Forum Forum prawneGospodarcze

Jak sprawdzić firmę pod względem wypłącalności etc.

Jak sprawdzić firmę pod względem wypłącalności etc.

vasil87 / 2012-05-29 11:39
Witam,
dostałem ostatnio zlecenie od jednej firmy na dość dużą kwotę. Trochę się zastanawiam czy będzie w stanie mi później zapłacić za to zlecenie. Czy są jakieś WIARYGODNE strony do sprawdzenia firm, ich kondycji finansowej itd.
Korzystał już ktoś z jakieś.
Byłbym wdzięczny za wszelką pomoc!
Wyświetlaj:
JaQbe / 78.8.167.* / 2019-08-07 15:16
Dla mnie najlepsze www.creditreform.pl . Nie są najtańsi, ale jak się okazało Ci najtańsi są bezużyteczni. Nie są też zależni od ubezpieczeń. Nie zawyżają ocen. Szybko działają, mają rpaorty online i jest dobry kontakt z handlowcami. Dla mnie najlepsi.
Wywiadowńia podlasie / 77.46.90.* / 2016-01-18 11:52
Najpewniejszym źródłem pozyskania informacji o potencjalnym kontrahencie jest weryfikacja w terenie. Najlepiej z tego wywiąże się wywiadownia działająca na terenie, na którym działalność prowadzi kontrahent, ponieważ z reguły wywiadownie takie mają sieć informatorów i dzięki temu mogą szybko pozyskać wiarygodną informację. Internetowe sprawdzenie rejestrów nie zawsze przyniesie pozytywny skutek z powodu dodawania w nich informacji przez samych zainteresowanych- CEIDG czy nawet KRS często nie są uaktualniane od kilku lat, a sprawozdania finansowe spółek piszą wynajęci ludzie, którzy bazują na dokumentacji udostępnionej przez zarząd. www.wywiadownia.podlasie.pl
Jakubkolorlove / 159.205.100.* / 2015-06-29 11:02
Ja otrzymuję raporty gospodarcze od handlowca z Creditreform. Miła i kompetentna osoba. Prowadzi bodajże nawet swojego bloga www.windykacja-creditreform.blogspot.com
Trafiłem do niego poprzez polecenie znajomego do windykacji. Odzyskali ciężki przypadek. Od tamtej pory sprawdzam klientów, zwłaszcza sprawdzam rekomendacje max kwoty na fakturę terminową.
Anton72 / 77.65.55.* / 2015-03-26 11:45
Chcąc uniknąć problemów z wyegzekwowaniem płatności od kontrahentów warto sprawdzić transparentność firmy za pomocą takich stron takich jak np. www.crefo.pl Niektórym wydaje się, że to nic nie da, ale wiem z własnych doświadczeń i znajomych, że ta metoda jednak się sprawdza.
vasil87 / 2012-05-30 10:01
Serwis niestety płatny, ale lepiej wydać trochę pieniędzy teraz i mieć wolną głowę oraz jakąś pewność co do wiarygodności klienta. Po za tym mają wersję testową, to może tam znajdę potrzebne informacje i nie będę musiał płacić :)
mops1 / 193.39.71.* / 2012-05-29 15:25
W internecie jest platforma MS co ma elektroniczny dostęp do KRS. Co do działalności gospodarczej to w konkretnych urzędach najlepiej sprawdzic.
mops1 / 193.39.71.* / 2012-05-29 15:45
wpisałem w wyszukiwarkę "kotrahent" serwis gpospodarczy i tam troche tego wyskoczyło. tylko jeśli wiarygodne to z reguły płatne. chociaż jak jesteś przedsiębiorca to chyba lepiej zapłacić teraz cokolwiek za informacje niż póżniej za brak wczesniej informacji. po opiniach to może i ten się wydaje sensowny http://spg.lexisnexis.pl/opinie-klientow.
nie wiem tylko czy to płatne jest czy nie, ale tak jak mowilem, lepiej sobie samemu sparwdzic. poszperaj wiecej, bo na forach ludzie niestety malo dziela sie taką pomocą bo nie siedzą na nich... chyba że coś potrzebują
natalie_portman / 2012-06-05 01:23
ten serwis jest płatny, ale można zamówić bezpłatny dostęp do wersji testowej, na 24 godziny chyba. podobno fajny.

Najnowsze wpisy