Forum Forum dla firmKsięgowość

jak rozlicza sie ten ryczałt?

jak rozlicza sie ten ryczałt?

jpd / 78.30.102.* / 2009-10-18 22:50
chciałam zapytac,jak rozlicza się ryczałt?chciałabym założyc sklep z odzieżą,a że to moja pierwsza działalnosc za radą innych wybrałam ryczałt,tylko nie mam o nim pojecia.czy może mi ktoś wytłumaczyc,jak to wszystko się rozlicza?wiem,ze w ZUSie kupuje się jakąś książeczkę i tyle.proszę o rady.
Wyświetlaj:
Arek_księgowy / 213.158.199.* / 2009-10-20 20:31
Jak przejdziesz się do ZUS-u i zapytasz o taką książeczkę to cię wyśmieją. Ewidencję przychodów bo taką książeczkę potrzebujesz dostaniesz w sklepach z art. papierniczymi przynajmniej u mnie w miejscowości. Zryczałtowany podatek od przychodów liczony jest jak sama nazwa wskazuje od przychodów. Dokładnie rzecz biorąc od swojego miesięcznego przychodu odejmujesz składki ZUS zapłacone za siebie na ubezpieczenie społeczne (emerytalne, rentowe, chorobowe i wypadkowe), następnie mnożysz przez stawkę podatkową (w zależności od rodzaju działalności, u ciebie prawdopodobnie 3%), dalej odejmujesz od tego ulgę podatkową i składkę na ubezpieczenie zdrowotne (ale nie 9% taka jak jest na DRA tylko 7,75% co w tym miesiącu wynosi 193,10 zł). Tak obliczona kwota jest podatkiem należnym który podlega wpłacie do Urzędu Skarbowego.
jpd / 78.30.70.* / 2009-10-21 13:52
super.dziekuje za informację:)
pozdrawiam

Najnowsze wpisy