Forum Forum dla firmKadry

Jak policzyć chorobowe w ciąży i urlop macierzyński?

Jak policzyć chorobowe w ciąży i urlop macierzyński?

Zuzzzzz / 178.36.32.* / 2014-02-26 20:11
Witam,

przez 3 miesiące byłam zatrudniona na podstawie umowy o prace na okres próbny, kwota wynagrodzenia 2200 zł. brutto. Po tym okresie otrzymałam umowę na czas nieokreślony, kwota wynagrodzenia 2800 zł. brutto.
Po 10 dniach trwania nowej umowy powinnam iść na L4 ciążowe.
Jak obliczyć kwotę netto za to zwolnienie?
I jak to się ma do wynagrodzenia w czasie urlopu macierzyńskiego?
Lepiej przepracować dłuższy okres czasu z większym wynagrodzeniem czy miesiąc lub dwa nie zrobią różnicy?

Będę wdzięczna za odpowiedź.
Wyświetlaj:
Anka1993 / 188.146.112.* / 2018-11-29 01:54
witam prosze o pomoc poniewaz nie wiem czy dobrze rozumiem, obecna srednia z ostatnich dwunastu miesiecy to 3700 netto wyliczona od wynagrodzenia za listopad 2017 do wynagrodzenia za pazdziernik 2018, idac na chorobowe pod koniec listopada do konca ciazy przyslugiwala by mi na to wychodzi taka kwota, ale jesli pojde na chorobowe powiedzmy na tydzien i wroce do pracy z jakiej podstawy bedzie liczony zasilek macierzynski:
1) jesli pojde na chorobowe do trzech miesiecy (przykladowo za miesiac od ostatniego chorobowego do konca ciazy)
2) jesli pojde na chorobowe po trzech miesiacach od ostatniego chorobowego do konca ciazy?
w ktorym przypadku podstawa do wyliczenia zasilku macierzynskiego bedzie srednia 3700 czyli 12 miesiecy poprzedzajace pierwsze chorobowe. z gory dziekuje za pomoc
Izabela123 / 83.7.26.* / 2020-08-12 00:22
Dołączam się do pytania :)
007kasia / 2018-06-27 13:15
Dzień dobry,

Na początku lutego 2018, wróciłam po macierzyńskim do pracy. Od powrotu nie byłam na żadnym zwolnieniu lekarskim. Obecnie jestem w ciąży. Lekarz zaleca by przejść na zwolnienie.

W jaki sposób będzie się liczyło wynagrodzenie wypłacane przez ZUS skoro przed powrotem do pracy przebywałam na macierzyńskim?
Do średniej będzie brane wynagrodzenie za czas od lutego-czerwca ale to tylko 5 miesięcy a co z resztą ?
Z góry dziękuje za pomoc.
Ania, dodatki plis podstawa / 37.248.159.* / 2018-01-06 14:12
Witam,
Mam taką sytuację. Pracuje jako inżynier na budowie. Praca poza miejscem zamieszkania. Moja pensja składa się z podstawy 4000zl brutto plus co miesiąc dodatki do wynagrodzeniaenia: 1000zl brutto dodatek relokacyjny, 500zl brutto dodatek specjalny za pracę, 600zl ryczałt za nadgodziny (niezmienny co miesiąc taki sam). Symulacji otrzymuje 6100zl brutto co miesiąc. Czy macierzyński będzie wyliczany od podstawy pensji czyli 4000zl brutto czy 6100 brutto? Niezmienna pensje mam już rok i dwa miesiące.
Proszę o pomoc.
Nic_nie_rozumiem / 2017-10-02 17:26
Witam proszę o konsultacje.
Od grudnia miałam zmieniony wymiar czasu pracy. Od stycznia zmieniono Równiez stanowisko. W grudniu miałam wypłatę 2250.od stycznia 3500. Na zwolnienie lekarskie poszłam 11 czerwca. Ale też miałam zwolnienie na 2 dni w marcu. Urodziłam 12 sierpnia. Czy jest jakaś szansa żeby zus liczył mi tylko to wyższe wynagrodzenie do zasiłku?
Będę wdzięczna!
Olundra / 94.254.128.* / 2017-09-13 12:52
Witam, proszę o pomoc.
Byłam na zwolnieniu L4 przez 3 dni, do 1.06 włącznie. Następnie wróciłam do pracy, w czerwcu dostałam podwyżkę i premię. (Jestem ztrudniona na etat). Dnia 13.09 dostałam zwolnienie na 3 dni. W październiku zamierzam wziąć zwolnienie ciązowe (poród w połowie grudnia).Czy w obecnej sytuacji premia i podwyżka otrzymane w czerwcu będą się wliczały do podstawy wylczenia macierzyńskiego? Czy jednak wrześniowe zwolnienie zniweczyło wszystko?

