątpliwy


wiem, bo "nie widziałeś" a tym samym to "nie istnieje"

Ale dowodu na to, że emitowane przez ludzi CO2 powoduje globalne ocieplenie też nikt nie widział a w to już wierzysz

Typowa dla ateistów schizofrenia światopoglądowa
Etermit / 2013-10-10 21:50 / Tysiącznik na forum
ależ nie trzeba mi tutaj żadnego dowodu bo i po co? wystarcz a surowe wyniki pomiarów a wnioski wyciągnę sam bo podstawówkę mam za sobą

ateizm czy "bogizm" to sprawy odległe od CO2 o lata świetlne, wiara to produkt marketingowy sprzedający się od wieków, miliony ludzi w coś wierzą i dzięki temu istnieją a dowodów sił wyższych nie ma

wolę twarde stąpanie po ziemi a w obłokach bujam dopiero po trzech piwkach :)
synonim / 2013-10-10 21:57 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

ależ nie trzeba mi tutaj żadnego dowodu bo i po co? wystarcz a surowe wyniki pomiarów

Pomiarów czego? Pokaż mi dowód, że globalne ocieplenie jest spowodowane przez ludzką emisję CO2 a nie pjerdolisz bezsensy o jakichś "pomiarach" żeby zasłonić pustkę swej demagogii

Tylko nie dawaj mi linków bo przecież - zacytuję ciebie samego:

Etermit / 2013-10-10 20:43 /
tylko nie wrzucaj znowu linków bo w internecie można napisać wszystko co tylko wyobraźnia człowiekowi podsunie


miliony ludzi w coś wierzą


Np. ty w to, że ludzka emisja CO2 powoduje globalne ocieplenia - niezła fantastyka:


w obłokach bujam dopiero po trzech piwkach :)
Etermit / 2013-10-10 22:02 / Tysiącznik na forum
no więc już Ci te dowody wrzucałem ale proste wykresy XY i materiały na poziomie podstawówki to dla Ciebie rzecz obca... więc co mogę więcej zrobić? nic!
synonim / 2013-10-10 22:55 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

no więc już Ci te dowody wrzucałem


Te linki?

Etermit / 2013-10-10 20:43 /
tylko nie wrzucaj znowu linków bo w internecie można napisać wszystko co tylko wyobraźnia człowiekowi podsunie


materiały na poziomie podstawówki to dla Ciebie rzecz obca..

Od razu widać poziom na jakim się zatrzymałeś :-)
Etermit / 2013-10-10 23:36 / Tysiącznik na forum
jak małe dziecko, ile Ty masz lat chłopie, pora chyba dorosnąć
synonim / 2013-10-11 00:09 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

ile Ty masz lat chłopie

Pitolenie
synonim / 2013-10-10 21:04 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Takich napływów do funduszy akcji nie było od 4 lat

http://pulsinwestora.pb.pl/3366885,5578,rekord-naplywow-do-funduszy-akcji

Jak to szło hossiarze? Że ulica kończy hossę?
Etermit / 2013-10-10 21:19 / Tysiącznik na forum
a widziałeś na własne oczy jak te pieniądze tam napłynęły? fundusze podają co im wygodnie a jak jest w rzeczywistości tego nikt nie wie

p.s. sąsiadka kiedyś mi mówiła, że miała na działce grzechotnika - i to było tyle warte ile sama twierdziła :)
synonim / 2013-10-10 21:35 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

a widziałeś na własne oczy jak te pieniądze tam napłynęły?

a ty widziałeś na własne oczy Mount Everest? Nie, więc pewnie on też dla ciebie nie istnieje

Pjerdolisz ostatnio wyjątkowe bezsensy, znów się nawdychałeś jakichś ateistycznych wypocin jakiegoś nawiedzonego mądrali
Etermit / 2013-10-10 21:42 / Tysiącznik na forum
widziałem zdjęcia satelitarne i zdjęcia analogowe (cyfrowe mogą być niestety sfabrykowane)

tak się składa, że to Ty pierwszy zacząłeś podważać najbardziej oczywiste na świecie rzeczy ale jak widzę moja ironia do Ciebie nie dotarła

bystrość rzecz niezbędna w dzisiejszym świecie, agresja tylko wraca do agresora i frustruje do szpiku kości :)
synonim / 2013-10-10 21:51 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

widziałem zdjęcia satelitarne i zdjęcia analogowe


"Zdjęcia" czego? Dowodu na eksperyment, że ludzkie CO2 powoduje globalny wzrost temperatury? Co ty znowu pjerdolisz?


