Forum Forum ubezpieczeńNa życie

jak odzyskac ubezpieczenie z oc sprawcy wypadku

jak odzyskac ubezpieczenie z oc sprawcy wypadku

kozamee / 2009-08-08 22:32
pare miesiecy temu mialam wypadek; na przejsciu dla pieszych potracil mnie samochod. sprawa zajela sie policja. okazalo sie jednak ze w przypadku mojej zlamanej reki zdarzenie to uznane zostalo za przestepstwo i sprawa poszla do prokuratury czy do sadu nawet nie wiem bo na komisariacie udzielono mi niejasnych informacji i powiedziano ze nie zostana mi udostepnione zadne raporty policyjne gdyz oni juz ich nie maja, a gdy chcialam rozmawiac z osoba ktora na poczatku prowadzila moja sprawe powiedziano mi ze jest na urlopie. zazenowana i zdenerwowana opuscilam komisariat. teraz mam pytanie; czy w takiej sytuacji mam w ogole jakiekolwiek szanse odzyskac to odszkodowanie starajac sie o nie bez pomocy prawnika? czy moze pomoc ta bedzie niezbedna?
Wyświetlaj:
olo1 / 83.5.162.* / 2010-02-17 21:03
jeśli szkoda została zgłoszona do ubezpieczyciela sprawcy to likwidator prowadzący sprawę powinien monitrorować sprawę. Jesli posiadasz jakiekolwiek informację np. nr sprawy na policji albo w prokuraturze to przekaż tę informcję likwidatorowi. Pomoże to ustalić na jakim etapie jest sprawa. Niestety niektóre sprawy, które maja finał w sądzie albo w prokuraturze ciągną się dość długo, ale jeśli zostanie udowodniona wina kieującego to napewno dostaniesz odszkodowanie. Jesli dostaniesz już odszkodowanie i uznasz, że kwota jest zbyt niska zawsze możesz wystąpić z odwołaniem ale pamiętaj swoje roszczenia zawsze musi udowdnić i udokumentowac , że należy Ci sie więcej. Korzystanie z pomocy prawnika albo jakiejś firmy tzw. doradczej zawsze wiąże się z kosztami. Niektóre firmy biorą nawet za swoje usługi do 50% wywalczonej kwoty odszkodowania. Trzeba sie dobrze zastanowić czy warto. Takie sprawy są bardzo trudne i dla poszkodwanego i dla likwidatora który pilotuje taką sprawę. Życzę powodzenia
lezdrub@interia.pl / 95.49.253.* / 2010-02-16 15:23
Prosze napisać pismo polecone do komisariatu tej policji.
Sa zobowiazani wówczas na pismie odpowiedzieć na pani pytania

Jezeli sprawa poszła do prokuratury, to wówczas nalezy aby w tej sprawie wystapiła Pani jako oskarżyciel possiłkowy.

Po zakończeniu sprawy i wyroku Sądowym
W zaleznośći od wyroku szkode bedzie pokrywać firma ubezpieczeniowa, lub sprawca wypadku. To określi Sąd.
koorka / 94.75.121.* / 2010-02-16 05:40
Bardzo dobra firma zajmujaca sie odzyskiwaniem ubezpieczen

Najnowsze wpisy