Dziękuję z góry
Teresa710 / 81.219.29.* / 2017-09-08 14:47
Witam, mam ogromną prośbę, żeby rozwiać moje wątpliwości. Jestem obecnie na L4 ciążowym z którego mam nadzieję wrócić do pracy jeszcze w trakcje ciąży. Na zielone światło jeszcze czekam. To jest L4 którego nie planowałam a nie ukrywam, że chciałabym otrzymywać jak największy zasiłek macierzyński. Ponieważ moje wynagrodzenie jest lepsze niż w zeszłym roku liczyłam, że będę pracowała jak najdłużej. Obecne L4 kończy mi się 14 września, będzie trwało 24 dni.
1. Czy dobrze rozumiem, że nie mogę iść na żadne L4 do końca grudnia, żeby na nowo obliczono mi postawę do zasiłku macierzyńskiego, i ew. do L4 pod koniec ciąży?
2. Jak w obliczeniach do nowej postawy zostaną uwzględnione miesiące sierpień i wrzesień w których byłam na L4 - wynagrodzenie na konto dostałam wyższe niż normalnie powinnam, ponieważ jako podstawę liczono średnią z całego wynagrodzenia, do tego doszły comiesięczne premie.
3. Czy jeśli do końca grudnia przytrafi mi się jakieś L4 to macierzyński, mimo pracy przykładowo do stycznia zostanie wyliczony na postawie obliczeń z sierpnia?

Jeśli tak to powiem szczerze, że czuję się podwójnie pokrzywdzona, raz, że L4, którego chciałam uniknąć a niestety się nie dało. Dwa, zasadami wyliczania zasiłku.
Kingaaa / 78.8.185.* / 2017-09-03 11:34
Witam serdecznie,
mam dość nietypową sytuację bowiem przed ciążą zarabiałam 5000 zł brutto *na umowę o czas nieokreślony) + 5000 zł brutto miałam premii uznaniowej. Będąc na macierzyńskim zaszłam w drugą ciążę. Będę przerywać urlop macierzyński, wrócę do pracy na jeden dzień i tego dnia pójdę na zwolnienie lekarskie. Moja poprzednia ciąża była zagrożona i cały czas leżałam. Teraz jest identycznie.
Proszę o pomoc i informację:
1 jak będzie liczone świadczenie w trakcie L4. Czy będzie to 100% z poprzedniej pensji i premii czyli 10 000 z? Czy tylko z podstawy?
2. jak będzie liczony kolejny macierzyński?
Proszę o podpowiedź jakie będzie dla mnie najlepsze rozwiązanie
Kingaaa / 78.8.67.* / 2017-10-04 11:43
nikt mi nic nie odpisał :(
KatC / 2017-09-02 07:54
Witam, od czerwca jestem na L4 ciazowym, moje wynagrodzenie teraz to 3000zl, od listopada chce isc na pol roku macierzynskiego, ile wtedy bedzie wynosil macierzynski??
Pozdrawiam
Agata224 / 155.133.63.* / 2017-08-25 23:22
Witam, mam proste pytanie (i niestety nigdzie nie mogę znalezc jasnej odpowiedzi..). Czy do podstawy L4 z kodem B, który obliczamy z ostatnich 12 miesięcy wliczają się również miesiące z L4 80%? Chodzi mi o tydzień zwolnienia w grudniu 2016 r.
szklarek / 2017-08-26 08:31
Kod ZLA nie ma znaczenia dla zasad ustalania podstawy- chorobowe 70%,80% czy 100% ustala się identycznie, tylko stawka ostateczna jest inna.