cyfrowe mogą być niestety sfabrykowane


A analogowe nie? Wedle twojej pseudologiki byłoby to wiarygodne tylko wtedy gdybyś sam to zrobił. Ale jedynie dla ciebie bo dla kogoś innego nie byłby to dowód

Widzisz jak bredzisz i podcinasz gałąź na jakiej sam siedzisz he he he he he
Etermit / 2013-10-10 22:05 / Tysiącznik na forum
synonimie, tam gdzie kończą się argumenty zaczyna się agresywna frustracja

zauważ, że zawsze kończysz w ten sam sposób

nie daje Ci to do myślenia? nic a nic?
synonim / 2013-10-10 22:53 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

zauważ, że zawsze kończysz w ten sam sposób

powiem ci jak ty kończysz: poproszony o dowody na swe bajki nie podajesz ich i zaczynasz się już tylko użalać na sposób prowadzenia dyskusji

Klasyczna zasłona dymna u sofistów
Etermit / 2013-10-10 23:39 / Tysiącznik na forum
zawsze kończysz w ten sam sposób
synonim / 2013-10-11 00:10 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

zawsze kończysz w ten sam sposób


powiem ci jak ty kończysz: poproszony o dowody na swe bajki nie podajesz ich i zaczynasz się już tylko użalać na sposób prowadzenia dyskusji
Etermit / 2013-10-10 21:01 / Tysiącznik na forum
czarny czwartek mamy na szczęście za sobą, uff... jutro piątek
wykresyGieldowe / 2013-10-10 20:56 / Tysiącznik na forum
sprzedałem
EADS, zysk ok. 100% i
Western Digital, zysk ok. 180%
ZT / 83.24.240.* / 2013-10-10 20:56
Analiza tu: http://stooq.pl/q/a/?s=wig20&i=d&u=12045444 . Bardzo długi biały korpus dzisiejszej świecy za jednym zamachem wykonał: zamknięcie wcześniejszych 2 luk bessy (30 wrzesień,7 październik), wybicie opadającej linii trendu spadkowego od szczytu styczniowego (opadająca linia czerwona) oraz otwarcie się luką hossy i utworzenie kolejnej wyspy odwrotu. Wymowa tego jest jednoznacznie optymistyczna gwarantująca kolejne wzrosty, po drodze jednak wiele oporów i już pierwszy umieściłem w postaci zgrupowanych zniesień Fibo po szczytach oznaczonych odpowiednio 1,2,3 i zniesieniach 0.685*(1), 1*(3), 0.886*(2), tam też znajduje się czubek wielkiej tygodniowej świecy spadkowej z czerwca. To wszystko sugeruje, że trend spadkowy od stycznia stał się historią i rynek prawdopodobnie odreaguje i cofnie się do linii trendu i zaatakuje kolejne maksima. Jeszcze przytoczę wykres WIG tu: http://stooq.pl/q/a/?s=wig&i=d&u=12045444 , a tam chciałem pokazać, że po nieśmiałych próbach przebicia maksimów z 2001 r. (pozioma linia czerwona), dzisiejsza sesja w postaci długiej świecy pokazała,że w tym miejscu już jest wsparcie a nie opór, co oznacza, że Wig będzie (pewnie po korekcie do tegoż wsparcia) kontynuował dalszy marsz w górę. Na koniec przytaczam formację Gartleya opisaną wcześniej, która bardzo wczesnie pokazała co się kroi tu: http://stooq.pl/q/a/?s=wig20&i=d&u=12045444 . Pisałem swojego czasu, że cyklicznie wychodzą mi wzrosty na jesieni i już sam zwątpiłem, ale jednak, co nie zmienia faktu, że cyklicznie po wzrostach przyjdzie korekta do wiosny tylko pytanie z jakiego poziomu nastąpi, ale to już inna para kaloszy. Jest dużo napisane bo jedna sesja, która wiele pokazała. Dobranoc i zysków życzę.
ZT / 83.24.240.* / 2013-10-10 21:07

przytaczam formację Gartleya opisaną wcześniej, która bardzo wczesnie pokazała co się kroi tu:

znowu poprawka: http://stooq.pl/q/a/?s=wig20&i=360&u=12045444
ZT / 83.24.240.* / 2013-10-10 21:04

przebicia maksimów z 2001 r

oczywiście z 2011 r.
J1512 / 178.43.17.* / 2013-10-10 20:41
Dzisiaj ładnie a jutro pewnie zabraknie "pary"?
Poszło za ostro!
Etermit / 2013-10-10 20:14 / Tysiącznik na forum
pomimo, że na GPW były dziś umiarkowane wzrosty nastroje inwestorów były kiepskie, żeby nie powiedzieć fatalne bo wielu inwestorów jest przeziębionych, ma katar i bóle gardła - byłem dziś w DI więc widziałem

