Forum Forum emerytalneOFE

Jak odzyskać swoje pieniądze z OFE

Jak odzyskać swoje pieniądze z OFE

Maniuś 12 / 2013-05-15 14:24
Powiedzcie mi proszę czy jest w ogóle jakaś szansa na odzyskanei swoich pieniędzy z OFE? Teraz cały czas mówi się o pradopodobnym zlikwidowaniem tego filara emerytalnego...
Wyświetlaj:
UlaCh / 5.62.20.* / 2019-06-22 23:08
Wszyscy płacą te składki do ZUS i do OFE. A potem jak przychodzi co do czego, to nikt sie o te pieniądze nie upomina. Chodzi tu głównie o odzyskanie pieniędzy po zmarłej osobie. https://voxveritas.pl/odzyskac-pieniadze-zus-oraz-ofe-osobie-zmarlej/
ViktoriaA / 185.161.93.* / 2019-06-20 00:08
Absolutnie sie zgadzam. MK-Finanse to młoda firma, ale doświadczenie mają całkiem niemałe. Ja rozmawiałam z jednym Panem z firmy i doradził mi najlepsze rozwiązania w mojej sytuacji. Przestałam się martwić, raczej ufam, że teraz wszystko będzie w porzadku i odzyskam pieniądze.
ja200 / 46.134.150.* / 2017-02-15 07:28
To jest najwieksza glupota czlowiek potrzebuje pieniedzy na cos co mu pomogą a oni utrudniajom i nie mozna ich wybrac a to przeciesz są nasze pieniądze zgromadzone na koncie i zeby nie bylo mozna z nich zkorzystac jak czlowiek jest w potrzebie
wiwan / 2017-02-15 09:32
No właśnie NIE są to nasze pieniądze, nasze jest dopiero świadczenie z nich wypłacane czy wypłata środków małżonkowi/uposażonemu/spadkobiercy po śmierci członka OFE.
Środki w OFE pochodzą ze składki emerytalnej, co do której już były orzeczenia i wiadomo, że nie jest własnością ubezpieczonego.

Sam publiczny charakter środków w OFE potwierdził TK w wyroku z 4.11.2015 r. (K 1/14)

a wcześniej (4.06.2008 r.) Sąd Najwyższy (II UK 12/08)
kolasty / 82.146.251.* / 2016-11-19 12:55
Mam pytanie moja mama jest w OFE przeszla na rente rodzinna po zmarłym tacie nigdy nie bedzie korzystała z srodkow zgomadzonych na swoja emeryture..CZY JEST SZANSA WYPŁACENIA Pieniędzy z ofe?
teresa5509 / 91.228.136.* / 2019-05-02 12:12
mam emeryture po mezu ja pracowalam jak odzyskac swoje skladki z zus
wiwan / 2016-11-20 21:15
Wątek stary, ale niewiele co do zasady się zmieniło. Może poza tym, że wraz ze zbliżaniem się mamy do wieku emerytalnego (już 10 lat przed nim) środki z OFE zaczynają być przekazywane na subkonto w ZUS. Więc coraz bardziej chodzi o odzyskanie z subkonta niż z OFE.
Poza tym:

http://www.money.pl/forum/ofe-a-renta-rodzinna-t5102190.html
zosia s / 178.235.214.* / 2013-11-25 19:31
Mam podobny problem . W wieku 50 lat przeszlam na rete rodzinna ,ktora ZUS przyznal mi bezterminowo . Po smierci meza ,zeby odzyskac zgromadzony kapitl w OFE zostalam zmuszona do zalozenai Konta w OFE bo inaczej nie dostalabym 50 % zgromadzonych pieniedzy .Co wydalo mi sie dziwne gdyz jestem tym rocznikiem ,ktory nie musial wybierac OFE. Teraz kiedy jestem na recie rodzinnej i nigdy nie skorzystam z emerytury chcialabym odzyskac swoje pieniadze. . Czy kktos moze mi w tym pomoc .?
wiwan / 2013-11-25 22:16
Nikt Pani w obecnym stanie prawnym nie pomoże, bo Ustawa o organizacji i funkcjonowaniu funduszy emerytalnych takiej możliwości NIE daje, bez przejścia ubezpieczonego na emeryturę. Jak już to napisano- może odzyskać je rodzina + osoba uposażona- 'dziedzicząc' te środki z kolei po Pani.

Ta sama ustawa zmuszała Panią do przystąpienia do OFE po śmierci męża.
B ZAGÓRSKA / 37.131.170.* / 2019-09-30 16:07
Napisałam do ZUS-u o wypłacenie moich składek z subkonta to ZUS mi odpowiedział że przy naliczeniu emerytury podwyżł mi kwotę na moją emeryturę czy to prawda nie wiem
Grazyana / 79.186.198.* / 2013-08-16 09:06
Ja też mam ten problem.Jest podobno jakaś instytucja czy fundacja , która mogłaby nam pomóc.
wiwan / 2013-08-16 09:25
Tak. Jest.