Odpowiedź padła przecież w tym wątku wiele razy :-)

Miesiąc z ZLA, w którym przepracowano mimo tego ZLA przynajmniej 50% obowiązującego wymiaru godzin- wchodzi do podstawy po UZUPEŁNIENIU do pełnego wynagrodzenia, które niweluje obniżenie wynagrodzenia za ten miesiąc z powodu choroby właśnie.
Sposób uzupełnienia zależy od tego, jak zdefiniowane jest wynagrodzenie (stałe jednoskładnikowe, kilkuskładnikowe, godzinowe).

Np. przy stałym jednoskładnikowym Pani grudzień 2016 wszedł po prostu do podstawy z wynagrodzeniem takim, jakie za grudzień przysługiwało wg umowy o pracę.

Miesiąc z przepracowanym z powodu ZLA wymiarem godzin
Nati1986 / 2017-08-13 19:40
Witam,
Bardzo prosze o pomoc w wyliczeniu wysokosci wynagrodzenia urlopu macierzynskiego. Podaje przykladowe kwoty. Do marca tego roku otrzymywalam pensje 3000 zl brutto. Dodatkowo z pensja za marzec otrzymalam indywidualna premie roczna w wysokosci 2500 zl brutto. Od marca otrzymalam podwyzke i obecna podstawa to 3500 zl brutto. W lipcu otrzymalam jeszcze premie uznaniowa w wysomosci 1500 zl brutto. I tu moje pytania. Jak bedzie naliczone moje macierzynskie jesli dodatkowo bylam na L4 w marcu, maju i lipcu. Byly to L4 nieciazowe trwajace 3-5 dni. Jesli chcialabym isc na L4 ciazowe od wrzesnia, to jaka bedzie wysokości swiadczenia na rocznym urlopie macierzynskim? Bardzo prosze o pomoc, bo nie rozumiam jak mam to wyliczyc.
szklarek / 2017-08-17 08:25
Podwyżka od marca łączy się ze zmianą wymiaru etatu ? Jeśli nie, to podstawa chorobowego we wrześniu będzie co do zasady ta sama, co marcowego, tylko w 'ciążowej' stawce 100%.
Nati1986 / 2017-08-17 09:44
Witam, nie bylo zmiany wymiaru etatu. Co do chorobowego do konca ciazy, to w miare jasne, chodzi mi jednak o to, jak bede miala naliczony urlop macierzynski, powiedzmy jesli wezme na caly rok, czyli 80%, a na l4 ciazowe poszlabym jiz od wrzesnia.
szklarek / 2017-08-17 11:20
Jeśli nie wróci Pani z chorobowego przed porodem na pełne 3 mc kalendarzowe do pracy, to zasiłek macierzyński będzie miał tę samą podstawę co lipcowe ZLA czyli w opcji 80% będzie po prostu o 1/5 niższy niż lipcowe chorobowe.

Jak widać, ani zasiłek chorobowy ani zasiłek macierzyński w ww sytuacji nie 'skonsumują' marcowej podwyżki wynagrodzenia zasadniczego.