a tymczasem bajki o jakimś tam limicie zadłużenia, które de facto nie istnieje odchodzą do lamusa, bardziej wiarygodne są historie o UFO puszczane na kanale discovery

podsumowując: OSTRO NAS DZIŚ WYKENOBIZOWAŁO
Prawdziwa hossa! / 178.36.14.* / 2013-10-10 20:30
W Stanach przybyło tylko w ostatnim tygodniu 66.000 bezrobotnych.
Etermit / 2013-10-10 20:37 / Tysiącznik na forum
na to nie ma żadnych dowodów

równie dobrze mogą podać 16.000, 165.000, 392.000, 3.000.000 itd
Niech rozdają pieniądze ludziom, jak tacy mądrzy / 178.36.14.* / 2013-10-10 21:00
50 mln ludzi w Stanach na kartkach żywnościowych.
Jak za Gierka.

Dług kredytów studenckich ponad 1 bilion $.

Realne dochody spadają, pracy ubywa, ludzie przestali się zadłużać po ostatniej nauczce i drukowanie pieniądza nic nie daje.
Etermit / 2013-10-10 21:22 / Tysiącznik na forum
bzdura na potrzeby agenda setting

p.s. widziałeś tych ludzi i te kartki czy tylko czytałeś wyssane z palca dane statystyczne?
Etermit / 2013-10-10 20:41 / Tysiącznik na forum
a poza tym bezrobocie to mit wymyślony przez urzędy pracy i różnorakie ministerstwa - coś czego nie ma i nie istnieje stało się zwyczajną informacją dla naiwnych, którą kupują bez chwili zastanowienia jak małe dzieci :)

nie ma czegoś takiego jak bezrobocie
synonim / 2013-10-10 20:41 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

na to nie ma żadnych dowodów


na istnienie twojego mózgu też nie ma :-)
Etermit / 2013-10-10 20:43 / Tysiącznik na forum
no to mi pokaż dowód na istnienie bezrobocia

p.s. tylko nie wrzucaj znowu linków bo w internecie można napisać wszystko co tylko wyobraźnia człowiekowi podsunie
synonim / 2013-10-10 21:41 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

p.s. tylko nie wrzucaj znowu linków bo w internecie można napisać wszystko co tylko wyobraźnia człowiekowi podsunie


Jak to ma miejsce choćby w przypadku bajek z zapodawanych przez ciebie linków, że emitowane przez ludzi CO2 powoduje globalne ocieplenie :-)
Etermit / 2013-10-10 22:00 / Tysiącznik na forum
a jednak załapałeś :D

CO2 najprościej na świecie powoduje zatrzymanie promieniowania i szokujące byłoby gdyby nie powodowało bo to by oznaczało że Newton się pomylił i to aż trzykrotnie i trzeba by przedrukować całą światową literaturę

można by chociażby stworzyć mit i teorię, że przepływ prądu nie powoduje zużycia energii - to też byś kupił?

można pewne sprawy podważać i to jest normalne ale podważanie rzeczy oczywistych jest śmieszne

p.s. synonimie, nic w przyrodzie nie ginie... niestety bo gdyby tak moja teściowa... :0)
synonim / 2013-10-10 22:50 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

CO2 najprościej na świecie powoduje zatrzymanie promieniowania i szokujące byłoby gdyby nie powodowało bo to by oznaczało że Newton się pomylił i to aż trzykrotnie

Większych bredni chyba nie mogłeś wymyśleć :-) To zwykła para wodna zatrzymuje promienowanie ale skąd masz to wiedzieć, przecież tego też nie sprawdziłeś i powtarzasz tylko ekobajki, które łyknąłeś zwyczajnie NA WIARĘ ateisto :-)
Etermit / 2013-10-10 23:49 / Tysiącznik na forum
NO BRAWO!!! masz rację co do pary wodnej czyli jednak coś tam Ci w główce błyska :))) naprawdę jestem pod wrażeniem.