Trybunał konstytucyjny, jeśli orzeknie niekonstytucyjność zapisów o braku możliwości odejścia z OFE bez przechodzenia na emeryturę z ZUS.
Albo Parlament, jeśli uchwali taką nowelizację kilku ustaw tworzących system emerytalny w Polsce.
jolcia_1 / 2013-07-26 15:21
Witam, chciałabym odzyskać przynajmniej część przekazanych przez ZUS funduszy do OFE. Umowę podpisałam w 1999 roku , środki zgromadzone na moim koncie w OFE to ok.23.000 zł i ubolewam nad tym , że mogą przepaść w tych "rządowych przepychankach". Odzyskując część mogłabym je dać dzieciom lub przeznaczyć na inny zbożny cel. Mam 55 lat i 30 lat pracy, prowadzę własną działalność i nie mogę skorzystać z wcześniejszej emerytury, a nie wiem czy dożyję do nowego wieku emerytalnego. Czy jest jakakolwiek szansa na odzyskanie pieniędzy z OFE?
wiwan / 2013-07-29 09:26
Obecnie NIE ma takiej ustawowej możliwości dla Pani i jedyne ustawowe 'odzyskanie' przez rodzinę ma miejsce w przypadku Pani śmierci- czyli tzw. dziedziczenie OFE:

http://www.money.pl/forum/dziedziczenie-srodkow-ofe-t3543880.html

http://www.money.pl/forum/dziedziczenie-emerytury-z-zus-i-ofe-t3515530.html
Doradca_PL / 2013-05-31 16:07
Otóż to "w imię świętego spokoju ludzie wybierają do władzy ciągle tych samych złodziei". Czy nie warto w końcu coś z tym zrobić? Dlaczego tak bardzo boimy się wybrać kogoś innego? Dlaczego nie interesujemy się młodymi ludźmi, którzy chcą zmienić ten kraj i pozbyć się tych starych wyjadaczy...
obiektywna / 91.188.124.* / 2021-06-14 09:44
Pytanie tylko kto nas nie oszuka. Chyba wszystkie rządy były juz u władzy i nic z OFE dobrego nie zrobiły.
tańczący_z_fundami / 178.42.62.* / 2013-06-01 01:12
W 3 krótkich zdaniach poruszyłes mnóstwo tematów. Po pierwsze to tych starych wyjadaczy ciężko się pozbyć, a prędzej to oni pozbędą się nas, to oni mają resorty siłowe jak policja wojsko, ich można tylko przekonać. Poza tym nie za bardzo można z tym walczyć, otóż na tym polega DEMOKRACJA że aby dobrać się do koryta trzeba przekonać masy, czyli rzucić masom kiełbasę sterowaną medialnie i tak się to na razie kręci. Tak więc to młodzi ludzie juz dawno zorientowali się w tej sytuacji że jedyna przyszłośc jaka ich czeka w Polsce to harowac na 7 milionową rzeszę obecnych emerytów (a wkrótce znacznie większą) więc zwyczajnie stąd wyjechali - jeszcze przysyłają eurosy do swoich rodziców w Polsce, ale gdy ich rodzice umrą skończy się ten strumień pieniędzy i Polska definitywnie straci młode pokolenie, które będzie budować dobrobyt w innych krajach.
I ostatnia sprawa ludzie nie boją się wybrać kogoś innego, chodzi o to że w socjalistycznym systemie redystrybucji dochodów jaki mamy, większość ludzi żeruje na tym systemie. Emeryci, renciści, uczniowie, studenci, urzędnicy wszystkich szczebli samorządowi i centralni,nauczyciele, pracownicy sektora publicznego, spółek państwowych, nawet spółki prywatne które mają kontrakty z państwowymi trzeba tu wliczyć - jest ich więcej niż normalnych pracowników sektora prywatnego którzy utrzymują pierwszą grupę. W demokracji nie ma możliwości aby system się zmienił bo większość wybiera. A do tego jakoś dziwnie coraz gorszy system edukacji - w celu utrzymania w niewiedzy tej drugiej grupy która haruje na to wszystko.
tańczący_z_fundami / 195.149.64.* / 2013-05-15 15:04
Zgodnie z wyrokiem Sądu Najwyższego z 2008 roku pieniądze w OFE nie są Twoje tylko publiczne... - Mówiłem od dawna czym to grozi - zresztą powołał się na to ostatnio sam min. Rostowski więc jak to - chcesz wyciągnąć z OFE nie swoje pieniądze ?! ach Ty zł....
Nestor12 / 2013-05-15 15:35
Szkoda tylko ze jako wolny obywatel nie mam prawa wyboru gdzie ulokuje swoje pieniądze... no ale to tak się już utarło w naszym kraju że obywateli można bezkarnie okradać!
tańczący_z_fundami / 195.149.64.* / 2013-05-15 16:51
To co napisałeś świadczy o niezrozumieniu pewnych pojęć - po prostu nie jesteś wolnym obywatelem, nie wiem skąd zaświtała Ci ta myśl o wolności haha, pracować, płacić podatki , nie gadać, rząd wie lepiej, a na starość - eutanazja (jeszcze w fazie projektu)! I jeszcze jedno - nie tylko w naszym kraju tak jest, jest tak niemal wszedzie na świecie, w imię świętego spokoju ludzie wybierają do władzy ciągle tych samych złodziei, no a potem takie są KONSEKWENCJE.

Najnowsze wpisy