Co do premii rocznej, a więc tego czy weszła ona do podstawy- padło to już wiele razy w tym wątku- zależy od tego, czy jest ona zależna od chorobowych w 2016 czy nie oraz od tego, czy analogiczna była wypłacona za 2015.
michalt3 / 2017-07-16 12:26
Witam serdecznie. Czy mogę uzyskać informację za jakie miesiące będzie wyliczone L4 i macierzyński jeżeli w 2017 roku byłam na zwolnieniach:
marzec - 3 dni na dziecko
kwiecień - 3 dni ja chorobowe
czerwiec - 2 dni ciążowe?
Wcześniej w 2016 roku - w marcu (2 dni na dziecko) i w maju (5 dni ja).
Od lipca tego roku dostanę podwyżkę.
Planuję pracować do końca sierpnia. Czy coś się zmieni na moją niekorzyść, jeżeli w sierpniu wezmę kilka dni ciążowego? - potrzebuję już odpoczynku. Czy miesiace marzec i lipiec wliczą się do L4 i macierzyśkiego - akurat mi zależy, bo w marcu dostałam premię, w lipcu podwyżkę. Termin porodu wyznaczony na grudzień. Pozdrawiam, Ania
szklarek / 2017-07-16 20:36
Wciąż obecnie 'ciągnie się' za panią podstawa chorobowego marcowego. Obowiązywała ona potem dla ZLA kwietniowego, czerwcowego. Sierpniowe będzie miało ją znów.

Żeby podstawa była wyliczona na nowo i 'skonsumowała' podwyżkę lipcową musiałaby Pani przepracować bez ZLA do końca września, a więc mieć kolejną niezdolność do pracy dopiero w październiku 2017.

Oczywiście zakładam, że lipcowa podwyżka nie wiąże się ze zmianą wymiaru etatu.
michalt3 / 2017-07-18 18:53
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Czyli jakbym pracowała do końca września, wynagrodzenie na macierzyńskim byłoby wyliczone za 3 miesiące: lipiec, sierpień, wrzesień? Umowę od 20 miesięcy mam na cały etat - umowa o pracę.

A jakbym pracowała do końca sierpnia wynagrodzenie na macierzyńskim wyliczone by było tylko na podstawie wynagrodzenia marcowego?

Umowę od 20 miesięcy mam na cały etat - umowa o pracę.
Ania
szklarek / 2017-07-19 07:47
Praca bez ZLA do przynajmniej ostatniego dnia września oznaczałaby to, że przyszłe 'chorobowe' i zas. macierzyński miałyby na nowo policzoną podstawę. NIE oznacza to ustalenia jej tylko z 3 miesięcy.
Oznacza to, że dla niezdolności np. od 5.10.2017 podstawa objęłaby wynagrodzenia ZA październik 2016- wrzesień 2017, z wyrównaniem w górę w niej obniżki wynagrodzenia z powodu zwolnień- za te krótkie dotychczasowe zwolnienia z marca, kwietnia i czerwca 2017.

Obecnie miała Pani podstawę ustaloną z wynagrodzeń ZA marzec 2016- luty 2017.
michalt3 / 2017-07-19 13:06
Dziękuję. A czy dni opieki nad dzieckiem (2 dni przysługujące) też wpływają na wysokość wnagrodzenia na macierzyńskim? Jak ZLA na przykład? W lipcu 2017 wzięłam jeden dzień. Ania
szklarek / 2017-07-19 14:22
To zmienia całą sytuację. Oznacza to, że naliczenie nowej podstawy dopiero jeśli kolejna niezdolność do pracy nastąpi po 31.10.2017 r.
michalt3 / 2017-07-20 15:40
Oj, to mo pogmatwal wszystko ten lipiec, bo do tego czasu pracować za długo, a w przeciwnym razie nie wliczy mi się ani premia z marca ani podwyżka od lipca. Wiem, że to może dziwne pytanie, ale czy można jakoś "cofnąć" ten dzień opieki z lipca na dziecko i "zastąpić" urlopem? Ania
szklarek / 2017-07-20 16:02
Nie można nic chachmęcić, nie da się wstecznie podmieniać jednego rodzaju nieobecności w pracy inną. Zresztą przecież 'wmieszany' jest tu trzeci poza pracownikiem i pracodawcą gracz- ZUS.
Cóż to za premia marcowa, że taki bój o nią. Jak rozumiem za okres dłuższy niż 1 mc. Zatem do podstawy weszły jej poprzedniczki.
michalt3 / 2017-07-20 22:02
Tak, to premia za caly rok, w dosyc konkretnej kwocie...
szklarek / 2017-07-21 07:56
ALE z opisu* dotychczasowego wynika, że marzec 2016 wszedł do podstawy chorobowego, a więc objął** poprzednią premię roczną, tj. za 2015.
Doliczenie teraz jeszcze tej za 2016 byłoby oczywistym zawyżeniem zasiłku.