"Do gazów cieplarnianych zalicza się:
- para wodna (najpowszechniejszy z gazów cieplarnianych w atmosferze)
- dwutlenek węgla (CO2)
- metan (CH4)
- freony (CFC)
- podtlenek azotu (N2O)
- halon
- gazy przemysłowe (HFC, PFC, SF6)"

p.s. co prawda od samego początku rozmawiamy o CO2 no ale skoro masz aż tak ambitne horyzonty to mnie tylko cieszy

dobrze, że chociaż tej pary wodnej nie podważyłeś a im cieplej tym więcej pary tak jak w czajniku

zdumiewasz mnie czasami
synonim / 2013-10-11 00:16 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

dobrze, że chociaż tej pary wodnej nie podważyłeś a im cieplej tym więcej pary tak jak w czajniku


Oooh, znalazł CO2 w parze wodnej pośród SIEDMIU innych składników ale wciąż twierdzi, że tylko jeden składnik powoduje globalne ocieplenie

Jak myślicie, o którym składniku myśli?

Oczywiście wszystko sam zbadał bo bez dowodu nic nie przyjmie ten ekoateista naukowy ha ha ha ha ha
synonim / 2013-10-10 21:02 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

no to mi pokaż dowód na istnienie bezrobocia

pokaż dowód na istnienie twego mózgu
Etermit / 2013-10-10 21:13 / Tysiącznik na forum
a co ma piernik do wiatraka?

nie pokażesz, bo zwyczajnie dowód na istnienie bezrobocia nie istnieje :)))

to tak jak z inflacją, niby w polsce jest ona na 3% rocznie ale jak jest to nikt nie wie bo niby skąd? no chyba że ktoś chodzi po całym kraju z kalkulatorem i liczy, hehe, a jak doda dwie liczby źle to wynik i tak jest fałszywy

bajki dla dzieci czyli jak sprzedać fikcję aby pospół ją kupił?

eh... synonimie... więcej bystrości na co dzień życzę :)))
synonim / 2013-10-10 21:32 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

a co ma piernik do wiatraka?



to, że posługując się twoją absurdalną retoryką nie byłbyś w stanie pokazać nawet dowodu na istnienie swego mózgu więc mówiąc wprost - pjerdolisz bez sensu

jak zwykle zresztą
Etermit / 2013-10-10 21:38 / Tysiącznik na forum
a po co komu taki dowód?

ja drogi synonimie nie gadam bez sensu tylko mam ubaw po pachy jak kupujesz na spółę z kenem bajki jakie Wam świat serwuje i nawet przez moment pomyślisz o tym, że Cię bujają aż miło

jesteś inteligentny tylko za mało bystry - użyj w końcu umysłu tak jak do tego służy

p.s. tak jak napisałem, z bajek lubię tylko Smerfy a reszty nie oglądam bo fikcja mnie nie interesuje
synonim / 2013-10-10 21:45 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

a po co komu taki dowód?


żeby pokazać samoobalalność twojej karkołomnej pseudologiki domagającej się "dowodu" na istnienie bezrobocia


ja drogi synonimie nie gadam bez sensu tylko mam ubaw po pachy jak kupujesz na spółę z kenem bajki jakie Wam świat serwuje


tak tak, po prostu najbardziej lubisz swoje bajki a to co ci nie pasuje nazywasz już wyraźnie bajką i to jest jedyna różnica


p.s. tak jak napisałem, z bajek lubię tylko Smerfy a reszty nie oglądam


Ależ lubisz wiele bajek, na przykład tą o globalnym ociepleniu powodowanym rzekomo przez człowieka, którą tak tu bronisz

Lubisz dużo więcej bajek niż ci się wydaje
Etermit / 2013-10-10 22:09 / Tysiącznik na forum
tak merytorycznie odpowiedziałeś że aż mi skarpetki z wrażenia spadły

bez ładu i składu

masz małe pojęcie o otaczającym Cie świecie a próbujesz doktorat na jego temat napisać
synonim / 2013-10-10 22:52 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

masz małe pojęcie o otaczającym Cie świecie

pustosłowie
wykenowany / 87.206.35.* / 2013-10-10 20:20
:))))))))))))))))))))))))))
canary wharf / 2013-10-10 19:00 / portfel / Tysiącznik na forum
kgh jak eurosmiec przewartosciowany pieknie chodza pod fibo, wlasnie wzialem pare S na komiec na kgh :) zobaczymy jutro
canary wharf / 2013-10-10 19:03 / portfel / Tysiącznik na forum

10.10. Warszawa (PAP) - Tauron i KGHM planują przesunięcie terminu zakończenia projektu w Blachowni na 2021 rok


hajs im sie konczy a za miesiac II rata dyw
Polowanie na jelenie, żeby podrzucić im straty / 178.36.14.* / 2013-10-10 20:39
Wszyscy chyba widzą o ile spadła miedź, w słabnącym dolarze.
Nadwyżka miedzi na świecie stale rośnie, a popyt spada, w przyszłym roku osiągnie 630.000 ton.
Widzimy co dzieje się już w Chinach, Indiach czy nawet w Polsce, gdzie praktycznie zlikwidowali przemysł i konsumujemy dorobek przeszłych pokoleń, jak i przyszłych, powiększając rekordowe długi, zabierając pieniądze emerytów gromadzone w OFE, a to co zostanie w kasynie zwanym GPW, zabiorą spekulanci, marże, prowizje, urzędnicy i podatki, a na końcu krach wszystkiego.

