Forum Forum finansoweInne

jak usunąć wpis z krajowego rejestru wierzytelności

jak usunąć wpis z krajowego rejestru wierzytelności

saprof / 2013-11-12 12:40
Nie było mnie jakiś czas w Polsce i zostawiłem telefon z abonamentem koledze, który miał mi to wszystko opłacać i sam korzystać. Po powrocie dowiedziałem się, że mam windykacje na koncie a ta jest wystawiona na sprzedaż w krajowym rejestrze wierzytelności. Wcześniej wpłaciłem zaległość na konto operatora telefonicznego. Jak mam się teraz oczyścić bym w Internecie nie figurował jako dłużnik?
Wyświetlaj:
KacperWams / 2013-11-12 20:58
Jeśli uregulowałeś zadłużenie na konto operatora telefonii i nie zostałeś wcześniej skutecznie przez niego poinformowany, że ktoś inny przejął dług to wydaje mi się, że nie powinno być problemu. A kiedy już nowy wierzyciel przyjdzie po pieniądze musisz pokazać potwierdzenie przelewu zadłużenia na konto starego wierzyciela i poprosić, żeby rozliczał się z nim. Z tego co mi wiadomo Twoje zadłużenie powinno zniknąć z KRW, jeśli wszystko jest w porządku to nie będzie z tym problemów.

I pamiętaj, żeby następnym razem nie dopuszczać do takich sytuacji :)
saprof / 2013-11-13 12:12
Dziękuje za dobrą informację!
Poczekam jak się sprawa dalej potoczy.
qwerty216 / 93.114.45.* / 2013-11-12 13:36
to chyba musisz napisać do firmy windykacyjnej jakieś pismo w tej sprawie..
saprof / 2013-11-12 17:37
Myślałem nawet o kupnie swojego długu w tym rejestrze wierzytelności, no ale skoro uregulowałem już wszystko to chyba nie bardzo jeszcze raz płacić?

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: