Forum Forum prawneCywilne

jak unieważnić akt notarialny

jak unieważnić akt notarialny

gabriela 00 / 2012-11-06 10:32
Czy akt notarialny można unioeważnić i w jaki sposób to zrobić? rodzice pzrepisali dom na brata u notariusza, ale teraz z powodó osobistych woleliby to cofnąć, tylko ze nie wiemy jak się zabrać do tego w ogóle.
Wyświetlaj:
bishkajot / 159.205.32.* / 2020-08-27 15:18
Polecam kancelarię notarialną w Tczewie na Słowackiego, tam zdecydowanie znają się na rzeczy.
ulkakulka / 178.37.235.* / 2020-02-27 12:46
Ważna jest pomoc notariusza, ja w tym celu zwróciłam się do notariusz Cejrowskiej i nie żałuję.
adamaaa / 89.64.39.* / 2019-02-13 12:40
Grunt to skorzystać z profesjonalnej pomocy. Od dawna korzystam z usług notariusz Cejrowskiej z Tczewa i zawsze mogę liczyć na skuteczną pomoc.
wiwan / 2012-11-06 11:18
To są dwie ODRĘBNE kwestie prawne. Unieważnić można kat prawny zawarty wadliwie. To co innego, niż odwołanie decyzji jaką akt zawarty prawidłowo potwierdza.

Zatem- unieważnienie:

by unieważnić (sądownie)akt notarialny musi być podstawowy warunek- musiała zajść w nim wada oświadczenia woli jednej ze stron, którą definiuje KC:

http://prawo.money.pl/kodeks/cywilny/dzial-iv-wady-oswiadczen-woli

Zatem- odwołanie darowizny:

muszą zajść przesłanki rażącej niewdzięczności obdarowanego względem darczyńcy, czyli z art. 898 KC.

Tu więcej:

http://e-prawnik.pl/porady-prawne/prawo-cywilne/odwolanie-darowizny-1.html
Romuald Z. / 81.219.59.* / 2015-08-04 15:06
Czy ktoś mi pomoże?
3 lata temu mieliśmy z żoną wsiąść rozwód.
Tydzień przed rozwodem żona umówiła notariusza i w akcie notarialnym zrzekłem się domu a w zamian żona wzięła kredyt i przelała mi na konto 200 tyś zł.
Dzień przed rozwodem moja zapłakana i roztrzęsiona żona przyjechała do mnie do pracy twierdząc, że jednak nie ma powodu aby burzyć Nasz związek.
Wycofaliśmy więc sprawę rozwodową, ja małżonce wpłaciłem z powrotem 150 tyś zł a za resztę kupiliśmy wspólny samochód rodzinny. Od 3 lat ze wspólnych przychodów razem spłacamy kredyt jaki żona zaciągnęła na poczet tej przykrej sytuacji (do spłaty pozostało 50 tyś zł).
2 tygodnie temu w domu nakryłem gołą żonę w łóżku z gołym facetem - trzęsącymi rękoma zrobiłem 8 zdjęć.
Kiedy pytam żonę o ponowny podział majątku, ironicznie się uśmiecha, twierdząc, że wszystko jest jej.
Czy w zaistniałej sytuacji można unieważnić akt notarialny???

Romuald Z.
szklarek / 2015-08-04 20:18
'Wiwan' to w miarę krótko napisał- przy Waszym akcie prawnym raczej nie było wady oświadczenia woli. No chyba, że dałoby się udowodnić podstęp ze strony żony przy jego podpisywaniu- czyli kwestia z art. 86 KC

Najnowsze wpisy