Dlatego JP Morgan sprzedaje jednostkę zajmującą się handlem metalami...

Musiał na tym zdrowo umoczyć.
Etermit / 2013-10-10 20:49 / Tysiącznik na forum
a czy chodziłeś dziś z wagą po świecie i zważyłeś te 630kT miedzi? byłeś przy okazji w Chinach i widziałeś co się dzieje? czy tylko kupiłeś bajkę o tym czymś którą zaserwowano Ci na dobranoc?

:D
dociekliwy / 2013-10-10 21:18 / portfel / Tysiącznik na forum

kupiłeś bajkę o tym czymś którą zaserwowano Ci

jeden kupi taka bajke drugi inna ...
canary wharf / 2013-10-10 18:20 / portfel / Tysiącznik na forum
z tego wynika ze albo sie spiesza na Rajd Mikolaja przed Swietami albo zrobili dystrybucje i podskok zeby zgarnac SL eSkom .....za mieisiac sie okaze :)
dr. Dreyfus / 89.204.138.* / 2013-10-10 18:39
-----Wpis usunięty z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl.---------
zuberek / 31.0.48.* / 2013-10-10 18:50
-----Wpis usunięty z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl.---------
canary wharf / 2013-10-10 18:11 / portfel / Tysiącznik na forum
nic w OFE sie nie zmienilo tyle ze w IKZE 10% od zysku. to co taki wyszczal :) bu hhahahahaaa a jutro luka w dol
Longterm / 2013-10-10 17:33 / Mostek Zwyciężymy!
WIG złamał opór, jaki stanowiły szczyty z 2011 roku, potwierdzając bardzo silną hossę, o której pisałem od bardzo dawna. Jako jeden z nielicznych analityków twierdziłem że załamanie z lata 2011 roku to nie był początek bessy ale zwykła, męska korekta. Można przekonać się co myślałem i o czym mówiłem oficjalnie oglądając ten pierwszy filmik na youtubie z 10.11.2011:

http://www.youtube.com/watch?v=vhTc4_XNT5s
dr. Dreyfus / 89.204.138.* / 2013-10-10 17:53

początek bessy

ile razy przekonywał cie spawaczyna, że bessy nie będzie,... teraz to sobie wieszasz medale,.... cienias :)
Powiedz nam ILE na koniec roku? / 188.33.29.* / 2013-10-10 17:41

o której pisałem od bardzo dawna.

BRAWO. A teraz powiedz nam nasz nowy GURU ile będzie na WIGach na koniec 2013 roku? Prosimy Ciebie przebłagalnie i pokornie....pokłony...
mumrak / 83.31.182.* / 2013-10-10 17:38
gloria jasnowidzącemu

Czy od bardzo dawna wiedziałeś że dziś WIG przełamie opór?
Jeżeli tak to chwała, bo to że kiedyś przełamie było niemal pewne.
dt_11 / 31.0.248.* / 2013-10-10 17:33
FW20 - analiza po sesji 10.10
http://tiny.pl/qxrw4
Tani Drań / 93.159.53.* / 2013-10-10 17:30
Jeżeli D. Tusk mówił prawdę to jeżeli tylko 20% ludzi odejdzie z OFE to OFE będą musiały sprzedać ich akcje. Zapowiada się więc jazda w dół a to jest dmuchanie balonika. ludzie kupujta.

A co ja mówię. Sprzedawajcie. Dług USD będzie rósł. To już niedługo walnie. Kilka lat temu było 10 bilionów dziś jest 16 bilionów.
krispek - nielog / 95.48.32.* / 2013-10-10 17:38
Kiedyś... nie wiadomo kiedy, sam widzisz, że kilka lat temu było 10, więc możemy czekać znowu kilka lat aż wzrośnie do 30 bln i nadal będzie rosło. Giełdy nie odzwierciedlają już siły gospodarki. Zbyt duża spekuła na rynkach.
do początku nowsze
1 2 3 4 5
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy