Forum Forum podatkoweOdliczenia

Jak rozliczać usługi edukacyjne przez neta?

Jak rozliczać usługi edukacyjne przez neta?

AdamK.. / 85.89.170.* / 2011-09-07 11:13
Witam. Planuję założyć DG zajmującą się usługami edukacyjnymi przez neta, typu pisanie prac, pisanie programów, robienie prezentacji itp. (bez korepetycji, tylko usługi przez neta). Dochód z tego raczej nie będzie zbyt duży ale zależy mi głównie na ubezpieczeniu przez pierwsze dwa lata, kiedy to składki są niższe. A jak dojdzie duży ZUS to może zamknę firmę jak się nie rozkręci. I teraz mam pytanie właśnie jak najlepiej byłoby się rozliczać, czy ryczałt będzie dobry? Bo właśnie chodzi o to, że są miesiące, kiedy nie ma w ogóle prawie zleceń (we wakacje) i wtedy jeśli bym miał ryczałt to bym nie musiał płacić żadnego podatku, a jeśli kartę podatkową to i tak trzeba zapłacić nawet jak zero dochodu, więc chyba ryczałt lepszy? Bo z tego co wyczytałem na necie to właśnie jak jest ryczałt a nie ma żadnego dochodu to płaci się tylko ZUS tak? I jeszcze mam pytanie ile mniej więcej miesięcznie kosztowałaby mnie ta działalność (nie pracuję na etacie). Z tego co znalazłem na necie to sam ZUS jakieś 350 zł tak? Pozdrawiam i proszę o pomoc.
Ivette / 78.8.94.* / 2011-10-06 11:03
Proponuję kontakt z fachowcem w tej sprawie. Uzyskasz pewność co do sluszności swojego wyboru i pomoc w wypelnianiu formalności. Ze swojej strony polecam Breslau Finance Group, którzy są bardzo doświadczeni i poprawią wykorzystać swoją wiedzę. Kontakt znajdziesz na breslaufinance.pl

Najnowsze wpisy