*
- zatrudnienie ponad 12 mc
- brak zmian etatu w międzyczasie
- brak innych perturbacji płacowo-kadrowych

** o ile w ogóle premia to wchodzi do podstawy, tj. jej wysokość jest zależna od długości absencji chorobowych w roku, za który jest należna.
Jeśli jest niezależna, bo np. zespołowa, wydziałowa i dostaje ją pracownik za wyniki zespołu w tej samej kwocie niezależnie od tego czy cały rok był w pracy czy np. 2 mc na chorobowym, to NIE wlicza się ona.

No i oczywiście wlicza się ona w stawce 1/12 (innymi słowy dzieli na 12) co do zasady przy tych wyliczeniach.
michalt3 / 2017-07-21 11:25
Tu niestety chodzi o premie za 2016 rok, która została wypłacona w marcu 2017 (odprowadzone z niej zostały różne składki, więc pewnie się wlicza), ale marzec, kwiecien, czerwiec, lipiec bylam na różnych zwolnieniach, krótkich, ale zwolnieniach. Bardzo dziękuję za wszystkie informacje, dużo mi rozjaśniają w sprawach kadrowych. Ania
szklarek / 2017-07-21 12:46
Więc jak napisałem- jej poprzedniczka, premia za 2015, wypłacona pewnie też w marcu, tyle że 2016 roku już weszła do podstawy, i w czasie tegorocznych zwolnień w wynagrodzeniu chorobowym/zasiłkach z niej Pani korzystała/skorzysta.

Owszem, pewnie była niższa.
Płaca minimalna też dryfuje w górę.

No jakaś ustawowa granica być musi- zarówno w uwzględnianiu wynagrodzeń wstecz (za max 12 mc) jak i w przód (do wynagrodzenia ZA mc poprzedzający mc z niezdolnością).
michalt3 / 2017-07-19 17:16
Dziękuję i jeszcze mam pytanie: jeżeli zwolnienie na chore dziecko (3 dni) miałam w marcu 2017, ale na pasku wypłat z marca nie widnieje (pewnie dlatego, że było pod koniec marca, zaraz przed wypłatą) - jest na pasku kwietniowym, to to zwolnienie zalicza się do miesiąca marca czy kwietnia? Ania
szklarek / 2017-07-19 20:10
"Opieka na dziecko" nie wchodzi do puli 33 dni wynagrodzenia chorobowego, zawsze pochodzi ze środków ZUS, stąd pewnie też przesunięcie wypłaty akurat tego świadczenia.

Na potrzeby ustalania podstaw zalicza się do miesiąca, w którym owo ZLA na dziecko było, czyli marca.
martamet86 / 2017-07-10 13:03
Witam,

ja mam dość nietypowe pytanie i OGROMNĄ prośbę o odpowiedź wzięłam pożyczkę remontową w moim zakładzie pracy i będę ją spłacać w 10 ratach po 1000 zł co jeśli zajdę w ciążę?? Jak wówczas wygląda wyliczenie L4 i macierzyńskiego?? Jeśli wypłatę na konto dostaję o 1000 zł mniejszą
szklarek / 2017-07-10 15:10
Pożyczki od pracodawcy czy z pracowniczek kasy zapomogowej NIE wpływają na wyliczenie podstawy chorobowego (wynagrodzenia, zasiłku) czy zasiłku macierzyńskiego, a więc i jego wysokość. Wpływają na potrącenia już z samej wypłaty zasiłku.

Potrącenia za miesiące z wynagrodzeniem chorobowym odbywają się tak jak za miesiące bez niego, czyli na podstawie pisemnego upoważnienia podpisanego przez pracownika i w granicach z art. 91 KP tj. z pozostawieniem minimalnego wynagrodzenia za pracę (pożyczka od pracodawcy) albo 80% wynagrodzenia minimalnego (pożyczka z kasy).

