Forum Forum dla firmZakładanie firmy

Jak rozkręcić lokalny serwis noclegowy

Jak rozkręcić lokalny serwis noclegowy

igorny / 2014-11-18 19:25
Zakładam taki mały,lokalny serwis noclegowy. I zastanawiam się czy od początku miejsce w serwisie zrobić płatne, czy może najpierw zrobić serwis nieodpłatny, a dopiero za jakiś czas, po zdobyciu kilkuset klientów wprowadzic płatności. Oprócz prośby jak optymalnie zrobić przejście z serwisu nieodpłatnego, na odpłatny, prośba o poradę jak to połączyć z pozycjonowaniem. Nie będę miał wielkich kwot na nie, i zastanawiam się w którym momencie zacząc pozycjonowanie - czy od razu, czy może od momentu jak wprowadzę odpłatne miejsce w serwisie. Dzięki za każdą radę jak to płynnie rozkręcić
Wyświetlaj:
novy79 / 83.22.100.* / 2014-11-27 10:02
Takich serwisów jest już sporo.
igorny / 2014-11-19 11:57
Dzięki stukrotne za opinię. Szok spowodowany tym, że serwis nagle stałby się płatny miałem zamiar załagodzić tym, że z góry byłoby wiadome, że od dnia tego a tego, będzie serwis płatny. Ale wydaje mi się, że raczej Twoja propozycja jest lepsza. Jeszcze ogromnie prosiłbym o oświecenie, jakimi narzędziami mogę pozycjonować w zaciszu domowym???Jeszcze raz dzięki za opinię, Pozdrawiam
ZuzaMaja70 / 2014-11-27 12:25
A czy znasz się chociaż troszkę na sprawach komputerowych? Jeśli tak, to wystarczy, że wrzucisz w wyszukiwarkę hasła typu: "optymalizacja stron" "pozycjonowanie stron" "seo" i znajdziesz mnóstwo przydatnych porad, propozycji programów itp. Trochę się trzeba nagrzebać, żeby strona była dobrze wypozycjonowana. Jeśli jednak takie sprawy są Ci obce, lepiej zlecić to profesjonalistom, ale tu już trzeba liczyć się z kosztami. Chyba że masz na oku jakąś firmę SEO, która dopiero się rozkręca i ma niższe stawki :)
ZuzaMaja70 / 2014-11-19 10:21
A może zrobić by od razu odpłatnie, ale w promocji, np. dla pierwszych iluś tam klientów taniej, a potem już normalnie, żeby nie było szoku, że najpierw za darmo, a teraz trzeba płacić ;) Pozycjonowanie służy pozyskaniu klienta, więc zaczęłabym od razu - najtaniej jest zrobić to samemu. Jest wiele narzędzi, które można ogarnąć w zaciszu domowym, a które pomogą Ci w tym zadaniu :)

Najnowsze wpisy