Forum Forum emerytalneOFE

Jak odzyskać pieniadze z Ofe gdy jestem na rencie rodzinnej i nie przejde nigdy na emeryture bo jest nizsza od renty rodzinnej

Jak odzyskać pieniadze z Ofe gdy jestem na rencie rodzinnej i nie przejde nigdy na emeryture bo jest nizsza od renty rodzinnej

Alina- / 79.186.18.* / 2010-12-04 10:05
Witam, jak juz w tytule zaznaczylam jestem na rencie rodzinnej przez lata placilam pieniadze do OFE mam na nim 5 tys zl i chcialabym je odzyskac, bo ingdy z tych pieniedzy nie skorzystam, bo przejscie na emeryture nie oplaca mi sie. Renty rodzinnej dostaje 1100 zl a emeryture mi wyliczyli na 720 zl. Opiekuje sie moim synem ktory jest niewidomy z cukrzyca i po przeszczepie nerki, dlatego te pieniadze sa nam bardzo potrzebne. Jezeli ktos muglby nam pomoc, prosze o pomoc. Wiadomosc napisal dla mnie przyjaciel mojego syna. z Gory dziekuje
Wyświetlaj:
wiwan / 2010-12-04 10:48
. Odzyskać składek w postaci wypłaty się nie da. Jedynie osoby uprawnione do wcześniejszej emerytury ( niektóre zawody, odpowiednia historia ubezpieczeniowa ) mają prawo do transferu składek z OFE do ZUS i pobierania "wspólnej" wcześniejszej emerytury.
Ze swoich pieniędzy jednak Pani skorzysta- z chwilą uzyskania powszechnego wieku emerytalnego tj. 60 lat. Bo to jest warunkiem jej wypłaty. To czy w ZUS-ie nadal będzie Pani pobierać dotychczasową rentę rodzinną, czy zechce jednak zamienić ją na swoją emeryturę- nie ma znaczenia. W tym sensie świadczenie z ZUS jest niezależne od tego z OFE. Innymi słowy jest możliwe pobieranie jednocześnie własnej emerytury z OFE i renty rodzinnej po małżonku z ZUS.

To czy fizycznie będą to dwa różne przelewy, czy całość będzie płacił ZUS to już kwestia wtórna, i ciągle dyskutowana. Zresztą ostatnio wszystko się dyskutuje, z likwidacją OFE włącznie.

Niestety musi Pani poczekać, na te teraz tak potrzebne pieniądze.
Piasekpol / 151.249.83.* / 2017-04-02 15:36
Przeciez to sa nasze pienadze nam z. Wyplat zabierane przez szmat czasu wiec dlaczego nie mozemy do i tak glodowych poborow wycofac ludzie ratujcie
ipjipojoi / 46.170.117.* / 2017-11-14 08:56
bo żyjesz już na rencie rodzinnej i partycypujesz w jej kosztach druga emeryturą.
wiwan / 2017-04-02 20:22
Bo tak to ustalił ustawodawca, a wątek nie ma związku z poborami, tylko z rentą ubezpieczonego, który nigdy na emeryturę nie przejdzie, bo renta rodzinna jest dla niego bardziej opłacalna.

Najnowsze wpisy