Zatem może okazać się, że za takie miesiące potrącona rata będzie niższa, niż owe umówione 1000 zł.

Z kolei zasiłki- jeśli pracodawca mały, i zasiłki wypłaca ZUS- po prostu potrącenia rat pożyczki nie będzie.
Jeśli pracodawca duży, a więc sam wypłaca zasiłki- znów na podstawie upoważnienia i w granicach z art. 139 ustawy emerytalnej tj. pozostawiając min. 60% wartości e. minimalnej.

Nie wiem, czy to sytuacja jednostkowa, czy pożyczka standardowa- tak, czy inaczej powinny być uregulowane gdzieś u Was takie kwestie- czyli np. co dzieje się z ratami w razie np. u. bezpłatnego czy innych okoliczności skutkujących brakiem wypłaty wynagrodzenia albo ratą wyższą od aktualnie wypłacanego świadczenia. Bez takich jasnych uregulowań moim zdaniem gdyby np. potrącenie było możliwe np. w kwocie tylko 800 zł, 200 musiałaby Pani dopłacać ze swoich środków.
mamabeksy / 195.136.57.* / 2017-07-05 13:58
Witam serdecznie,
Bardzo proszę o pomoc bo już od natłoku informacji mam mętlik w głowie.
Mianowicie czy ktoś mógłby mi wyliczyć wysokość zasiłku macierzyńskiego z tytułu umowy zlecenia (wszystkie składki były odprowadzane)
i tak za 2015 rok brutto
maj- 1800
czerwiec -1800
lipiec 1800
sierpień 1800
wrzesień 1800
październik 1900
listopad 1900
grudzień 980 (to kwota za połowę miesiąca bo było zwolnienie chorobowe wg umowy na 1900, czas nieobecności od 15 do 30 XII) pytanie skoro nie jest to pełny miesiąc przepracowany czy wlicza się do obliczenia podstawy zasiłku?? a jeśli tak to na jakich zasadach??
ROK 2016
styczeń 2400
luty 240 (przejście na zwolnienie chorobowe już z tytułu ciąży) przepracowane tylko 3 dni miesiąca.
Jak widać nigdy nie miałam poniżej najniższej krajowej a w ZUSie stwierdzono, że podstawa wymiaru składki jest niższa od najniższej krajowej więc nie należy się zasiłek dla bezrobotnych.
Z góry będę wdzięczna za każdą pomoc.
Dziękuję.
szklarek / 2017-07-05 19:07
To dwa różne zasiłki, z różnych ubezpieczeń i na potrzeby z. dla bezrobotnych ZUS wydaje zleceniobiorcy jedynie zaświadczenie o podstawach za dany okres, a nie decyduje o zasiłku, bo to domena PUP.

Kluczowym warunkiem uzyskania zasiłku dla bezrobotnych jest 365/18 czyli rok łącznie ub. społecznego od podstawy nie niższej niż aktualna płaca minimalna miesięczna, w ciągu 18 miesięcy przed rejestracją.

WLICZA się do tego okresu pobieranie zasiłków chorobowego i macierzyńskiego, o ile jego podstawa spełnia ww warunek.

Podstawa chorobowego w lutym była ustalona z wynagrodzeń wypłaconych od maja 2015 do stycznia 2016. Grudzień 2015 powinien był być uwzględniony z taką kwotą jaką wypłacono, gdyż zlecenie wykonywano przynajmniej 1/2 miesiąca.

Dało to podstawę 5x1800+2x1900+980+2400/9=1797,78.

Zatem rzeczywiście rozpatrując 18 mc wstecz względem np. 1 lipca 2017, czyli do stycznia 2016 r. tylko 1 miesiąc miał podstawę nie niższą niż ówczesna płaca minimalna (1850 zł), co nie daje prawa do zasiłku dla bezrobotnych.

Skoro jak rozumiem po chorobowym bezpośrednio przeszła Pani na macierzyński- to jego podstawa jest ta sama, co chorobowego.

Różnica jest w stawkach. Z. chorobowy w ciąży ma ją 100%, z. macierzyński dwie opcje:
80% przez cały czas odpowiadający u. macierzyńskiemu + rodzicielskiemu albo 100% przez okres odpowiadający u. macierzyńskiemu i 6 tygodniom u. rodzicielskiego + 60% odpowiadający reszcie u. rodzicielskiemu
dewela / 2017-06-30 08:10
Mam taka sytuacje. Co w ostatnich 12 miesiach wynagrodzenie brutto 3500. Co miesiac premie w roznej wysokosci, czesc miesieczna, czesc kwartalna. Wszystkie sa opodatkowane i oskladkowane. Na ostatnim L4 ciazowym bylam w maju. Zastanawiam sie kiedy "oplacaloby" sie pojsc na juz dlugie L4 ciazowe. Przez najblizsze jeszcze 2 miesiace premie beda jeszcze wyzsze, co pozwoliloby mi na podwyzszenie sredniej (z tego co rozumiem). Moje pytanie brzmi, od ktorych kwot liczy sie te srednie - od netto, wyplacanego wynagrodzenia (pomniejszonego o potracenie w firmie - typu karta multisport, ubezpieczenie)?
szklarek / 2017-06-30 09:37
Zasadniczo- od wartości brutto tej części wynagrodzeń, które były oskładkowane społecznie (a więc i chorobowo) i do których jednocześnie pracownik nie zachowuje prawa w wysokości niezależnie od tego, czy w okresie, za jaki jakiś składnik jest należny - chorował, czy nie.

Chodzi o to, by pracownik w czasie choroby nie dostał jakiegoś składnika wynagrodzenia podwójnie - tj. zarówno w postaci części wynagrodzenia/zasiłku chorobowego jak i 'normalnie' bez względu na to, że jest na chorobowym.

Z kartą multisport to jeszcze zależy, czy jest współfinansowana przez pracownika i czy wynika to z układu zbiorowego/regulaminu wynagradzania.

Konkrety - w art. 36 do art. 47 ustawy tzw. zasiłkowej:

http://msp.money.pl/akty_prawne/dzienniki_ustaw/obwieszczenie;marszalka;sejmu;rzeczypospolitej;polskiej,dziennik,ustaw,2016,000,372.html

PS. Skoro była Pani w maju na ostatnim ZLA, to kolejne ZLA jeśli rozpocznie się przed 1.09.2017 będzie miało podstawę ustaloną dla chorobowego majowego, a więc nie uwzględni wynagrodzeń ZA maj, czerwiec, lipiec i sierpień 2017.
Ewelina605 / 37.248.165.* / 2017-06-20 22:45
Czy ktoś orientuje się w temacie i może udzielić informacji?
Pracuję od września w publicznym przedszkolu. Staż nauczycielski 2421zł brutto. Od polowy maja jestem na zwolnieniu z powodu ciąży. W ciągu tego okresu dostałam trzy razy dodatkowe pieniądze: pomoc socjalna ok 600zl NETTO, 13ta pensja ok. 550zl NETTO, wczasy pod grusza 972zl NETTO. Proszę o pomoc w wyliczeniu zasiłku chorobowego. Co w przypadku, gdy nie przepracowałam całych 12 miesięcy tylko 9? Czy to wpłynie na wysokość zasiłku z Zus? Jestem kompletnie zielona w temacie. Pozdrawiam!
szklarek / 2017-06-21 09:02
Można się 'odzielenić' po prostu przeglądając ten wątek :-))

Jeśli przed miesiącem powstania niezdolności do pracy tytuł do ubezpieczenia trwał tylko 9 miesięcy, to podstawa chorobowego jest ustalana z wynagrodzeń za 9 miesięcy. Więc nie bardzo to wpływa na wysokość świadczenia.

W 'ciągu tego okresu' oznacza przed zwolnieniem lekarskim, czy już w jego trakcie ?
do początku nowsze
1 2 3 4

Najnowsze wpisy